|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
20.7.2011 11:05:12   
arh_diz
Sin mi ne podnesuva nitu kebe nitu vrekicka , postojano spie otkrien.Zimovo go imam pokrieno nekolku pati.Sega mu omaluva pokrivkata se mislam dali i kakva da mu kupam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
20.7.2011 11:49:15   
mila 3
matej dodeka bese malecok spiese vo vrekicka, ne se bunese. i za mene bese podobro nemorav da stanuvam da go pokrivam user posted image a so borjan ke vidime zimovo user posted image
inaku definitivno sum za vrekicka, mojata e bez rakavi i se zakopcuva so patent, vnatre slobodno moze da si klocka so nozete.

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 20.7.2011 11:50:19 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
30.9.2011 8:56:56   
miana
RR mamicki
Ve molam da mi kazete ako znaete kade da kupam vreka za spienje za pogolemko dete..Kerkami ima 4 godini i postojano se otkriva preku nok i dazbe ja pokrivam pak se otkriva i nautro e mraz - smrznata...Kade moze da najdam taakva vrekcika kako za taa vozrast -4god ????/

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
30.9.2011 9:10:55   
Felly RR
Види во стружанка да не има, или во некоја друга - од македонско производство. Јас кај нас имам видено, продавачот ми кажуваше дека биле македонски (само не памтам точно кој рече) беа така поголеми, само без ракави, и долу кај ножињата широки, не со ногавици.




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
30.9.2011 9:36:17   
miana
Jas lani barav vo struzanka,nemaa pogolemki imaa malce pomali...Taa velicina nemase..da ne znaete nekoj da sie po poracka ili kade na drugo mesto da baram...Bas i sakam bez rakavi inaku s'kletdzika e ....

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
30.9.2011 10:02:27   
Џесика
Зимоска во Џамбо имаше вреќи и за поголеми деца ама не знам дали се вадат ракавите како на оние од стружанка, знам дека ко скафандери беа, јас планирам за син ми за зимава да земам таква

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
30.9.2011 12:20:44   
miana
Ne se vadea rakavite...Bea bas kako skafanderi i ne veruvam deka ke mu bide udobno na deteto vo takva...Ke prasam nekoja zena sto sie,ke si kupam takov debel materijal i ke mi sosie..Ili pa ke kupam nekoja detska od onie za vo sator sto se i gotovo..Ama na tie pa nema otvori za rakavite..

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 15:27:38   
Annet
значи Ива спие ама сака рацете надвор,и денес и купив вреќичка,со отвор на ракавите и со ногавици е и отвор на ногавиците,како скафандер без капа,со патент,за зимово ќе се спасиме мислам,цела ноќ дежурав синока се открива а на ладно спиеме,несакам на топло да спие..сега го исправ да се исуши па здравје ке ја ставам да си спие во него,мислам дека поарно ќе биде.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 15:46:56   
lilicka
Јас сум за вреќичка ама Леонтина не сака да спие во неа....ќе морам да ја научам инаку вака неможам да спијам преку ноќ цело време дежурам само се одскрива а и склетчика е ние спиеме во топло многу ми е страв да спиеме во поладно зш ми е настината периодов!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 16:57:09   
Annet
Ива е мала мислам ќе се научи од сега ако ја ставам имав јас една и ја плетеше на мм баба му,ама жешко држи се поти..и купив сега како шпикозни вреќичкава е,па ќе видам ,мора да сака инаку несакам да ја учам на топло,повеќе и се затнува носето,сум ја приметила.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 18:30:27   
kremco
Na moeto uste od bebe mu oblekuvav vrekicka imam sekakvi ama samo edna so rakavi a ima od najdebela do epten tenka vo razni golemin od bebeska do 4god i,mu gi zemaa moite od germanija ima sega edna pamucna ne e mnogu debela deka kaj nas e mnogu toplo..

