|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кадичка за бањање
1.8.2011 14:58:44   
belabela
Би сакала да ги споделите вашите искуства,какви кадички користите. Во план сум да купам шкафче во кое има и кадичка мегутоа таа е многу мала ке се користи максимум 3 месеци дали ке биде корисно да си купам плус кадичка со постоље
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кадичка за бањање
1.8.2011 15:25:34   
dostickage
jas koga povtorno bi kupuvala bi kupila kadicka so "noze".Mene tie si skafcinja mi se totalno neprakticni.
Ovaa so nozete mi e top.Mozete gi koristis dodeka e pomalo a posle kje si ja stavis vo kadata i bebusko ke si plivka vnatre vo kupka so meurcinja :-)

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кадичка за бањање
1.8.2011 15:36:36   
MERUSHKA
Nie kupivme kadicka so noze :) Odlicna e...Ne e mala,a e mnogu prakticna.Ima crevo za istekuvanje na vodata i mene najmnogu sto mi se dopagja e toa sto nad kadata ima kapak sto sluzi za presoblekuvanje na bebushot.E sega malku e poskapo od obicnite,kosta 6800 den.

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кадичка за бањање
1.8.2011 18:53:32   
bombica
Moj sovet e kadicka so postolje metalno, bez delovi za povivanje.Nie ja imame na Bertoni i sum prezadovolna.

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кадичка за бањање
4.8.2011 0:55:16   
Luci
Блазе тебе, јас никако не усепав да го избањам син ми ко што треба во анатомската кадичка со постоље од Бертони...можеби дека на почеток го бањав во обична кадичка па поубаво му се виде да се бања легнат отколку полуседнатuser posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica
окот
Moj sovet e kadicka so postolje metalno, bez delovi za povivanje.Nie ja imame na Bertoni i sum prezadovolna.


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кадичка за бањање
10.9.2011 1:14:24   
Nadezna
Damjan od 8 meseci se tusira vo kada, stoejki, sekako, so zadrska user posted image user posted image user posted image Nejke be vise da go vidi kadiceto

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кадичка за бањање
11.9.2011 0:01:43   
Andriance
Jas dobiv za podarok kadicka..a isto i postolje za nea..bez onie delovi za povivanje i slicno..znachi samo stalazata..mislam deka e mng pametno reshenie kako ne bi se vednele dodeka se banjame...kje probam pa kje spodelam iskustvo..inaku kadata e malecka mislam deka kje mi psoluzi do 6 meseci..ama bidejki mi e podarok kje zavrshi rabota..posle kje si kupam pogolema obicna

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кадичка за бањање
11.3.2013 15:46:42   
arh_diz
Seuste ja koristime kadickata za banjanje , kako sto nesaka da mu se mokri kosata top ni e , mnogu sum zadovolna od nejze

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кадичка за бањање
11.3.2013 15:50:29   
rina13
Кадичката престанавме да ја користиме на 1 година. Купивме гумена подлога за во када и се бањаме стоечки еве веќе година. Добро ни отслужи кадичката но после 9от месец беше многу тешко да ја избањаме во неа од причина што сакаше да стои додека се бања.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кадичка за бањање
11.3.2013 15:51:58   
Bethany
Ние имаме кадичка со постоље и одозгора иде даска за пресоблекување. Ете син ми скоро ќе има година и пол, и се уште ја користиме. На лето право во туш кабина ќе го бањаме, кадичка веќе ептен е кнап. Ама беше добра инвестиција.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кадичка за бањање
11.3.2013 16:05:42   
anaana
user posted image
nie imame vakva anatomska samo sto ne ja kupivme od bebesupermarket tuku od biser, toa na kjosot sto e. tamu bese poeftina i doagjase zaedno so nekoj drzaci za vo kada
ja kupivme se komplet nekoj 1200den
ama vredi za site pari. bebe uziva vnatre. mene mi e kapenjeto vo kadickava lesno i super e :)))

< Поракaта ја уредил anaana -- 11.3.2013 16:06:37 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кадичка за бањање
17.10.2013 23:56:19   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

да си прашам нешто: каква кадичка е најпрактично да се земе. Гледав на фб страната од Локо Кроко некои со две делчиња од кои едното ваљда после се ваѓа и ми изгледаа симпатично и практично и поразлично од тие што ги имам гледано кај нас. само имаше неколку видови и некако неможам да се одлучам. Практични се тие дводелните или само фрлени пари?


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Ние ја имаме оваа како на сликата од Сноу Квин и ми беше многу практична. Само моево дете не е од ,,мирните,, па ја баталивме кога почна да се превртува сама, со оглед на молскавичната брзина со која го правеше тоа ми беше многу побезбедно на гарнитура да ја пресоблекувам. А кадичката може подолго да се користи, ние негде до кај година. После купивме поголемо обично корито и во тоа се бањаме уште.
Како и да е, права ствар е, за бебиња посебно, кога по 10 пати во ден пелена менуваш барем кичмата не страда.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кадичка за бањање
17.10.2013 23:56:49   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Mоите ми спомнаа пари да му остават на бебето првиот ден, ама после мајка ми ми вели не, боље ситно некој денар да спуштам за да не биде без ич, и поклон да донесам-инаку парите ќе се потрошат. Па затоа ми го купи ова, како поклон за дента кога ќе дојдеме од болница.
user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Супер поклон,со здравје да си го користите.И јас добив слична кадичка и ептен е згодна и за бањање и за предоблекување.За бањање ја користевме до 1,5 година,односно до второто лето,па се префрливме во купатило,а и секако тешка веќе беше.За пресоблекување ја користев уште може година дена додека седеше мирна горе.Ептен е практично без да се наведнуваш,а и неможе да бега,сега се бркаме по соба user posted image Кај мене само има полица плус доле што ептен ми се наоѓаше за пелени,влажни,павловиќева и сите други кремички си стоеа таму.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кадичка за бањање
18.10.2013 13:32:03   
Мамичка85
Jas da prasam dali vakva kadicka ko sto e na slikata i so podloga za presoblekuvanje ima na plasticarska ulica i dali moze poevtina da se najde fala odnapred user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?