|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Емоции во бременоста
4.10.2011 19:46:34   
Џесика
Трудници, потрудете се да бидете смирени, позитивни и се она што сакате вашите бебиња да попримат од вас 

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Емоции во бременоста
4.10.2011 22:26:26   
kremco
Jas vo posledno vreme sum mnogu depresivna,vo se naogam nekoe somnevanje,se mi preci..osobeno mu se imam navrteno na mm,postojano go gnjavam,vo nisto ne mu veruvam,baram postojano vnimanie a toa e nevozmozno i nekako se osekam mnogu nesrekno

A i nemam nikakvo vnimanie od soprugot - toa me zagrizuva.... Kako da sum mu mnogu dosadna-samo vika po mene..Mnogu sum ofkala,sum se izdisuvala..Sto ti e pa na tebe samo se izdisuvas ( ne me ostava na raat da disam ) za masaza ili nesto slicno ne mu paga na pemet..Ke me prasa samo kako si duso i tolku...Koga ke ofnam - ke me prasa sto ti e samo ofkas- ke recam - eve me zaboluva stomakot po malce - odma mi vika : pa ajde na lekar ako te boli a ne da mi ofkas samo..A kazete sto da odgovoram na ova? ILI pak ako sama ne mu ja zemam rakata da ja stavam na stomaceto - ne mu ni tekniva...So prvata bremenost bese poinakov vo sekoj pogled..Sega znam deka ima mnogu obvrski megutoa mene toj odnos tolku me uzasnuva - nemozam da opisam....

(Одговор на членот Maca RR)

ne mozam da veruvam kolku se sto si napisala se sovpagja so mojata situacijauser posted image
isto kako sebesi da se citam,ja imas mojata podrska ako nesto znaciuser posted image

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 11:34:24   
Mrs.Tinka
Zdravo na site. Jas da vi kazam go doprev dnoto so emociive moi i veke ne se izdrzuvase. Mu se javiv na mm na rabota i tolku urlav sto covekot ostavi se i dojde doma. Tolku mnogu mi bese tesko :(((.
Koga dojde doma mm, prvo sto mi  rece e deka mnogu mu e krivo sto sum nesrekna i deka bi mi pomognal megjutoa ne znae kako.
Potoa razgovaravme za se sto me maci, i resivme se, edno,po edno. Ne deka sega situacijata e nesto mnogu po razlicna ama jas se cuvstvuvam po srekna. Inaku mm mi rece deka ne trebalo tolku da kvicam, trebalo da mu go kazam istovo porano. I toj ne znael sto da mi pravi zatoa sto i jas ne sum istata osoba sto toj ja poznava, me smenila bremenosta. Mi se izvini sto me zapostavil.
Znaci, zaklucok- probajte da razgovarate, epten pomaga.  Sega sum haj, ke vidime do koga :))))) Ah hormoni :)))

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 13:39:07   
kremco
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mrs.Tinka

Zdravo na site. Jas da vi kazam go doprev dnoto so emociive moi i veke ne se izdrzuvase. Mu se javiv na mm na rabota i tolku urlav sto covekot ostavi se i dojde doma. Tolku mnogu mi bese tesko :(((.
Koga dojde doma mm, prvo sto mi  rece e deka mnogu mu e krivo sto sum nesrekna i deka bi mi pomognal megjutoa ne znae kako.
Potoa razgovaravme za se sto me maci, i resivme se, edno,po edno. Ne deka sega situacijata e nesto mnogu po razlicna ama jas se cuvstvuvam po srekna. Inaku mm mi rece deka ne trebalo tolku da kvicam, trebalo da mu go kazam istovo porano. I toj ne znael sto da mi pravi zatoa sto i jas ne sum istata osoba sto toj ja poznava, me smenila bremenosta. Mi se izvini sto me zapostavil.  dusicka bas mi e slatko ova gore napisanovo,te razbiram sosema sum imala situacii takvi,milo mi e sto ti olesnalo..

