|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Facebook или Рингераја?
1.4.2013 10:47:56   
Палешка РР
Секој медиум за својата намена. Но Рингераја не ја давам за FB! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Facebook или Рингераја?
1.4.2013 10:53:15   
deluxe
Rr mi e br1,nautro pijam kafe na ovaa stranica hehheheheheheh
ee tek posle otvaram fb da proveram situacija ,
imam nekolku prijatelki od rr sto si komunicirame i preku fbuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Facebook или Рингераја?
13.6.2013 17:24:22   
AnMari
I dvete podednakvo :)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Facebook или Рингераја?
13.6.2013 18:21:21   
deluxe
RR definitivno!!user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AnMari)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2014 0:33:04   
Defne90 RR
Мене фејсбук да ви кажам право веќе здодевен ми стана.Така ќе се уклучам гледам некои 5 минути ново старо и се гасам.А на рингераја женски кога ќе си седнам мислам дека и 5 саати ми се малку.Не ретко се случува да останам до ситните саати ноќе и да се заборавам на форум.Толку ми држи внимание рингераја.Значи кажано е се РР дефинитивно ја ставам пред фејсбук.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2014 9:39:20   
princessa
Ringeraja sekakouser posted image user posted image user posted image
Smetka na facebook nemam veke dve godini, se otarasiv od nego zasto mi bese glupost i mislam deka ne mi treba, kako sto gledam f-ram i bez negouser posted image
Ama zatoa prvoto nesto sto go pravam koga stanuvam e otvaranjeto na stranata na ringerajauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Facebook или Рингераја?
17.2.2014 10:16:56   
AneLav RR
Дефинитивно и двете, не можам ниту без едното ниту без другото.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Facebook или Рингераја?
30.5.2014 8:56:19   
Mila mamicka
Имам фб профил, ама РР си ја посетувам почесто, од причина што тука има многу корисни работи што ме интересираат. На фб се уклучувам буквално 5 минути, разгледувам набрзинка што има ново, да не треба некому да се честита роденден и толку. А на РР можам да "дремам" со саати (ах кога би имала толку време за да посветам на РР).

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Facebook или Рингераја?
24.11.2014 7:35:31   
caciana
Jas sum recisi non stop prisutna na Fb,no Ringeraja redovno ja citam,onaka bez DA Se logiram.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Facebook или Рингераја?
24.11.2014 14:50:01   
blond
Na rr esto citam bez da sum logirana, i posle koga ke se logiram zaboravam sto kade trebase da komentiram user posted image
A fb postojano mi e vklucen na telefonot.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Facebook или Рингераја?
24.11.2014 14:57:55   
Melanija RR
Рингераја user posted image фб ми служи за слики,контакт и тоа е тоа. Само на РР имам се user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Facebook или Рингераја?
24.11.2014 21:09:18   
Ki4iko
И фб и рр user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Facebook или Рингераја?
24.11.2014 21:15:08   
Anuska14
Рингераја ми е ТОП, секогашо кога имам можност се уклучувам а мислам дека и мн ке го користат одкако ке се породам. А ФБ ми служи да раменам слики со моите најблиски кои не се во МК.
Зависна сум и од двете

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Facebook или Рингераја?
24.11.2014 23:50:29   
Defne90 RR
I fejsbuk i ringeraja.Ne mozam ni bez ednoto ni bez drugoto.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Facebook или Рингераја?
16.2.2015 19:38:14   
kapina
Fb mi go haknaa kako da nspravam nov

imam nov fb napraviv si nov

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 17.2.2015 14:46:56 >

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Facebook или Рингераја?
16.2.2015 21:37:59   
lukajana RR
И фб и рингераја,имам време и за двете и обично ми се уклучени двете на телефонот

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Facebook или Рингераја?
8.3.2015 22:32:04   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Морам со многу жал да констатирам дека форумите за жени и мајки буквално ни се преселија на ФБ групи. Не знам дали е полесно, подостапно, побрзо се добива одговор, тренд ли е, што ли е. И тоа ова чудо е само во Македонија. Во другите балкански земји и тоа како работат форумите.
Ајде малку да продискутираме на оваа тема. Можеби ќе успееме повторно да ја вратиме живоста на форумите.


Поадекватна тема.
Ајде малку да продискутираме на оваа тема.
Дали facebook ги закопува форумите и што да се преземе за да се спречи тоа?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Facebook или Рингераја?
8.3.2015 23:47:29   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Морам со многу жал да констатирам дека форумите за жени и мајки буквално ни се преселија на ФБ групи. Не знам дали е полесно, подостапно, побрзо се добива одговор, тренд ли е, што ли е. И тоа ова чудо е само во Македонија. Во другите балкански земји и тоа како работат форумите.
Ајде малку да продискутираме на оваа тема. Можеби ќе успееме повторно да ја вратиме живоста на форумите.


