|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:34:52   
miana
Interesni se kolku se ipslaseni i nasekirani za bebinjata....hhahahaha...Duso,svrti se na straana - na grb spies.... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 13:11:55   
Octavia
Јас па немам никаков проблем ако мм не е дома. Ама никаков. Дури вака читам колку им е тешко на „невестите“ user posted image и чудно ми е. Почудно ми е кога син ми не спие дома, искрено. А за мм, може сум јас таков тип, прилично сум самостојна, ама дури и мислам дека е добро од време на време да сме разделени на некој ден. И навистина, никогаш, ама никогаш не ми се случило да тагувам или да ми се плаче ако сме разделени навечер (јас на пат или тој на пат или сл). Најмногу што ми се случило е да ми недостасува user posted image , ама далеку од тагување.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 13:19:03   
Џесика
...А таман помислив...„изгледа јас сум нешто изрод што секој втор викенд или неколку дена си одам на спиење кај мама...“ и ми е убаво...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
10.2.2013 22:45:33   
srculko
ne edna tuku dvaeset i osum veceri ne sme zaedno mm e na rabota na mmisija i tamu ke bide uste malku poveke od pet meseci znaci mnogu vreme ke bidam sama sreka sto si go imam deteto pa mi e malku uteha i zanimacija inaku prvite dva dena mislev deka ke poludam (NE DEKA DO KRAJ NEMA}ama toa e borbata za podobar zivot ne natera i mora da izdrzime inaku mnogu retko sme bile razdeleni

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
10.2.2013 23:05:20   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: srculko

ne edna tuku dvaeset i osum veceri ne sme zaedno mm e na rabota na mmisija i tamu ke bide uste malku poveke od pet meseci znaci mnogu vreme ke bidam sama sreka sto si go imam deteto pa mi e malku uteha i zanimacija inaku prvite dva dena mislev deka ke poludam (NE DEKA DO KRAJ NEMA}ama toa e borbata za podobar zivot ne natera i mora da izdrzime inaku mnogu retko sme bile razdeleni


srcko a mt da ne raboti vo arm? ako e taka lesno neka vi minat ovie 5 meseci i ziv i zdrav da se vrati nazad. znam kako ti e i mm trebase da odi ama bidna sto bidna inaku i mm raboti vo arm i 3 dena sum bez nego na straza e i uste 3 ke bideme razdeleni, ama zatoa jas magla fativ so kerkata na gosti kaj mama

_____________________________



(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
10.2.2013 23:53:35   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

...А таман помислив...„изгледа јас сум нешто изрод што секој втор викенд или неколку дена си одам на спиење кај мама...“ и ми е убаво...user posted image

Еве уште еден изрод, јас user posted image Па може ли да не е убаво кај мамаuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 8:46:07   
Mihaela 2010
Breee mnogu mazi vo ARm rabotele....isto i mojot..
razdeleni sme bile koga bil na teren po 10 dena,ama ne sum ostanuvala doma sama tuku sum idela kaj moite so M..
nekako ne sum naviknata,da sum si kaj moite i sama nemam gajle,ama u kukjava nekako navecer se mi krcka,pre mirno mi e i ne fakja nekoja "jeza"user posted image
A i kaj moite mi e poubavo,povekje luge,pomos vo sekoj pogled...
e sega i mm mozno e da ide na taa misija 6 meseci i ke bide kuku lele...
najverojatno moite kaj mene ke dojdat zaradi obvrskite okolu M i gradinkata..a kako li ke izdrzam??samo gospod znae

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 10:41:44   
Hunny
Еве уште еден изродuser posted image Мм ќе оди на пат и затоа вечер не носи кај моите. Јас цел месец си го планирав ова и баш се радувам. Не дека мм нема да ми недостасува, далеку од тоа, ама 5 дена ќе поминат брзо.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 10:57:45   
miana
Незнам што е финтава со изродов ама нема везе user posted image
Не свакам кој и зошто е изрод user posted image
Јас немам ноки без мојот сакан ( имам ама во 5 години дали биле 5 вкупно ) Кај мајаками имам спиено само еднаш одкако сум мажена и тоа само 1 ден ( кога мм беше на пат )
Некако сега се чувствувам поубаво кај мм одколку кај мама.. Мама никогаш не ме тинтрала и затоа знам дека ако одам кај неа јас ке бидам таа што ке ја тинтра неа.. Поубаво ми е дома...Ви завидувам на сите да си знаете user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 14:17:08   
AnnaMolly RR
Ако мм треба да оди некаде на пат, јас пакувам куферите и одам кај моите :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 14:33:38   
Ikana
I jas sum kaj moite ama poubavo mi e so mmuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 16:51:43   
niki
edna nok ili dve pa i nekoi 10-15 noki ne mi pretstavuvaat problem da gi prenokam bez mm, iako vo takvi priliki ne mozam da se spakuvam i da pojdam kaj mama, otkako sum dojdena tuka kaj mama nemam pojdeno bez mm
inaku koga mora da se razdelime mi nedostiga i nekako mi e tazno, nemam so kogo da rucam, so kogo da prozboram doma, pusto e i prazno, a navecer mi e strasno, nesigurno se cuvstvuvam, se mi krcka se mi tropka stom ke smraci se zaklucuvam, strav mi e da ne me praplasi nesto pa da go voznemiram i deteto, mi fali covekot pa sto sakate kazete, ljubov li e ili navika ne e ni vazno user posted image
a najproblematicno mi bese na pocetok koga bev kaj majka mi ama sakav da bidam kaj mm, a ne mozev i se nemavme videno prvo 6 meseci, pa tri pa uste tri, e togas ni majka ni nisto ne mi pomagase, i mnogu tesko podnesuvav sto ne bevme zaedno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
11.2.2013 16:56:54   
princessa
uffffff bolna tema....maz mi povremeno patuva vo stranstvo i go nema po edna nedela. Eve vcera otide pak nadvor od drzavata. Edno mi e dosadno bez nego, drugo e sto nemozam sama da se spravam so malata. Cel den vcera i cela nok placese. Sega posto uvide sto e, pomirna e i spie sega. Edvaj cekam da si dojde mojot draguser posted image . A kaj da odam koga i nie sme vo stranstvo, nema mama tato e nemauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
12.2.2013 13:49:40   
majka na eva
мојот сопруг за две недели или најдоцна месец-заминува да работи во швајцаријаuser posted image .и уште не заминал ама сум премногу тажна,ќе ми недостигаuser posted image ,.понудата што му е за работа треба да потпише договор на 10месеци,и воопшто нема да си дојде толку време...user posted image од самата помисла се растажувам,ми се плачеuser posted image тоа е многу време,воопшто да не се видиме.не знам како и што ќе биде,не знам дали ќе издржам,уште сега ми е тешко,мислам ќе шекнамuser posted image user posted image .

