|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 13:36:38   
Martins mom
Можеби звучи како „клише“, ама мене мм навистина ми е вторuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 13:43:40   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

A od kade znaes deka mu se dobri dimenziite i deka nema podobri? 


Pa poveke od 22sm i ne mi treba, a samoto toa so skoro sekogas svrsuvam za kratko vreme ukazuva na ekstra tehnika.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 13:49:40   
miana
Dobro,ne prasav koi mu se user posted image prasav od kaj znaes deka nema podobri ? hahah user posted image Dobro ti si znaes,stom ti e ubavo - super bas mi e  milo user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 13:52:30   
Maca25
Некои жени се презадоволни со тоа што го имаат покрај себе, додека некои никогаш не се задоволни и задоволени, колку и партнери да имале !!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:03:30   
miana
Taka e ...Ama tie sto videle prethodno i izbrale mislam deka ne se kaat koga e vo prasanje sexot..Mene soprugot od taa gledna tocka mi extra takada ne mi fali nisto user posted image A i ne se prasuvam za nisto,zosto sum imala iskustvo prethodno..takada..imav prilika i odbrav 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:10:27   
AnnaMolly RR
Темата отиде во друга насока, мислам дека треба да се вратиме онтопик. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:17:19   
Maca25
Значи темата за денес е Колку партнери пред брак!!!! а за муабетот какви биле претходните партнери и сегашниот - е тоа во друга тема!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:17:27   
kuklica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Некои жени се презадоволни со тоа што го имаат покрај себе, додека некои никогаш не се задоволни и задоволени, колку и партнери да имале !!




POTPIS user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:23:38   
miana
Ok gledam deka totalno sum pogresno svatena...Se gubam od temava user posted image

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:35:06   
Maca25
Миана, нема потреба од губење од темата.
Едноставно ова си е отворен форум и секој има право да го каже своето ценето мислење. Е само, да не забегуваме од темата, пошто тука се збори за бројка ( колку партнери) а тоа какви биле ( или не биле user posted image ) можеме во друга тема да праиме муабет.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:38:54   
miana
Jas nikade ne pisav kakvi bile moite prethodni,samo kazav deka kaj onie koi se so eden partner postoi somnevanje dali ima podobro a dodeka onie sto iskusile - znaat,takada....A gledam na temava od tolku mnogu komentari samo dve napisale brojka od koi edna e 39,5..Znaci site izbegale od temata...A onie koi pisale deka im e samo soprugot ne se vazat zosto voopsto inemale [red braj a temava bese : Број   на партнери пред брак

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:47:35   
Maca25
EEE сега па и ти, одма се лутиш!!
И тие што немале друг сексуален партнер освен мажот се добредојдени на оваа тема! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 14:51:30   
miana
Pa ne rekov deka ne se dobredojdeni tuku deka ne se vazi - ama neli e taka.? Jas ne gi pisuvav moite iskustva...  
Pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 17:20:09   
Viktori
мислам дека може и малку полабаво на темава, затоа што со бројкиве, сите ќе пишуваат 39''''''''''''''''2...и многу први ќе има. user posted image

Миана секоја чест на дискусијата и слободно продолжи си ја!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bibe 14

Kolku seksualni partneri ste imale pred da stapite vo brak? Koja e granicata spored vas i koj broj e za vas premnogu?
Dali vasiot soprug/sopruga vi go ima postaveno ova prasanje i kako reagirase na odgovorot (ve prasa koj, sto, kako, ili?
Za prasanjevo se inspirirav od emisija sto ja gledav sinoka pa me interesirase vaset____o mislenje.
Jas licno sum bila samo so mojot honey i ne zalam za toa


темата не е само насловот! Прочитајте го барем првиот пост каде најчесто е образложена темата и поставени се горе долу границите.!

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 22.7.2011 17:46:41 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Број на партнери пред брак
22.7.2011 20:12:33   
mama26
jas mislev na mm sum mu prva ama ne sum bila user posted image user posted image ...treba za niv tema da otvorime user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Број на партнери пред брак
23.7.2011 14:44:13   
Martins mom
Ох, мама, па ти нели рече дека мт е 10 години постар од тебе, па уште ти да си му била прва...user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Број на партнери пред брак
23.7.2011 23:26:18   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Ох, мама, па ти нели рече дека мт е 10 години постар од тебе, па уште ти да си му била прва...user posted image user posted image user posted image  
martins mom sto ti e?user posted image se salev jas,,uste poubavo sto ne sum mu prva user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Број на партнери пред брак
24.7.2011 12:24:55   
ananikol


Moze Viktori,sekako deka moze...