Mene mnogu me nervira se i sesto edna vecer tolku mu se nafrliv na maz mi covekov pocna da se smee na se sto kje kazam a jas pa ne mozam da prestanam da se karam se spremivme i izlegovme,veli malku da se smiris i se smeskase celo vreme veli ti treba olesnuvanje kje te pomine duri i sin mi edno vreme zavika "mamo zavlsi! tato pusti muzika" user posted image lele a dete 2ipol god posle koga fativ da se smeam i cela vecer mi bese smesna mojata reakcija,ednostavno sakav da se karam.user posted image
Znaci, zaklucok- probajte da razgovarate, epten pomaga.  Sega sum haj, ke vidime do koga :))))) Ah hormoni :)))


(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 13:45:47   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: kremco

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mrs.Tinka

Zdravo na site. Jas da vi kazam go doprev dnoto so emociive moi i veke ne se izdrzuvase. Mu se javiv na mm na rabota i tolku urlav sto covekot ostavi se i dojde doma. Tolku mnogu mi bese tesko :(((.
Koga dojde doma mm, prvo sto mi  rece e deka mnogu mu e krivo sto sum nesrekna i deka bi mi pomognal megjutoa ne znae kako.
Potoa razgovaravme za se sto me maci, i resivme se, edno,po edno. Ne deka sega situacijata e nesto mnogu po razlicna ama jas se cuvstvuvam po srekna. Inaku mm mi rece deka ne trebalo tolku da kvicam, trebalo da mu go kazam istovo porano. I toj ne znael sto da mi pravi zatoa sto i jas ne sum istata osoba sto toj ja poznava, me smenila bremenosta. Mi se izvini sto me zapostavil.  dusicka bas mi e slatko ova gore napisanovo,te razbiram sosema sum imala situacii takvi,milo mi e sto ti olesnalo..

Mene mnogu me nervira se i sesto edna vecer tolku mu se nafrliv na maz mi covekov pocna da se smee na se sto kje kazam a jas pa ne mozam da prestanam da se karam se spremivme i izlegovme,veli malku da se smiris i se smeskase celo vreme veli ti treba olesnuvanje kje te pomine duri i sin mi edno vreme zavika "mamo zavlsi! tato pusti muzika" user posted image lele a dete 2ipol god posle koga fativ da se smeam i cela vecer mi bese smesna mojata reakcija,ednostavno sakav da se karam.user posted image
Znaci, zaklucok- probajte da razgovarate, epten pomaga.  Sega sum haj, ke vidime do koga :))))) Ah hormoni :)))




E i jas istata vecer razgovarav ama nasiot razgovor se zavrsi so kavga i namesto da go cekam zaedno da si legneme jas si otidov sama da legnam i potoa verojatno gospodinot razlmislil i dojde da me guska i da mi se izvinuva i da mi izjavuva emocii..Sega dva dena sme OK...Znam deka razgovorot pomaga ama pa i sekoj vtor den edno isto da zboris - ne pomaga tuku ispaga deka se na mene nesto ne mi cini,se sum jas nezadovolna a on e pretrupan so obrski samo zaradi nas i bla,bla,blaaaaa,,,,...... Za nesto e vo pravo ama za nesto NE!!!

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 14:34:05   
Ikana
Lele dosega bogami, samo go tesat mm...ne se sekiraj ne e ona normalno vakva...a jas nisto ne priznavam i se trudam da zvucam najracionalno sto mozam...ama koe racio so hormonive bre....sabajle se iznervirav vo banka...nekako mi zovre i mu se javiv na mm i mu rekov ova ne e moja rabota, vie mene me maltretirate, kaj da trcam jas po notari...bla bla...ehhh pred bremenosta rabotev po 16 saati raboten den...sega sitnica da zavrsam mi smeta!!! a doma ja prevrtuvam cela kukja pa na kraj i kuceto mi izleze krivo sto napravilo nered, a toa siroto malo e ne znae nisto...c..c..c... si vikam karakondzula sum stanala i samo cistam po doma...i se prideravam ako nesto vo momentot mi zvuci besmisleno....ajde uste malku...tuku mm e srce sto me trpi...zal mi e najiskreno najveke za nego user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 14:50:56   
kremco
Miana nie kako za istiot covek da zboruvame,sevo ova si go imam doziveano,maz ti isto se odnesuva kako maz mi a jas kako ti,mozebi site trudnici sme isti..edna vecer koga se smeev na mojata reakcija mm prasuva sto mi e jas mu velam zal mi e za tebe..Isto kako za vicot za impotencija jas trudna a toj patiuser posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 14:53:52   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: kremco

