|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
25.5.2010 15:12:30   
bushavka
jas izgleda lider ke sum vo temava...user posted image  imav vrska od 4 godini i nisto od toa...se zapoznav so mm i posle 10 dena me pobara za zena...i eve veke 7 meseci sme vo brak...user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
25.5.2010 18:33:07   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: bushavka

jas izgleda lider ke sum vo temava...user posted image  imav vrska od 4 godini i nisto od toa...se zapoznav so mm i posle 10 dena me pobara za zena...i eve veke 7 meseci sme vo brak...user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image за решителноста Бушавка, не се одлучува секој толку брзо... Јас знам девојка која по 3-4 дена од запознавањето со дечко и, се омажи и тоа не во нејзиниот град, држава, туку во далечната Австралија user posted image На секој некаде му е среќата и во одреден период. Често се' наеднаш се случува, кога најмалку очекуваме и се надеваме user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
25.5.2010 19:22:45   
bushavka
vo toj moment bev odlucna...taka trebalo da bide i sega za sega mu e super...iako i jas sum daleku od doma...takva mi bila sudbinata...ama ne e bitno kade si ...bitno e da ti e ubavo so toj sto si i da bides so toj sto go sakas...i da znaete deka iako ne se poznavavme so mm sega ni e mn ubavo...uste se zapoznavame interesno ni e....user posted image  user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
25.5.2010 19:23:24   
Тања РР
Јас со мм бев во врска 6 години пред да се земеме. За среќа не се гледавме многу често. На почеток јас бев во Штип, тој во Скопје, потоа јас во Скопје, тој во Струмица. Ми се чини дека ако се гледавме почесто, немаше да издржиме толку долгоuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 14:22:14   
Martins mom
Јас и мм бевме 10 месеци во врска пред да се земеме, од кои 5 месеци живеевме заедно...
Да почекав врската да биде подолга може немаше да ја донесам истата одлука - брак user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 14:56:33   
majka 79
dolzinata na vrskata pred brak ne e presudna za toa dali brakot ke bide uspesen ili ne.
no edna rabota sto ja imav primeteno dosega od primeri okolu mene, ja primetiv i ovde. posle raskinuvanje na doooooooooooolga vrska site za rekordno kratko vreme se odlucuvaat na brak so grug(a)

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 15:09:37   
arh_diz
Jas mislam deka toa voopsto ne epresudno. Vazno e kako se soglasuvas so liscnosta so koja si mozes da si vo vrska so nekoj 10 godi i posle nepolna godina brak da se razvedes i obratno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 15:26:11   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

dolzinata na vrskata pred brak ne e presudna za toa dali brakot ke bide uspesen ili ne.
no edna rabota sto ja imav primeteno dosega od primeri okolu mene, ja primetiv i ovde. posle raskinuvanje na doooooooooooolga vrska site za rekordno kratko vreme se odlucuvaat na brak so grug(a)


Ха, ха ова и јас го имам забележано. А од сопствениот личен пример заклучокот кој ќе го извлечам е дека долгите врски почнуваат во младоста кога не си сосема на чисто што сакаш од животот, но веројатно поради удобноста траат и траат и траат се до оној ден кога ќе сфатиш што вистински сакаш и ако тоа што го сакаш не е тоа што е покрај тебе одиш понатаму и го бараш тоа што го сакаш, го наоѓаш и лесно се впушташ кон следниот  сериозен чекор.
Мене долгата врска ми беше параван да не ме гњават кога ќе се мажам, не бев спремна на тоа  на 20 години, не бев спремна ни на 25 кога прекинавме и на сите околу мене им се сруши светот, но две години потоа експресно се спремивuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 16:12:07   
mama26
dve godini vrska ako se racuna posto bevme po cel den zaedno osven na spienje doma.inaku 5 vo brak.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 16:18:16   
Sandric
Sum imala vrska od 6,5 godini, pa posle tri godini od koga ja prekinav go zapoznav maz mi so koj odevme 1 godina pred da se zememe i iskreno ne veruvam mnogu vo dolgi vrski pocnati vo rana mladostuser posted image
Ama na kraj pak sekoj e individualen slucaj