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
12.2.2013 23:57:30   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ако мм треба да оди некаде на пат, јас пакувам куферите и одам кај моите :)

user posted image Еве вака и јас user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
6.3.2013 23:15:07   
srculko
neznam kako da odgovoram direktno na nekoja poraka ako sakate kazete kako oti ne sum mnogu po pisuvanjeto .za ivoni4ka so me prasa da mm e na misija raboti vo ARM i eve veke mesec i polovina pomina a ke si dojde zdravje krajot na juli poz do site i pozrska za site koi se vo slicna situacija da ni minat pobrzo denovite i mazite da ni se vratat zivi i zdravi.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
12.3.2013 19:29:08   
babyhope
Оваа ноќ ќе биде таква.... и не само оваа изгледа.На мм му најавија од вчера дека денес за сигурно треба да е на работа а за утре ќе одлучеле накнадно user posted image Баш сум осамена и ми е тешко кога го немаuser posted image

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
21.5.2013 15:46:26   
Mihaela 2010
Е jas izgleda nemam ksmet da pominam nokj bez mojot draguser posted image
Sala na strana,neli vi pisuvav deka treba da odi na misija arno ama bidejki e Igor a ne Idriz go odbija,taka da fino lepo ke si bideme edno hepi semejstvo i bidejki M pocna vo krevetce da si spie,duri ke pocneme i da se guskameuser posted image user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
21.5.2013 15:49:11   
dostickage
i edno bratce za Mihaelce user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
21.5.2013 15:52:44   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

i edno bratce za Mihaelce user posted image

Cul te gospod,a moze i sestricka,nema apsolutno nikakov problemuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
23.5.2013 23:36:16   
srculko
Eh edvaj cekam da pominat i ovie nepolni dva meseci da si dojde mm mnogu mi nedostiga iako se gledame na skajp nekolk pati dnevno sepak so dusa cekam da dojde juli da si dojde ziv i zdrav pa da sme si zaedno so sinceto.za toj sto ceka vremeto mine sporo ama samo zdravje se drugo ke bide i veke si znaeme i dvajcata od skopje poodaleku nema odenje.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
10.6.2013 1:33:17   
mosa
Незнам што е финтава со изродов ама нема везе
Не свакам кој и зошто е изрод
Јас немам ноки без мојот сакан ( имам ама во 5 години дали биле 5 вкупно ) Кај мајаками имам спиено само еднаш одкако сум мажена и тоа само 1 ден ( кога мм беше на пат )
Некако сега се чувствувам поубаво кај мм одколку кај мама.. Мама никогаш не ме тинтрала и затоа знам дека ако одам кај неа јас ке бидам таа што ке ја тинтра неа.. Поубаво ми е дома...Ви завидувам на сите да си знаете



user posted image user posted image user posted image user posted image miana i jas isto mislam.Mm pocna da patuva nadvor od drzavata pred 1 godina.Inaku prethodno sekogas bevme zaedno ama bukvalno sekogas i sekade osven nekolku pati od koi najveke 20 dena kade sto bese na rabota vo Crna Gora.a sega zaminuva sekoja nedela i ostanuva po 7-8 dena.No sepak jas sekogas sum si doma.Mozam da kazam za ovie 5 godini kolku sto sum mazena dali nekolku pati sum otisla kaj mojte na spienje.I jas isto nekako poubavo se osekam kaj mm otkolku kaj mama.I zatoa mnogu mi nesotiga koga ne e so nas.Da si se guskame site trojca.Ama sreka ne zaminuva na podolgo vreme ne bi izdrzala,a znam deka i on nemoze.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
10.6.2013 9:03:44   
Mihaela 2010
ete dojde i denot da sme samicki,ama srekja e vo makedonijava a ne vo avganistaot,majka mi ke doaga na spienje taka da ke ni bide veselouser posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
22.6.2013 23:50:49   
srculko
Uste malku noki mi ostanuvaat da bidam bez mojot drag e sega samo gospod da go cuva i nego i nas,za nepoln mesec se vraka doma i edvaj cekam da pomine lele luge ne sum mislela deka ke mi bide volku tesko,mnogu mi nedostasuva posebno navecer koga ke zaspie sinceto a mene sekakvi misli mi se vrtat niz glava no si velam uste malku ostana i si mislam na ubavo i se nadevam deka i taka ke bide do kraj

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
14.4.2014 23:46:36   
tnade
jas sekoja treta vecer sum bez mm, sluzba si e sluzba

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?