|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.12.2010 14:28:35   
sesilija
vecka sr te molam kazi mi od koja laboratorija e taa dr froska da go prasam mazot mi kaj go pravese spermogramot

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.12.2010 14:29:18   
sesilija
jas pijam klomifen mi gi dade doktorkata ama ne mi napravi proverka na kanalite me gledase samo so vaginalno eho i mi rece deka se e vo red dali trebase da napravam i proodnost na kanalite sega me grize sovest

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.12.2010 14:43:54   
Bogdancanka
ne na maz mi ne mu pravea drug spermogram mi gi priznaa tie sto gi imav...sesilija obicno koga ke se utvrdi problemot kaj mazot ne pravat proodnost na kanalite barem taka bese kaj nas,zatoa so samo obicen pregled ti kazale deka e vo red,ne se sekiraj tolku mnogu sega prodolzi kako sto ti kazala doktorkata i ako nema uspeh pobaraj i da te upati za da proveruvas proodnost na kanalite poz

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Стерилитет кај мажот?
4.12.2010 20:56:03   
veckasr
na mojot mm mu go iskinaa vo gak toj spermogram  od froska i mu rekoa toa ne bilo spermogram i go nateraatamu da go napravi spermogramot      bidejki oni pravele najtocen najprecizen spermogram taka da najdobro e naredniot  pat koga ke go pravete spermogramot pak da si go napravete vo skopje vo gak na mm so kartonce  mu zemaa 250 denari inace sesilija dr froska rabote vo drzavnata bolnica vo strumica 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 13:50:22   
Bogdancanka
јас денес закажав кај др.Чедо Димитровски да го искористиме времето додека чекаме да аплицираме повторно за инвитро...можеби докторот ќе помогне нешто за подобрување на спермограмот кај мм....мислам дека вреди да се проба се а и плус тоа  мојот матичен мислам дека не се труди доволно да помогне....ми беше речено дека на мм косата му паднала од вишок хормони а не од недостаток али никој не немаше пратено да испитаме хормони можеби има некој проблем можеби навистина проблемот е банален како што ни рече урологот од Струмица...како и да е продолжуваме со ипитувања да бидеме сигурни дека се е проверено...така ќе ни биде многу полесно

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 14:02:58   
iki82
super sto ste zakazale, veruvam deka ke pomogne nesto doktorot. so dobar tretman mora da ima rezultati. izvestuvaj ne kako ste pominale user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 14:12:27   
arh_diz
Samo napred Bogdancanka. Minatata godina zapoznav edna devojka koja posle 3 mislam neuspesni invitra zabremenila prirodno .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 14:40:54   
Bogdancanka
само здравје се надевам дека докторот ќе ни помогне,како и да е вреди да се проба и така ништо не губиме....инаку тука од богданци имаше еден пар кој се спремаа за инвитро и додека да ги соберат потребните документи жената останала бремена....за мене беше тоа прекрасна вест и навистина беше за охрабрување бидејки кога најмалку очекуваа после 4 или 5 неуспешни инсиминации и спремање за инвитро жената остана бремена...значи никогаш не се знае само трпение ќе успееме сите



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 14:48:26   
Olivia
Bogdancanka ste probale li so 'speman'..mm gi piese 3 meseci i eve sega od koga mi se sluci ova pak napravi spermogram ima enormno podobruvanje i podviznost i koncentracija moze ke ima sansa za uste podobruvanje pa i nie so srekata da probame prirodno ponatamu...
'speman' se tableti na prirodna baza i se pokazaa mnogu efikasni...
pozz


