|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 10:10:18   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Значи, вака: Три бисери е во Три бисери, Бисера е карши Три бисери, а во близина е Бисер, кај амбулантата Јане Сандански... се разбравме???user posted image Ај идете си во игротеки, не прајте свадби user posted image

Ajde togas davajte predlozi za ubava igroteka so dvorce ?

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 10:10:24   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Пепе ги сака бисерите, бисерите го сакаат Пепе user posted image user posted image user posted image

Јас сакам во игротека ама незнам кај има рент-а-кидс, пошто овие нашиве се ептен мали бебиња а и у јасли да праиме, и за таму малку се user posted image user posted image user posted image

Хахах, ми текна ние кога договаравме за нашиот роденден, игротеката беше 1 спрат од куќата што си живеат газдите, а кога броев деца, газдата ми рече „шо се секираш, ако ти дојдат малце, ја имам 4 деца, ќе ти ги пуштам да ти праат гужва user posted image “ А ако немаш деца, тогаш џабе игротека, инаку по мене најдобро е игротека ако детето се занимава небитно од возраста, син ми дури третиот му го славевме во игротека од причина што некако беше „смотан“ во игротеките, па си славевме дома, најблиски...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 10:22:33   
Mihaela 2010
Nie vcera bevme vo edna igroteka no Novo Lisice se vika Cekorce,i da vi kazam mnogu ubava igroteka,poseben prostor za starite i golema bese so polno igracki.Mi se bendisa i zemav telefon da si zakazam za vo april.Ima i nadvor prostor za masi neli koga ke bide vremeto poubavo za starive nadvor da si sedat..2500 se plakja za 2 saata,gricki micki za decava e od niv i + mozete da si donesete pijaloci od vas,sto e dobra rabota..

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
6.4.2012 11:25:17   
Beatris
Еве јас штотуку закажав за роденден (и крштевка) на 1ви мај во Рагуа, имаме преку 70 луѓе ојлевци дојлевци, кои 'врховниот суд' ни нареди дека мора да ги поканиме, чурев, ама на крај се договоривме кој ги вика тој да си ги плати па малку ми е помирна душата. 

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
7.4.2012 0:38:47   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Еве јас штотуку закажав за роденден (и крштевка) на 1ви мај во Рагуа, имаме преку 70 луѓе ојлевци дојлевци, кои 'врховниот суд' ни нареди дека мора да ги поканиме, чурев, ама на крај се договоривме кој ги вика тој да си ги плати па малку ми е помирна душата. 


Juhuuuu, Raguza,Furka,Stanislava Maj..pa pa pa uste fali svatoi da staneme. i da me ima posle tuka po forumi..isvatoite se zalat od mene a i snaata ahahhaha
super sto ste sredile se nadevam iskreno kje ni se trefne vreme a?

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
7.4.2012 16:48:01   
Maca25
Вие како договорени а?!?! Се исто си правите!! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
29.5.2012 17:39:38   
Sandric
Ne mozev da najdam tema za ketering usluga pa ke prasam tuka.
Dali nekoj od vas koristel ketering usluga i me interesira kako se dvizat prosecno cenite po covek?

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
3.7.2012 17:06:12   
Annet
uffff lele pocnuva glava da me boli,za eden ipol mesec i nas ke ni bide prviot rodenden,se mislam,kade,sto,kako,kakva torta,koj da go pokanam..hmmmm mislam deka nema da imam mnogu luge,najveke 30 dusi,ama malku decinja,i pak ke bide sedenka......
sakam da e okolu 19h vo nekoj restoran.....i taka,mala e uste za vo igroteka,zdravje dogodina,ke imame povise drugarcinja;-))))
a torta ..leleeeeeeee kakva??? nesakam veke miki maus i slicno,imase za krstenka i za povojnici,sakam nesto interesno.sega eve razgleduvam po zenive sto pravat torti...nesto sto ke ja pretstavuva pominatata godina,a ima tolku raboti.........leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
4.7.2012 11:25:31   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Ne mozev da najdam tema za ketering usluga pa ke prasam tuka.
Dali nekoj od vas koristel ketering usluga i me interesira kako se dvizat prosecno cenite po covek?