Miana nie kako za istiot covek da zboruvame,sevo ova si go imam doziveano,maz ti isto se odnesuva kako maz mi a jas kako ti,mozebi site trudnici sme isti..edna vecer koga se smeev na mojata reakcija mm prasuva sto mi e jas mu velam zal mi e za tebe..Isto kako za vicot za impotencija jas trudna a toj patiuser posted image user posted image


Dobro e znaci ne sum edinstvena user posted image
Izgleda problemot ne e do mm tuku do mene user posted image
Ke gledam da se podobram user posted image


(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 14:59:57   
kremco
Ne bi rekla deka e samo do tebe tuku i tie znaat da bidat bez oset..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 15:10:42   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kremco

Ne bi rekla deka e samo do tebe tuku i tie znaat da bidat bez oset..

Apsolutno...samo znam koga i jas imam zolti minuti sto se dolzat na hormoni...epa sega jas sama sigurno ne se zatrudnev taka da ke trpi sto ke pravi... user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 17:15:54   
Mrs.Tinka
Miana, jas mislam deka i oni treba da trpat, nie malku li trpime!? Pa sto e toa da ne moze covek da izdise, zar sakas so pola plukja da disis? Mu smetalo! Majkata... a tebe ne ti smeta sto ne mozes ni da sedis, ni da lezis, ni da dises.
Nemoj da se menjas, super si! Neka se zamisli on malku. Rabotel, cudoto golemo go srabotil. A ti ne rabotis po doma? Uste edno dete imas kako sto uspeav da doznam. Edno dete i bremena, lesno da ne e?


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Емоции во бременоста
6.10.2011 19:43:03   
kremco
Sosema se slozuvam so M.Tinka

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Емоции во бременоста
7.10.2011 14:18:19   
Mrs.Tinka
Jas pak napraviv kurslus doma. Uf nekoi raboti ne se resavaat lesno, im treba vreme... a jas nemam nerviiiiii! Posebno e tesko  koga nekoj nekje da resava problemi pa si gi odbegnuva (kako na primer mm) 
Tuku jas si najdov nekoe privremeno resenie- ne e loso da se bide malku sebicen. Pa si go iskluciv telefonot, pa si zapaliv kolata i po kafinja cel den so drugarki. Posle toa kaj mama, pa na shopping. Se sto imase rezerva(mislam finansii)  otide vo partali i predmeti (sto za bebko, sto za mama).
Mozda na nekoj nema da mu se svigja ama i mene nekoi raboti me macat, pa koj me prasal?!Stanuva zabavno


(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Емоции во бременоста
7.10.2011 14:22:39   
miana
... a jas nemam nerviiiiii! Posebno e tesko koga nekoj nekje da resava problemi pa si gi odbegnuva (kako na primer mm)
Tuku jas si najdov ne
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mrs.Tinka

Miana, jas mislam deka i oni treba da trpat, nie malku li trpime!? Pa sto e toa da ne moze covek da izdise, zar sakas so pola plukja da disis? Mu smetalo! Majkata... a tebe ne ti smeta sto ne mozes ni da sedis, ni da lezis, ni da dises.
Nemoj da se menjas, super si! Neka se zamisli on malku. Rabotel, cudoto golemo go srabotil. A ti ne rabotis po doma? Uste edno dete imas kako sto uspeav da doznam. Edno dete i bremena, lesno da ne e?


Edno dete,bremena,vrabotena + studentka user posted image Vo ponedelnik imam ispit user posted image user posted image user posted image
I taka....
neznam ama i jas zabeguvam po malce poveke...Dosega ne sum go fatila mm da me mota nesto ili da me laze a vo se se somnevam....Stanata sum cudo od covek user posted image Aj belki ke mi pomine

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Емоции во бременоста
7.10.2011 16:48:29   
Mrs.Tinka
Ah miana i jas imam ispit+rabotam+ bremena. E golem tovar si nosime. Znaes kako vikaat, Gospod ti dava tolku tovar, kolku sto mozes da izdrzis. Izgleda jas i ti sme mnogu jaki pa mozeme mnogu da nosime. Aj neka bide se kako sto treba barem na fakultet. Sega smiri se, a toa sto se somnevas, ke proveris koga ke imas vreme. Stom se somnevas vo nesto, proveri- mozda si vo pravo! I jas se boram so nekoi somnezi-pa ke vidime. 

