|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лето 2012
6.5.2012 23:31:09   
vanessa30
Nie lani bevme Pefkohori vo hotel(nemi teknuva imeto ke prasam pa ke vi pisam) i bese odlicno, so svetska masa dorucek i vecera, nekolku metri od plaza, a vo hotelot imase i apartmani so kujnicki za luge so deca. e sega nie bevme na sredina na juni i mislam deka bese okolu 220 evra za covek za 7 dena so dorucek i vecera. Bidejki odevme so organiziran prevoz, nekoi luge gi ostavavme vo Furka, i imase vreme malku da se prosetame, i iskreno ne me bendisa voopsto (neznam moe mislenje), da plazata bese pesocna, ama duvase mnogu veter (ova zboram za juni) i mestoto mnogu pusto mi izgledase, tuk tamu po nekoj covek vidovme, za razilika odPefkohori kade nonstop ima luge po ulicite.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Лето 2012
6.5.2012 23:34:29   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

мамимами ние најдовме убава понуда од пилот травел агенција за во фурка, е сега треба да разгледаш како што ти одговара од понудите,секаде се различни.
А за да одбереш Хотел што никогаш не си била прво прочитај коментари од луѓе што веќе биле,ке побараш на нет ке ти даде . Во Ханиоти Апола маре хотелот го препорачувам ем близку до плажа,таму плажата не е песочна баш оној пустински песок,него има камчиња ама убава е ние 2 г по ред одевме,ем нов убав хотел е сега зависи цената како ке ти одговара. А за во Фурка прв пат одеме и најдовме добар хотел е сега нема ручек во понудата ама јбг друштвото е погоденоuser posted image .
Исто и неа пори е убаво,врасна,за Сани бич да не правам муабет РАЈ е таму ама и скапоо.



Ииии а баш со Беатрис си планиравме дека вие ќе сте алл ин па ќе ни носиш јадење во торба на плажа(дека ние банкротирани од ова роденденивеuser posted image )user posted image user posted image И сега???user posted image user posted image user posted image


Kikicko i ja spagjam vo ovaa grupa..denes da ne istresese nekioj naopaku so mm...nisto nemase da padne ahahhaha

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Лето 2012
6.5.2012 23:39:22   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Nie lani bevme Pefkohori vo hotel(nemi teknuva imeto ke prasam pa ke vi pisam) i bese odlicno, so svetska masa dorucek i vecera, nekolku metri od plaza, a vo hotelot imase i apartmani so kujnicki za luge so deca. e sega nie bevme na sredina na juni i mislam deka bese okolu 220 evra za covek za 7 dena so dorucek i vecera. Bidejki odevme so organiziran prevoz, nekoi luge gi ostavavme vo Furka, i imase vreme malku da se prosetame, i iskreno ne me bendisa voopsto (neznam moe mislenje), da plazata bese pesocna, ama duvase mnogu veter (ova zboram za juni) i mestoto mnogu pusto mi izgledase, tuk tamu po nekoj covek vidovme, za razilika odPefkohori kade nonstop ima luge po ulicite.



Оо да е само таа мана добро ќе е, ние не бараме гужва додуша,доволно ќе сме си ние рингерајќите со децата и мажулињатаuser posted image .А за ветерот ме подзамислиuser posted image .Се надевам нема да е така годинава тој периодuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Лето 2012
6.5.2012 23:56:33   
Ikana
За Халкидики, вториот крак е измислен за фамилии со деца, посебно Вурвуру, Сарти, и општо цела Ситонија. Има вили кои се изнајмуваат со апартмани со кујнички, дневна соба, спална соба, со убави големи дворови со скари и огромни маси за уживање, а во јуни месец не верувам дека се скапи. Еве ви неколку слики.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Лето 2012
7.5.2012 0:18:49   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

