|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 12:24:21   
Goddess*
jas mislam deka brineta e malku po popustliva i ne kavkadgika, pa zatoa i tolku toj ne se pritresuva..deka siguren si e usebe sto i da pravi ke mu bide oprosteno..

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 13:26:00   
Ikana
Не знам каква е ситуацијата, мислам не можеш од форум се да дознаеш, ама сепак се сложувам со другите, баш дека ова не е толку наивно...не може до толку на женет човек со семејство да му е сеедно...таква рамнодушност се граничи со депресија. Мислам глупости сега, депресија спомнувам, ама многу е рамнодушен човеков.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 15:59:08   
arh_diz
Brineta mozebi ti treba da otvoris profil bez da znae mt( ke znaes kako se odnesuva i dali ve saka vas ii pak izleguva so nekoja )
Vaka ako prodolzis samo ke se macis , i ke ti kazuva se e vo red ili pak ke te napaga tebe

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 16:06:35   
kikicka
Ова соотварањето на профил имаше една случка,маж и жена во брак ,незнаејки со лажни имиња се допишувале на интернет и оп закажале средба и има што да видат и двајцата :) Можеш ити ова даму го изработиш,намерно да видеш ,што и како , па кога ке се сретнете разговарајте . И тоа што годес напишала сигурно мнг го толерираш покрај се. Може те сака ама нема почит спрема тебе на сето објавување апла романтични пораки на фб и се остало

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Неверство преку интернет
11.4.2013 23:17:36   
hopeless
Ајде и овде да пишам.
Сега случајно шетам по историја на хром, мозила и гледам еден куп пораки со женски само проблемот е што неможам да ги видамuser posted image
Не му знам пасс од фб.
user posted image user posted image
Има и од некои што ги знам и со кој мм има историјаuser posted image

< Поракaта ја уредил hopeless -- 11.4.2013 23:18:11 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Неверство преку интернет
11.4.2013 23:21:20   
deluxe
uffffuser posted image probaj da mu otvoris e-mail toj sto mu e fb. ako znaes pass moze ke dojes do profilot.ili na kraj kraeva vozrasni ste nateraj go pre tebe neka gi otvori ajde malku bidi poostra sto e toa ne e deteuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Неверство преку интернет
11.4.2013 23:22:33   
hopeless
УФФФ бе
Го чекам не е дома
па ќе разговараме
ќе го прашам
user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 7:25:52   
bucko mal
Jas koga rabotev pred 2-3godini se pojavi moda megju kolegite da sekoj mora da ima shvalerka i toa se natprevaruvaa koj poveke ke ima,preku fb gi naojgaa.
Od domakini lujge koi zborea za soprugite i decata se pretvorija vo zaljubeni mladici koi ke se ispotepaa po biroa i stolcinja pobrzo da sednat i uklucat kopjuter bidejki doma nemoze slobodno neliuser posted image
Poveketo priznaa deka im e prv pat da gi izneverat soprugite i deka im e kriv internetotuser posted image
Skoro od site doznaa soprugite i moram da vi kazam na kakov nacin.Sekoj mangup doma kazuval za kolegata deka ja izneveruva soprugata a on demek poshtenuser posted image i koga pocnale soprugite da razgovaraat na taa tema, svatile deka site imaat shvalerki samo nivniot soprug nemauser posted image i pocnale da kopaat po nivnite profili i imalo so da vidat,nastana neviden haos.
Koi bea pametni ja zataska rabotata i si go zadrza brakot i posle se osvestija sto pravele(se simnaa na zemja)
nekoi i se razvedoa i normalno si ja cukaa glavata sto napravile ama kasno bese.
nekoi zeni oprostuvaat nekoi ne.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 7:42:16   
bucko mal
shto ke ti se da gi vidis samo shto ke se iznerviras,sigurno nema da vidish nesto ubavo kako na primer deka brka biznis so tie zenski ili mu se koleski pa zborat za rabotauser posted image
sedni so nego razgovaraj ako planira da mu doajga pamet neka mu doajga ako ne sekoj po svojot pat.
ne deka razvodot e mnogu ubav ama pa ima raboti sto se trpa i sto ne se trpat.
ti posakuvam srekauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: hopeless