Баш ние прашувавме за роденденот на внук ми и најдовме во Кетеринг Тетка Биберче прават специјално за детски родендени мислам дека беше околу 300 по човек ама не ме држи за збор. Имаат ФБ профил ,побарај ги и сигурно ќе најдеш и цени.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
1.11.2012 10:35:54   
Ikana
И нас ни се ближи првиот роденден, одлучивме во ресторан да го славиме, со тоа што крштевка правевме летоска, па сега ќе биде малку полабаво. Во игротека нема што да бараме, од проста причина што само 2 дечиња имаме во друштво, а бебево е мало уште за да знае игротека што е, не е ни проодена.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
1.11.2012 12:10:28   
Kockicka
I nas ni se blizi prviot rodenden mestoto ni e zakazano uste o denot na raganjeto ke slavime vo igroteka na dobri prijateli a voedno i jas rabotev vo istata :) a kolku ljuge ke pokanime se plasam da izbrojam trgnuvajki od toa sto se sme trgnani na rodenden :) Torta znam od kade ke poracam malku mi ekrivo zenta pravi fantasticni torti ama ne ukrasuva so fondan tuku crta prekrasno ama ajde pa i ne razbirame mnogu bitno ke bide vkusna

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
1.11.2012 14:45:09   
elenak
Имаме скоро 2 месеци до роденденот ама јас сум веќе преокупирана со него. Каде, колку луѓе, каква торта, каква облека и ова ќе ме држи до последен денuser posted image
Сега засега плановите ни се за ресторан/пицерија а игротека не сакам од причина што како за прв роденден ќе има и повеќе постари луѓе па тоа ми е малку без везе. А оние 2.000 - 2.500 денари за закуп што ги бараат игротеките ќе ги искористам за нешто друго.Си имам некои идеи и се надевам ќе си ги реализирам и ќе излезе роденденот онаков каков што го замислувам, интересен и за дечињата и за возрасните. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
1.11.2012 14:48:11   
Pepelaska *
Ставете по некоја сликичка, да видиме како сте си поминале,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
1.11.2012 20:57:54   
SkCura77
Првиот роденден на моето дете ми предизвика многу гнев зашто не можев да го прославам како секој нормален родител.
Но тој гнев и многу ми ги отвори очите широко зашто сфатив -пред бебе- и -по бебе- како сум живеела и на кого сум трошела време, нерви, енергија и пари. Ме теши само мислата дека ќе има и други родендени, здравје Боже и дека како поголем сам ќе си бира што сака а мое да му го исполнам тоа. Само нека ми биде здрав и жив па мама другпат ќе глуми организатор на потенцијални родендени. Башка што дента му беше и крштевката... user posted image
Ќе си пукнам...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
1.11.2012 23:27:14   
majka na eva
уште точно една недела и ние ќе го славиме првиот роденденuser posted image user posted image ама кај нас мора да биде дома бидејќи тогаш имаме куќна славаuser posted image инаку премногу сакав 1виот роденден да биде во ресторант,ама user posted image веќе почнуваме да се приготвуваме.тортаuser posted image порачавме,облека купивме,да биде дотерана,овие денови ќе ја сликаме и за покани и ни останува уште да дојде денот и да славиме и подароци да примамеuser posted image user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.11.2012 15:29:45   
Andriance
Еве сликичиња од нашиот роденден

user posted image

user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 2.11.2012 15:38:22 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
25.11.2012 22:30:38   
Ring
Rano ni e za prv rodenden ....no nesto me interesira ????
Rodendenot se paga sred nedela, vtornik a jas sakam da go slavime za vikend za da moze i baba i dedo da dojdat ( oni se od drug grad a plus svekrva mi i raboti ).. e sega , koga e podobro da se slavi vikendot , pred ili posle rodendenot ???
Nekako pred rodendenot mi e glupavo zasto uste i nemame godinka ...ama da vidam sto ke me posetuvate, kako e podobro ?
Dali porano da go pravime , pa na denot rastereteno da si proslavime nie trojca ili .... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
25.11.2012 23:38:55   
Џесика
Јас би го направила викендот веднаш по роденденот...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
29.11.2012 12:52:04   
@Mila@
Ni se blizi prviot rodenden zakazavme vo igroteka e sega za hrana bi sakala da prasham dali moze da mi preporacate nekoj ketering planiram da ima sitni stvarki mali sendvici,piticki kiflicki,suvomesnato,moze neshto meso ama sitni parcenca vo toj stil kako se dvizat cenite i kakvo iskustvo imate so ketering.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
29.11.2012 15:13:54   
miana
Jas dosega koga sum bila na rodenden vo igroteka gledam deka sekogas i na sekoj rodenden ima suvomesno,kiflicki,nekoja pita,i nekoja salata..za decata ima gricki i mini pici...
Jas planiram za rodendenot da napravam ruska salata,kiflicki i pita i suvomesno. A za decata isto' mini picicki i nekoi gricki.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 9:20:08   
Malecka23
Za mesec ipol i nie ke go slavime prviot rodenden.Dodeka M nema pojma sto se desava mama na golemo planira organizira misli tumaciuser posted image .Prvo zamislata mi bese da go slavime domce da napravime interesno zurce imame golem dvor no sepak poradi vremenski uslovi toa ne ni e sigurno.igroteka odma ni otpaga posto se na se so se mojata imame 3deca ni ostanuva kafana.Se rasprasuvav vo nekolku ama nekako ne mi fakase oko pa izgleda ke ostane vo Zana-s tamu kaj sto slavevme krstevka,maturi i site bitni rab.vcera ja barav gazdaricata ama na odmor bila i taka malku sum nestrpliva sto akoe zafatena kafanata toj den vaka taka...Za torta znam od kade ke naracam no seuste se mislam kakva boja koja sara.Sto da i kupime na M za prv rodenden kako poklon kakva garderoba da i kupam sakam nesto nesekojdnevno stosno.Uste od sega gledam za mene kakov fustan da nosam mm izrazi zelba deka sakal da bide vo odelo(15minuser posted image ).vaka za krstevkata ne sum se zamarala nitu pak za mojata svadba.Planirani s enegde okolu 30 luge bliskite vo semejstvoto i prijateli rodnini ne vikame zasto ako pocneme ke ispadne kako svadba da pravime golemi familii sme od dvete strani.Uff mm vika ima vreme mnogu rano se zamaram ama jas se si vikam brzo ke si dojde se sakam se da bide sovrseno.Ima li nekoj sovet dami dade nekoja iskusna mamicka sto veke go pomina ova

