|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: млеко во тетрапак
29.10.2009 22:36:26   
mami
ајдееее..прв пат а веројатно и последен слушам вакво нешто..па тоа намерно е крстено тетрапак, дека е веке средено се и готово за пиење не е како свежото...а со нивните знаења...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: млеко во тетрапак
29.10.2009 22:38:41   
mis.
Немој шеќер да си ставила.На секој можен начин се избегнува шеќерот а не да додаваш.кажи и дека ставаш а ти не ставајuser posted image Нека биде и таа задоволна а и ти и мир во куќаuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: млеко во тетрапак
29.10.2009 22:47:56   
Сани
шеќер на мало дете??? па таа на која планета живее???

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: млеко во тетрапак
29.10.2009 23:02:23   
ripce
кажи и дека ставаш а ти не ставајuser posted image Нека биде и таа задоволна а и ти и мир во куќаuser posted image


нема зошто да ја лажам кога таа напаст не ми е во куќа... па нема потреба за ништо да и се правдам... со нејзините глупи совети се симнав на тоа ниво да мора да ме советувате за банални работи... На секое шишенце пишува дека треба да се избегнуваат зашеќерени пијалоци за да не дојде до кариес...
Луѓе јас имам 19 год тотално неискусна во однос на мајчинството останав бремена... но во тие 9 месеци свашта прочитав, доволно за да знам што е добро, а што не за моето дете...

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: млеко во тетрапак
30.10.2009 10:05:36   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: anica

Луѓе јас имам 19 год тотално неискусна во однос на мајчинството останав бремена... но во тие 9 месеци свашта прочитав, доволно за да знам што е добро, а што не за моето дете...


аница дали би биле 19 или 30 кога стануваш мајка по прв пат,секогаш си неискусен,затоа верувај му на својот инстинкт и гледај си го бебчето како ти знаеш и умееш!верувај ми, твојот начин за него е најдобар и најубав!user posted image  

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.10.2009 10:06:38 >

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: млеко во тетрапак
26.11.2009 13:20:27   
profesorica
Пиеме битолско млеко млако со малку мед.друго не сум ни пробала.тоа го прифати и со тоа продолжуваме.инаку почнавме околу 17 месеци-до тогаш цицаше.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: млеко во тетрапак
26.11.2009 13:23:46   
mother 29
и ние  битолско  или дукат со малку Краш внатре,инаку медот во цедевитата му го ставам!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 26.11.2009 13:24:01 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: млеко во тетрапак
26.11.2009 22:54:17   
lanicka
Nie imame uste nedela do prviot rodendenuser posted image ,i probavme original kravjo mlekce razredeno so voda.Ispi malku i ne sakase poveke bidejki bese pospana ,a i jas ne sakav da forsiram.Reakcija nemase nikakva.Za da prodolzime so takvo mleko nemame moznost sekogas pa za sega ke go izberam bitolskoto za varenje.Za tetrapak mi imaat kazano deka navodno sodrzelo nekoja mala kolicina konzervansiuser posted image user posted image .

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: млеко во тетрапак
28.11.2009 11:18:42   
majka 79
jas na dvete moi deca posle godina mu davav trajno bitolsko mleko. a eden pedijatar mi preporaca da mu davam svezo kravjo se razbira prethodno vareno. no mene mi e pokomplicirano i prodolziv so trajnoto tetrapak mleko. neznam, mozebi gresam?

(Одговор на членот lanicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 9:32:12   
mother 29
ние се преорентиравме на моја кравица....неккео почна да не го сака битолското,дали го препил или не знам што!?
ама се исплашив да не го тргне скроз на скроз млекото и му ја сменив марката,купив моја кравица и ептен му се бендисува изгледаuser posted image
дали сте приметиле дека сите млека во тетрапак имаат за нијанса различен вкус.ете на пр.моја кравица ми изгледа малку поблаго,битолското малку поблуткаво:

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 9:34:25   
mami
Да да сите се различни. Јас приметив кога прво му купив она со 7 витамини млекото, тоа не го сакаше, и кога го пробав некако како поводесто ми беше...Па си земавме Битолско и на него сме од тогаш наваму...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 9:50:34   
ikipp
nie pieme od dukat so 7 vitamini

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 9:53:16   
BEBICA
Nie pieme moja karvica mleko zbogateno so D viamin i go pieme bez nisto i od 17 mesec

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 10:17:29   
profesorica
пробавме моја кравица, го сакаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 10:20:37   
Maca25
Нина пие (а и ние со неа) Дукат со 7 витамини. Ова млеко многу го сака, има  малце поинаков вкус, ама на ова се навикна. И имам дадено Битолско ама не го сака баш многу. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: млеко во тетрапак
25.3.2010 10:23:57   
caci20
Moja kravica e ekstra ima sladunjav vkus, a Meggle e isto super

