|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 0:57:06   
denicka
за мене нема ништо поубаво од будење среде ноќ. а во последно време и само тоа го практикуваме. тогаш си најрелаксиран и не мислис на ништо. а за сабајле има да ти се спие, да ти се плаче user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 0:57:44   
vlatko
нема веќе уживање мина времете на добрите моменти сега е се механички имаме ќерка 18 месеци која никако не спие и по цела нок е будна и само гледаш момент кога таа заспала да дремнеш и ти и некој да ти го расипе сонот user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!!може некој ден и убиство да се случе за будење ми треба само  добар сонuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ништо друго  сега за сега

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 1:00:15   
mami
ајде ајде влатко, ке се среди се..и мојот е 19 месеци па се е редовно во тој поглед..едноставно мора да најдете време за вас двајца, зошто ако се ослоните само на тоа да наоѓате време за вашето сонце, ке ја изгубите интимната блискост

(Одговор на членот vlatko)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 1:02:14   
denicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Добра ноќ на сите

user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот vlatko)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 1:04:28   
majka 79
budenje sred nok.....sto bese toa?
a da ...mamo daj mi mleko ili mamo kaj si, tuka si?
na drugo budenje nemozam da se setam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 1:05:07   
ivaelena
Dobra nok ama mene seushte son ne mi doaga, nikako user posted image

_____________________________

Животот е она што ни се случува, додека ние кроиме планови.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Будење сред нок
19.1.2010 1:06:03   
mami
Лука престана да бара млеко ноќе еве веќе цела недела и некој ден, па сега ноќите се резервирани за мојот саканuser posted image

(Одговор на членот ivaelena)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Будење сред нок
20.1.2010 8:13:45   
profesorica
да да да, ноќеска ...околу 2 саат user posted image user posted image и тоа на моја иницијатива ... хихи..после неможев да заспијам пак user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 14:21:42   
AnnaMolly RR
Се случува будење среде ноќ, и тоа многу често ама 90 % по негова иницијатива. Мене ми се спие user posted image
Сега и поретко покрај бебушот, ама порано најубаво ни беше рааааано сабајле со петлите или среде ноќ


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 16:57:47   
Sandric
leleee jas kolku mrzam koga ke me razbudi maz mi sred nokuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 17:11:50   
sone
lelelelleelelele dajte mi go receptot za zelba.jas sum koma i samo da spijam sakam.bebcevo kako sto mi s ebudi na sekoi 1h do 1,5h samo na spienje mislam.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 17:19:05   
Sandric
Nema recept za toa ili sakas ili nejkesuser posted image
Eve jas na primer najveke sakam posle rucek a maz mi zaspaluser posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 17:22:44   
Viktori
прво да се разбереме што е среде ноќ. user posted image user posted image user posted image
Обично си легнуваме околу 2, па тешко некој некого да разбуди.
Порано кога бевме млади на stairway to heaven во 4,5 сабајле
кршевме кревети user posted image user posted image user posted image
 


< Поракaта ја уредил виктори -- 4.12.2010 17:25:36 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 17:26:08   
Natasa981
jas pa edvaj cekam mm da me razbudi! najcesto jas go budam:)



_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Будење сред нок
4.12.2010 17:27:32   
Natasa981
Ауу Виктори, на каква тема сте кршеле кревети..мора да било фатално за креветот со оглед на Лед Цеппелин
user posted image


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Будење сред нок
22.1.2011 13:31:39   
Octavia
Еднаш пробав да го разбудам мм и добив некое мумлање „Ти нормална ли си“ демек, му се спиело user posted image  и од мене толку. Тогаш си реков, ако будам некој некогаш, нема да биде мм сигурно user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Будење сред нок
22.1.2011 13:35:54   
mama26
user posted image user posted image jas pak mislev od deca budenje da placat ili sl.user posted image

kakvo budenje nema da mozam da zaspijam ke treba da dremam cela nok user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Будење сред нок
22.1.2011 13:50:46   
skorpijana
hahaha jas da go razbudam kako sto veli toj ke bide svecko cudo jas sekogas mu velam mi se spie izmorena sum itn user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Будење сред нок
15.8.2011 15:50:45   
Maca25
Порано бевме спремни во секое време, сега ако ме разбуди сред ноќ напален можам само под ладен туш да го пратам да се олади user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Будење сред нок
16.8.2011 17:37:35   
MERUSHKA
Eднаш пробав да го разбудам мм и добив некое мумлање „Ти нормална ли си“ демек, му се спиело  и од мене толку. Тогаш си реков, ако будам некој некогаш, нема да биде мм сигурноuser posted image
За да не го препишувам истото од Oktavija,му направив copy\paste user posted image user posted image


_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Будење сред нок
31.8.2011 0:21:30   
sunshine24
jas mnogu ssakam i da go budam a i toj mene,dovolno e samo goga sme gusnati toj koga e pozadi mene so gazot da mrdnam dvapati i gotovo odma reagira user posted image user posted image user posted image i togas mi e najubavo.

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Будење сред нок
2.9.2011 13:51:31   
blond
Утрово, некаде пред 6 часот, малиот се разбуди за цицање, се нацица и заспа. Си го гушнав јас мажето и опппп.... Се разбуди и големото дете за цицање...
И така натаму, наваму, лево, десно, горе, долу user posted image си завршивме работа, па си продолжи тој да спие додека да му заѕвони алармот околу 8. И нормално се успа за на работа user posted image

(Одговор на членот sunshine24)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Будење сред нок
4.9.2011 10:34:14   
Snowhite RR
Ако нешто мразам тоа е будење сред ноќ, па за било што и да е, мм почесто се буди, ама кутриот никогаш не добива, па јас откако ќе се наспијам ми е жал некако, ама тоа е, кога ми се спија не сакам никој да ме задеваuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?