|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Старосватица?
21.1.2010 12:29:12   
tereza
и кај нас во Битола нема таков обичај да се стави старосватица  на свадба барем досега не ми е познато.А кога би правела свадба имам една другарка од средно која досега милиони пати се потврдило дека ми е права пријателка и таа ми доаѓа во предвид за старосватицаuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:03:18   
Bitolcanka
Женска тоа сум јас user posted image Фала за довербата user posted image Значи да имам предвид отсега, да си знам и да се спремам user posted image user posted image user posted image Ама и јас тебе те планирав, па зависи која прва ќе рипне во тавче, не можеме двете да си бидеме една на друга старосватици user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:05:47   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Женска тоа сум јас user posted image Фала за довербата user posted image Значи да имам предвид отсега, да си знам и да се спремам user posted image user posted image user posted image Ама и јас тебе те планирав, па зависи која прва ќе рипне во тавче, не можеме двете да си бидеме една на друга старосватици user posted image user posted image user posted image


хехехехе е ајде ќе видиме,ама јас мислам дека ти ќе бидеш пред менеuser posted image
ќе ми го пореметиш планот да те ставам старосватицаuser posted image  

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:15:40   
caci20
I jas imam starosvat po moja zelba, najdobriot drugar na mm od detstvo. Uste cekam starosvatica ama ke bide. Inaku jas i bev starosvatica na sestra mu na mm, pred da se zememe nie.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:19:00   
Bitolcanka
Ќе видиме. Кај нас нема старосватица, туку деверица (ако не изберат девер) колку што знам... За тоа која прва-не се знае, ќе покаже времето user posted image Како на натпревар да сме, тешко нас user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:19:10   
zami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

... не можеме двете да си бидеме една на друга старосватици ...


moze, jas i bev starosvatica na mojata starosvatica, taa imase prasano i i rekle deka moze


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:22:13   
tereza
еее па штом може една на друга ќе си бидеме старосватици,и готово решен проблемuser posted image user posted image user posted image јас тебе,ти менеuser posted image  

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:27:47   
tereza
Која е улогата на Старосватицата на свадбата,и тоа не ми е познатоuser posted image
Ајде напишете за да знаеме што и како треба да правиме кога сме старосватици?

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:32:35   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

еее па штом може една на друга ќе си бидеме старосватици,и готово решен проблемuser posted image user posted image user posted image јас тебе,ти менеuser posted image  



Ќе си бидеме двете, договорено user posted image Има време за тоа, отом-потом. Да мислиме на други нешта сега, кога ќе дојде време и на тоа ќе мислиме. Здравје само, се ќе биде user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:33:45   
caci20
Starosvaticata e vtor svedok na svadba i stoi vo crkva do mladencite. Potpisnik e vo maticno. Skoro ista uloga kako kumovite. Nosi platno za vo crkva pie od vinoto i jade od lepceto. Gi menuva krunite i go vrzuva platnoto.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Старосватица?
21.1.2010 13:38:33   
BILE.F
Кај нас ви Тиквешијата (јас сум по потекло од Неготино, мм од Кавадарци), старосват е братот на мајката на момчето, доколку има, ако не некој друг.
Иако живееме во Скопје, кога ќе правиме свадба , ќе го превземеме тој адет, па старосват ќе ни биде вујко му на мм.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Старосватица?
21.1.2010 14:18:35   
HristinAntonio
hehe  i mojata starosvatica mi e najdobra drugarka uste od osnovno.....inaku bese oblecena vo crno-bel fustan

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Старосватица?
21.1.2010 14:20:57   
profesorica
ej mnogu bese ubava tvojata starosvatica tinke

