|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Алерго тест
15.12.2012 9:24:01   
Luci
Елена д-р Ежова е во поликлиника Јане Сандански а бројче ќе ти пратам во ПП. Не се мачи многу да звониш зошто скоро и да не креваат на телефон

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Алерго тест
15.12.2012 9:31:56   
Felly RR
Penelopa, ние правевме на кожа, ама има и вредности - на пр. на куче/маче е 2, а на чоколадо е 4. И 4-кава не ми изгледа многу, докторката ни рече само да избегнуваме чоколадо, а не дека никако не смее да касне. Затоа ме интересираше до колку може да одат нагоре вредностите. Дали 4-5 е многу или не?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Алерго тест
15.12.2012 14:04:37   
*Elena*
Fala Luci, samo me interesirase i od koja vozrast mozat da se pravat alergo testovite, nie sme so napolneta godinka, loratidin pievme 2 meseca, sega veke se iznervirav i go frliv i normalno nosot nikako ne prestana da mu tece, sto nemora da znaeci deka mozno e da e od alergijauser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR

Елена д-р Ежова е во поликлиника Јане Сандански а бројче ќе ти пратам во ПП. Не се мачи многу да звониш зошто скоро и да не креваат на телефон


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Алерго тест
15.12.2012 15:46:02   
Felly RR
Елена мослам дека може од најмала возраст да се прават тестовите, само што до 3 години се преку крв, а од 3 години нагоре се на кожа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Алерго тест
15.12.2012 15:51:24   
arh_diz
Elena a zosto ne probas da i zemat bris od nosot da se vidi dali e alergicna brisot e gotov istiot den. Ili da odite na lot da go vidi nosot toj znae dali se raboti za alergija ili nastinka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Алерго тест
15.12.2012 17:15:52   
*Elena*
Otkako trgnavme vo gradinka sekoja nedela sme na kontrola kaj Dr.Meri, specijalist za uvo, grlo, nos...ednas imavme infekcija na uvo i od togas, od strav sme redovni na pregled. Ona ni go leci i nosot i grloto, na maticen mozam da kazam deka ne sme otisle poveke od 2 meseca. Isto kaj Dr. Meri ne gledase i eden pedijatar od Kozle. Nosot ne ni prestana da ni tece, samo ima periodi koga poveke, koga pomalku. Dosega sme pravele brisevi od noseto za bakterii, a za bris za alergija prv pat slusam iskreno, ke ja prasam sleden pak na kontrola...fala ti.

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Elena a zosto ne probas da i zemat bris od nosot da se vidi dali e alergicna brisot e gotov istiot den. Ili da odite na lot da go vidi nosot toj znae dali se raboti za alergija ili nastinka


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Алерго тест
19.12.2012 15:47:48   
srculko
poz do site na forumov neznam od kaj da pocnam edno lecime se pojavuva drugo imam since na den ama 15 meseci lani koga se rodi nemavme nikakvi problemi so nastinki tecenje nos i sk a sega ko za belja 2 meseci bese vo gradinka i ottogas noseto ne e prestanato da tece ke mu pomine pa pak pocnuva pred dve nedeli pocna i da kasla pedijatrot vika ne e od nastinka tuku od nekakva alergija ili viroza vo vozduhot pieme salbutamol po 1.5ml na den ama nekako nema podobruvanje deneska kaci i temperatutr 37.9 ve molam za mislenje nekako mnogu sum potistena koga deteto ne mi e dobro sega spie pa resiv da pisam

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Алерго тест
9.4.2013 14:25:14   
hopeless
Дали може некој да ми каже која е процедурата за алерго тест преку крв во државна болница. Дали се закажува или неuser posted image
Ние имаме правено кожни тестови во козле пред 1 година ама Ф имаше 2 и 4 месеци.
И сега сакам да ги повториме еве веќе имаме 3 и 8 месеци.
ПС: И која е цената ако некој знае
Благодарам

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Алерго тест
9.4.2013 22:45:32   
Felly RR
Не сме правеле таму па не можам да ти кажам со сигурност, но најверопјатно може со упат од матичен лекар и со плаво картонче, па сигурно ќе ве фати поефтино. И мислам дека е најдобро да се јавите да закажете.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Алерго тест
10.4.2013 8:31:23   
mami2
Во Клинички центар вакви тестови правевме за двете деца и тоа по неколку пати. Се прават на Институтот за Имунологија, а ние најчесто бевме со упат од Детска клиника. Еднаш имавме упат од матичен педијатар.
Цените зависат од испитувањата што се прават, најмногу сме платиле 1250 ден.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Алерго тест
10.4.2013 9:05:46   
masa
I nie treba da pravime alergo testovi,samo nas maticnata ni rece ili kozle ili vo sistina.Jas sakav vo sistina zosto imame eden kup reakcii I respiratorni I na koza,pa mi treba I razgovor so dobar pedijatar I mislev najdobro tamu.Moze nekoj da mi ptepotaca pedijatar alergolog I ako ima informacii za cenite

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Алерго тест
10.4.2013 12:41:02   
hopeless
А дали во Козле прават алерго тест преку крв?
И дали би било подобро на Клиника Или во Козле?
Приватно моментално не е опција.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Алерго тест
10.4.2013 14:22:15   
Elce
Алерго тестови преку крв може да направите и во поликлиника Јане Сандански кај др.Ежова се оди со упат и плаво картонче,треба да бидете таму најдоцна до 10,00 часот не се закажува.Два панели чинат 450 ден,докторката прво ве прегледува и одредува кои панели ке се испитуваат.Поздрав,се надевам дека помогнав.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Алерго тест
10.4.2013 14:44:49   
mama toci
I nie treba da pravime alergo testovi,samo nas maticnata ni rece ili kozle ili vo sistina.Jas sakav vo sistina zosto imame eden kup reakcii I respiratorni I na koza,pa mi treba I razgovor so dobar pedijatar

masa,ako deteto ti ima problemi so alergija,jas bi te sovetuvala da se obratis vo Kozle.Toj proces na lekuvanje e podolgotraen,taka da vo Sistina ke se iznadavas eden kup pari,veruvaj mi.A baska vo Kozle se najstrucni za ovaa oblast(barem taka mislam),se pravat alergo testovi i preku krv.Nie 2 godini se vleceme tamu,pominavme dosta dokrori,bi ja izdvoila dr.Manceva(malku e neljubezna,ama najstrucna),dr.Iskra e isto odicen doctor...