За Халкидики, вториот крак е измислен за фамилии со деца, посебно Вурвуру, Сарти, и општо цела Ситонија. Има вили кои се изнајмуваат со апартмани со кујнички, дневна соба, спална соба, со убави големи дворови со скари и огромни маси за уживање, а во јуни месец не верувам дека се скапи. Еве ви неколку слики.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


Nie bevme lani i ja nikogas ne bi otisla po vtor pat..ednostavno ne mi vredi za parite a ni patot...istoto go imam i na prv krak...ova lani bese pustelija ziva..plazi prljavi veter non stop...zimi portokali..i da..vurvuru e ok

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Лето 2012
7.5.2012 0:20:34   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Nie lani bevme Pefkohori vo hotel(nemi teknuva imeto ke prasam pa ke vi pisam) i bese odlicno, so svetska masa dorucek i vecera, nekolku metri od plaza, a vo hotelot imase i apartmani so kujnicki za luge so deca. e sega nie bevme na sredina na juni i mislam deka bese okolu 220 evra za covek za 7 dena so dorucek i vecera. Bidejki odevme so organiziran prevoz, nekoi luge gi ostavavme vo Furka, i imase vreme malku da se prosetame, i iskreno ne me bendisa voopsto (neznam moe mislenje), da plazata bese pesocna, ama duvase mnogu veter (ova zboram za juni) i mestoto mnogu pusto mi izgledase, tuk tamu po nekoj covek vidovme, za razilika odPefkohori kade nonstop ima luge po ulicite.



Оо да е само таа мана добро ќе е, ние не бараме гужва додуша,доволно ќе сме си ние рингерајќите со децата и мажулињатаuser posted image .А за ветерот ме подзамислиuser posted image .Се надевам нема да е така годинава тој периодuser posted image


Vilite se posekako polni a i ne ni treba nekoja guzva za so deca...( da si sama so mm ok)...gradceto znam deka e mnogu malo ama ubavko

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Лето 2012
7.5.2012 14:11:07   
kikicka
Јас за Фурка имам слушнато дека е убаво,ова од мајка ми ,е сега не ми треба и мене гужва,да сум девојка ехеее и тоа како ке барам акцииuser posted image .Мене не ме плаше ветрот воопшто Л е навикната на сите временски услови. Не е ни битно и да ни врни ке идете кај нас во Хотелот ке се забављаме сигурно ке има некои програми па ке пееме user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Лето 2012
7.5.2012 14:25:23   
Mihaela 2010
Nie ovaa godina ke si odime vo Ohrid i toa nekade kraj na avgust,malku mi e krivo sto nema da ja nosime M na more,ama toa zdravje do godina,lani se iznauzivka vo Potidea ubavo bese,ama poradi zapisuvanje i adaptiranje vo gradinka morav da go zemam kraj na avgust odmorot za da teram i septemvri...I Ohrid mi e mene ubav,ima sto da se vidi a boga mi oddamna ne sum setala po tie ubavi mesta...He he istrazi ja Makedonija...
Inaku vo megjuvreme ke ideme sigurno vo Mavrovo,vo kukjickata od mojata firma,prekrasno e ,sakam i vo Berovo nekoj vikend,so prijateli sigurno ke skokneme i do Krisevo,a za banjanje kaj nas vo dvorce vo bazenceuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Лето 2012
7.5.2012 14:32:11   
Ikana
Јас бев пред 4 години Андрианче, прекрасно си поминав...бевме во Вурвуру и Сарти. Сликиве се комбинација од Вурвуру и Сарти. Би требало да знаеш ако си била лани дека Вурвуру е многу убаво средено, не е град, како туристичка населба е , и воопшто не беше прљаво ниту пак гнасно ниту пак запуштено. Ете мислам по сликите се гледа, мои слики се, од мојот одмор пред 4 години. Жал ми е што не сте си поминале поубаво на Ситонија, јас имам прекрасни спомени од таму. Првиот крак е сепак најискомерцијализиран нели и највеќе се оди таму. На Ситонија се или пензионери или луѓе со децаuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

