|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2013
11.7.2013 14:44:04   
blue_blue
Еки82, дали ќе може да го напишеш името на хотелчето/апартманите кои се на сликите во твојот албум поставен на сајтов и ако може контакт или веб страница да пишеш. Фала!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Лето 2013
13.7.2013 14:57:39   
Ring
Nekoe iskustvo od Nea Flogita ?
Mi ja preporacaa kako dobro mesto so malo dete . Dali nekoj bil sega brzo, kako e za smestuvanje i ceni odprilika ?

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Лето 2013
13.7.2013 15:35:14   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Nekoe iskustvo od Nea Flogita ?
Mi ja preporacaa kako dobro mesto so malo dete . Dali nekoj bil sega brzo, kako e za smestuvanje i ceni odprilika ?

Ring на претходната страна имаш пост од Бетани баш за Неа Флогита, тие само што се вратија од таму. А ако има и некој друг искуство може да пише, по описот од Бетани и мене почна да ме фаќа мерак за таму.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Лето 2013
13.7.2013 17:55:17   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Nekoe iskustvo od Nea Flogita ?
Mi ja preporacaa kako dobro mesto so malo dete . Dali nekoj bil sega brzo, kako e za smestuvanje i ceni odprilika ?


Ринг, да, прочитај на претходната страна имам нешто пишувано.
Ние плаќавме студио по цена од 30 евра, а бевме и подалеку од плажата. Ние го најдовме преку интернет пред да одиме, а сега кога бевме и видовме колку многу смештај има, чудо едно, одлучивме да ако следниот пат одеме таму, бараме смештај на лице место.
Не знам како се движат цените секаде, еден човек ни има нудено и за 20 евра смештајот, ама не знам ни какво е ни што.
Значи да речеме ете некоја најниска цена би била 20 евра по соба. Ако одите повеќе, пример две фамилии и сакате и можете заедно, може да земете и еден убав голем апартман пример и ќе ви дојде така по 25 евра/ноќ по семејство.
Да напоменам дека студиото каде бевме е нов, чист, убаво опремен, кујничка комплет опремена со се. Позади вилата имавме и убаво уреден двор со тревичка и играчки за деца, место за скара, одмарање и сл.

А цени овака за други производи, пример има неколку супер маркети и цените се дупло повисоки од кај нас. Ама и очекувано е тоа за туристичко место. Ние си изнакупувавме таму што ни требаше, млечни производи, вода (е вода е поефтина неголи кај нас) и други работи, а дури после неколку дена откривме Лидл кој се наоѓа на само неколку км. одалеченост од Неа Флогита. Поточно излезеш на национален пат и на влезот од Неа Мојданиа, и таму се цените ок, како кај нас.
Е единствено ми е чудно што во целото местенце има само еден единствен банкомат, и тоа така не кај плажата, малку на ридот, чисто да си знаете да не се фрустирате што не може да го најдете како ние. Само прашајте некого да ве упати за правецот да го најдете. user posted image

За лежалките и чадорот порачуваш пијачка и остануваш колку сакаш. Фрапе со вода пример е 3 евра.
Ама има доста место за приватните чадори и лежалки, ако сакате да носите со вас.
Гиро (преубав) е 2,5 евра, ммм ми се пријаде сега user posted image
Сладолед на едно убаво местенце е кугла 2 евра, седнуваш порачуваш и со сите тие декорации две кугли сладолед(полна чаша user posted image ) е 6 евра. Ама вреди за сите пари user posted image
Има доста места за деца, некои се во склоп на кафичот/башта, а некои се и онака успат. user posted image
Има дооолго шеталиште покрај морето, навечер е преполно, тука има сешто и кафичи и луна-парк.
Плажата е долга може и повеќе од 2 км. Неа Флогита има новиот и стариот дел. Во стариот дел е поживо, а и е поубав, повеќе музика и на плажите, а во новиот дел е помирно (барем беше така), повеќе фамилијарно. Ние повеќе тука бевме, а и беше ни поблиску.
Исто е добро бидејќи има место за паркинг секаде, има ладовина дури и за колата да ја оставиш user posted image

Ете малку поопширен извештај, можеби ќе се најде некому. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Лето 2013
13.7.2013 18:09:19   
Ring
Bethany user posted image user posted image user posted image
Epten fala....poubavo opisuvanje ne mozese i da ima . Nie pranirame okolu 25 da odime, nemame obezbedeno smestaj (mm insistira tamu da najde nesto, a jas sum user posted image user posted image zasto so malo dete ne mi se trca po apartmani ) pa ke vidime sto ke napravime.
Po ova sto go opisa mislam deka mestoto e super i nema da zgresime...
Ajde , ke pisam koga ke se vratime .

