|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: подарок за роденден
8.2.2010 11:41:26   
jovanka
idi vo toper,prosvetno delo ili mozes vo angliskiot centar imas preubavi knigi

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: подарок за роденден
8.2.2010 11:44:47   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

idi vo toper,prosvetno delo ili mozes vo angliskiot centar imas preubavi knigi


Потпис!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: подарок за роденден
8.2.2010 12:35:33   
caci20
I vo Matica imase ekstra knigi za deca, nekoi bea so dodatoci za da napravi nesto. Ili imase ubavi puzzle so dodatoci za boenje, ucenje i sl

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: подарок за роденден
8.2.2010 14:13:48   
mami
Фала за предлозите, поминав до Посветно дело и земав една со приказните од Андерсен, има убави илустрации и како што ја прашав мајка и ми рече дека сака приказни, па подарокот е на местоuser posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: подарок за роденден
2.7.2011 15:46:55   
ikki
Во понеделник сум на роденден кај кумашинчето наше ке полни 5 години и стварно незнам што да му однесам. Несакам облека бидејки има премногу, мислев масичка и столчиња, или пак табла за пишување но таа имала. Е сега стварно незнам што дај помагајте, кажете предлог

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: подарок за роденден
3.7.2011 22:00:03   
ikki
ajde pomagajte bre luge ejjjuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: подарок за роденден
3.7.2011 23:24:14   
Natuska85
А точаче некое...незнам, ајде мајки со поголеми дечиња кажувајте што е интересно за таа возраст

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: подарок за роденден
3.7.2011 23:53:10   
Maca25
точак, со педали. ролерки, што знам, некоја кукла (ако си игра со кукли)...

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: подарок за роденден
3.7.2011 23:56:12   
Tanjat7880
MONOPOL,mojot sin na taa vozrast uzivashe vo nego ili nekoja slicna takva drushtvena igra!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: подарок за роденден
4.7.2011 0:05:27   
Џесика
Ете, и пикадо можеш, или некаква сликовница со бројки и букви

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: подарок за роденден
12.7.2011 16:13:09   
Natuska85
Сега во сабота сме на роденден кај комшивчето ќе полни две години,па сакам да му земам таква куќичка како шаторче....Мислам дека одговара за возрастаuser posted image Туку сакам да ве прашам кај може во Скопје да најдам таква и колку се движат отприлика......

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: подарок за роденден
12.7.2011 16:21:00   
kuklica
za vo Skopje kaj mozis da najdis nemozam da ti kazam posto ne sum od tamu a bi trebalo da ima vo dobro snabdenite prodavnici za detski igracki a nie i kupivne na vnukami lani bese 1000 den isto za 2-ri rodenden ama detteo ne isleze od natre ja ima napraeno partal sega duri i od niz krov vleguva ne od vratauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: подарок за роденден
12.7.2011 19:15:41   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Сега во сабота сме на роденден кај комшивчето ќе полни две години,па сакам да му земам таква куќичка како шаторче....Мислам дека одговара за возрастаuser posted image Туку сакам да ве прашам кај може во Скопје да најдам таква и колку се движат отприлика......

Во Џамбо има таква куќичка, види и во Адријано...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: подарок за роденден
12.7.2011 23:59:27   
mamicka_26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Сега во сабота сме на роденден кај комшивчето ќе полни две години,па сакам да му земам таква куќичка како шаторче....Мислам дека одговара за возрастаuser posted image Туку сакам да ве прашам кај може во Скопје да најдам таква и колку се движат отприлика......


Natuska85 ги имаш во сите продавници за играчки и во Џамбо ги има, ние пред неколку месеци купивме од најблиската продавница за играчки и ја земавме 700 ден. тука одприлика се движат цените.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: подарок за роденден
13.7.2011 0:10:07   
Maca25
Ние имаме од џамбо и е 600 денари. Нашата е како шаторче во џунгла user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: подарок за роденден
13.7.2011 17:05:04   
Natuska85
Е фала ви,ќе прошетаме во сабота ќе разгледам,а Маца добра е таа од џамбо?Имаш негде слика да ја видам?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: подарок за роденден
13.7.2011 17:32:33   
Џесика
Натушка, на Борјан куќичката е од Џамбо, еве вака изгледа



Click on people's faces in the photo to tag them. user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: подарок за роденден
13.7.2011 18:55:36   
Maca25
иста како на Борјан, само како џунгла. немам никаде слика од куќичката.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: подарок за роденден
13.7.2011 19:06:35   
Natuska85
Убава е,ваква ќе му земам ако има

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: подарок за роденден
13.7.2011 19:13:01   
Maca25
Ние кога бевме имаше само еден вид и таа ја земавме. А инаку Нина се заљуби во куќичката на Борјан.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: подарок за роденден
8.5.2012 23:56:19   
Natuska85
А поклон зза 5годишно девојче.И имам однесено до сега пижами,играчка мини маус,кукла бебе ,од гардероба сукња со мајчка и болеро,сликовници,пластелин,сложувалка и не ми текнува уште што.Што ми предлагате сега да и земам за 5тиот роденденuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: подарок за роденден
9.5.2012 7:39:15   
kikicka
Натуш,незнам нешто принцес минцес ,или имаше во џамбото убав сет за цртање голем,и тоа можеш.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: подарок за роденден
9.5.2012 8:42:58   
Junona

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

А поклон зза 5годишно девојче.И имам однесено до сега пижами,играчка мини маус,кукла бебе ,од гардероба сукња со мајчка и болеро,сликовници,пластелин,сложувалка и не ми текнува уште што.Што ми предлагате сега да и земам за 5тиот роденденuser posted image

Во Просветно дело има прекрасни комплети со хелоу кити за поголеми девојчиња,кутии исто со кити за чување накит,шноли и стегачи,мали торбички за преку рамо и сл.

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: подарок за роденден
9.5.2012 9:09:56   
Maca25
Н. доби за роденден многу убава книга - My first English book. Нешто такво, Натушке. Или па во Просветно дело имаат ептен убави детски енциклопедии, со убави илустрации...

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Junona)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: подарок за роденден
10.5.2012 0:58:48   
miana
Богами детските енциклопедии од просветно дело се навистина убав поклон..Многу се интересни дури и мене ми е забавно да ги читам...Јас обавезно поклонувам нешто такво на деца на кои не сум им поклонила а се на таа возраст 5,6,7,8 години.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?