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 21:19:58   
Natuska85
И ние спиеме во вреќичка еве веќе неколку недели и раат ми е.Му ги извадив ракавите(на нитни се),одоздола му облекувам тенки пижамчиња и мака нема цела вечер,ни дали е откриен ни дали ќебето му е на глава да го мислам.Многу е убава,памучна,полнета со лио,од Анжи кај зелено пазарче ја земав.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 22:04:19   
vida
Natuska kako ne pisa porano bas vcera bevme na soping vo Anzi najcesto tamu kupuvame...sin mi e sekogas otkrien a ne mi tekna da pobaram vrekicka za spienje.Ke treba utre pak na soping user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
2.11.2011 22:29:57   
Natuska85
Многу е убава вида,ептен,презадоволна сум.А гледав и во Стружанка и во Скопјанка не ми беа убави,многу крути некако.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.11.2011 15:50:51   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Многу е убава вида,ептен,презадоволна сум.А гледав и во Стружанка и во Скопјанка не ми беа убави,многу крути некако.

Сакам и јас вреќичка, ние купивме од  Џамбо ама М. за 1 минута излезе од неа. Ај те молам ако можеш стави слика да ја видам вашата каква е, и  дали постои опција да излезе user posted image од неа? Нашата е без ракави, ќе ставам подоцна слика


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 8:40:43   
Luci
Еве ја нашата, во неа спиеше само 15 минути, кога отидов да го проверам беше излезен од неа и скроз на другиот крај на креветот
user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 9:35:13   
AnnaMolly RR
Девојки, а доволно е сега на овие температури само со вреќичка да спие? Јас го покривам со јорганче, а вреќава како што ми изгледа не е толку дебела. Сакам и јас да му земам, ама баш тоа се двоумев, дали е доволно?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 9:53:50   
Annet
nie spieme vo vreka i kebe i jorgance tanko... mene mi emnogu ladno pa i zatoa nejze ja pokrivam,spieme na ladno....

< Поракaта ја уредил Annet -- 21.11.2011 9:54:13 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 10:22:11   
dostickage
znaete li kade moze da najdam vrekjicka za spienje za 1,5 godinka dete ama od onie kako skafander sto se.so nodzinja ama bez stapala. Tx 

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 10:24:22   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Многу е убава вида,ептен,презадоволна сум.А гледав и во Стружанка и во Скопјанка не ми беа убави,многу крути некако.

Сакам и јас вреќичка, ние купивме од  Џамбо ама М. за 1 минута излезе од неа. Ај те молам ако можеш стави слика да ја видам вашата каква е, и  дали постои опција да излезе user posted image од неа? Нашата е без ракави, ќе ставам подоцна слика




Луци од нашата нема шанси да излезе,ај вечер пред спиење ќе го сликнамuser posted image и ќе ја ставам ќе ја видиш.Инаку јас синоќа го покрив и со ќебенце плишано плус некако ладно ми беше,а вечерва планирам да му ги ставам и ракавчињата.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 10:32:37   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

znaete li kade moze da najdam vrekjicka za spienje za 1,5 godinka dete ama od onie kako skafander sto se.so nodzinja ama bez stapala. Tx 


Во Анжи кај зелено пазарче  имаше и такви,ама тоа пред месец дена, сега незнам,провери.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 10:39:24   
kikicka
Леле ние уште со тенко памучно спиеме ,и плус тоа не го сака па откриена боси нозе си ги соблекува навечер чорапичињатаuser posted image user posted image ,па јас цела вечер покривам ,али парното шиба не е толку ладно ,ама вечер ќе пробам пак во вреќичка да ја ставам памучна е па да видам дали ќе спие мирно.ичuser posted image не сака покриена

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 22:34:00   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

znaete li kade moze da najdam vrekjicka za spienje za 1,5 godinka dete ama od onie kako skafander sto se.so nodzinja ama bez stapala. Tx 

Ние земавме од Џамбо, баш таква и јас барав, едно време беа 899 ден, ние ја земавме 599, беше намалена...
Јас за син ми земав 4ка,и кога ја исправ се собра таман за 3 годишно дете user posted image е сега со покривањето е зезнато, во вратот поти... ама со тенки пижамчиња, вреќата и она ќебенцето од Милка таман му е, бар знам дека и раменици и бутови му се покриени... раат!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 23:01:08   
Felly RR
Нашата вреќичка е потенка, па јас ја покривам и со две кебенца.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 23:37:53   
Тања РР
Леле гледам сите спијат во вреќичка плус покриени. Моето е чудо од дете. Ниту вреќа сака ниту прекривки. Многу е склетчика, ако ја прекријам со две кебенца одма се буди и плаче. Спие само со тенок јорган а преку ноќта  го турка и легнува врз него.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?