|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Уредување на домот
5.1.2011 18:15:49   
Maca25
Се вселувате во нов стан/куќа. Како би ги уредиле посториите?



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Уредување на домот
5.1.2011 18:16:52   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Ќе уредувам комбинација со крем,кафено и помаранџесто,што мислите?Во канцеларија ја имаме оваа комбинација и убава ми е.Уште се мислам....



ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Добра е комбинацијата Натушка, само за во спална соба не е. Портокаловата боја дава енергија и во спалната наместо да спиете, ќе ве тера на активност. Што од друга страна и не е лошо, ама нема да се одморите.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

За во спална идеална комбинација, барем за мене, бордо црвена или темно виолетова како црвено вино некоја таква боја. А за во другите соби, убави ти се тие комбинации, поживи бои во просторот за дневен престој, дури ако ти се вклопува можеш и зелено да вметнеш


ИЗВОРНА ПОРАКА: negla

jas vo spalnata soba imam nebesno plava boja , a vo dnevnata i kujnata imam portikaleva so zolta pastelni i dvete!!!



< Поракaта ја уредил Maca25 -- 5.1.2011 18:17:57 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Уредување на домот
5.1.2011 18:20:07   
Maca25
Еве како јас би ја средила кујната

user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Уредување на домот
5.1.2011 18:23:08   
Maca25
и еве ми ја дневната омилена..шарени..шарено

user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Уредување на домот
5.1.2011 20:25:45   
Snowhite RR
Еве јас на оваа страна наоѓам идеи за уредување и општо за се во врска со домот, се надевам дека и на вас ќе ви помогне, доколку не ја знаете

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Уредување на домот
5.1.2011 21:31:13   
Viktori
хаха мојот вкус не го најдов никаде user posted image
дневна соба само со сталак за телевизор, некој петосед или нешто така (за лежење) и некаде збутано биро за компјутеров (оти не можам во изолација да сумuser posted image )

спална: кревет, може и не мора, може и душек. Кревет е џабе пари ако ме прашувате мене. Може ако е ковано железо, ама дрвен има да крцка  и да крцка и налет user posted image user posted image

за плакари, шкафови, комоди, шифоњери не поштувам па тоа е. Би една соба како шпајз мала да ја направам плакар.

Инаку станов во кој живеам е руски, па кога ќе ја заградам терасата, здравје, баш планирам да го испразнам максимално.



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 8:19:00   
arh_diz
Oddelena prostorija za garderobata e mnogu podobra varijanta otkolku skafovi-plakari .Edna garderoba se pravi na vlezot i taa e za sekojdnevni alista i za alista na gostite.I uste edna garderoba se pravi za clenovite od semejstvoto .Dokolku stanot e pogolem se pravi oddeleno za roditelite odeleno za decata.
Se praktikuva stekeri , radijatori da se pokrivaat da ne se gledaat.

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 6.1.2011 8:20:33 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 11:28:50   
Maca25
Арх_диз советите се супер.
Супер што имаме експерт за уредување на РР. user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 12:04:20   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

хаха мојот вкус не го најдов никаде user posted image
дневна соба само со сталак за телевизор, некој петосед или нешто така (за лежење) и некаде збутано биро за компјутеров (оти не можам во изолација да сумuser posted image )

спална: кревет, може и не мора, може и душек. Кревет е џабе пари ако ме прашувате мене. Може ако е ковано железо, ама дрвен има да крцка  и да крцка и налет user posted image user posted image

за плакари, шкафови, комоди, шифоњери не поштувам па тоа е. Би една соба како шпајз мала да ја направам плакар.

Инаку станов во кој живеам е руски, па кога ќе ја заградам терасата, здравје, баш планирам да го испразнам максимално.




user posted image user posted image user posted image user posted image Епа Виктори кај мене е баш така...нема ама баш ништо непотребно...Во дневна имам само тв сталак и на него телевизор и двд, а над сталакот две полици колку да не е празен ѕидот и да имам кај да ставам рамчиња за слики, тросед, двосед и фотеља и мало масиче user posted image
Во трпезарија имам мала коцкеста маса 90 на 90 со 4 столчиња да не зафаќа ич простор, а за собиранки истата се пушта и се прави должина 270 цм и ги носам резервните столчиња што ги чувам во шпајзuser posted image
Кујната ми е оделена од дневната и трпезаријата со полукружен шанк. Сето ова е комбинација од зелена, црна и сребрена боја.
Во спалната имам само лежај и две наткасни со ноќни лампи...значи ништо вишокuser posted image Таа ми е во темно и светло лилави тонови.
Имам купатило во сина боја и детска која допрва ќе ја осмислуваме...
И ќе заборавев, една просторија што ми служи како гардеробер и таму се плакари со сета наша облека...


