|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Емоции во бременоста
13.10.2011 13:16:52   
Mrs.Tinka
lele kuklica kakvi horor flmovi. I jas si pravam losi filmovi ama ti me sies :))) A placam non-stop. Aj uste malku, pa ke ni pomine. Ko prezivi picace ! hahahah

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Емоции во бременоста
13.10.2011 14:11:36   
kremco
Kuklica,za tebe e korisno da se isplaces hormoni se toa,i jas pravev taka ili filmovi ili vrakjav nekoi losi filmovi se toa nesvesno a sepak,teloto sakalo samo da se isplace,i sega pravam taka ama vekje znam sto e rabotata i maz mi me nauci stom me primeti veli sakas ocite da gi plaknes,neli duso i se smee i jas mu velam da !!user posted image user posted image iznerviraj me!!

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Емоции во бременоста
13.10.2011 14:25:00   
miana
I jas sum placka..Jas i onaka sum placka ama sega pogotovo...Na najmali sitnici se nerviram 

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Емоции во бременоста
18.10.2011 12:55:37   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mrs.Tinka

miana sto napravi na ispit?


Zdravo Tinka
da ti odgovoram
8 ca sum dobila na ispitot user posted image user posted image user posted image Najdobra sum od site 22 luge sto polagale so najmnogu poeni a toa znaci deka povisoka od 8 ca nemase ..So ogled na toa deka profesorot e najstrogiot na fakultetot iznenadena sum od ocenata i prezadovolna..Ja iscistiv vtora godina YEEEES.....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Емоции во бременоста
18.10.2011 13:18:59   
Mrs.Tinka
user posted image miana! Cestito i site naredni taka da si gi polozis! Neka bide taka glako i so poroduvanjeto! 

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Емоции во бременоста
18.10.2011 13:19:34   
Mrs.Tinka
Glatko mislev!

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Емоции во бременоста
18.10.2011 13:24:20   
miana
fala,fala i na vas isto...SEga mozam na raat da mislam za poragajot....  user posted image

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Емоции во бременоста
23.10.2011 17:11:18   
Ikana
auuuuuu hormonive...gore dole!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Емоции во бременоста
23.10.2011 17:22:16   
cece81
dragi moi ve molam za odgovor na moeto prasanje. Pred tri dena bev premnogu iznervirana - voznemirena i placev. Togas pocuvstvuvav silni dvizena na bebeto kako nikogas do sega, koga zavrsi taa situacija povtorno gi cuvstvuvav dvizenjata na bebeto na istiot nacin,mislam po nezno kako pred toa. Dali so ovoj moment na nervoza i voznemirenost mu nastetiv na bebeto neznam mnogu mi e misla, ova se sluci vo 21 nedela

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Емоции во бременоста
23.10.2011 21:09:34   
Ikana
nemoj da se plasis zasto i toa e stres na svoj nacin, samo smireno, znam kolku e tesko toa da se postigne ama koga ke vidis na kraj deka nisto osven zdravjeto tvoe i na bebeto ne e vazno, ke svatis i deka ne treba ama bas za nisto da si ja jades dusickata...a veruvaj mi poubavo da se iznavikas i iznaplaces otkolku samo vo sebe da drzis, toa e daleku poloso!!! ponekogas solzite se lekoviti!!!user posted image

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Емоции во бременоста
24.10.2011 23:10:17   
cece81
Ikana ti blagodaram za ubavite i utesni zborovi , mnogu mi znacat.user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 10:36:25   
Ikana
Taman rabota ako nie ne se utesime sto imame ista "maka" da recam...vo sekoe vreme cece81!!!user posted image
Tuku minative 2 dena bev tolku napnata, edna nervoza pritaena mislis rokcinja ke mi porasnat....auuu eve srekja od denes malku podobro...i pak kuceto mi e krivo...znaci nemam ni licnost da obvinam, tuku zivotno...hahahahha...maz mi ke me prasa e sto ti e sega...i jas od sto nemam veke sto da kazam....ke napravam faca nekoja i ke recam....kuceto vlakna mi ostava sekade, a maz mi ko sto si go dal gospod zafrkant mi vika...aha i sega kuceto e krivo posto e kuce?!?!?!? Ete go moeto sekojdnevie, tuku daj boze samo za ova da se nervozite a ne za nesto drugo user posted image