Ајде и овде да пишам.
Сега случајно шетам по историја на хром, мозила и гледам еден куп пораки со женски само проблемот е што неможам да ги видамuser posted image
Не му знам пасс од фб.
user posted image user posted image
Има и од некои што ги знам и со кој мм има историјаuser posted image


(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 8:12:09   
Ikana
Ако одбереш да се соочиш со него околу ова, прво јас би ти рекла да отидеш до кај твоите или детето барем таму да го однесеш. Не знам дали сопругот има историја нанасилство, не дај боже, ама пази како ќе продолжиш со ова. Најубаво од дистанца (преку телефон) и ти и детето на безбедна локација па потоа да му кажеш дека знаеш.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 8:45:51   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Ако одбереш да се соочиш со него околу ова, прво јас би ти рекла да отидеш до кај твоите или детето барем таму да го однесеш. Не знам дали сопругот има историја нанасилство, не дај боже, ама пази како ќе продолжиш со ова. Најубаво од дистанца (преку телефон) и ти и детето на безбедна локација па потоа да му кажеш дека знаеш.


Јас никогаш не би помислила на опција насилство и мислам дека нема потреба за тоа ниту hopeless да мисли, иако не го познавам маж и.
Како возрасни и разумни луѓе би се разбрале на културен и фин начин. Ако не можам да му го провалам профилот user posted image (a би се трудела), тогаш ќе му кажам дека знам се (иако не знам) и дека е време да престане. Би го одвлекувала од седење на компјутер и би се трудела да ја заборави таа лоша навика. Прво тоа. Не би се расправала многу, многу, тоа повеќе би било како разговор и советување.
Мислам дека секој маж направил помала или поголема глупост на интернет, бидејќи она што никогаш не може да се каже во лице, се кажува на интернет.



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 8:51:52   
Ikana
Таа си го знае најубаво затоа реков АКО имаш сомневање дека може да стане насилен....
Башка мислам дека пред дете тие муабети не треба да се прават, затоа барем детето да го тргне. Мирна вода брег рони.
Треба малку повеќедимензионално да се размислува понекогаш јас мислам.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 12.4.2013 8:52:59 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 9:33:49   
niki
soocuvanje za vakvi raboti preku telefon nikako, bidejki vazen e prviot moment koga ke svati deka postoi somnez i prvata reakcija na nepodgotveno
preku telefon nisto od toa nema da vidi, a koga ke se vidat toj veke ke bide podgotven i ke ima smisleno plan i strategija

i sepak hopeless nemoj odma da se izblebetis deka se somnevas potrudi se poveke, procepkaj poveke, moze i ke naletas na nekoj dokaz koj ke potvrdi neverstvo ili ke ti ukaze deka se e bezazleno

kontaktiranje pomegu mazi i zeni ne e zabraneto koga si vo brak, no zavisi neli za kakov kontakt se raboti, jas bi istrazuvala poveke da vidam kakov e toj odnos pa posle bi procenuvala sto ponatamu

deteto najdobro da ne bide prisutno koga ke mu kazes


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 9:37:28   
anaana
Би го одвлекувала од седење на компјутер и би се трудела да ја заборави таа лоша навика.


jas ne mislam deka ako mm ne sedi doma na kompj, ima sansi da prestane da flertuva so drugi na internet. jas ne mozam da go odvlecam od sedenje na kompjuter. ako toj e takov po priroda, toj ke flertuva so drugi dodeka e na rabota. tamu ima kompjuter koj jas ne mozam da go proveram

bas mislam deka ako osetam problem so internet i eventualni flertovi i svalerki (ne daj boze) togas jas bi odela na opcija toj doma da sedi na kompjuter ama i jas da sum do nego. sega ne da mu zjapam vo ekran, ama se osekja koga nekoj ti pisuva na skype, ili fb ili ocekuvas deka moze da ti napise nesto sto ne sakas drugi da vidat, togas imas nekoj poinakvi dvizenja, se vrtis na site strani da vidis koj kolku moze da procita i sl.