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Лето 2013
14.7.2013 10:08:28   
Bethany
Нема проблем Ринг, ви посакувам убав одмор. Па ќе ни пишеш вашето искуство user posted image
Само да ти кажам уште да планираш за храна за бебето од тука да понесеш, не знам што јаде и како, ама таму воопшто не сретнав од такви храни, кашички за бебиња, житарки или сл. освен адаптирано млеко.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Лето 2013
14.7.2013 22:46:29   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Само да ти кажам уште да планираш за храна за бебето од тука да понесеш, не знам што јаде и како, ама таму воопшто не сретнав од такви храни, кашички за бебиња, житарки или сл. освен адаптирано млеко.

Точно, скоро никаде во маркетите нема кашички и сокчиња. Ние лани се пребаравме и аптеки и маркети не можевме да најдеме ништо. Единствено Масутис маркетите имаат на Нестле и тоа само еден вид овошна кашичка и едно сокче. Многу оскудно, а не знам зошто ги нема. Се сеќавам дека на враќање поминавме во Карфур и од таму купивме некое пудингче. Значи еве само како инфо, ако некој се најде на зорт да знае каде може да најде.user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Лето 2013
15.7.2013 8:06:20   
Hunny
Ние утре одиме во Ханиоти. Кашички и сокчиња се опремивмеuser posted image . Малку ми е страв како ќе поминеме се малата, ама за се има прв патuser posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Лето 2013
15.7.2013 9:08:36   
Bethany
Hunny, убаво да си поминете!
Ајде па ќе ни пишеш искуства за прв пат user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Лето 2013
15.7.2013 13:26:00   
Hunny
Благодарам Бетани РР, се надевам искуствата ќе бидат позитивниuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Лето 2013
17.7.2013 3:09:51   
Love 27
Zdravo! Dali moze nekoj da mi kaze kako e za smestuvanje i ceni odprilika za NEA PORI ili NEA FLOGITA ako moze linkce ili kontakt za smestaj (za tie sto bile i znaat ) vi blagodaram odnapred user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Лето 2013
17.7.2013 10:25:45   
Еки82

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Еки82, дали ќе може да го напишеш името на хотелчето/апартманите кои се на сликите во твојот албум поставен на сајтов и ако може контакт или веб страница да пишеш. Фала!


Блу блу се извинувам што не го изрегистрирав прашањето, апартманите, т.е. куќичките се Eva's house и можеш да ги најдеш контактите на овој ЛИНК
Во појакиве месеци, јули август е поскапо, ние бевме во јуни, така да видете со цените не само овој период туку и при крај на август дали ќе бидат исти. Се надевам помогнав па ќе раскажувате како сте поминале user posted image

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Лето 2013
17.7.2013 10:27:27   
Carrie RR
Love 27, можеш долу да го прочиташ исцрпниот пост на Bethany RR за Неа Флогита. Ако ти е потребно уште нешто, можеш и да и испратиш приватна порака. Прочитај и на претходните страници има нешто пишувано, мислам дека и за двете места има user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Nekoe iskustvo od Nea Flogita ?
Mi ja preporacaa kako dobro mesto so malo dete . Dali nekoj bil sega brzo, kako e za smestuvanje i ceni odprilika ?