За Халкидики, вториот крак е измислен за фамилии со деца, посебно Вурвуру, Сарти, и општо цела Ситонија. Има вили кои се изнајмуваат со апартмани со кујнички, дневна соба, спална соба, со убави големи дворови со скари и огромни маси за уживање, а во јуни месец не верувам дека се скапи. Еве ви неколку слики.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


Nie bevme lani i ja nikogas ne bi otisla po vtor pat..ednostavno ne mi vredi za parite a ni patot...istoto go imam i na prv krak...ova lani bese pustelija ziva..plazi prljavi veter non stop...zimi portokali..i da..vurvuru e ok



< Поракaта ја уредил Ikana -- 7.5.2012 14:35:31 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Лето 2012
7.5.2012 14:34:32   
miana
ние летово одиме во Грција - хераклеа во камповите,со друштво,ние во апартмани тие во приколки. Одиме втората половина на јули

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Лето 2012
7.5.2012 14:43:16   
Luci
И ние во Грција, најблиску ни е ама каде поима неам, дајте идеја

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Лето 2012
7.5.2012 14:55:17   
Ikana
Зависи што сакаш Луциuser posted image
Острови, поблиску да е до МК, или?
Види по туристичкиве агенции што нудат, или ако сте сопствена режија на нет имаш многу што се рекламираат. Ако сакаш остров, Скијатос, Крф, Тасос се супер варијанта. За на Егејско, за вториот крак си кажав, таму одат повеќе Грци всушност бидејќи на првиов крак врие нели од туристиuser posted image А за на првиот Пефкохори мене ми е фаворит, Калитеа, Криопиги, Сани бич е мноогу убаво...итн итн..........за Фурка незнам никогаш не сум била кај што ќе идат другите, мада сигурно е убаво. user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Лето 2012
7.5.2012 15:01:20   
Luci
По агенции ич не ми се иде, некако не им верувам баш-баш. Сакам во сопствена режија да си отидеме ама си викам па да не не најдемеuser posted image Инаку сакам да сум поблиску до Мк, да има песочна плажа, чисто море, да имам кај да прошетам навечер....Е музичка желба немамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Лето 2012
7.5.2012 16:18:13   
Ikana
Како немаш...а бузуки__user posted image user posted image user posted image ??
Туку пиши ајде на нет апартмани и вили, Ситонија или Касандра, па гратчето кај што сакаш да одиш, или апартмани и вили и местото кај те интересира, и ќе видиш нели бројчиња и почни да се јавуваш и да прашуваш колку и кога и како.