i jas iskreno ne mislam deka e internetov e vinoven. jas sum po cel den na kompjuter, eve i na rabota takva mi e rabotata. e pa kako jas ne pomisluvam da kontaktiram so ne znam koj??? imam na fb i prijateli koi se slobodni, imam na rabota kolegi so koi kontaktiram, zaradi rabota fala bogu i se, pa mene ete ne mi odi umot na taka. maskovo e demek nesto poprivilegirano pa moze da misli i vo taa nasoka, i na kraj da ne e toj vinoven ednostavno internetot e kriv.
jas ne opravduvam takvi raboti. isti moznosti imame i jas i mm. i toj kompj. i jas kompjuter na rabota. jas imam moj kompj doma toj negov. jas gi znam site negovi pass, mislam deka i toj moite. ista sloboda imame.
ama ako osetam deka toj nesto pravi na kompj sto ne treba, sekako prvo nema da pomislam deka e do internetot. do nego e i kraj. ili ke si prestano so toa sto go pravi ili ke bide zestoko :))))))))
kako i da e sekoj sto ima vakov problem treba otvoreno da zboruva so soprugot na taa tema. ili eve eventualno nesto so delot na lazen profil ili taka. ama jas sum pak za otvorenost, pa ako ne biva od toa nisto togas plan b. se otvora nov profil :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 10:26:21   
niki
se slozuvam so anaana, do covekot e a ne do internetot
i nie internetot go izrabuvame mnogu i na rabota i doma i dvajcata podednakvo, no nemame passovi ni jas negovi ni toj moi, ama ako go vidam deka se zapisuval znam da sednam do nego i da procitam, da vidam sto pravi, mm pisuva komentari na tekstovi od online vesnici i cesto go teram da mi procita, ne zaradi proverka tuku ete me interesira nacinot na pisuvanje, i toj mene koga ke vidi deka tipkam mnogu me prasuva sto pravam so kogo kade sto i mu kazuvam, ako naletam na nesto interesno ke mu procitam, pokazam, cesto mi se slucuva po temive da citam i da se smeam glasno i ke mu kazam zosto ne go ostavam da se tufka i da si stvara idei bez potreba a i toj isto taka
ne bi mu dala nikogas pass bidejki ne mora toj sekoja prepiska moja so sestra mi so prijatelki isl. da ja cita no isto taka davam objasnuvanja koga mi se pobarani ne se krijam i toa e sosem dovolno za da se ima doverba i istoto go ocekuvam i dobivam i od nego
znaci hopeless bori se za otvoren odnos, nema potreba da se zivee vo postojan somnez, ako sedi na kompjuter i ne pravi nisto sto ne treba togas ke mu bide seedno ako gledas i se interesiras za ona sto go pravi


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 10:36:48   
anaana
ne bi mu dala nikogas pass bidejki ne mora toj sekoja prepiska moja so sestra mi so prijatelki isl. da ja cita no isto taka davam objasnuvanja koga mi se pobarani ne se krijam i toa e sosem dovolno za da se ima doverba i istoto go ocekuvam i dobivam i od nego
znaci hopeless bori se za otvoren odnos, nema potreba da se zivee vo postojan somnez, ako sedi na kompjuter i ne pravi nisto sto ne treba togas ke mu bide seedno ako gledas i se interesiras za ona sto go pravi



i jas ne sum mnogu po davanje pass, ama kaj nas ispadna da toj mora da mi go dade mene, mu trebase da mu proveruvam mail, a na rabota kaj niv im bese zabraneto privaten mail da proveruvaat :))) ne deka mene mi treba negoviot pass, nitu nego mojot. kaj nego na kompj. se e namesteno samo da se otvara i mail i skype i fb mene mi e dovolno jas samo da go uklucam kompj. negov pa da vidam so sakam
ama ne e do toa rabotata. toj ako saka ke ima i taen mail i nema od doma da go proveruva, ke se dopisuva so sms dodeka e na rabota pa potoa ke gi brise. mislam nacini da me vara online ima milijarda. jas odam na karta deka ne me vara i imam doverba.