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
8.7.2010 16:32:41   
Џена
Јас со мм бевме во врска 3 години, а сега сме 4 години во брак. Мислам дека нема врска дали е долга или кратка врската.Туку имам нешто друго приметено....барем од мојата околина од луѓето што ме опкружуваат мене.Сите што имаа долга врска на некаде кога имаа околу  20 и нешто години се земаа и сега после 10 години брак се разведуваат user posted image .Дали се неизживеани или пак нешто друго... Не знам ама се повторило кај многу луѓе........Па затоа му викам на мм ..„Среќа што те сретнав по стари години user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
5.8.2010 15:52:54   
petra27
Nie vo vrska bevme 3 ipol godini od koj 1 godina zaedno ziveevme vereni.....veke sme 3 godini vo brak :)

(Одговор на членот Џена)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
31.8.2010 0:09:09   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тивко

Ајде кажете што е подобро кратка врска па брак или долга?
Кое е идеално време за запознавање. Колку време е потребно да се запознаат добро?


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Колку време е потребно да се запознаете е мислам индивидуално. самите со партнерот треба да почуствувате дека добро се познавате и да одлучите дали може да стапите во брак или не

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тивко

Многу јасно е дека е индивидуално, но според тебе кажи... идеално време за брак машко женско... колку време пожелно е да се во врска...


еве јас ќе кажам мое мислење,ништо не е идеално и совршено па ни врските(или браковите).Инаку јас мислам дека околу 3 години врска се доволни да се запознаеш меѓу себе,и да изградиш јасен став дали сакаш да си во брак со таа личност или ти треба нешто друго  а за време ако мислиш на години,за женско мислам дека најзрело би било некаде околу 25-26 години,а за машко околу 28-29.е сега секој за себе си одлучува кога и со кого.

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

jas so mm odev 3 meseci na 4 ot zakazavme svadba sfativme deka ne sme za da se razdelime i deka sme eden za drug,pozz



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
31.8.2010 0:16:52   
lukas
dolzinata na vrskata pred brak ne e presudna za toa dali brakot ke bide uspesen ili ne.
no edna rabota sto ja imav primeteno dosega od primeri okolu mene, ja primetiv i ovde. posle raskinuvanje na doooooooooooolga vrska site za rekordno kratko vreme se odlucuvaat na brak so grug(a)




potpis


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 15:50:16   
baby mama
7 godini vo vrska bevme i sega 2g vo brak.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 15:55:34   
Палешка РР
Бевме 3 и пол години во врска, а во брак сме 15 и пол години user posted image
Со други зборови, јас се родив мажена user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 15:56:11   
agnes77
2 години во врска и 11 години во бракuser posted image  

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 15:57:41   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Со други зборови, јас се родив мажена user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 16:03:12   
Julie1
2 и пол години врска 4 години пауза од врска user posted image user posted image па 2 години и 4 месеци врска и сега новите кои ги броиме дали ќе завршат со нова пауза или брак незнам user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 16:20:44   
Anushka
како и да погледнеш, за бракот се жали секогаш - и ако го склучиш, но и ако не го склучиш

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
16.11.2010 16:25:50   
jvesna
cetiri godini odevme postojano bevme zaedno na denot koga pocnavme da bideme zaedno se zemavme i eve sega na 26 dekemvri ke pravime 3 godini vo brak i za nova godina ocekuvame i bebce 

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
30.11.2010 14:26:13   
AnnaMolly RR
Врска имавме 5 и пол години, во брак сме веќе една година. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот jvesna)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
30.11.2010 14:32:08   
Natuska85
8 години во врска, од кои последните 2 заедно живеевме,и 2 месеци во бракuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
1.12.2010 13:09:49   
prettygirl
5 godini bevme vo vrska i sega sme 6 meseci vo brak 

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Долга или кратка врска пред брак:))
1.12.2010 13:47:15   
sone
lelelelelele pa vie site me siete user posted image  nie bevme vo vrska aktivno 2-3 meseci.Vo brak sme skoro 4 godini.zaglavivme nesakajki user posted image  za sega da imame prekrasni dve decinja user posted image

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?