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: млеко во тетрапак
7.9.2010 0:15:12   
sinolicka
nie pieme dukat so 3.8 maslenost .do pred 2-3 meseci ne bese nekoj ljubitel na mlekoto ako ispiese po 150 ml bev presrekna a ostanatoto mu go dopolnuvav vo hrana mu kiselev i mu stavav vo mandite. a sega pie nautro celo sise do gore a navecer ke ispie celo i bara uste i mu doturame uste 100 -150 ml. a najnovo e poslednive 2-3 dena bara i napladne koga go zaspivam pie po pola sise i mislam deka ako mu stavam uste ke pie. inaku ne sme debeli od lani sme 12 kg, a 90 can. visoki. samo neznam dali e ubavo tolku mleko.sega zasega jade i drugi raboti pa ke vidime

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: млеко во тетрапак
2.2.2011 10:17:20   
Viki73
   Nie sega na 23 ke praveme edna godina i sakam da vovedam mleko tetrapak,do pred edna nedela cicavme i plus pieme adaptirano mleko bio 3 hip.sega ne znam kako da i go vovedam tetrapakot,imam citano deka treba da se mesa so voda,samo ne znam kako se voveduva kolicinski,ako ima nekoj iskustvo za toa neka pise.Isto procitav deka se pojavuvalo zapek.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: млеко во тетрапак
2.2.2011 14:21:38   
sinolicka
viki73 slobodno davaj mu mleko ama ne mu go mesaj so voda.kolku pomasleno tolku podobro.do godinka ne se dava tetrapak zaradi alergii a ne poradi jacinata.i jas ja imav istata dilema ama maticnata mi rece cisto ne razredeno

(Одговор на членот Viki73)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: млеко во тетрапак
18.2.2012 10:46:07   
Felly RR
Матеа пие секакво млеко, не прави разлика. Дури и мислам дека и многу пие, ама си бара. Навечер и спремам едно шише за пред спиење - 250 -300 мл, и некогаш ќе го испие, ама не заспива одма, туку, се врти, скока, гледа ТВ, станува, и по пола саат пак бара млеко, и уште 200 гр може да си испие. Не секогаш, ама ова често се случува. 

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: млеко во тетрапак
18.2.2012 19:02:15   
bocence
nie pieme Dukat 7 vit. toa go koristime od pocetok i nekako nejkam da go menuvam.Pie dnevno 2-3 pati po 150-200 ml

_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: млеко во тетрапак
18.2.2012 19:08:11   
ole2004
Пред 1месец почнав да и давам Дукат 7витамини,супер го прифати и пие наутро и навечер околу 200мл.Имаме 18месециuser posted image

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: млеко во тетрапак
22.2.2012 15:14:53   
Cacika macika
jas sum vo dilema dali da mu davam mleko od tetrapak, na 10 meseci pocnav da mu davam dukat i go obozavase, ama maticniot lekar me iskara deka toa mleko bilo adaptirano za vozrasni, so pogolema malsenost i sl. i se vrativme pak na Hipp vo prasak. Sega ima 13 meseci i celosno go odbi mlekoto, ne znam dali da pocnam pak da mu davam od dukat?

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: млеко во тетрапак
22.2.2012 15:48:37   
Beatris
Ќерка ми не сака да помириса млеко, дали и се смачи толку адаптираното незнам user posted image  Пиеше Аптамил, прекина, купив Нестле Нан ни тоа. Ај си викам со тетрапак да пробам и и давав Дукат, Битолско неќе да види. А јогурт обожава и со тоа компензираме. Сите деца пред спиење пијат млекце, она шишето со јогурт user posted image  

Дали знаете од која возраст може да се става Несквик во млекото па да пробам и така. Има скоро 10 месеци

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cacika macika)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: млеко во тетрапак
22.2.2012 15:57:16   
Calypso
Mozes i sega da probas so Neskvik Beatris, ama probaj so svezo mleko, za varenje, a ne tetrapak.
I mojov po jogurtot e, i nie taka kompenzirame, samo sto uste cica, i nautro i navecer go dojam. Ama kako sto mislam da go odviknuvam, ke mora da go zamenam nekako moeto mleko. Sum probala i razredeno i nerazredeno, i so cokolado (zivotinsko carstvo), i so malku kafeav seker, i so neskvik - ne i ne, stom oseti deka e mleko, pluka. A pie od casa, so sise se skaravme na 6 meseci.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Slabeenje
vanessa30

Site posle bremenosts sme kacile kilogrami, nekoi poveke, nekoi pomalku. Osven dietite za namaluvanje na kilogramite, potrebno e i fizicka aktivnost odnodno vezbanje. Zatoa prasuvam spored vas sto e poefikasno:

aerobik (49%)

fitnes (15%)

yoga (8%)

ili nesto drugo (28%)


Број на сите гласови: 168

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!