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Старосватица?
21.1.2010 17:48:26   
denicka
i mene mi bese starosvatica drugarka od zabaviste. si ja osekam kako sestra i mnoooogu si ja sakam. a sega i ona ke mi se mazi ama ke mi dojde poblisku, vo singelic. mnogu sum si srekna za nea user posted image   ete ti i ona e vo crno ama se raduvase user posted image

user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Старосватица?
21.1.2010 18:10:37   
m.brod
I JAS USTE NESUM MAZENA AMA SAKAM DA MI BIDE STAROSVATYICA MOJATA NAJDOBRA DRUGARKAuser posted image ama zavisi kade ke omazamuser posted image oti kaj nas od deka sto sum starosvat e bratot na svekrvatauser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Старосватица?
3.1.2011 0:06:17   
Natuska85
Кај нас во Гевгелија нема старосватица,ама јас сакав да си имам и така направив.Она ми беше едниот потписник во матично,другиот си беше кумот.Инаку ми е една од најдобрите другарки.Еве да ја видите многу ми беше убаваuser posted image user posted image user posted image

user posted image  

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот m.brod)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Старосватица?
8.2.2011 23:45:33   
Nadezna
user posted image

Jas i mojata Pucval, mojata sovrsena polovinauser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Старосватица?
8.2.2011 23:47:44   
Боцко
е, значи ова старосватициве ептен убави!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Старосватица?
8.2.2011 23:51:24   
Nadezna
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

е, значи ова старосватициве ептен убави!
user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Старосватица?
18.4.2011 1:36:48   
tnade
po veleski adeti (mm po poteklo e velesanec), a  i po tikveski (majka mi e od Negotino), taka sto nemase beganje, starosvat ni e vujko na mm

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Старосватица?
19.4.2011 3:17:53   
ikki
Јас сакав да ми биде старосватица најдобрата другарка ама поради финансиски причини не ми бесе старосватица, така да планираните старосватица и деверица си ги заменија местата, другарка ми ми бесе деверица а братучетка ми старосватица... и двете си ги сакам најмногу
инаку да и мојата старосватица бесе во црно

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Старосватица?
25.4.2011 17:59:44   
AnnaMolly RR
Еве ја и мојата!
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Старосватица?
21.7.2011 23:56:00   
Nate79
Мене страосватица ми беше мојата најдобра другарка од средно, а воедно и роднински сме поврзани...изгледаше прекрасно....user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Старосватица?
22.7.2011 12:22:04   
Maca25
Мене старосватица ми беше другарка од факс со која и ден денс си се дружам многу!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Nate79)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Старосватица?
22.7.2011 12:36:37   
miana
I jas imav dve opcii no lesno resiv bidejki so ednata izrasnavme od peleni..Imavme vzaemna pocit ,se nemavmenikogas navredeno i si deelevme najveke soveti i sekogas bevme tuka edna za druga..Arno ama ona si e po priroda skrzava ( iako ne e finansiski slaba) na mojata svadba napravi nekolku cekori koi mnogu me zabolea i gi zaboraviv.No potoa sakajki da napravam dobro probav da ja vrabotam kade sto rabotam jas da bide moja zamena dodeka sum na trudnicko i toa da i bide otskocna daska za vo idnina za bilo kade ( rabotev vo prekrasna firma i iskustvoto tamu verdi pari) E od tuka zapocna se..Taa \nemase nikakvo iskustvo a jas bremena vo osmi mesec se potev i trudev bidejkio navistina pokraj site kandidati neizmorno se borev ona da vleze..Toa za zal ne bese obostrano i tuka nastanaa mnogu kavgi i go prestanavme kontaktkot..Od togas se porodiv i mm ja pokani na mekici a taa ni dojde ni mi cestita kerka.By the way koga bev na ctg taa bese so sestrai tamu vo GAK kade sto na zidot pisuva -otstapete im go mestoto na onie na koi im e najpotrebno-na bremenite zeni..A taa zamislete si sedese iako stoev do nea i se pravese deka ne me znae...Mnogu mi pogresi i ne svati kolkava dobrina sakav da i napravam i vaka mi vozvrati..sega postepeno pocna da mi praka sms - ama ne e toa toa..Izminaa veke 4 godini :( i mnogu mi  e zal

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?