За во Вурвуру, ние бевме сместени првиот пат во комплекс приватен со апартмани, трокреветни или четирикреветни има, со тераса и кујна, на приземје и први спрат, Јоана се вика вилата. Вториот пат не ми текнува како се викаше вилата, ама малце поскапичко беше, али лудница куќава, со плазма тв, се чичка ново, трособен апартман, кујна, купатило лепота. Нешто подоле исто од апартманиве на Јоана. Е сега плажата на Јоана беше многу убава, песочна бела, милина, а смештајот поевтин. Сега цените незнам како им одат, јас бев пред 4 години. Башка ние и глисер си изнајмивме, можете и вие, воопшто не е скапо и се утепавме од шетање по плажи, а и наши пријатели дојдоа со јахта што ја чуваат во Портокарас, пола одмор на брод го поминавме, а бе милинааааа!!!!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Лето 2012
7.5.2012 16:21:02   
JovanaJ
Nie lani bevme preku agencija vo grcija. Odnosno apartmanite ni bea bukirani preku agencija a si bevme so sopsven prevoz. Cenata bese poevtina za 5 evra preku agencija nego sami da organiziravme. I sega bas za istata vila gledam deka agencijata gi nudi apartmanite za 6 evra poeftino, koga se javiv vo Grcija i na web stranata na vilata stojat povisoki ceni. Voopsto ne sakam so dete da stignam nekade i da baram smestuvanje ...mene najmnogu mi odgovara odnapred da imam isplanirano prestoj. A eve ne sekogas toa sto go nudat agenciite e poskapo.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Лето 2012
7.5.2012 16:30:03   
kikicka
Луци бе ајде со нас Фурка ,ако сте тоа време слободни!
Инаку види со пилот травел агенцијата мене ми се океј,башка за одреден хотел или смештај види коментари на нет. Ние гледавме во ситонија,понудата одговараше се супер АМА кога прочитавме коментари од луѓе што биле таму се откажавме,дека тој хотел што го одбравме ,значи се се супер ама стар бил хотелот ,мирисал на старо е сега пошто јас имам некоја алергија на стар миризлив мебел т.е кашлам без престан не букиравме таму,инаку убаво ке беше,и затоа секогаш читкаме на нет што пуишува за одреден хотел.
Еднаш тргнавме со мм(тогаш дечко) да бараме на своја рака хотели,абе цела касандра ја превртивме сите што ги гледавме на нет се разочаравме ,едни слики на интернет ,други во живо. Хотелот сликан демек на плажа близу т.е одма а он да ти бил горе на планина user posted image и одење пешки пола саат ....зтоа разгледај убавоо ! Акоимаш некоја пожелба за одредено место причај.
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

По агенции ич не ми се иде, некако не им верувам баш-баш. Сакам во сопствена режија да си отидеме ама си викам па да не не најдемеuser posted image Инаку сакам да сум поблиску до Мк, да има песочна плажа, чисто море, да имам кај да прошетам навечер....Е музичка желба немамuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Лето 2012
14.5.2012 1:28:26   
Melanija RR
Веројатно утре одиме во две агенции и ако има место ќе уплатиме за во Ханиоти или Неа Потидеа .
После толку листања на нет не би требало да згрешиме.Секоја година уживам да истражувам и избираме ново место за одмор...леле едвај чекам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Лето 2012
14.5.2012 9:52:23   
Natuska85
Меланија ви се погоди денес времево за резервација на зимски,упс летен одмор деuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Лето 2012
14.5.2012 10:39:02   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

По агенции ич не ми се иде, некако не им верувам баш-баш. Сакам во сопствена режија да си отидеме ама си викам па да не не најдемеuser posted image Инаку сакам да сум поблиску до Мк, да има песочна плажа, чисто море, да имам кај да прошетам навечер....Е музичка желба немамuser posted image user posted image user posted image

Luci ajde da im se pridruzime na nasite RR vo Furka
Zenski ima li mesto za mene


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Лето 2012
14.5.2012 10:43:36   
Natuska85
Арх_диз ако е до нас како не,ќе биде весело.Ако сакаш да се јавам во Савана да прашам дали има места уште во нашата вила,ако не ќе најдеме другаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Лето 2012
14.5.2012 11:00:25   
arh_diz
Ako ne ti e tesko Natuska javi se.Bi dosla sama so M

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Лето 2012
14.5.2012 23:37:43   
Melanija RR
Време денес топ за резервација ама беше затворена агенцијата user posted image па пак се мавтам низ нет пак се двоумам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Лето 2012
14.5.2012 23:59:00   
kikicka
За кај се мислиш Меланија? Кои опции ги мозгаш?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Лето 2012
15.5.2012 0:18:42   
Melanija RR
Места како места избравме ама свестувањето не е баш user posted image Низ нет секакви коментари има секогаш.
Сакаме или Ханиоти или Неа Потидеа,ама сега пак ми се врати и Тасос-Скала Потамија.Фелп user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Лето 2012
15.5.2012 9:12:45   
mamamoni
женски се спремаме за на одмор ама времево ме разочарува некако, да не треба и зимски јакни да носиме user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?