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Емоции во бременоста
10.10.2011 12:59:02   
Mrs.Tinka
Izgleda vekje nikoj ne saka da zbori za emocii. Ostanav sama....


(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Емоции во бременоста
10.10.2011 13:03:04   
Ikana
Neeeeeee tuka se site user posted image jas pocnav so panika sega...nova faza user posted image user posted image user posted image a do vecer ke se iznerviram i iznasmeam uste sto pati

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Емоции во бременоста
10.10.2011 13:09:47   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mrs.Tinka

Izgleda vekje nikoj ne saka da zbori za emocii. Ostanav sama....




Uh lele za dva saati polagam..Imam mnogu trema user posted image user posted image user posted image
A inaku mm e dobar ovie nekolku dena, deka bese sloboden vikendov a i utre e fala bogu sloboden i nemavme nekoi konflikti....Takada i jas sum nekako posmirena denovive verojatno deka ucev i nemav mnogu vreme za prazni misli


(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Емоции во бременоста
11.10.2011 12:50:53   
Mrs.Tinka
Lele Ikana i jas sum ista.A ovoj moj maz ne svakja deka kaj bremenite zeni, raspolozenieto e takvo, pa se luti po 5 dena

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Емоции во бременоста
11.10.2011 12:51:15   
Mrs.Tinka
miana sto napravi na ispit?

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Емоции во бременоста
11.10.2011 13:59:37   
miana
Pa pisuvav pa ke vidime sto sum napravila..jas sum zadovolna uste profesorot da e zadovolen - super ke bide,...Rece deka najverojatno vo petko ke objavi rezultati pa bas ke vi pisam kako sum pominala...Inaku denes nekako ic ne sum raspolozena...MM ic ne me slusa,i toa me pravi tazna user posted image user posted image   Sega cekam kerkami da zaspie pa da sredam nekoi raboti po doma a posle ke si pravamstrudla...Sto da pravam se me nervira user posted image user posted image

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Емоции во бременоста
11.10.2011 15:59:09   
Ikana
jas denes sum luta posto sum debela i nosam najgolem broj na trudnicki pantaloni i ogromna sum i mm me tera da jadam nesto, a mene mi se place sto sum se napravila tolkavo prase i sednav se najadov

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Емоции во бременоста
11.10.2011 16:00:30   
Ikana
mazite moze da ne olabavat malce...da mu dadam ja na mojot u sekoe vreme da vlece plus 15 kg na kolk i struk, gradi od muka ke mu porasnat

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Емоции во бременоста
11.10.2011 23:49:08   
Mrs.Tinka
Jas ne sum mnogu zdebelana ama stomakot mi e ogromen. Vecerva setav niz Leptokarija i koga se vidov vo eden izlog, se preplasiv a mm se zgazi od smeenje :) I cokolatce si krknav po pat i ne ke puka kozata..... lele samo go mackam stomakov ama dzabe, striicki sekoj den niknuvaat :( I voda pijam ama dzabe, odsekogas si imav mnogu suva koza... Abe mnogu mi porasna stomakov. Doktorov vika malku bilo po krupnicko bebeto.... Cel balon pred mene si nosam. 

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Емоции во бременоста
13.10.2011 11:06:29   
kuklica
lele jas izgleda poludevuser posted image snosti kako sto si sedime so mm samo si kazuvav ne mi e dobro, ne mi e dobro i za na kraj da prsnam od placenje koga vo glavava si napraviv film deka padjam od na terasa(a nemame zastitni ogradi ) edvaj se drzam na krajot i sum se otpustila i sum padnala na stomak i sum go povredila bebeto (nedaj boze)

mu kazuvam zosto mi ide da placam i neznaese kutriot sto da pravi so mene me tesese i mi vikase isplacisise ne stegajse user posted image ama mislev deka poluduvam i utrovo 100 pati mi e javen od rab za da vidi dali uste sum takva ama fala mu na Gospod sega sum podobro

< Поракaта ја уредил kuklica -- 13.10.2011 11:08:14 >

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?