|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
24.7.2010 14:40:44   
penelopa
Викендов мажуле е во Скопје, па јас сум сама....уф колку не сум навикната user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
24.7.2010 14:42:57   
Julie1
Пенелопа зашто не дојде и ти со него, таман на време на дружењето ќе се видевме!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
24.7.2010 14:45:26   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Пенелопа зашто не дојде и ти со него, таман на време на дружењето ќе се видевме!


Јуле да беше за подолг период ќе дојдев, ама за два дена 2000 километри некако не ми се поминувааuser posted image . Здравје догодина сигурно ќе се видиме на некоја собиранка!


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
13.9.2010 8:59:42   
mama26
jas stvarno neznam koga ke dojde kako ke reagiram.ne edna nok,ke pominat 3 godiniuser posted image a do togas ke spijam so meceto od sinmmiuser posted image inaku zaspivavme gusnati za na kraj grb da svrtime [takvi sme ne deka namerno] ama negovata noga ili mojata dopirajki go nego/mene user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
13.9.2010 9:16:54   
anebebe
Bidejki rabotata na mm e terenkska vo pocetokt si doagase po retko vo dve nedeli eden vikend user posted image a jas poluduvav od cekanje da si dojde da si go gusnam ,i taman si dojde i se naviknam povtorno zaminuva, ama  sega dobi poveke benificii  si doaga po cetso user posted image pa polesno mi pominva vremeto so nadesta deka ke si dojde poskoro. 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
4.12.2010 14:15:47   
AnnaMolly RR
Спиеме одвоени само кога сум на гости кај моите на преспивање.
И не ми недостасува зашто си спијам до Филип и си се гушкаме.

А тој кога не сум дома не спие во спална туку во дневна, вика широка ми е спалната без тебе user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
4.12.2010 15:14:42   
strelec 8
mojot mm raboti nokna smena -sekogas,sekoja vecer.odi na rabota vo 00:00.skoro sekoja vecer spijam sama so moite deca.sabajleto koga ke dojde jas pa stanuvam oti decata stanuvaat i togas ne mozeme da se toplime.ostanuva samo sabota.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
20.1.2011 10:22:57   
Nadezna
Мојот сопруг работи во смени и оди и трета смена....
Веке се навикнав.
Кога бев немазена си велев Ај сто убаво,он трета јас ке одмарам.
Ама не било така...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
20.1.2011 10:25:52   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly
А тој кога не сум дома не спие во спална туку во дневна, вика широка ми е спалната без тебе user posted image



истото го вика и мм. Кога ние не сме дома, тој си спие во дневна. До сега само еднаш или два пати сме биле ноќе разделени.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
20.1.2011 12:16:13   
mama26
ah zar pomina uste edna nok user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
20.1.2011 16:44:33   
skorpijana
spienje sama mi e navika hehehe
prvata godina odese na tereni doagase nekogas i vo 1 mesec edska nekogas za vikend sega raboti na smeni ode i treta taka da ne mi e prv pat sekogas sum so decata koga odev na rabota nekogas se nemame videno i tri dena toj izleze jas dojdam legam i taka

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
1.11.2011 17:50:44   
my*daria*
user posted image momentalno sum sama bez nego.poradi rabota ke bideme oddvoeni nekolku meseci.do deneska 11 dena,a nikogas pred toa ne sme bile oddvoeni u uzasno mi fali...ama pak nasata kerkica ni dava sila da izdrzime,sto se mora se mora

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
1.11.2011 19:43:32   
maki1
Jas sinoka bev sama so user posted image i toa bas na nokta na vesterkiteuser posted image user posted image user posted image user posted image ,ama dobro projdovme,sega go cekame tato kaj i da e da se vrati.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот my*daria*)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
1.11.2011 19:57:23   
vickyy
лелееее значи само ја и мм не спиеме заедно user posted image и баш ми е криво за тоа user posted image user posted image user posted image ја и бебусот си спиеме сами на спална,додша доаѓа и он некогаш ама штом заспие го будам да си се премести во друга соба user posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
1.11.2011 20:28:12   
maki1
Vicky ako e za uteha i nie sme isto,bebeto e so mene na spalna a mm e vo druga soba,i samo za vikend e so nas na spalna.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот vickyy)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
1.11.2011 21:38:56   
temjana
и мене ми фали премногу мажле мојuser posted image Не дека ми е лошо овде во спа центар масажи, сауни, јадење, пиење ама толку многу ми фали што ќе пукнамuser posted image Сакам сета оваа убавина со него да ја делам инаку не ја чувствувам

