|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фарбање на косата во бременоста
17.5.2010 17:40:17   
Rossana
i jas se farbav vo Juli, Okomvri i vo Januari a Sara se rodi vo Fevruari. Pa se e okuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Фарбање на косата во бременоста
17.5.2010 23:03:27   
melody
Se ofarbav neznaejki deka sum bremena pred svadbata(posle 2 dena doznav)a bev 5 nedela.Posle toa vnimavav da ne se farbam mi bese nekako sube iako ne veruvav deka bi imalo stetni posledici za bebeto i zatoa bidejki nemozev da se gledam nefarbana kupuvav kolor samponi i na kraj preminav na kna.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Фарбање на косата во бременоста
24.6.2010 10:54:58   
vezilka RR
Да ви кажам вчера се исфарбав прв пат после три ипол месеци. Арно ама си купив фарба без амонијак..и се сезнав на чисто. НИШТО НЕ ПОКРИВА!! Сега ќе треба пак да се фарбам user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Фарбање на косата во бременоста
24.6.2010 12:01:24   
jasmina 25
jas deneska mislam da se farbam veke sum vlezena vo 13 ta nedela se nadevam nema da mu nasteti na bebeto...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Фарбање на косата во бременоста
3.7.2010 9:52:23   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

Koj ima da mi kaze koga moze zenata da se farba koga e bremena eve jas sum za farbanje a 9 nedela sum dali smeam,kazete mi


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Фарбање на косата во бременоста
3.7.2010 13:51:21   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: none

Koj ima da mi kaze koga moze zenata da se farba koga e bremena eve jas sum za farbanje a 9 nedela sum dali smeam,kazete mi


none najdobro prasaj si go ginekologot.A i samata znaes kako se custvuvas na mirisi.Jas na pocetokot nemozev da podnesuvam nikakva mirizba. Ovde se izbegnuva farbanje za vreme na bremenosta

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Фарбање на косата во бременоста
3.7.2010 17:25:52   
Werty
jas se farbav i vo prvite dve bremenosti i nisto loso ne se sluci. i sega se farbam - vo sprotivno koga ke odam na lekar ke si pomislat deka sum mu baba na bebevo sto mi e vo stomak user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Фарбање на косата во бременоста
4.7.2010 8:11:46   
none
Jas neznam sto da pravam znaci 9 nedela a plavusa sum znaci so 9 posto hidrogen kna kaj mene ne postoi milsam za plavusi taka da ke go prasam gineklologot vo ponedelnik

(Одговор на членот Werty)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Фарбање на косата во бременоста
4.7.2010 10:08:54   
*miki mami*
Meне ми е црна косата така да првите 4месеци не се фарбав,после се исфарбав за свадба ,а не планирав али моравuser posted image user posted image и токлку после за крстевката на моето синчеuser posted image
јас мислам дека сепак постој некој ризик штом не се препорачува...и имав една грда случка другар се исфарба црн значи без дополнителни хидрогени само тој сто е во фарбата мислам 6% али не сум сигурна и имал раничка на главата што го испецал комарец се расчешал и му отече едниот дел од главата ...user posted image user posted image мислам страшно беше и некое време имав траума од фарбаuser posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Фарбање на косата во бременоста
4.7.2010 10:48:28   
ananikol
Jas ne bev nacisto dali vlijaat farbite vrz plodot ili ne no sekako deka se stetni zatoa izbegavav da se farbam ( iako sum plavusa)
i se isfarbav samo 2 pati vo tekot na user posted image
i toa na 4 meseci ( za nova godina) i pred porganje,ke ima snimanje-slikanje neli?mora da sme ubavi.

Si najdov drug nacin da izgledam sredena.Kako sto mi e korenot takva boja stavav i na vrvovite od kosata od onaa sto paga po minje-bez fidrogeni i amonjaci

