|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Неверство преку интернет
7.11.2011 14:35:35   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Фала ви за поддршката.
Јас веќе испланирав што да направам па ќе видиме што ќе се случи.


Офф тешкоо најтешко е вака сама да дознаеш ....Бринете јас би се соочила со девеојчето и со нејзините дома..имав една пријателка така она со оженет си пишување и женаму дојде кај неа дома и се и изнакажа на татко и и мајка и и тоа во нејзино присуство ...понатаму можете да земислете а маж ти мораш добро да осмислиш како да го ставиш во тесно!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Неверство преку интернет
7.11.2011 15:06:20   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Интернетот создава илузија, се развиваат чувства и создаваат многу јаки врски.
Сепак, мислам дека треба нешто во бракот да шкрипи за еден од сопружниците да се впушти и во ваков тип на неверство.


Се согласувам треба да чкрипи нешто.Не сакав ова со никој да го споделам ама многу многу ми е тешко, во мојов брак нешто ептен чкрипи.Изгубив надеж за се апсолутно.И читам дека сте пишувале само ако мажите изневерат преку нет.А што ако на нас жените ни се јави некој одамна заборавен пријател со кој сте немале ништо а сепак постоела некоја хемија? Тој слободен а вие мажена и несреќна? Убав муабет, виртуелни насмевки и прашања Што ако беше нешто?


Минатото зад себе ,никогаш не се прашувај што ако беше....ако било немало да имаш тоа што го имаш покрај себе ....можеби уште полошо ќе било.....можее па подобро ...така да остави не размислувај тоа е некоја заборавена искричка што ти дозволуваш уште да гори ,не ја разгорувај ....заборави и размислувај што ако се потрудиш да откриеш што се случува твојот брак и што ќе биде ако не интервенираш на време и да ги поправиш нештата....Dont worry be happy И се ќе биде во ред.


го делам мислењето со кикичка. Ако требало нешто да биде со тој некој човек зошто не било порано??!!?? Сигурно имало нешто што тогаш ви сметало, па што не сте биле заедно. Мисли си на своето семејство, затоа што се додека мислиш дали со некој друг би ти било подоро до сега твојот брак ќе оди само надоле и надоле. user posted image



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 1:29:17   
brineta88

ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Јас ќе разговарам со него, нема да помине така лесно. Тој моментално не е дома, вечер обавезно ќе разговараме, иако мислам дека е залудно, нему памет не му доаѓа


Од овој пост помина многу време. И убаво сум пишала дека на мм памет не му доаѓа, дека никогаш нема да се смени.
Пред некој ден му влегов на фб онака ме гризеше сомнеж, и баш имав што да видам.
Пак со некоја се допишувал, па усште и на скајп ја додал и таму се гледале. Таа мажена со дете, тој женет со дете си се нашле двајцата ненормални друг збор незнам да употебам.
Многу сум разочарана му кажав се сакав да кријам да видам што ќе се случи ама не можев срцето ќе ми пукнеше.
уште ми вика добро што сум открилаuser posted image
ваљда да не сум открила ќе било нешто повише.
незнам што да правам трпи еднаш, трпи вторпат, третпат, до кога?
Минатиот пат си заминав кај мојте се созедов и се вратив и пак истото ветување како и се га нема да се повтори извини дрн дрн
А знам дека ќе се повтори
Незнам дали верувате или не ама секогаш имам некое претчувство кога вакво нешто се случува чуствувам некој неспокој во градиве како да ми кажува дека нешто се случува.
и секој пат сум во право
Незнам што да правам веќе

