|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:25:03   
AnnaMolly RR
Миана, во Авицена прават алерго тестови без упат. Имаш неколку панели, на пример за храна, хемикалии, лекови...
И во секој панел по 8 алергени. Тоа е 2.500 денари. Ежова сега не знам каде работи, ама јас кога правев кај неа носев упат од матичен.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:26:07   
riba79
ezova raboti vo j.sandanski i ti treba upat odmaticen lekar i sin karton......raboti samo prva smena...jas imam nekoja alergija pa zakazav kaj nea...se nadevam deka ke vi pomogne...velat deka zenata bila ekspert..

модератор: телефон во пп


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 21.11.2011 10:26:51 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:31:21   
miana
za kolku vreem zakazuvaat????

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:32:26   
riba79
jas koga se javiv mi zakazaa za 2 nedeli..javi se uste denes zakazi...pozz

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:33:04   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Миана, во Авицена прават алерго тестови без упат. Имаш неколку панели, на пример за храна, хемикалии, лекови...
И во секој панел по 8 алергени. Тоа е 2.500 денари. Ежова сега не знам каде работи, ама јас кога правев кај неа носев упат од матичен.

I ke mi otkrijat tocno od sto e alergicna? Sve testiraat ili odredeni raboti?
Moevo dete od hrana nema reakcii ( barem ne do sega )

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:34:57   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

jas koga se javiv mi zakazaa za 2 nedeli..javi se uste denes zakazi...pozz

Moram prvo kaj maticnata za da mi dade upat a kako sto e mnogu samo bednisana moze i ke se navredi ako i pobaram...
Denes treba da mi stignat rezultatite od brisevite pa ke i odam ic ne mi  e gajle.....Mi se otru detevo od antibiotici...Fala Vi mnogu

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:40:00   
AnnaMolly RR
Миана, ти пратив ПП.

Пишти ни што ќе направите со алерго тестот.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Алерго тест
21.11.2011 9:46:05   
miana
Nemozam da vlezam vo PP ...imam nekoj problem- ke vidam podocna ...Fala Vi mnogu 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Алерго тест
21.11.2011 10:32:33   
miana
mamicki sega se javov kaj ovaa drugava doktorka sto ja gledase kerkami vo sabotata i nejzina koleska prasav za alergo test mi vika : stom ima temperatura - ne e alergija user posted image Taka li  e?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Алерго тест
21.11.2011 20:27:35   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

mamicki sega se javov kaj ovaa drugava doktorka sto ja gledase kerkami vo sabotata i nejzina koleska prasav za alergo test mi vika : stom ima temperatura - ne e alergija user posted image Taka li  e?


Не баш. Инсистирај за упат. Син ми имаш пневмонија со температура и тоа права температура. 40 +. Испадна дека има алергија на млеко, белка од јајце и бело брашно. Од тогаш немаме ни пневмонија, ни температура.
Батали тоа лекарките што знаат само 3 сирупи и тое ги вртат.

< Поракaта ја уредил Admin -- 16.2.2013 8:56:30 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Алерго тест
1.12.2011 17:47:42   
brineta88
Матичната ни даде упат за да го однесеме филип во скопје во козле да му ја испитаат алрегијата. па утре планираме да идеме.
Ме интересираше дали претходно се закажува или не.
И ако може некој да ми каже каде точно се наоѓа бидејќи не сме биле до сега.
Фала ви.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Алерго тест
1.12.2011 22:26:59   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Матичната ни даде упат за да го однесеме филип во скопје во козле да му ја испитаат алрегијата. па утре планираме да идеме.
Ме интересираше дали претходно се закажува или не.
И ако може некој да ми каже каде точно се наоѓа бидејќи не сме биле до сега.
Фала ви.
Brineta88,Kozle bolnicata se naogja vo naselbata Kozle,nad edna crkva koja mislam deka se vika SV Jovan pa nagore po taa ugornica..se nadevam malku ti pomognav.
A za toa dali se zakazuva nemam iskustvo,ne sme pravele tamu alergo test no drugi testovi sme pravele i nikogash ne barale termin...a pred da trgnesh mozesh da im se javish za da proverish,sepak ako idesh od daleku...vi posakuvam"dzabe"idenje,da nema ama bash nishto na testotuser posted image