jas pak mislam deka e do covekot. imam eden prijatel na mm, toj lugje otkako go znam se nesto mati, te nekoj skrieni profili na fb, se nekoj 2-3 skype account. pa se nesto se krie. a imase togas devojka so koja odese mozebi 10 godini. sega se vo brak imaat dete, i toj e pak takov. se nesto za devojki zboruva. i mislam deka ne ja vara realno, ama ete samo zboruva so nekoja samo nesto pravi. i znam deka zena mu ima nekoj taen fb profil za da go proveruva. dali si se naviknala taa na nego pa veke ne i smeta ne znam. ama jas so takov covek ne bi mozela. ili ke se karame sekoj den. ne deka sum ljubomorna ama ne sakam da me pravi budala na sekoe

< Поракaта ја уредил anaana -- 12.4.2013 10:37:39 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 11:15:22   
Палешка РР
Јас никогаш не сум за тоа веднаш да се стави крај на брак, ако мм сакал малку да се забавува на интернет. Такви работи можам да простам, ако се само во граница на зафрканции.
Но ако се преминува во болно седење на интернет, па и вклучување на ФБ од телефон кога нема пристап на компјутер, тогаш ми е веќе алармантно. Тогаш ќе научам пасворд па мајка Јана да е и ќе видам што пишува.
И крив и интернетот, како не е...јас познавам мажи кои се срамежливи, очи му капат да се испулат во жена, а на интернет се храбри, па се додворуваат, па да се зачудиш што ќе ти напишат некогаш. Едноставно, тоа се смета за виртуелелен свет во кој се е дозволено. Но не е..неверството на интернет боли исто и има иста тежина како и физичкиот контакт.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 11:25:00   
anaana
И крив и интернетот, како не е...јас познавам мажи кои се срамежливи, очи му капат да се испулат во жена, а на интернет се храбри, па се додворуваат, па да се зачудиш што ќе ти напишат некогаш. Едноставно, тоа се смета за виртуелелен свет во кој се е дозволено. Но не е..неверството на интернет боли исто и има иста тежина како и физичкиот контакт.


ne znam jas ne smetam taka. tocno deka lugjeto vo virtualniot svet malku poveke se opustaat i mozat da kazat raboti sto nikogas vo zivo ne bi gi kazale, ama sepak. ako e deckoto sramezliv mozebi istoto bi go napravil ako se opie.. sto znam. jas vo nikoj slucaj ne mozam da kazam deka e internetot kriv ako mm ima svalerka

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 11:31:30   
niki
sekako deka boli, neverstvo e neverstvo, ne mora seks da ima pa da se smeta za neverstvo
zatoa treba da se ispita sto se pravi na internet, prvo da se vidi kakvo e odnesuvanjeto, dali skrisno zad zatvorena vrata i kako se reagira koga iznenadno ke se pojavi partnerot, kolku e otvoren da podeli se sto pravi
ako ne saka da sorabotuva i pass nekako da se hakne, no ako dojdeme dotamu da treba so race i noze da kopame za da otkrieme pass i potoa postojano da se proveruva sekoj potez, tuka veke ne e do internetot tuku do lugeto
da, virtuelen svet vo koj se e dozvoleno, ama sepak sekoj od nas ima ili bi trebalo da ima nekoja merka i nekoja granica do kade ke odi

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Неверство преку интернет
12.4.2013 12:34:59   
Палешка РР
Во секој случај прво треба да се испита што била целта на преписката...можеби само се поздравувале, евоцирале спомени од минатото и ред други работи за кои може да се пишува. Значи да не се суди одма дека е тоа неверство.
Не би сечела наеднаш дека некоја од нив му е швалерка...ќе се изнервирам во моментот - да, љубоморна сум...но со него ќе разговарам со ладна глава, не веднаш. Можеби не е ништо од тоа на што прво помислуваме?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Неверство преку интернет
14.5.2014 16:54:06   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Во секој случај прво треба да се испита што била целта на преписката...можеби само се поздравувале, евоцирале спомени од минатото и ред други работи за кои може да се пишува. Значи да не се суди одма дека е тоа неверство.
Не би сечела наеднаш дека некоја од нив му е швалерка...ќе се изнервирам во моментот - да, љубоморна сум...но со него ќе разговарам со ладна глава, не веднаш. Можеби не е ништо од тоа на што прво помислуваме?

te poddrzuvam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Неверство преку интернет
1.12.2014 0:03:50   
caciana
Neverstvo Toj sto pravi,pravi I Vo zivo I preku internet.Sepak neverni Se samo neizziveanite luge.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 72
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?