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 8:19:20   
AnnaMolly RR
Бринета, жал ми е што поминуваш низ ова. Но добро е што си се соочила со маж ти и што си му кажала дека знаеш. Штом се случило пак истото, не верувам дека ќе престане. Ти си знаеш што е најдобро за тебе и твоето дете. Не можам да те посоветувам што е најпаметно во овој случај, па затоа верувај му на инстинктот и интуицијата. Женската интуиција е чудна работа, јас верувам во тоа зашто сум осетила и самата дека мојата интуиција е точна.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 9:13:04   
Mihaela 2010
Neverstvo si e neverstvo,dali realno napraveno ili vo mislite za mene e isto.Dali ke me uzneveri so nekoja ili ke spie so mene a ke misli na drugata za mene e potpolno isto.
pred mnogu godini,koga se uste bevme vo vrska ni se sluci ova.Si zapozna deckoto nekoja na skajp (a ne bese po tie raboti,jas go naterav da instalira za da se druzi malku), i tolku mu trebalo,se popalil po nekoja,telefonce edno drugo i se slucila rabotata..
Ama odma se poznavaat tie raboti,pogotovo ako si go znaes covekot kako dise..bevme razdeleni mesec dva,pa pak se smirivme..Srekja sto bevme vo vrska,pa bilo pominalo,no sega ako se sluci mislam deka sobiram partalite i si odam so deteto..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 9:22:35   
Maca25
Бринета ептен ми е жал што повторно мора да поминуваш низ истото.
Мила, еднаш се десило, си поминала преку тоа, уште еднаш и ти пак простуваш. Е мислам дека доста трпиш. Акос поред некој ова што твојот сопруг го прави не е неверство, верувај ми за кратко време ќе стане, затоа што не може засекогаш само преку скајп или по пораки да се допишуваат, кога тогаш ќе се видат.
Затоа мила, верувај му на твојот инстинкт - кој досега не те излажал и продолжи си со животот.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 17:42:28   
brineta88
Фала ви за поддршката.
Минатиот пат бев решена нешто да сторами тоа го пишав и овде
Ама едно е да се каже, а друго да се направи.
Плус сега мм не е дома одсутен е веќе 3 месеци и ќе се врати во јули така да неможев убаво да разговарам со него и тој одбегнува да зборува за тоа
Јас само му зборам а тој ми вика у право си не требаше, нема да се случи повеќе......
Ќе морам да чекам додека се врати да седнеме убаво да разговараме, ама до тогаш има многу време и јас како и секогаш ќе "заборавам" и ќе му простам. Многу сум лута на себе што сум вака слаба ама јас сум си мирна не сакам кавги и расправии и затоа вака ми се случува го злоупотребува моето простување.
Уште нешто
Што да правам да му зборам за тоа, што и го правам, и затоа сега ми е лут не ми зборува веќе три дена, не се јави ни син му да го видиuser posted image , вика доста веќе не ќе ми префрлаш цел живот готово веќе било биднало џабе да збориш...
или да си траам и да се праам дека ништо не се случило, што не верувам дека ќе успеам.


< Поракaта ја уредил brineta88 -- 2.4.2012 17:43:06 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 17:59:10   
Џесика
Бринета, не дозволувај да се вади на таа девиза „ете поминало, џабе сега се“. Треба цврсто да застанеш и де речеш дека следен пат нема да помине, дека овој бил последен пат (ако си решена да простиш) или дека веќе џабе и ти се лути, дека е готово (ако си решена да пресечеш)... жал ми е што поминуваш низ ова. се надевам дека ќе донесеш правилна одлука за која нема да се каеш.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 18:14:21   
mamicki
Воопшто не е наивно. Знам за случај на разведена жена што влегла во врска со некој тип, женет, фамилијарен... преку ФБ. Одржувале интензивна врска иако се од различни држави!, не што се од различни градови! Можеби тој никојпат нема да ја остави сопругата поради таа калаштура, но... јас не би можела да живеам со сознанието дека мојот сопруг има паралелна, и тоа страсна и многу интимна врска со некоја си таму user posted image и дека со неа ги дели сите семејни згоди и незгоди!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 18:21:45   
Палешка РР
Не се криви мажите, крив е интернетот. user posted image
Јас мислам дека постојат многу мажи кои нема да направат ништо во живо, а преку интернет ќе се скапат од симнување ѕвезди. Не знам што е тоа? Дали е некоја потреба за издувување, што рака на срце сите ја имаме user posted image
И јас сум видела глупави пораки кај маж ми на кои сум се изнасмеала. Не знам како би постапила ако видам нешто сериозно.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 18:31:46   
mamicki
Кога напишав „одржуваат врска“, мислев на реална, материјална, т.е сексуална врска! Не се видуваат често, претпоставувам, но, по цел ден комуницираат, а еднаш месечно или така некако, остваруваат средба! Станува збор за човек што го познавам, и важи за домаќин човек!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 18:42:10   
brineta88
Незнам зашто некој би имал потреба од такво нешто кога веќе се омажил/оженил треба да не размислува за такви работи.
А ако размислува треба да размисли што сака да постигне со тоа и до каде мисли да оди.
Јас сум му кажала и на мм ако не ме сакаш повеќе, ако имаш потреба од некоја друга кажи да знам на што сум да расчистиме и секој по свој пат.
А не еден да ужива друг да се мачи и да трпи тортури дома заради некој трета особа.
Јас имам разбирање за се и искрено, иако сум млада и од 16 години сум со маж ми никогаш не сум посмилила да го изневерам ниту преку интернет ниту во живо. И затоа неможам да сватам зошто тој го прави тоа.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 18:51:18   
kikicka
Не си троши време за да сватиш пошто он очигледно не сака да си го реши проблемот со неверство преку нет ...не се ни труди чид стигнало и до 3 пат да го фатиш.Ако му знаеш лозинкаод фб прати го додека да си дојде ,а наизменично преку нет кога се слушата понашај се како се да е во ред...ако си продолжува тој наредните 3 месеци истата песна нема што да му ја мислиш.Нити јас сум помислила да го изневерувам како ти што си пишала . Сеслучи еднаш на скајп незнам од каде некоја почнала да пишува и ми кажа одма и двајцата се зезавме со типката. Инако сосека бевме дечкои девојка тој неми даваше лозинка од ништо и јас случајно му ја дознав и не му кажавдека ја знам ,додека бевме оделени цело време го проверував ако нештоне ми штимаше тој незнаеше се до скоро али срека негова немаше ништо. и сега новаталозинкаму ја знам ама тој незнае дека ја знам :Duser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Неверство преку интернет
2.4.2012 18:59:11   
brineta88
Фала кикичка
И јас мислев така немам друг избор, мора да го чекам да се врати не може се вака на далечина да се реши.
Јас го познавам кога лаже и крие нешто од мене и полесно ќе ми биде да одлучам што како, кога ке разговараме очи во очи.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 1:07:18   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88