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 10:56:11   
miana
Lele site sme isti...Jas pa gotova da pdnam vo depresija - zelna za vnimanie...Tolku mi e tesko-nemozam da vi opisam...Mm postojano e zafaten-doaga pokasno od rabota,pak se faka i doma za rabota i se mu smeta.... user posted image user posted image user posted image vcera bev tolku nesrekna - nemozam da Vi opisam..Strav mi e koga ke se porodam kako ke postignam so dve deca...E nema i jare i pare...Pa sama se tesam - si vikam ajde ne se zamaraj i ne go zamaraj,ama mene me ubiva pomislata deka ne sum "interesna" ..Sakam da bidam sakana i ispolneta so vnimanie a toa vo posledno vreme i go nemam..Tesko mi e mnogu...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 11:10:58   
Ikana
lele miana samo da ti kazam od licno iskustvo...znaci moras sama kon sebe malku polabava da bides, pa ti veke edno dete si izrasnala i na pat ti e vtoro, a da ne zboruvame za samata bremenost koj teret e! znaci vo sekundata koga ke si pomislis deka ne si interesna, samo imaj na um deka ti imas milijarda poveke slucki i desavki da kazuvas i na drugarki i na maz i na deca, otkolku bilo koja druga kokona sto nema ni 50 kg i misli deka gospod za m... go fatila sto iskocila vo najmodernito kafic vo momentov u gradov...znaci samo preispitaj se i ke dojdes vednas do vistinskiot zaklucok deka pomilo i podrago od familijata nema i od spokojot sto ti e doma....i sekogas so poveke samodoverba, pa majku mu ako si trudna ne znaci deka ne mozes da se nasminkas za poo doma ili da se doteras i da si bides najubava prvo za sebe, a mm ti koga ke te vidi deka takov odnos imas za sebe, ke mu bides neodoliva!!!!Stvarno ne sakam da zvucam ko predavanja da drzam, ova od moe iskustvo go kazuvam, zasto pravam se za da se osekjam jas dobro prvo...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 13:21:06   
kremco
Ikana i Miana ve razbiram,i sega otkako gi pominav site tie nervozi trudnicki i samata se srediv pocnaa vistinski problemiuser posted image user posted image tolku sum nervozna sto imam uzasno mnogu rabota vo novata kukja,me izbrzaa site da rabotam a sega pak mi se kocat okolu vlezot a jas sum taka iscrpena i duri se razbolev,uste nervoza mi faliuser posted image user posted image

ednostavno za se ,Ikana e vo pravo! samo sredi se,i dogovori eden den da izlezete nekade zaedno i pak kje ti se vrati staroto cuvstvo na vnimanie ,ako ne moze,ako raboti kako mojot od 7 do 7user posted image user posted image
zboruvaj so nego najdi vreme,ama ubavo,potrudi se da bides pozitivna,mojot ne saka ni da me soslusa ako ne se smeam odma znae deka kje go napadnam...mazite sakaat da im objasnis se,voopsto ne razbiraat od okolu kazi mu sto te maci i baraj vnimanie,tie ne se osetlivi kako zenite...
kolku mi treba sonce.prosetka po gradot i edno kafeeeeeuser posted image   kje ubijam za kafe

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 13:25:53   
kremco
Ama ti imas i premnogu obvrski za da imas vreme za relaksacija i doteruvanje,ama gledaj pozitivno snajdi se,eve jas na pr so radio cistam i sreduvam kukja za vseluvanje,slusam muzika i nesto blago,koga kje zavrsam edna kupka...Se trudam da mislam na sebesi,tolku se zamaram za maz mi i sin mi i za site po red sto sebesi se staviv vo posleden plan a koga kje poglednam realno pa jas na nikogo ne sum mu na prvo mesto...NE moze vekje...

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 13:44:00   
miana
sekogas so poveke samodoverba, pa majku mu ako si trudna ne znaci deka ne mozes da se nasminkas za poo doma ili da se doteras i da si bides najubava prvo za sebe, a mm ti koga ke te vidi deka takov od

Ama jas sekoj den odam na rabota i sekogas odam i sredena i nasminkana....A doma nemozam da se Doteram zosto ne me sobira nisto user posted image osven trenerki od mm ili od svekrvami..A po farmerki i po doma da sedam ne mi e udobno..Za sminkanje -nasminkana sum ....I bas ne mi e dosadno - od kerkami ke se seknam,postojano si zbori nesto ,si pravi nekoja belja,nekogas i se isklucuvam ne ja slusam sto zbori,a taa 100 pati ke me preprasa i na kraj na kutroto dete ke mu se razvikam,...Neznam - se osekam SAMA..Tazna sum..Voopsto ne mu teknuva da me izmasira..E zimi  vcera mu tekna : daj be zeno posakaj nesto za jadenje,kazi nesto makar u sred nok da trcam da ti baram - ne si interesna vakauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I tolku...Mu vikam : aj namackaj mi go meseto - on mi vika : namackaj go ti a jas ke go bacam posle...Ako jas ne mu recam da vidi kako mrdame - ne mu teknuva...I bas od 6.30 do 19h e na rabota...