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Алерго тест
2.12.2011 19:57:45   
brineta88
Фала Тања, ама не поминавме без ништо
Ние денеска бевме и ни направија испитување по што излезе дека има пневмонија. Сакаше да не задржат, ама само ни препишаа летизен и филиксоназе.
Инаку алерго тест не ни правеа, туку ни го закажаа на 19.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Алерго тест
2.12.2011 20:00:35   
Viktori
Пневмонија и комбинација од лекарства за алергија ви дале.
Ова слично ко со син ми.
Значи има нон стоп пневмонија на снимка, ама нема ништо алармантно на крв, брис, трахијален аспират, ЦРП, се чисто...
Само што мене ме убедуваа дека нема шанса да е алергија. user posted image Поднаучиле нешто изгледа во меѓувреме user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 2.12.2011 20:05:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Алерго тест
2.12.2011 20:03:19   
brineta88
Ни дадоа такви лекарства зашто филип веќе има правено алерго тест преку крв во тетово и покажа алергија на домашна прашина и јаце. Ама дека не ми се баш нешто сигурни резултатите ке испитаме пак, па ќе видиме.
Инаку правевме и рендген и на снимката се виде.
Само брзо да му помине да не се малтретира со боцкања.


< Поракaта ја уредил brineta88 -- 2.12.2011 20:06:41 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Алерго тест
2.12.2011 20:32:03   
brineta88
А, колку време се чекаат резултатите од алерго тест во козле?

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Алерго тест
2.12.2011 22:18:54   
Tanjat7880
Brineta88,ke pomine,znam deka lesno e da se kaze toa i tebe ti e mnogu teshko no ke vidish ke pomine,ova od iskustvo ti go pishuvam(a mene lani mi go pishuvashe Viktori).
Mojot sin praveshe alergo test vo poliklinika Jane Sandanski i tie rezultati gi cekav edna nedela,tocno sedum dena,vo Avicena istiot test beshe gotov za nekolku saati a kaj Dokic koj beshe test so bockanje preku kozata vednash beshe gotov i site pokazaa ISTO!!!
Mnogu e bitno da utvrdite tocno shto e i od shto e i potoa redovno terapija i se ke bide bez nikakov problem...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Алерго тест
24.2.2012 19:03:50   
2mama
nie ispitavme alergija vo jane sandanski kaj dr ezova i izleze vo mali kolicini na mleko a kerka mi se davese vo mleko po eden liter dnevno piese ima i 3 krajnik doktorot ni rece samo operacija a otkako otkrivme deka e od mleko alergija toa i go zgolemilo krajnikot.
pieme sirup aaerus i se drugo od mlecni proizvodi i podobra e sega.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Алерго тест
6.3.2012 10:43:43   
Luci
И пишав ПП на Риба 79 ама ако го има и некој друг бројот од д-р Ежова ве молам да ми ги прати во ПП за да си закажеме за алерго тест кај неа. Ме интересира да ми кажете вие кои што сте биле кај неа или општо на алерго тест, дали треба да има поминато време откако има примено антибиотик, или па хомеопатски лекови? Или нема врска тоа? М. има 13 месеци и како почна во градинка на 8 месеци во права смисла на зборот е цело време болен, пиеме антибиотици нон стоп ми се чини. Пред недела дена почнавме да одиме  на хомеопат и состојбата ни е многу подобрена бидејќи антибиотиците од честа употреба почнаа да не ни делуваат. Претпоставка на матичната, во Козле и на хомеопатката е дека е на алергиска база па по нивна препорака ќе направиме и алерго тест