Уште нешто
Што да правам да му зборам за тоа, што и го правам, и затоа сега ми е лут не ми зборува веќе три дена, не се јави ни син му да го видиuser posted image , вика доста веќе не ќе ми префрлаш цел живот готово веќе било биднало џабе да збориш...
или да си траам и да се праам дека ништо не се случило, што не верувам дека ќе успеам.



napadot e najdobra odbrana..i jas ke se slozam so Jesika..samo cvrsto i resitelno so mt..daj mu uslov user posted image ili vaka ili nikakouser posted image

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 7:11:35   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Не си троши време за да сватиш пошто он очигледно не сака да си го реши проблемот со неверство преку нет ...не се ни труди чид стигнало и до 3 пат да го фатиш.Ако му знаеш лозинкаод фб прати го додека да си дојде ,а наизменично преку нет кога се слушата понашај се како се да е во ред...ако си продолжува тој наредните 3 месеци истата песна нема што да му ја мислиш.Нити јас сум помислила да го изневерувам како ти што си пишала . Сеслучи еднаш на скајп незнам од каде некоја почнала да пишува и ми кажа одма и двајцата се зезавме со типката. Инако сосека бевме дечкои девојка тој неми даваше лозинка од ништо и јас случајно му ја дознав и не му кажавдека ја знам ,додека бевме оделени цело време го проверував ако нештоне ми штимаше тој незнаеше се до скоро али срека негова немаше ништо. и сега новаталозинкаму ја знам ама тој незнае дека ја знам :Duser posted image

Uuf ako treba da se razvedam ili cel zivot spioniram bi go izbrala prvoto! Nema nisto podolno za mene od spionazata, ne stanuva zbor sea slucajno da vidis nesto na net, ili eventualno ako se posomnevas da sakas da proveris, ama da sednam I da mu proveruvam mejl, telefoni, dzebovi, toa nikad, ponizuvacki mi e. Pre bi go prasala oci vo oci sto pravi otkolku da se vpustam vo sadomazohisticka igra. Ni lozinki mu znam ni nisto, a mi gi kazuva, mnogu pati sum mu proveruvala mejlovi koga ne bil u moznost samo namerno ne se trudam da gi zapamtam.