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 14:52:34   
Bogdancanka
Оливиа имаме пробано мм ги пиеше подолго време ама немаше баш некој голем резултат затоа сакам да одиме кај др.Димитровски поззззз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 15:10:27   
Olivia
Ako mila odete i probajte da se podobri spermogramot, kaj nas ni rekoa deka ficicki t.e. bioloski predizvikuvac nema tuku samo nadvoresnoto vlijanie cigari alkohol hrana i ritamot na ziveenje koj dosta e stresen za mm, megutoa eve so spemanot vo kombinacija na multi vitamini imase podobruvanje, ajde daj boze da se sredi i toa pobrzo i kaj nas i kaj vas..pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 15:28:16   
Bogdancanka
мое мислење е дека кај мм најголем проблем е психата и никако неможе да се опушти...имав пишувано како пред едно 6,5 години кога прв пат се соочиме со проблемот и беше доста потресно за него...докторот (мојот прв матичен гинеколог)му ја соопшти веста на мм со зборови ТИ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕШ ТАТКО тоа беше таков удар за мм што мислам дека никогаш нема да го извади од глава и потоа му даде некоја терапија ја примаше правеше  нов спермограм кој беше уште полош од првиот...потоа го сменивме докторот и мислам дека му влеа малку надеж на мм иако сум сигурна дека таа вест од пред неколку години многу го потресе и имаше големо влијание на спермограмот...за разлика од тогаш сега спермограмот е многу подобар али не е доволно за природно за забременам...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 18:57:34   
sandrin
ke ve zamolam za edna informacija?
kade se pravi spermogram i spermokultura?
ako ima po privatnive kliniki/laboratorii uste podobro, zaradi toa sto sakam da proverime i toa, a nemame mnogu vreme
mojot doktor rece deka nemalo potreba od proveruvanje na partnerot, ama jas poveke veruvam na iskustvata otkolku na teorijata, a i sto moze da steti edna proverka?!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 19:10:22   
Bogdancanka
Сандрин мила спермограм и спермокултура може и во било кој клиника да направите,досега немате правено спермограм?поззз мила

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 19:16:30   
sandrin
do sega, ne!
prviot pat ostanav bremena za 5-6 meseci, no za zal morav da abortiram(bebeto ne bese vo red)
sega, povtorno sme na temata, ama jas sakam da gi napravam barem osnovnite proverki, iako doktorot na nekolku pati ne ubeduvase deka nemalo potreba?!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 19:19:17   
sandrin
ili toa, ili da go menuvame doktorot!
prvo, nemalo potreba od ispituvanja kaj soprugot
vtoro, od ureaplazma me leci samo mene (soprugot, ne!)
sto ke e sledno???

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 19:23:09   
Olivia
kvalitetot na spermata e isto taka mnogu biten faktor zatoa Sandrin dobra ti e idejata za pravenje na spermogram i spermokultura,, mozes da gi napravis vo bilo koja klinika, jas na primer za mojot soprug gi pravevme na privatna klinika i rezultatite gi imavme vo raka za nepolni dva casa...zal mi e sto ti se slucilo so prvata bremenost zatoa sega so novi sili za edno bebence pobrzo da se raduvame tuka..pozdrav

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 22:42:43   
sesilija
Bogdancanka odi sekade kade sto ke ti fati pametot i ne zali ne se znae kade ke upali a negde mooora da upali jas veruvam vo toa samo napred

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Стерилитет кај мажот?
7.12.2010 22:43:47   
sesilija
Olivija ti si cekor poblizu samo itaj nie ideme po tebe

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Стерилитет кај мажот?
8.12.2010 0:17:12   
veckasr
bogdancanka i mm bese  kaj dr cedodimitrievski on e androlog endokrinolog tamu go pravese spermogramot minatatagodina i izleze super jas denes bev na endokrina i mi zemaa krv vo vtornik ke odam da si gi zemam rezultatite od hormonite vie koga planirate da odite kaj dr cedo bidejki tamu se zakazuva i se ceka 1- 2 meseci od koga  ke se zakaze 

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Стерилитет кај мажот?
8.12.2010 10:10:58   
sesilija
koj e toj doktor cedo i kade ordinira

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Стерилитет кај мажот?
8.12.2010 10:18:28   
Bogdancanka
Вецкаср мене вчера ми закажаа за 29-ти овој месец...Сесилија др.Чедо работи на ендокринологија во државна болница имам слушнато дека е експерт за машки стерилитет позз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Стерилитет кај мажот?
8.12.2010 10:25:24   
lilicka
Dr. Cedo Dimitrovski e specijalist za maski sterelitet covekot e super od iskustvo....pozzz

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Стерилитет кај мажот?
8.12.2010 12:05:19   
veckasr
da doktor cedo e super doktor nemam zborovi za nego one direktor na endokrinologija i vo klinikata ima mnogu dobar red na se si odes si zemas brojce i si cekas red kaj dr nema vleguvanje preku red za nikoj

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Стерилитет кај мажот?
8.12.2010 15:41:55   
sesilija
mi se dopaga ova za dr cedo nieutre odime na urolog da vidime on sto ke kaze pa ako ima potreba ke barame care i kaj cedo fala na informaciite vsusnot od ovoj sajt mnogu naucivkaj da se obratam i po koj redosled da odam poz

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?