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 9:03:44   
miana
vo brak sme 4 god ...Do sega za tie 4 godini ne sme spiele zaedno tocno 8 dena..5-koga lezev porodena vo bolnica ( najteski do sega) + 1 na detska klinka so kerkami+2 noki koga bese vo Germanija da donese kola....aaaa da se izvinuvam uste edna nok - koga se vrati od svadba na kolega,pijan pa ne go pustiv  kaj mene vo krevet morase da spie vo dnevna..Inaku ,ne legnuvam bez nego....GO OBOZAVAM i sakam cel zivot vaka da se sakame...i na site vi go posakuvam ova cuvtsvo..

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 9:24:55   
mila28
Od koga sme vo brak i nas ova ni bese prva nok odvoeni, jas za cudo odma zaspav bev skapana, od rabota ne odmoriv , pa zatoa bev koma vo 22h. Ajde uste 3 noki ke preziveam :D, mi fali nema koj vo sred nok da me budi za da mi kaze da ne spijam na grb (loso bilo zauser posted image ) hahah  a i kafenceto sabajle so negouser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:01:00   
arh_diz
Sme se razdeluvale i na pokratko i podolgo ova sega mislam deka e najdolgo okolu 2 meseca ama nisto strasno ke nadoknadime koga ke se vidimeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:03:02   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Od koga sme vo brak i nas ova ni bese prva nok odvoeni, jas za cudo odma zaspav bev skapana, od rabota ne odmoriv , pa zatoa bev koma vo 22h. Ajde uste 3 noki ke preziveam :D, mi fali nema koj vo sred nok da me budi za da mi kaze da ne spijam na grb (loso bilo zauser posted image ) hahah  a i kafenceto sabajle so negouser posted image
Leleee mila28 i mene mm me budi od istata pricina....hahhahha  i mnogu mi e smesen ..me kara ...

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:06:51   
Annet
user posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 2.11.2011 11:07:46 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:07:12   
Annet

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ние секоја недела по еден ден сме сам по сам,заради дежурства , се навикнав,ама кога оди на службен пат-хорор ми е, ич не сакам сама со денови..недели...месеци....течко е во првите год од брак ама после викаат дека ќе бараш малку сам да си иихихииихихихихииххих.


(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:25:28   
Maca25
Во последно време ние спиеме во различно време. Кога јас и Нина спиеме, мм работи, ние кога ќе излеземе за во градинка/работа он си легнува.
Така е кога работиш од дома.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:27:08   
Luci
Мене секоја 4-та ноќ ми е ноќ без мојот саканuser posted image Работи само трета смена и тоа 4 дена работи и после 4 дена одмара

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
2.11.2011 11:32:32   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Od koga sme vo brak i nas ova ni bese prva nok odvoeni, jas za cudo odma zaspav bev skapana, od rabota ne odmoriv , pa zatoa bev koma vo 22h. Ajde uste 3 noki ke preziveam :D, mi fali nema koj vo sred nok da me budi za da mi kaze da ne spijam na grb (loso bilo zauser posted image ) hahah  a i kafenceto sabajle so negouser posted image
Leleee mila28 i mene mm me budi od istata pricina....hahhahha  i mnogu mi e smesen ..me kara ...



haha ne sum edinstvena znaciuser posted image sekoja vecer mora da me razbudi, ili na grb lezam, (prvite meseci na stomak koga lezev) ili sum na kraj pa da ne se prevrtam ili sum otkriena i maicata dignata cel stomak gol ...ahhaha ..smesen mi e i mene ama ako super neka me pazi taka treba user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?