Brineta tesko e da se zboruva od drugo ime, ti najubavo si znaes. Jas za dve raboti vo zivotov ne bi se mislela ni sekunda: neverstvo i fizicko poseganje.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:09:38   
kikicka
Не бе мила мама не му проверувам јас се. Ова само фб ,ако нешто осетев, додека бевме во врска,сегаако тој ми рече отвори де види што е ова или ако му треба моја помош за нешто,сега сме заеднонон стоп. А сега што му а знам лозинката не ми е ич од корист ,ме испровоцира деканеможам да му а дознаам затоа ја открив user posted image А тоа мобилни ,џебови никогаш не сум ни проверувала,накрај краеваколку и до проверуваш ако сака да те изневери може и без тоа да те изневери доволно е една нок user posted image Секако дека и јас не би одбрала цел живот спионажа ,ако нешто не штима сезнае ,неможам со сила да го држам до мене јас ,кога тој не сака.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Не си троши време за да сватиш пошто он очигледно не сака да си го реши проблемот со неверство преку нет ...не се ни труди чид стигнало и до 3 пат да го фатиш.Ако му знаеш лозинкаод фб прати го додека да си дојде ,а наизменично преку нет кога се слушата понашај се како се да е во ред...ако си продолжува тој наредните 3 месеци истата песна нема што да му ја мислиш.Нити јас сум помислила да го изневерувам како ти што си пишала . Сеслучи еднаш на скајп незнам од каде некоја почнала да пишува и ми кажа одма и двајцата се зезавме со типката. Инако сосека бевме дечкои девојка тој неми даваше лозинка од ништо и јас случајно му ја дознав и не му кажавдека ја знам ,додека бевме оделени цело време го проверував ако нештоне ми штимаше тој незнаеше се до скоро али срека негова немаше ништо. и сега новаталозинкаму ја знам ама тој незнае дека ја знам :Duser posted image

Uuf ako treba da se razvedam ili cel zivot spioniram bi go izbrala prvoto! Nema nisto podolno za mene od spionazata, ne stanuva zbor sea slucajno da vidis nesto na net, ili eventualno ako se posomnevas da sakas da proveris, ama da sednam I da mu proveruvam mejl, telefoni, dzebovi, toa nikad, ponizuvacki mi e. Pre bi go prasala oci vo oci sto pravi otkolku da se vpustam vo sadomazohisticka igra. Ni lozinki mu znam ni nisto, a mi gi kazuva, mnogu pati sum mu proveruvala mejlovi koga ne bil u moznost samo namerno ne se trudam da gi zapamtam.


Brineta tesko e da se zboruva od drugo ime, ti najubavo si znaes. Jas za dve raboti vo zivotov ne bi se mislela ni sekunda: neverstvo i fizicko poseganje.



< Поракaта ја уредил kikicka -- 3.4.2012 11:11:29 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:19:34   
brineta88
Јас никогаш претходно не сум му проверувала ништо иако сум ги знаела сите лозинки, се до минатото лето кога нешто ми падна сомнително.
Прво го прашав разговарав со него, ама нешто не ми штимаше и затоа отворив фб. И имав што да видам.
И од тоогаш не отварав.
Сега пред месец пак гледам некој нови пријателки, некој постови што тој до сега никогаш не објавувал, некои вљубени и роматични. ММ во никој случај до сега не бил романтичен и затоа ми падна сомнително.
И пак прво го прашав не влегов одма да проверувам, ама пак ме излажа и верувајте го познавам толку добро кога лаже.
И си влегов да проверам. И пак имав што да видам.
Сакав да кажам дека не сум некој манијак што нонстоп му проверува пошта, фб за безврска.
Јас се извинувам што ве замарам со овие работи, некои може мислите што се занесува оваа, ама морам некаде да си ја пишам маката, зошто на никому неможам да кажам.

