|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бивши девојки на партнерот
13.3.2013 13:21:26   
blond
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Не ме интересираат. А заедно знаеме да ги оговараме user posted image


Баш така е и кај нас...ич не се замарам бре со нив, да биле добри немаше да бидат бивши (уствари тие биле може добри ама не за мене user posted image )

Мислиш, биле добри, ама не за него? user posted image
А што да кажам јас што многу често се разминуваме, живееме близу, 100 метра ни се оддалечени куќите user posted image . Дури кога сме заедно со мм му велам, еј еве ја бе, мавни и раче и кажи и дека си среќен со мене, зошто му велеше јас сум најголемата грешка во неговиот живот user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 13.3.2013 13:22:00 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Бивши девојки на партнерот
13.3.2013 13:31:08   
sandriana RR
Лично не познавам ни една, а мм чува слики од рана младост кога работел во странство, и на нив има и негова бивша девојка. Ми раскажал за ситуацијата, на чисто сум со тоа, и не ми пречи. Сега на Тина и се актуелни фотографии, па кога ќе се дочепаше до овие, и ќе стигеше до сликите на татко и со девојката - викаше - ова тато, ова мама user posted image Па и кажав дека не сите женски до татко и се викаат МАМА, па сега вика ДАДА user posted image .
Поентата ми е - немам проблем со се' што е минато и си останало во минатото, па макар и бивши.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Бивши девојки на партнерот
6.6.2014 1:13:48   
Defne90 RR
јас немам ама баш ич проблем со бившите девојки на мм.Со две од нив дури и сум во ептен добри и пријателски односи.На фејсбук некои од нив му се пријателки исто така.Знам едоставно дека сите тие останале во минатото и дека јас сум неговата сегашност а се надевам и иднина.Така да сметам дека е глупо од моја страна да покажувам љубомора и да се лутам за работи кои веќе одамна не постојат.Веќе сме возрасни личности и имаме сосема други сваќања за животот и љубовта.На крајот на краиштата не е тоа ништо ни чудно ни страшно со бившите.И тој имал и јас сум имала бивши и никој од нас не прави Big deal од тоа.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Бивши девојки на партнерот
6.6.2014 10:48:17   
princessa
Ниту една не познавам а и не ме интересира. Минатото останало закопано и битна ми е сегашноста и иднината. И плус тоа секој си има некакво минато, ако нема значи не постоелuser posted image . Можеби е подобро да се има повеќе искусено за после тоа да се знае што недостигало и што да се бара. А и кога сум потпрашала некогаш од љубопитност тој ми рекол дека немал сериозни врски туку само за забава неколку, ама сепак јас ги рачунам макар за еднаш или повеќе пати.Па како да ги класифицирам, мувачици?

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Бивши девојки на партнерот
30.11.2014 21:16:03   
scared RR
Една од нив познавам , не се знам со неа лично ама знам која е. Их пука од љубомора кога ќе ме види, многу го има сакано мм а он не ја рецкал и криво и е сега ептен. Иако и таа е веќе мажена љубомората и се чита сеуште од лице user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Бивши девојки на партнерот
30.11.2014 23:42:50   
caciana
Ne sum ljubomorna voopsto,nekoi GI poznavam,onaka po izgled.Ama site mozat voda DA mi nosat.user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 56
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?