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Алерго тест
10.4.2013 16:00:57   
temjanuska75
Дали д.р. Ежова работи со возрасни, ми треба добар алерголог за брат ми веќе неможам да го слушам нон стоп кашла, да се испита на што е алегричен. Ако е само за деца би ве замолила да ми препорачате добар алерголог.

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Алерго тест
10.4.2013 16:52:23   
Melanija RR
Работи со возрасни и само прва смена мислам и дека се закажува кој има број нека ти прати пп да се јавиш да прашаш

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Алерго тест
10.4.2013 17:44:31   
masa
A vo kozle mozam li jas da si biram doktor ili koj ke mi se padne?Drugo e sto ne sme od skopje,pa nekako poprakticno mi e vo sistina na zakazano da ne dremam so deteto po hodnici,plus I bremena sum,a I ne podnesivam napernati doktori,mislis kaj papata odis,a ne na lekar

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Алерго тест
10.4.2013 19:00:29   
Cipi Ripi
Јас му правеве на син ми алерго тест кога имаше 8 месеци. Се јавуваш и ти закажуваат датум, работат од 9 до 12.
Инаку бевме во Козле, но бидејќи таму сега се доградува тој оддел е префрлен кај средното училиште Ѓорѓи Димитров.
Нас ни правеа алерго тест на храна, значи јајце, чоколадо, јагоди...итн. Не знам за оној другиот за прашина, полен и слично дали го прават под 3 години.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Алерго тест
10.4.2013 19:17:36   
hopeless
dali ke moze da mi go pratis brojceto od kozle vo pp
PS: a preku krv ispituvavte ili???

< Поракaта ја уредил hopeless -- 10.4.2013 19:19:43 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Алерго тест
13.4.2013 12:22:24   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: hopeless

dali ke moze da mi go pratis brojceto od kozle vo pp
PS: a preku krv ispituvavte ili???


Леле hopeless дури сега ја гледам поракава. Извини што не можем да ти помогнам бидејќи ние бевме на контрола во Козле и таму одкога ќе ве прегледа докторката, ако напише дека треба алерго тест, кога одиш на шалтер они сами се јавуваат и ти закажуваат, и затоа немам јас бројче. Се чекаше отприлика 3 недели.
Е сеа тестот е онаков со мало боцкање на рачињата и му става капки од неколку шишенца.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Алерго тест
8.5.2013 15:20:44   
Malecka23
Ako moze nekoj da mi dade info za alergo testovi kaj Ezova.Dali se zakazuva(brojce) dali e sigurno deka do 10 rab dali treba da bideme jadeni nejadeni...M e celata isipana ocinjata i potekuvaat pocrvenuvaat utvrdeno mi e deka e alergicna na bekutan kozmetika najverojatno polen i iako sme skoro 9 moram da ja odnesam da vidam sega alergijata od sto i e posto se poveke se siri a nikako da utvrdam od sto e

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Алерго тест
9.5.2013 12:21:14   
Annet
На И и се појавуваат веке неколку дена уназад црвенила на лицето,на образите,тоа уште повеќе ме натера да ја носам на лекар,мегѓутоа пред тоа беше вирус,па еден куп антибиотици испи,и течеше носе 25 дена не фати,се ни се измеша.
бевме на лекар ни дадоа сируп за алергија Аериус,да го пие 7 дена.Ма нејзе се повеќе и се јавува ова црвенилово,ја сликав баш.ќе ставам слика ,а и се смири кашлицата и шлајмот веднаш.
Јас ќе си одам да си испитам од што е.Алергија е дефинитивно,нека го испие шурупов нека помине некое време и одиме да испитаме,имаме 21 месец скоро,мислам преку крв ќе испитаат...Да не е човек на раат

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Алерго тест
17.5.2013 15:48:45   
Annet
Ke ve zamolam dokolku nekoja od vas ima iskustvo so Dr.Marija Hristova-Mediko Plus da mi dade informacija??

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Алерго тест
17.5.2013 17:09:46   
kikicka
Анет каков сируп пие? Зошто да чекаш? Ако е сируп за алергија тогаш направи пауза и одете испитајте да не го труеш детето само со сирупи.
Ние на ништо не сме алергични е сега уште на полен да и испитам ама тоа ке треба со боцкање. И нема да ме чуде ако е алергична на полен нема на кој да не биде :( за жал.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Алерго тест
17.5.2013 17:12:37   
kikicka
Јас звонев и звонев кај Ежова. Работеле до 12 т. е до тогаш примале пациенти а имало доста ред за чекање. Па така се откажав јас од ежова и отидов на имунологија.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

Ako moze nekoj da mi dade info za alergo testovi kaj Ezova.Dali se zakazuva(brojce) dali e sigurno deka do 10 rab dali treba da bideme jadeni nejadeni...M e celata isipana ocinjata i potekuvaat pocrvenuvaat utvrdeno mi e deka e alergicna na bekutan kozmetika najverojatno polen i iako sme skoro 9 moram da ja odnesam da vidam sega alergijata od sto i e posto se poveke se siri a nikako da utvrdam od sto e



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?