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 3.4.2012 11:20:26 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:24:20   
mamicki
Ti veruvam Brineta deka si imash problem, sfakjam deka ne si paranoicna tuku zagrizena za semejstvoto, a za niv vredi i treba covek se da stori.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:28:10   
Џесика
Највеќе од се, мене ме чуди што не се правда, не негира, туку онака си признава дека згрешил и нема да се повтори??? Тоа мене би ми било доказ дека му е баш сеедно што ќе одлучиш ти, работава, тоа сум јас, прифати или остави... некако многу рамнодушно од негова страна... а и тоа што му ја знаеш лозинката од фб и он тоа го знае и не се труди да ја смени „за да се заштити“ ми делува ко да сака ти да знаеш, ама да не биде од него кажано, туку ТИ сама си открила... некако не ми е наивно ова...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:33:37   
JovanaJ
Mene edna rabota mi e mnogu cudna i zagrizuvacka.
Ako ti gi znes site negovi lozinki i toj go znae toa, zosto togas flertuva tamu kade sto ti toa ke go vidis...ova navistina tera na podlaboko razmisluvanje. Od tvoevo kazuvanje dobivam vpecatok i deka toj nesto mnogu ne se kae poradi postapkite...
Neznam nemozam da definiram tocno ama celava situacija mi e mnogu mnogu neobicna.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:35:31   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Највеќе од се, мене ме чуди што не се правда, не негира, туку онака си признава дека згрешил и нема да се повтори??? Тоа мене би ми било доказ дека му е баш сеедно што ќе одлучиш ти, работава, тоа сум јас, прифати или остави... некако многу рамнодушно од негова страна... а и тоа што му ја знаеш лозинката од фб и он тоа го знае и не се труди да ја смени „за да се заштити“ ми делува ко да сака ти да знаеш, ама да не биде од него кажано, туку ТИ сама си открила... некако не ми е наивно ова...

си открила... некако не ми е наи

Токму за ова и јас размислувам.
И мене ми се чини дека му е сеедно.
Ма сигурна сум дека му е сеедно.
Само што мене ама баш ич не ми е сеедно.
Вчера му пратив километарска порака на фб, се што имав му напишав со разбирање , без да го напаѓам, му реков оставам на тебе ако мислиш дека ти треба друга слободно кажи и да си ја завршиме мирно работава.
А тој ништо само еден прашалник ми стаел.
И ајде сега излези на крај.
Највеќе се лутам што не ми кажува што мисли, што сака за се има решение, денеска веќе ништо не е срамота.
Како што имаше и овде подобро добар развод, отколку лош брак во кој верувам дека децата повеќе патат.


< Поракaта ја уредил brineta88 -- 3.4.2012 11:37:06 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:44:56   
Џесика
Бринета мора да го притиснеш до ѕид, не му кажувај твои претпоставки, не му нуди решенија, ко на децана, поставувај прашање за кое нема да има одговор ДА или НЕ. Биди конкретна. Што тој сака? Да ти се искаже тој дали те сака или не, сака ли да остане со тебе или не. Смирено, ладно, нека ти е сеедно и на тебе, како што тој го сфаќа вашиот брак, така постави се и ти, силна, да види дека си самостална, дека имаш заштита, и дека штом тој го коцка вашиот брак за негови заебанции, немаш потреба да го губиш времето на него кога ис имаш дете на кое му требаш... можам да сабајле да ти редам муабети, ама сега се зависи од разговорот ваш и одлуката твоја (не негова)

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 11:55:12   
Ikana
И јас сакав сега ова да го кажам. Како не му е гајле до толку дека ти ќе го фатиш? Или ако веќе прави нешто, би сменил лозинка за да ти не гледаш или нема да ги има на ѕид тие пријателки дека ги додал...Незнам, ама имам впечаток дека не му е баш стало дали ти ќе видиш или не. И кога му кажуваш за тоа, не го напаѓај него направи да се осеќа крив, дека те повредил. И ако се покае навистина и ако се смени после тоа, значи без караници, тогаш знаеш дека му е стало и дека му е жал. А вака, нема више....ко дете мало со колачиња.
За такви, извини вака, најдобро решение е памти па врати. Почни и ти така да правиш па да видиме до каде ќе оди тој. Ќе заквичи ко кутре мало!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Mene edna rabota mi e mnogu cudna i zagrizuvacka.
Ako ti gi znes site negovi lozinki i toj go znae toa, zosto togas flertuva tamu kade sto ti toa ke go vidis...ova navistina tera na podlaboko razmisluvanje. Od tvoevo kazuvanje dobivam vpecatok i deka toj nesto mnogu ne se kae poradi postapkite...
Neznam nemozam da definiram tocno ama celava situacija mi e mnogu mnogu neobicna.



(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Неверство преку интернет
3.4.2012 12:15:54   
mamicki
Не што не му е гајле, некако изгледа како тој да исценира да биде као фатен... Зошто некој возрасен човек така би се однесувал? Што сака да постигне? Привлекува внимание? Иницира разделба? Смешно и незрело со оглед на тоа дека има семејство. Не може проблемите да ги решава како син ми тинејџер кој има 16!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?