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 9:32:12   
Annet
jas na denot i napraviv torta i doma koj sto si bevme si kasnavme i duvave svekicki,a duri po 5 dena go pravevme vo restorant:))))) vazno doma si go proslavivme na denot:)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Rano ni e za prv rodenden ....no nesto me interesira ????
Rodendenot se paga sred nedela, vtornik a jas sakam da go slavime za vikend za da moze i baba i dedo da dojdat ( oni se od drug grad a plus svekrva mi i raboti ).. e sega , koga e podobro da se slavi vikendot , pred ili posle rodendenot ???
Nekako pred rodendenot mi e glupavo zasto uste i nemame godinka ...ama da vidam sto ke me posetuvate, kako e podobro ?
Dali porano da go pravime , pa na denot rastereteno da si proslavime nie trojca ili .... user posted image user posted image user posted image



(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 9:38:37   
anaana
i nie nemavme mnogu deca na rodendenot, ama jas se odluciv za igroteka.
Za vo restoran jas sum bila na rodenden kaj malo dete i realno ne sum pominala ubavo. imase isto 3-4 decinja i niv im bese mnogu dosadno. samo masi i stolovi i non stop nesto vikaa, pa roditelite po niv i taka nekako ne bas mi se svigjase.
kaj nas imase poveke od 30 lugje i za site imase mesto. na decinjata im bese interesno deka sareni zidovi igracki vnatre, imase nekoj si bea dojdeni so dubace - pomalo im bese detenceto. 2h ispolneti so igra, detevo samo sto dojdovme doma zaspa (nie pravevme od 19-21h)
doma cisto, dete naigrano site zadovolni :)))

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 9:55:32   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Rano ni e za prv rodenden ....no nesto me interesira ????
Rodendenot se paga sred nedela, vtornik a jas sakam da go slavime za vikend za da moze i baba i dedo da dojdat ( oni se od drug grad a plus svekrva mi i raboti ).. e sega , koga e podobro da se slavi vikendot , pred ili posle rodendenot ???
Nekako pred rodendenot mi e glupavo zasto uste i nemame godinka ...ama da vidam sto ke me posetuvate, kako e podobro ?
Dali porano da go pravime , pa na denot rastereteno da si proslavime nie trojca ili .... user posted image user posted image user posted image


Nas isto prviot rodenden ni se padna vo vtornik,ama posto pravevme vo ist den i krsevka dogovorivme za vo nedela,znaci dva dena ponapred
I isto ne sakav ni jas da bide restoran,tuku posle krstevkata si otidovme vo igrotekata,i mnogu ubavo bese..imavme i dosta decinja,taka da sum bila i vo restoran,pa bilo ko svadba so ora i trista cuda sto bas i ne mi se svidja

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 10:03:36   
zzaa
I jas za rodendenot na kerka mi koku se raduvav cel mesec samo toa go mislev so kako ke bide,no za zal ne bidna nisto po planot bas pred rodendenot zavrsivme na infektivno so infuzi.Site gosti ni bea pokaneti,torta poracana i taka se si otkazavme.Cekavme Eva da ozdravi i go slavvme posle 2 nedeli.Si puknav od nervozi,ne sto nema da slavam rodenden tuku sto e bolna i samo mi bese vazno ona da mi ozdrave.Inace go savevme doma imavme i nie okolu 30 gosti i gi viknavme u dve grupi prvo postarite pa posle mladite i super si pominavme.Go slavvme za vikend bidejki site bea slobodni,a deca i nie nemavme samo 3 decinja.Eva bese oblecena vo belo fustance,kako kuklicka mi bese.Prvata torta sto ja poracav i ja otkazav bese od Lapetit imat strana na fb i imat golem izbor,a vtorata bidejki me bese sram pak da poracuvam ja zemavme od Lisice od edna slatkara ne mi teknuva kako se vikase,ubava bese na izgled ama na vkus ne bese nisto posebno.


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?