(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Емоции во бременоста
25.10.2011 13:53:06   
Ikana
Е тоа ти е бременоста...лична е, индивидуална, и баш никој не може да знае како ти е, ни други трудници што малтене исти мисли имаат...За дотерувањето ти верувам, леле толку е индивидуално ова што баш и не знам што да кажам освен само да посакам да поминеш најлесно и што побрзо да дојде user posted image Кремчо и јас сакам кафе, сонце....па и цигара мајку му ми се пуши ќе си пукнам...сакам и на плажа, онака со коктелче у рака, хахаххах а највеќе сакам бебуфот до мене и лесен пораѓај user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Емоции во бременоста
29.10.2011 23:44:58   
ana mari
zenskiiiiiiiiii daj kazete nesto neznam sto da pravam edna ned ke bidam sama doma mm deneska otide na teren lelelleleel vremevo nikako ne mi ide poludev deneska user posted image neznam kako da ja izdrzam ovaa nedela ke puknam od dosada od facebook vise mi se zdosadi tv isto taka daj kazete nekoja druga stranica ako ima bar da ze zanimavam na toauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Емоции во бременоста
30.10.2011 8:12:41   
Ikana
jas moram da se pozalam, uzasno se rastrevoziv sto si go dadov kuceto i 3 dena po red samo placam, a so nego pa bev nervozna, pobudaluvav, vlakna nasekade, se davevme od vlakna...ama srce bese najubavo...mu zborev na mm da go dademe kaj negovite on so pola usta kao stari se koj ke go cuva itn, a negova obvrska bese kuceto, sto se vika negovo, jas imam macor sto go cuvam 6 godini pa go dadov kaj moite i oni se nafatija a za kuceto trebase mm da sredi...i sega jas i najdov novi gazdi, familija so deca pogolemki i se osekam kriva posto go napraviv toa i se mislam dali da si go zemam nazad kuceto, ama kaj so malo bebe na pat tolku vlakna, tolkav nered, baska sami sme nema koj da go set_a....a za trosok da ne zborime, samo hranata mu e 1800 mesecno, pa kaj se vakcini, kaisi, igracki, koski, cuda i toa se mu napravivme a be ton pari otidoa...oooooffffffffffff uzasno sum taznauser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 30.10.2011 8:16:42 >

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Емоции во бременоста
30.10.2011 8:23:34   
Ikana
anamari...dodeka e ubavo vremevo iskoristi setaj, posle em ke vrne em so bebe, gospod u pizami ke go vidime site....ja da sum na tvoe mesto, majka mi ili drugarka pod raka i rsum niz grad i niz prodavnici i bas ke iskoristam da vidam nekoe staro drustvo i da go pokazam meseto user posted image pusti si go omileniot film, napraj si nesto prevkusno za jadenje, kupi nesto za tebe i bebceto, sitnica makar, i pred se mozok na pasenje i uzivaj!!! Ke letne edna nedela!!!
ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

zenskiiiiiiiiii daj kazete nesto neznam sto da pravam edna ned ke bidam sama doma mm deneska otide na teren lelelleleel vremevo nikako ne mi ide poludev deneska user posted image neznam kako da ja izdrzam ovaa nedela ke puknam od dosada od facebook vise mi se zdosadi tv isto taka daj kazete nekoja druga stranica ako ima bar da ze zanimavam na toauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Емоции во бременоста
30.10.2011 12:35:46   
ana mari
ooooooo ikana i jas sakam da setam da idam do kaj majkami ili sestram ama nemozam daleku sum od niv mazena sum vo germanija i tuka nemam nikoj sama sum vo ovoj grad... filmovi mi se zdosadija edno drugo se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Емоции во бременоста
30.10.2011 13:02:33   
Martins mom
Ана мари, јас пак се’ би дала за една недела да сум слободна, без никакви обврски, без никој! Ни мајки, ни другарки ни тетки ми требаат!Посвети си ја оваа недела само за себе! Прави го тоа што ти претставува задоволство, на пр полна када, миризливи свеќи или читај книга или купи си темперни бои и сликај или пробај да пишуваш стихови, отрешти гласна музика и денсај, оди на шопингuser posted image Ехееееј, колку работи има да се прават кога си сам со себеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Емоции во бременоста
30.10.2011 21:36:49   
ana mari
ponekogas i ne e tolku lesno..... ajde da si ponekogas sam ok ama jas sto sum stalno sama maz mi doaga i ide doaga i ide zamisli 2 nedeli bil na teren se vrati doma samo eden den i pak na teren 1 nedela, posle koga si dojde bese edna nedela doma i sega pak na teren pa nemozam vise cel zivot sama li ke bidamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил ana mari -- 30.10.2011 21:37:58 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Емоции во бременоста
31.10.2011 9:09:58   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Ана мари, јас пак се’ би дала за една недела да сум слободна, без никакви обврски, без никој! Ни мајки, ни другарки ни тетки ми требаат!Посвети си ја оваа недела само за себе! Прави го тоа што ти претставува задоволство, на пр полна када, миризливи свеќи или читај книга или купи си темперни бои и сликај или пробај да пишуваш стихови, отрешти гласна музика и денсај, оди на шопингuser posted image Ехееееј, колку работи има да се прават кога си сам со себеuser posted image
Polna kada ne se preporacuva na trudnici...Ako si bremena - nemoj da polnis kada user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?