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот 2mama)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Алерго тест
6.3.2012 12:18:25   
stojanoskad
sin mi ima polenska alergija(neli spored doktorkata od kozle),sto mu e nasledena od mene.Se uste nemame napraveno alergo test,zatoa sto e mal (ima 18 meseci).
So terapija pisuvam za alergijata sme uste od 14 meseci negovi,no i pokraj se mnogu cesto e bolno ili na dva pati do sega zavrsuvame so pnemonija.
Ima li nekoj slicno iskustvo?Ili sto drugo mislite deka e pametno da se napravi?
Samo da dodadam osven ete sto se hranime najzdravo sto mozeme, i voedno trgame na strana se sto e alergeno,edinstven problem bar za mene e gradinkata(vo nea mora da odi zatoa sto nema koj da go cuva doma),no i vo dogovor so ucitelkite od tamu,znam deka ne mu davat nisto od hrana sto ne bi trebalo.Osven ostanuva neli kontaktot sodrugite deca.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Алерго тест
6.3.2012 23:46:50   
Viktori
So terapija pisuvam za alergijata sme uste od 14 meseci negovi,no i pokraj se mnogu cesto e bolno ili na dva pati do sega zavrsuvame so pnemonija.
Ima li nekoj slicno iskustvo?Ili sto drugo mislite deka e pametno da se napravi?


а имате направено алерготест на храна?
Син ми имаше алергија која педијатрите ја мешаа со пневмонија/бронхитис/бронхопневмонија.
Ние правевме алерготест кај Ежова, имам пишувано, и покажа салам алергија на храна. Претходно лекарите викаа дека не е можно да е алергија, затоа што слушале свиркање, ама се друго беше мирно, и леукоцити, и ЦРП и брис и се живо. иИ бронхоскопија направивме, на крај остана алерготестот. И тоа беше.


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 6.3.2012 23:48:33 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Алерго тест
7.3.2012 11:30:53   
stojanoskad

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

So terapija pisuvam za alergijata sme uste od 14 meseci negovi,no i pokraj se mnogu cesto e bolno ili na dva pati do sega zavrsuvame so pnemonija.
Ima li nekoj slicno iskustvo?Ili sto drugo mislite deka e pametno da se napravi?


а имате направено алерготест на храна?
Син ми имаше алергија која педијатрите ја мешаа со пневмонија/бронхитис/бронхопневмонија.
Ние правевме алерготест кај Ежова, имам пишувано, и покажа салам алергија на храна. Претходно лекарите викаа дека не е можно да е алергија, затоа што слушале свиркање, ама се друго беше мирно, и леукоцити, и ЦРП и брис и се живо. иИ бронхоскопија направивме, на крај остана алерготестот. И тоа беше.


ne,alergo test osven kutaniot nemame napraveno.Kutaniot i ja pokaza dijagnozata alergitis rinitis.Za bilo koj drug e mal.
Edinstveno sto uste mi ostanuva da veruvam i istovremeno da se nadevam e deka se ke se sredi kako ke rasne ili zgolemuva imunitetot.Ama do togas ?

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Алерго тест
8.3.2012 10:28:54   
Luci
Јас сабајлево закажав за алерго тест во Јане Сандански кај Ежова. Ми закажаа за следниот четврток, на 15.03. Ни рекоа да донесеме упат, плаво картонче и за партиципација од 250 до 750 денари зависи што ќе одлучи докторката да се прави

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Алерго тест
8.3.2012 10:38:00   
mama toci
Jas utre ke ja nosam M vo kozle,ke i zemaat krv od vena,poim nemam kakvi se tie ispituvanjauser posted image .Luci,ne znam dali ti kazaa,5 dena minimum treba da bide cista t.e. da ne pie nikakov antihistaminik,mojava piese letizen,zatoa moravme da cekame....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Алерго тест
8.3.2012 10:54:35   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Jas utre ke ja nosam M vo kozle,ke i zemaat krv od vena,poim nemam kakvi se tie ispituvanjauser posted image .Luci,ne znam dali ti kazaa,5 dena minimum treba da bide cista t.e. da ne pie nikakov antihistaminik,mojava piese letizen,zatoa moravme da cekame....

Ми рекоа дека не е проблем и да пие антибиотик или што и да е друго, само да нема температура ми нагласи

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?