Ринг, да, прочитај на претходната страна имам нешто пишувано.
Ние плаќавме студио по цена од 30 евра, а бевме и подалеку од плажата. Ние го најдовме преку интернет пред да одиме, а сега кога бевме и видовме колку многу смештај има, чудо едно, одлучивме да ако следниот пат одеме таму, бараме смештај на лице место.
Не знам како се движат цените секаде, еден човек ни има нудено и за 20 евра смештајот, ама не знам ни какво е ни што.
Значи да речеме ете некоја најниска цена би била 20 евра по соба. Ако одите повеќе, пример две фамилии и сакате и можете заедно, може да земете и еден убав голем апартман пример и ќе ви дојде така по 25 евра/ноќ по семејство.
Да напоменам дека студиото каде бевме е нов, чист, убаво опремен, кујничка комплет опремена со се. Позади вилата имавме и убаво уреден двор со тревичка и играчки за деца, место за скара, одмарање и сл.

А цени овака за други производи, пример има неколку супер маркети и цените се дупло повисоки од кај нас. Ама и очекувано е тоа за туристичко место. Ние си изнакупувавме таму што ни требаше, млечни производи, вода (е вода е поефтина неголи кај нас) и други работи, а дури после неколку дена откривме Лидл кој се наоѓа на само неколку км. одалеченост од Неа Флогита. Поточно излезеш на национален пат и на влезот од Неа Мојданиа, и таму се цените ок, како кај нас.
Е единствено ми е чудно што во целото местенце има само еден единствен банкомат, и тоа така не кај плажата, малку на ридот, чисто да си знаете да не се фрустирате што не може да го најдете како ние. Само прашајте некого да ве упати за правецот да го најдете. user posted image

За лежалките и чадорот порачуваш пијачка и остануваш колку сакаш. Фрапе со вода пример е 3 евра.
Ама има доста место за приватните чадори и лежалки, ако сакате да носите со вас.
Гиро (преубав) е 2,5 евра, ммм ми се пријаде сега user posted image
Сладолед на едно убаво местенце е кугла 2 евра, седнуваш порачуваш и со сите тие декорации две кугли сладолед(полна чаша user posted image ) е 6 евра. Ама вреди за сите пари user posted image
Има доста места за деца, некои се во склоп на кафичот/башта, а некои се и онака успат. user posted image
Има дооолго шеталиште покрај морето, навечер е преполно, тука има сешто и кафичи и луна-парк.
Плажата е долга може и повеќе од 2 км. Неа Флогита има новиот и стариот дел. Во стариот дел е поживо, а и е поубав, повеќе музика и на плажите, а во новиот дел е помирно (барем беше така), повеќе фамилијарно. Ние повеќе тука бевме, а и беше ни поблиску.
Исто е добро бидејќи има место за паркинг секаде, има ладовина дури и за колата да ја оставиш user posted image

Ете малку поопширен извештај, можеби ќе се најде некому. user posted image


(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Лето 2013
17.7.2013 10:37:04   
Felly RR
За Неа Флогита, Бетани има погоре пишано, баш детално, а за Неи Пори - ние пред некој ден се вративме, бевме сместени преку агенција - во дуплекс апартман (значи две фамилии заедно) имавме две соби, купатило и кујна посебно, со клима, ТВ (кој не фаќаше ништо) и интернет - и доаѓаше нешто повеќе од 50 евра вкупно. Значи за посебно 25-30 евра ќе дојде од ноќевање.
Цените за јадење, исто ко што пишала Бетани - дупло поскапи од кај нас. Ама местото е преубаво за со мало дете. Плажата огромна, песочна. Е сега за навечер немаше многу за шетање, ама па точно и на децава за брзо откако ќе излезевме им се приспиваше, па и не ни требаше многу шетање навечер. Ако те интересира нешто друго пиши, линк неможам да ти пуштам зошто бевме преку агенција, ама и така да појдете сигурно ќе најдете сместување.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Love 27)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Лето 2013
18.7.2013 13:23:07   
blue_blue
Кажи ми дали ова што го гледам на сликиве е улица за коли, односно дал меѓу апартманите и плажата има улица, односно улицата за коли е баш таму кај што завршува плажата?

Фала!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еки82


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Еки82, дали ќе може да го напишеш името на хотелчето/апартманите кои се на сликите во твојот албум поставен на сајтов и ако може контакт или веб страница да пишеш. Фала!