Поадекватна тема.
Ајде малку да продискутираме на оваа тема.
Дали facebook ги закопува форумите и што да се преземе за да се спречи тоа?

Форумот си има свои карактеристики кои Фб никако не може да ги замени.Овде приватноста е многу поголема(дури неспоредливо) и може да си разговараме и прашуваме за разни области од нашите животи,без тоа да го разберат непотребни личности.Е сега работата е што ФБ е многу подостапен во секоја смисла на зборот. Си има своја апликација,за месенџерот посебна,стигнуваат постојано известувања,кои нормално се проследени со звук и јако црвена боја.Сето ова боди во очи и буди љубопитност,колку и да не е моментот,да ѕирнеш на кратко што тоа се случува.Мене ако ме прашувате , мислам дека тоа е единствениот хендикеп на форумот.Кога би поседувал сопствена апликација,кога би стигнувале известувања на истата за нови коментари на темата на која веќе сум пишувала,известувања за нови теми итн секогаш би избрала форум пред ФБ.
Ете можеби тоа е единствената причина што ФБ-от ги закопува форумите-достапноста,едноставно и кога не ти треба тој ти е на видик.Нешто слично како и рекламите,со добра реклама секој еден потрошувач ќе проба барем еднаш од производот,па ако му се допадне останува постојан купувач.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 3:58:44   
bucko mal
Facebook zakopa mnogu drugi raboti ne samo forumite.Zakopa brakovi,prijateli,citanje knigi,igrani igri I mnogu drugi raboti.Posebno otkako site imame pametni telefoni.Za na forum da sednam ili da guglam mi treba kompjuter od mojot tel.mi e mnogu komplicirano.
Zatoa tel.sekogash mi e pri raka da otvoram fb,i taka na brzina da cirnam,da otvoram da citam nesto ne mozam.Ponekogash ni jas ne znam shto gledam.Vo posledno vreme fb pochna strashno da me nervira I sekoj momen planiram da go sredam.Najmnogu se iznervirav koga bevme na odmor,nemavme dovolno intrnet po motelite I se ponashavme kako da e kraj na svetot.
Vtora rabota e koga ke otidam na gosti se chuvstvuvam kako nekoj atentat da mi sprema,sekoj momen se koristi da se chepne vo tel.Bukvalo lujgevo se ko zaneseni.......
Treta rabota e odnesuvanjeto na fb-prijatelite.Te pokanuvaat za prijatel,ti udiraat lajkovi pa sleduva privatna poraka.Ako ne se zadovolni od nachinot na koj ke mu vratam na pp,lajkovi veke nemauser posted image I posle sleduva status,,nikoj nema koga ti e najteshko'''''''''''''''' I na kraj te brishe.Sakam da se poshtedam od vakvi situacii I zato mora nesto da se napravi,neznam kako lujgevo ne svajkaat deka sliki stavam za moite najbliski da me vidat a ne za lajkovi.Ne mi trebaat lajkovi ne planiram pak da se mazam-shema da teram.user posted image
Zatoa ke kazam I toa malku vreme sto go imam ke go koristam za nekoja korisna inf. a ne za fb.A na Ringeraja sigurno ke najdam mnogu pokorisni inf. otkolku na fb.

Isto taka na fb ima mnogu karanje,navreduvanje-ochigledno na nas makedoncite toa ni e zabovno.Jas sum chlen na dve stranski grupi,seuste takvi pogrdni zborovi ne sum videla.Tie zborovi izleguvaat od zeni majki na maloletni deca.Strasno.....
Na momenti se stramam sto sum zenskouser posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 9.3.2015 4:11:26 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 10:10:30   
Dilina
Што да се каже, буцко ептен си у право...
Еве ме и мене после толку време, од како ми се роди малата гледам колку можам повеќе од времето да и посветам на неа. На интернет седнувам само од телефон на кратко и никако да најдам време за компјутер. Можеби е добро ама некогаш имам чувство како да морам да одвојам време од денот за фб и слично.... додека бев пред пораѓај имав многу повеќе време за интернетов, а сега некако и не се запнувам толку. Обврските си го прават своето.

БТВ поздрав за сите, ве читам стално од тел, ама еден период не ми даваше да се вклучам на странава незнам зошто.. еве сабајлево пробувам и оп вклученааа user posted image ќе ве дружам почесто ветувам user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 10:42:20   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

Facebook zakopa mnogu drugi raboti ne samo forumite.Zakopa brakovi,prijateli,citanje knigi,igrani igri I mnogu drugi raboti........

.....odnesuvanjeto na fb-prijatelite.Te pokanuvaat za prijatel,ti udiraat lajkovi pa sleduva privatna poraka.Ako ne se zadovolni od nachinot na koj ke mu vratam na pp,lajkovi veke nemauser posted image I posle sleduva status,,nikoj nema koga ti e najteshko'''''''''''''''' I na kraj te brishe...........................Zatoa ke kazam I toa malku vreme sto go imam ke go koristam za nekoja korisna inf..... na Ringeraja sigurno ke najdam mnogu pokorisni inf. otkolku na fb.

