|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кој пакува за на одмор?
13.5.2012 11:04:11   
Andriance
Of course deka pakuvam jas..i sto vika natuska uzivam vo toa...sakam samo mm da oddeli sto ona saka da zeme ( jas posekako mu dodavam uste nesto)

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кој пакува за на одмор?
22.5.2012 15:27:29   
elenak
Леле ова сега го гледав, алал да и е на мајкава ништо не испуштилаuser posted image Еве како се пакува дете за на одморuser posted image
http://on.net.mk/video/razno/kako-da-spakuvash-dete-za-na-odmor

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кој пакува за на одмор?
23.5.2012 10:47:07   
vezilka RR
Јас пакувам за мене и за дете, мажле сам се пакува. Никогаш не ни станало збор јас да го пакувам, па како идел на одмор до пред три години..Останатите придружни работи што не се облека и се заеднички, ги пакуваме заедно. Детето планирам да го пакувам некаде до кај 15тина години, после сам ќе се пакува. Сериозно, скоро кога видов како мајката го пакува синот, кој патем има 28 години, ми се слоши user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кој пакува за на одмор?
26.5.2014 9:32:12   
Mila mamicka
Секогаш јас пакувам, и уживам во тоа. 2 недели претходно си правам список што се треба да носам, а пакувам ден пред да тргнеме на одмор. Претходно, носев многу повеќе отколку што ми треба реално, а сега, со син ми, морам да скратам од нашите работи, за да носам се за него. Кога одевме со кола на одмор, ја полневме до максимум, а лани со авион, едвај успеав да се спакувам прописно.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кој пакува за на одмор?
26.5.2014 10:07:52   
Mihaela 2010
I jas pakuvam za site trojca i ic ne mi e tesko,si znam so treba da se zeme,i taka se mi e pod kontrolauser posted image
Mm samo si proveruva da ne mu fali nesto,da ni si ima zelba za + uste nesto i tolku

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кој пакува за на одмор?
27.5.2014 8:08:20   
mommy_angels RR
Ниту проверува,ниту пак знае што треба да носи.На мм работите му текнуваат тогаш кога ќе му притребаат и ако нешто сум заборавила или намерно не сум земала ми вика,а ок.Што значи јас пакувам,јас распакувам,ако нешто фали сама си се карам и така.Од мој маж на тоа поле никаква помош

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кој пакува за на одмор?
27.5.2014 9:47:04   
sandriana RR
И јас пакувам за мене и за дете, мм е многу едноставен по тоа прашање - си вади 2-3 најосновни работи од плакар само да му ги здиплам, и потоа јас додавам што мислам дека му фали user posted image . Останати ствари - лекови, крпи, реквизити - се моја задача.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кој пакува за на одмор?
27.5.2014 11:42:11   
Defne90 RR
Па и двајцата пакуваме,нешто ќе соакувам јас нешто маж ми.Заедно функционираме подобро за да не заборавиме нешто притоа и се да биде спакувано.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кој пакува за на одмор?
27.5.2014 12:14:35   
bucko mal
Pogolemiot del jas go pakuvam,mm e zadolzen za kompjuter,aparat,polnaci I takvi nekekvi trakatanci.Vazno sekoj odmor rabotite za licna higiena gi zaboravame.


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кој пакува за на одмор?
27.5.2014 22:34:03   
niki
site pakuvame za odmor, jas pakuvam moja obleka i jadenje pienje i gricki za po pat, kerka mi mi pomaga vo pakuvanje na nejzina obleka, igrackite sto gi nosi sama gi bira i pakuva, si ima i svoja torba za patuvanja na trkalca koja sama si ja vlece, mm si pakuva negova obleka i zadolzen e i za site potrebani dokumenti za site nas, za kompjuter, fotoaparat, kameri, polnaci i sl.
ako odime popatno kaj nekoj poznat togas podaroci sto nosime mm gi kupuva jas gi pakuvam



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кој пакува за на одмор?
27.5.2014 22:51:38   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

Pogolemiot del jas go pakuvam,mm e zadolzen za kompjuter,aparat,polnaci I takvi nekekvi trakatanci.Vazno sekoj odmor rabotite za licna higiena gi zaboravame.


Буцко мал, па затоа ќе си направиш список со сите потребни работи, и како пакуваш ќе си прецртуваш.user posted image Јас така правам секоја година, се пишувам, до четки за заби и чешел за коса.
Инаку пакуваме заедно, сите user posted image ММ кога би пакувал сам, и три куфери не би го собрале. Додуша, се опамети последниве години, најверојатно гледа дека пола простор е резервиран за М, па на нас останува помалку.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?