|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ситници за свадба
8.5.2013 13:40:02   
sandriana RR
На слатка мака си Гардениа user posted image
Со малку креативност и труд, може да се направат чуда user posted image . Ќе чекаме слики да видиме каков избор си направила user posted image
А брошовите ми се хит за полабави журки-свадби. Дури со мојата старосватица направивме прототип на нив за мојата свадба, за закониците, ама во последен момент се откажав од идејата.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ситници за свадба
8.5.2013 13:48:55   
Gardenia
Да душо,ќе ви покажам се што сум одбрала,има време уште еден месец,ама брзо лета времето ќе дојде кај и да е јуниuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Ситници за свадба
2.9.2013 15:52:58   
Snow Queen
Можеби и порано имам споманто на форумов, бидејќи приватно си се занимавам со декорација и изработки на ситниците околу свадба, токму затоа и самата ги правев.
Ова се декорации од собата:
user posted image

вратата од собата
user posted image
китенките за сватовите, корсаж за невестичката,свекрвата и јатрвата...ама како за беља неможам да ги најдам сликите од главните корсажи
user posted image
бонбоните кои ги делев со тортата,фустанчиња, да ја најдам и сликата само од фустанчето и ќе ја постирам
user posted image
а вакви бонбончиња имаше на секое тањир пред гостите
user posted image
user posted image
а ова си го направив наместо перниче за бурми
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.9.2013 16:11:41 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Ситници за свадба
2.9.2013 16:16:18   
Felly RR
Преубави се сите декорации, Браво СноуКвин!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Ситници за свадба
2.9.2013 16:38:08   
mommy_angels RR
се е прекрасно user posted image user posted image ама ова штикличките ти се неодоливи user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Ситници за свадба
9.4.2014 23:07:07   
Melanija RR
Страосватица сум на крај на месецов, ама збунка сум за колку метри материјал се купуваше за во црква за врзување?
Знае ли некој како се викал некој памулен материјал што се растегал?Јас мислам на трико ама да не е нешто друго?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Ситници за свадба
10.4.2014 8:39:34   
vezilka RR
За материјалот поиманемам, ама за тоа колку метри нема некоја определена бројка. Веројатно во договор со невестата, за тоа што планира да сошие од платното и метражата ќе ја определиш.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Ситници за свадба
10.4.2014 11:13:33   
LoveableMe RR
SnowQueen, браво за декорациите. Melanija, јас си одбрав сама материјали, нормално тие ги купија, за да можам да си сошијам нешто, прашај ја и ти другарка ти што материјал/боја сака. Нема врска дали е трико или не, важно е таа што ќе си одбере. За должината 2-3 метра, зависи што ќе сака да шие, толку материјал се купува.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Ситници за свадба
10.4.2014 12:47:31   
Melanija RR
Незнаеше да ми каже метража а ми рече за тој материјал ,па на женски пазар ќе прашам.И мене во сеќавање ми останале 3 метри user posted image колку одпосле не се памти user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Ситници за свадба
21.5.2014 9:01:17   
Mila mamicka
Се замарав со секоја ситница поврзана со мојата свадба, и тоа со задовлоство. Многу уживам во такви работи, да смислувам, да одбирам и сл. Имав китенки за сватовите, и специјални за кумовите, старосватите и деверот нели. Се порачав од една цвеќара во Драчево и ми ги изработија преубаво. И бонбончињата што ги фрлаа мајка ми и свекрва ми, и тие што ги давав со тортата, сите беа прекрасни. Имаа бордо детали сите и многу ми се бендисаа. Па, богами и не беа баш ефтинки.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Ситници за свадба
2.12.2014 0:19:48   
caciana
Zza sitnicite na mojata svadba ke ja zadolzam sestra mi,Taa e ekspert za Toa.Celosno I veruvam I NEA ke I doverm Se!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Ситници за свадба
2.12.2014 0:22:36   
scared RR
ситниците највеќе време и пари ми одзедоа, од бонбони, китенки, декорација на домот, тарасата, кутивчиња за поклони за сватовите, украсување на ресторанот, масите, чашите. Добра сум отиде. Ама важно се беш во тон и со моето омилено цвеќе гербер user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?