|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Број на партнери пред брак
13.12.2011 14:28:18   
Bububebe
Имав 3-4 врски ,ама ништо сериозно.Потоа имав долга врска од 4 години,па една година пауза ,си бев слободна.И после тоа се запознав со мм,и по една година врска се зедовме

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Број на партнери пред брак
13.12.2011 16:52:53   
kikicka
2 врски од кој ниедна сериозна со првиот беше детска првбакнеж и слично а со вториов губење време Лекција за мене а третиот мм кој долко време се слушавме и на крај се споивме

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Број на партнери пред брак
13.7.2012 18:21:52   
Fiao
Jas sum imala 3 partneri pred brak i ne zalam za nieden od niv. Sekoj bese posebno izkustvo za mene, a blagodarenie na toa iskustvo sega sum srekjno mazena!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Број на партнери пред брак
25.10.2012 17:43:28   
majka na eva
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image на еден јас го скршив срцетоuser posted image вториот мене ми го скршиuser posted image user posted image user posted image а третиот оној вистинскиот ммuser posted image а оние авантуристичките за провод,за друштво и летни шеми не ги сметам,бидејќи не ми значеле ништо во живототuser posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Број на партнери пред брак
25.10.2012 19:49:57   
sitalia
mene majka mi me ucese bez 10 deckovci - vrski n vo brak. user posted image Taman rabota vo brak da ucis sto e dobro sto e loso. da se razbereme vrskite ne znacat sekogas i seks odnosno ne znacat seks na site mozni vozrasti. si se znae se vo svoe vreme. I mislam deka bila vo pravo i jas taka ke gi ucam moite kerki. Maz mi pak go ucele deka e se naj i naj i da ne znaev sto ima moze i ke me ubedese vo toa. user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Број на партнери пред брак
25.10.2012 19:52:58   
Barbicki2
eden pred mm,i mm (smotana,ama toa e :) )

(Одговор на членот sitalia)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Број на партнери пред брак
25.10.2012 20:57:48   
Maca25
доволно - за да знам што сакам user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Број на партнери пред брак
25.10.2012 21:44:35   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2

eden pred mm,i mm :)


(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Број на партнери пред брак
25.10.2012 22:35:49   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

доволно - за да знам што сакам user posted image

Баш така.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Број на партнери пред брак
26.10.2012 11:15:35   
Andriance
Јас сум имала две долги врски пред мм...едната 2 години, а друагта дури 8г user posted image
нешто ситни и незабележително помеѓу, додека траеле скаранките аххахаха

инаку сум за тоа дека додека дојдеш до принцот треба да бациш мнооогу жаби user posted image
јас се преморив од последната врска, затоа се со мм уживам

вие што мислите, паметно ли е бар да се искусат двајца-тројца пред брак user posted image

имам една другарака, која е во врска 9 години..тој има 33 таа 30...не му текнува него за ништо, она седи дреме ко баба, вика тој ми е изборот што да праам, бар на време да си пробав и нешто друго...сега немам ни волја ни желба

едноставно неможе и незнае да направи споредба, па и ја пуни главата деја била фригидна оти не доживувала секогаш оргазам!!!

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Број на партнери пред брак
26.10.2012 11:22:24   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Јас сум имала две долги врски пред мм...едната 2 години, а друагта дури 8г user posted image
нешто ситни и незабележително помеѓу, додека траеле скаранките аххахаха

инаку сум за тоа дека додека дојдеш до принцот треба да бациш мнооогу жаби user posted image
јас се преморив од последната врска, затоа се со мм уживам

вие што мислите, паметно ли е бар да се искусат двајца-тројца пред брак user posted image

имам една другарака, која е во врска 9 години..тој има 33 таа 30...не му текнува него за ништо, она седи дреме ко баба, вика тој ми е изборот што да праам, бар на време да си пробав и нешто друго...сега немам ни волја ни желба

едноставно неможе и незнае да направи споредба, па и ја пуни главата деја била фригидна оти не доживувала секогаш оргазам!!!


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Број на партнери пред брак
26.10.2012 11:25:53   
Kockicka
I jas sum za nesto drugo da probate pred brakot jas imav dolgaaa vrska od 11 godini pred toa imav edna od 1 ipol i eden od nekolku meseci kolku da znam kako e so razlicni. No eve princot bese toj koj najmnogu izdrza so mene .Spored mene vazi devizata probaj pred brak da ne dobies iskusenie vo brakot :)

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Број на партнери пред брак
26.10.2012 11:28:08   
dostickage
Ne se mnogu ama sosem dovolno za da obezbedat dobar kriterium.
Apsolutno sum ZA toa da se ima i drugi partneri pred brak.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Број на партнери пред брак
13.3.2013 13:09:28   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

доволно - за да знам што сакам user posted image

Баш така.

Е така де user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Број на партнери пред брак
30.8.2013 13:00:18   
bucko mal
Kolku bile pa pominale.Na 31 godina sigurno nema mm da mi e vtoruser posted image
Vazno na mm sega sum mu najubava I epten sum mu bila pogodena za vo krevetuser posted image
E taka de sekosot ne se uci od knigauser posted image
Nikogash ne prashal kolku sum imala I sto sum pravela samo me opomena da ne go farbam deka mi e vtor zashto alergicen bil na toj muabet.user posted image
I da padneme na muabet za bivshi on sekogash mi vika ne me iteresira sto bilo me interesira samo za sega.
Ok.super nema da me zamara za minatotouser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Број на партнери пред брак
13.8.2014 14:47:02   
Mila mamicka
Нула. Мм прв и последен, од причина што ја започнавме врската кога имав 18 години и бев невина. Не мислев дека цел живот ќе останам со него, и дека нема да пробам нешто поразлично. И најискрено, жалам поради тоа. Не е работата во тоа дали со него сексот ми е добар или не, туку едноставно да се искуси и нешто поразлично. Како во вицот погоре со Св. Петар,. стварно сум гускаuser posted image  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Број на партнери пред брак
14.8.2014 10:04:10   
scared RR
Прв ми е маж ми, и ни најмалку не жалам поради тоа, среќна сум што невиноста ја дадов на ваков прекрасен човек, а башка и сексот ни е супер user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Број на партнери пред брак
14.8.2014 10:07:14   
kapina
i na mene isto prv mi e maz mi

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Број на партнери пред брак
14.8.2014 13:56:10   
deluxe
user posted image user posted image Пред да го запознаам мм,имав 3 кратки врски(на бакнежuser posted image ) Додека со мм имав најдолга врска 3год. и нормално не бевме самона бакнежuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Број на партнери пред брак
16.8.2014 15:32:16   
tincule
Јас пред мм имав 2, со едниот идевме 5 години, ама деца се учевме еден на друг сега кога ќе ми текне да паднеш од смеење па тоа не било секс, смешки, па туфкање па срамење, ама убаво искуство во секој случај, со другиот ми беше зезанција онака после раскинување долга врска имаш испукување user posted image тоа беше кратко ама слатко, е затоа набрзо после тоа си го запознав мојот срцушка кој фала богу можев да споредам па и да кажам овие двајца можат вода да му носат е затоа и не го давав user posted image user posted image user posted image и поради тоа што има голема душа и срце, мил тој иако многу ме нервира некад user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Број на партнери пред брак
30.11.2014 21:13:35   
scared RR
0 зеро user posted image

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Број на партнери пред брак
30.11.2014 23:45:31   
caciana
Samo decko mi.Posto Ne sum vo brak seuste.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 72
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?