Stojat zenicki vo red naredeni za kaj Sv.Petar i koja kako vleguva kaj nego toj gi prasuv;kolku partneri imala dodeka bila ziva..
Prvata odgovorila-10
Sv.Petar-Dobro,eve ti tebe zlatni krila.
Prvata - lele Sv. Petre zarem zlaten angel ke bidam????-Cela kefovi izleguva od kaj nego.
Vtorata odgovara -5
Sv.Petar-Dobro eve ti srebreni krila.
Vtorata -lele Sv.Petre zaren srebren angel ke bidam????-Presrekna..
Tretata odgovara-samo mazot mi...
Sv.Petar-Dobro eve ti beli krila.
Tretata-Sv.Petre zarem bel angel ke bidam????Vooduseveno prasuva
Sv.Petar- Ne,ami guska.....



Aj malku sala i na sopstvena smetka

< Поракaта ја уредил ananikol -- 24.7.2011 12:26:16 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Број на партнери пред брак
24.7.2011 12:28:20   
Pepelaska *
user posted image user posted image user posted image

сум немала многу негде 5 6 ама ништо сериозно добро е не сум гускаuser posted image
ама имаше еден ептен ми го матеше умот штета се појави после мм инаку ќе бевме супер пар знамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Број на партнери пред брак
24.7.2011 17:23:45   
annie
jas sum guska    user posted image      user posted image     user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Број на партнери пред брак
24.7.2011 22:06:20   
sandravlae
nemozam sega tocna brojka da kazam ama od prilika dvaeset i kusur valjda koj da gi pamti site
user posted image

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Број на партнери пред брак
31.8.2011 0:11:19   
sunshine24
jas sum bila so dvajca pred mazot mi i voopso ne zalam ke bilo ubavo uste so nekoj user posted image user posted image ,no so nego izleze seriozna vrska i sega mi e super.znaci po moe mislenj ubavo e da probas i so drugi za da ne se prasuvas cel zivot kako bi bilo...

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Број на партнери пред брак
31.8.2011 8:56:23   
Lokica1
Ha, interesna tema...jas so maz mi sum od 16 godini, i mi bese prv i edinstven decko i prv i edinstven na seksualen plan (za segauser posted image ). E sega moram da priznaam deka ponekogas se kaam sto ne sum probala da bidam i so drug, i ne mora da e seksualno, ali toa ti e.....

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Број на партнери пред брак
9.9.2011 0:31:50   
petra27
Pred mm imav dolga vrska,pa edna godina pauza.....i vo taa godina se iznasetav i imase vrski po eden mesec , dve nedeli...malku muvanje....brojka ne mi e bas prijatno sea da kazuvam,no ke kazam deka site tie se izbrisaa i gi zaboraviv otkako go zapoznav mm.....za mene on e prv...bidejki toa bese toa.....toa pred toa gola voda.....i den denes e isto kako prvite meseci.....

(Одговор на членот Lokica1)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Број на партнери пред брак
13.12.2011 14:18:45   
Melanija RR
Кај мене мм ми е трета среќа user posted image .Оште на почеток од врска во неврзам муабет си кажавме што имаме да си кажеме user posted image
Во однос на предрасудите неможам и несакам никого да разберам.Воопшто не е важна бројката,сега кој колку е искрен во кажувањето на таа бројка на партнерот е сосема нешто друго.
Која е границата?Па зависи од возраста ,да речеме со мм се сретнавме на 26 години,така да тоа трети ич не е многу user posted image ама тоа е што е.Денес има врски кои траат по 6-8 години а се заедно од тинејџерски денови,и тоа е тоа.Од друга страна има девојки од по 33-35 години кои не се мажени и сигурно бројката е прилично поголема,па според годините нема што да се замери.Сепак 35 години се просечен животен век.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?