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 21:20:01   
Natuska85
Јас се одлучив за комбинација крем,кафено и портокалово.Гарнитурата сакам да е 3,2 и фотеља кафена боја со портокалови перничиња.Масичката исто кафена со портокалови фиоки(ќе ставам подолу слика како ја замислувам).Зидовите кремасти со портокалови стубови.На зидот над телевизорот сакам нешто вакво, нормално во моите бои

user posted image

Еве ја масичката каква ја замислувам,без стакло одозгора

user posted image

Сакам портокалови веницијанери да ставам,нешто вакво како на сликата,за почеток не ставам завеси

user posted image




_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 21:25:47   
Natuska85
Еве како би дошла комбинацјата,само што зидовите нема да ги правам така темни кафени,гарнитурата кафена а зидовите крем

user posted image


Ваква нешто масичка за телевизорот,само не во висок сјај,кафена со крем или портокалови фиоки и без тие цветовите на неа што се

user posted image



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 21:31:27   
Natuska85
Кујната би ми била нешто на оваа комбинација, веќе ми се нацртани елементите,пошто вчера кога бевме ја измерив 3 на 2 метра доаѓа,и вака како во ќош,ама нема да ја преградувам со шанк многу место ќе ми зафати а и така се ќе ми се гледа(кога ќе ја има фатено непогода некоја малкуuser posted image user posted image )

user posted image




_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 21:34:42   
Natuska85
Арх_диз ако можеш да ми пратиш некоја страна за виртуелно уредување на боите во кујна,ако имаш некоја од нет.Јас барав,најдов една ама ги нема сите бои да ги комбинираш.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Уредување на домот
6.1.2011 23:16:39   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

и еве ми ја дневната омилена..шарени..шарено

user posted image


user posted image много ми се допдаuser posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 7.1.2011 0:09:38 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Уредување на домот
7.1.2011 0:09:50   
Maca25
кажи, а?! Преубаво е! со мм се вљубивме во комбинацијата на бои и шари.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Уредување на домот
7.1.2011 0:59:46   
Natuska85
А што викате за една ваква фотеља во дневната?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Уредување на домот
7.1.2011 9:12:02   
Snowhite RR
Натушка на страната што ја пишав погоре има апликација за виртуелно уредување, пробај ја

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Уредување на домот
7.1.2011 10:17:43   
Pepelaska *
за кујни сме имале ист вкус само мојата ќе биде со шанк ( масичка ) пошто многу голем е просторотuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Уредување на домот
7.1.2011 12:21:39   
mama26
natuska eden sovet od mene - gledaj malotot masice od dnevnata da e zaobleno isto i od trpezarijata i ne mi se sviga ic niskite stalazi za mali deca zatoa sto se kacuvaat po niv.znaci tv negde na visoko..

a ova e nesto moj stil samo zaobleno masice...imam losi iskustva so kosevite od masicinjata ..
user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Уредување на домот
21.1.2011 9:11:36   
Pepelaska *
Има ли некој искуство со кујните на Бујото, еден пријател ми кажа дека мноогу убаво и ефтино му ја направиле и брзо нас мајсторот ни побара 1300 евра и којзнае кога ќе биде готова? ако има некој искуство нека ми каже

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Уредување на домот
22.1.2011 15:47:35   
arh_diz
Ova e ednostaven program  za ureduvanje se nadevam ke vi pomogne KLIK

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 22.1.2011 16:15:21 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Уредување на домот
30.1.2011 19:26:06   
Felly RR
Ние кога ја уредувавме дневната, избравме гарнитура со еко кожа, и да ви кажам многу е практична за со мало бебе. Сега Матеа сака и сама да јади, и ај што мене лом ме прави, туку и насекаде околу нас лета каша, или пак капки млеко и ако падне нешто на гарнитура, само со влажно крпче, или со влажно марамче се чисти.
Денес баш му се смеев на мм, кога ја хранам треба да сред соба да ја ставам во хранилката, и под неа еден најлон да постиламuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Уредување на домот
30.1.2011 20:45:47   
Natuska85
Јас планирам само страниците и долниот дел  да ги земам со еко кожа,пошто највеќе тие се валкаат.А цела неќам дека зимно време ќе мора да ја покривам со покривачи дека ладно,а летно ќе се поти кожата на неа мислам....

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Уредување на домот
30.1.2011 21:38:33   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Ova e ednostaven program  za ureduvanje se nadevam ke vi pomogne KLIK


Навистина интересна програма, се заиграв и ја нацртав спалната и дневната user posted image


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Уредување на домот
31.1.2011 18:28:34   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly

кога ја хранам треба да сред соба да ја ставам во хранилката, и под неа еден најлон да постиламuser posted image user posted image user posted image



Исто и јас сум размислувалаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?