Блу блу се извинувам што не го изрегистрирав прашањето, апартманите, т.е. куќичките се Eva's house и можеш да ги најдеш контактите на овој ЛИНК
Во појакиве месеци, јули август е поскапо, ние бевме во јуни, така да видете со цените не само овој период туку и при крај на август дали ќе бидат исти. Се надевам помогнав па ќе раскажувате како сте поминале user posted image

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Лето 2013
18.7.2013 13:25:26   
blue_blue
Eки82, и уште едно прашање - дали на плажата има лежалки и ако да дал се бесплатни ако нарачаш нешто. Фала!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Лето 2013
18.7.2013 13:52:39   
Еки82
Крајот од дворот на комплексот излегува на едно уличе кое е оди од почеток до крај на Никити. Тоа е мало колку за едвај коли да се разминат и не е баш прометно бидејќи сместувањето е веќе при крај на патот. Имаше многу фамилии со деца кои без гајле поминуваа вака според мене не е страшно.
А за лежалките, ова е не е таква плажа со кафичи лежалки такви работи, од сместувањето ние прашавме и ни кажа дека обезбедено е чадор со 2 лежалки од кај нив, ние секогаш прашуваме за секој случај.
Но ако сте и за таква опција, на неколку минути подоле има на плажата кафич со лежалки кои се изнајмуваат но не седевме да знам како иде дали као нарачаш пиење се бесплатни...
Се надевам сум од помош user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Eки82, и уште едно прашање - дали на плажата има лежалки и ако да дал се бесплатни ако нарачаш нешто. Фала!



_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Лето 2013
19.7.2013 11:46:25   
Junona
Еки82 колку плакаvте ?И како букираvте?Дирекно се јаvите или?фала

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Лето 2013
19.7.2013 12:53:27   
blond
Во недела заминуваме за Ксамил. Приватен смештај.
На викенд бевме сега до Неи Пори и многу ми се допадна. Мирна плажа, лежалките ми се видоа ефтини, за 3евра добиваш лежалка под чадор, кафе и флаширана мала вода. Плус и морето беше прекрасно.

(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Лето 2013
19.7.2013 13:01:51   
Еки82
Мислам дека пишав некаде, плаќавме 60 евра за целата куќа, тоа беше цена во јуни, не знам дали ќе е истата во топ сезона, може да прашате. Онлајн ги најдовме на halkidiki.com и преку маил искомунициравме, па се јавивме и по телефон за уште некои прашања.

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Лето 2013
20.7.2013 23:06:10   
lilicka
Devojki aj mala pomos sakame da odime vo Dojran vo avgust pa nekoja preporaka za smestuvanje,restorancinja....itn??Prvpat odime vo Dojran user posted image

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Лето 2013
21.7.2013 13:53:37   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Devojki aj mala pomos sakame da odime vo Dojran vo avgust pa nekoja preporaka za smestuvanje,restorancinja....itn??Prvpat odime vo Dojran user posted image

Nikoj nema???user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Лето 2013
21.7.2013 15:14:06   
Martins mom
И ние сакавме до Дојран да одиме на неколку дена околу 10 август, па и мене ме интересира истото...како се движат цените, какви се условите, плажата...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Лето 2013
21.7.2013 18:36:52   
Felly RR
Неколкѕу страници претходно има пишувано за Дојран, знам дека Мони Тео пишуваше а и СНоувајт имаше пишано за ланското искуство.


ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

od plazite gradskata plaza e najubava vo star dojran, za jadenje ima poveke restorani no NAJubav number 1 e BOEMI se naoga kaj pazart tamu se tri restoranti toj ti doaga vo sredina ubavo i bogato a eftino user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.7.2013 18:40:28 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Лето 2013
27.7.2013 2:33:38   
Love 27
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Во недела заминуваме за Ксамил. Приватен смештај.
На викенд бевме сега до Неи Пори и многу ми се допадна. Мирна плажа, лежалките ми се видоа ефтини, за 3евра добиваш лежалка под чадор, кафе и флаширана мала вода. Плус и морето беше прекрасно.

Za ksamil od tuka si najdovte smestaj ili ..... kako e so ceni za smestaj ako znaes da mi kazes .....jas sakav grcka da odam ama mazeto moe sega nesto me predomisluva,mu kazale deka bilo ubavo vo Ksamil

< Поракaта ја уредил Love 27 -- 27.7.2013 2:35:26 >

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?