......Isto taka na fb ima mnogu karanje,navreduvanje-ochigledno na nas makedoncite toa ni e zabovno.Jas sum chlen na dve stranski grupi,seuste takvi pogrdni zborovi ne sum videla.Tie zborovi izleguvaat od zeni majki na maloletni deca.Strasno.....
Na momenti se stramam sto sum zenskouser posted image


Лелее што читам бре, аман, јас сум среќна што не сум член на ниеден од тие форуми нит сакам да бидам, ајде бре па кај што е јавно и сите те знаат, па уште да пишуваш и да се караш, што има по светов сешто значи. Јас Фебјсбук го разбирам исклучиво за комуникација со луѓе кои не живеат тука се во странство и кои не ги гледам често, да знам што им се случува, како се, па да видам фотки.....мислам дека се изгуби приватноста и дефинитивно народов побудале не знае што објавува и што прави со фејсбуциве, така што јас за дискусија и размена на мислења не ја давам РР за ниедна друга социјална мрежа и она што го дибив како совет, искуство, го нема никаде на друго место. I love RR user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 10:54:14   
Палешка РР
Токму така Loveable RR приватност на FB нема. Секој пишува со име и презиме и може да се најде на тапет на некој медиум и да биде исмеван, во најмала рака.
Ете тука сакам да нагласам колку е поубаво и посредено на форумите. Пишуваш под псевдоним, откриваш за себе колку што сакаш, се е подредено во теми и може лесно да се најде и пак активноста на форумите е мала во споредба со ФБ групите.
Па ајде да дадеме предлози како да го пребродиме ова.
Можеби апликација за на мобилен ќе реши дел од проблемите, не знам, предложувајте.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 11:10:47   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

.....Можеби апликација за на мобилен ќе реши дел од проблемите, не знам, предложувајте.


Јас и сега отворам РР преку мобилен и ок ми е, не знам што може со мобилна апликација да се смени, ако има нешто нека пробаат компјутерџииве, зошто да неuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 11:34:00   
Felly RR
И јас мислам дека апликација за мобилен не би играла голема улога. Се зависи од тоа каков тип на човек си и каква комуникација ти е поблиска. Отворам и ФБ и РР, но со различна цел. ФБ никогаш не сум отворила за да читам по групи, да поставувам прашања, известувањата ми се исклучени на мобилен, за да не скокам на секое титнување, отворам тогаш кога имам време. Вистина е дека на ФБ побрзо се доаѓа до информација, но инфорамциите и побрзо се губат. Тука на форум се е средено во посебни теми, и мислењата остануваат. Но и мене не ми е јасно како некои луѓе побрзо би одбрале да пишат во група на ФБ (и уште понејасно ми зошто ете трендот е таков само во МК), јавно со име презиме, и секој да ги чита за некои интимни работи. Јас дури и тука на РР секогаш размислувам што и како ќе пишам, а не пак на ФБ да објавувам се и сешто, кај што имам речиси 900 „пријатели“.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Facebook или Рингераја?
9.3.2015 11:35:51   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

За жал луѓево некако повеќе се ориентирани кон фб и претежно на форумите има читачи а многу слабо пишуваат и прашуваат или ке се активира во некоја тема па ги снемува,мислам дека треба да се трудиме посебно со новите членови првите постови се најбитни ,ако ги удостоиме со одговор им посакаме добредојде ке се почувствуваат пријатно и нема да имаат чувство дека сме затворен круг на жени што се дружат и си комуницираат меѓу себе туку дека ги прифаќаме сите што сакаат да ни се придружат .А има многу што читаат и сигурно можат многу работи да кажат.Јас станувам и легнувам со рр пијам кафе со вас кога децата ми спијат сум со вас некогаш и кога готвам сум на рр.Зависна сум изгледаuser posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

poim nemam kako funkcioniraat fb grupite no mi se cini deka ne baraat mnogu mentalen angazman zatoa i im se poprivlecni na lugeto, tie ni tamu verojatno ne pisuvaat tuku pretezno citaat, osven koga sakaat da postavat prasanje
forumite sepak baraat malku Red, odrzuvanje na temata za sto treba i malku poveke znaenje i informiranost, pa malku da se razmisli i da se formulira post so cel da ne navredis i povredis nekogo i tn. taka da ne e ednostavno i uste ako nemas mnogu vreme a ni zelba rezultatot e toj
baska sto novive generacii kako doagaat se se pozavisni od fb, pocnuvaat da go koristat od mali noze i koga ke dojdat vo roditelski vodi mu ostanuvaat lojalni verojatno



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?