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Фарбање на косата во бременоста
4.7.2010 11:06:33   
Maca25
Јас се фарбав неколку пати во текот на бременоста, и тоа неколку дена пред да дознаам дека сум бремена (7 недела). Откако се породив не сум се офарбала, ја пуштив мојата природна коса на која и се врати сјајот. Во бременоста некако ми изгледапе безживотна и без сјај. Сега се мислам малце да ја осветлам, ама уште не сум сигурна дали сакам. Треба да му кажам на мм да ми направи во фотошоп неколу сликички со различна боја, да видам која најубаво ми стои user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Фарбање на косата во бременоста
4.7.2010 18:57:42   
arh_diz
Jas dosega se nemam farbano nitu pak planiram dodeka da se porodam da se farbam.Strasno mi preci mirizbata na hidrogen , i ne bi izikuvala da mu se sluci na bebeto nesto.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Фарбање на косата во бременоста
8.7.2010 9:28:34   
none
Jas se ofarbav pa nemozev veke da setam kaka cirkuzant bez amonljak so garnier i zavrsena rabota he he  sega sum si ubava za mm i za bebeto he he user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Фарбање на косата во бременоста
8.7.2010 9:36:06   
mama26
mislam deka ne se farbav.koga bev bremena.kiselina staviv kaj 5ti 6ti mesec.se vitkav.pucvalce bev.user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Фарбање на косата во бременоста
8.7.2010 11:48:53   
Felly RR
Јас првиот пат се исфарбав уште кога не знаев дека сум бремена, потоа избеднував, па во текот на целата бременост се фарбав уште 2-3 пати. Знам дека фарбата треба да биде без амонијак, и да се фарбате во проветрена просторија за да не се вдишува многу од хидрогенот.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Фарбање на косата во бременоста
8.7.2010 13:31:51   
Isabella
Jas nemav slusnato deka ne e ubavo da se farbas koga si bremena, iskreno ne mi padna na pamet taa pomisla. Retko se farbam, taka da vo celata bremenost ako se ofarbav 2-3 pati.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Фарбање на косата во бременоста
28.11.2010 16:20:47   
heba
дечки јас сум скоро 10 недела и денес стаив пола фарба без амоњак на горниот дел колку патецон да не ми дречи и малце сјај да добие ко немиена личеше постојано

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Фарбање на косата во бременоста
28.11.2010 16:33:26   
rina13
pa neznam jas ne sum slusnala deka kojznae kolku e loso da se farbas dodeka si bremena,pa denes postojat mal milion farbi bez amonijak,ako sme bremeni ne znaci deka treba da izgledame zapusteno..

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Фарбање на косата во бременоста
28.11.2010 18:56:23   
Beatris
Zenski, znam deka ima farbi bez amonijak ama pretezno za potemni nijansi, dali nekoj znae nekoja svetlo plava farba bez amonijak?user posted image Jas do sega se farbav sekoj mesec so normalna farba so 9 % hidrogen (sega sum 20 nedela)


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Фарбање на косата во бременоста
28.11.2010 20:51:38   
heba
pa da i najsvetlata iskacha rechisi kosten boja eve i ja sea mojava ja potstemniv ama barem patecov ne mi seprimetuva me utepaa od prashuvanje sho mi se sluchuva so kosata, nefarbana mi e epten za nikade

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Фарбање на косата во бременоста
29.11.2010 9:32:00   
Beatris
Znaci chareto e ili da ne se farbame ili pa da se farbame ama so griza na sovest user posted image  Za nikade...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Фарбање на косата во бременоста
29.11.2010 9:37:32   
baby mama
Jas koga bev bremena i se satirav i posle se farbav. Bev nekade okolu 6 mesec koga se satirav.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Фарбање на косата во бременоста
5.1.2011 19:06:43   
mamicki
Се шатирав 10 дена пред да останам бремена (среќна случајност). Косата ја носам ултра кратка, така што обично се шатирав на секои 3 месеца, но сега ќе ја оставам мојата природна боја на коса. Жива среќа е што иако имам 37 години, немам бели влакнаuser posted image  
Друго ме мачи, јас редовно ја третирав косата со ампули, не знам дали сега смеам да ги ставам?

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Фарбање на косата во бременоста
23.1.2011 21:35:22   
heba
denes se isfarbav so revlon farba od cosmo bez amonjak odlichna e mojata kosa e medova plava i so drugine na paleta i onaa na frizerot mi iskachase kafena chokolado sega mi iskochi original ko sho mi beshe svetla mn mi se bendisa 350 den e

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Фарбање на косата во бременоста
31.3.2011 20:40:37   
bombica
I jas se farbam ama ne sekoj mesec.Prvpat se isfarbav vo 14 ned i pred 1 ned, vo 25ned.Doma sum lezam taka da i ne mi e mnogu bitno dali sum farbana ili ne

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?