|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   алергична на сопственото дете
30.7.2009 11:49:47   
mami
на еден хрватски сајт прочитав за една американка која ја доживува најголемата трагедија на светот.
28 годишната Џоен откако го земала во раце својот тукушто роден син почнала да се исфрла и набрзо била покриена со пликови. По извршената биопсија кај неа е востановена дијагноза- ретка болест на кожата-
Pemphigoid Gestationis, предизвикана од алергиска реакција  која се развила уште за време на бременоста. Ваква алегрија се појавува во една од 50.000 бремености, а настанува кога во телото за време на бременоста се создаваат антитела кои се борат против протеините кои настануваат кога жената е бремена. Докторите ја предупредиле дека оваа состојба може да трае со години и дека има 95% шанси да се повтори и со следната бременост. Иако оваа алергија не влијае на нејзиниот син, следното дете би можело да има негативни последици.
Додека Џоен ја лечеле со јаки стероиди, нејзиниот сопруг се грижел за бебето.
После цел месец лечење таа прв пат можела да го држи во раце своето бебе а да не чувствува болка.
Денес за да се приближи до своето дете таа треба да облече облека од муслин. А алергијата ја контролира со помош на јаки дози лекови


Непосредна врска до пораките: 1
   RE: алергична на сопственото дете
30.7.2009 12:08:12   
niki
Uf strasno, ne daj boze na nekoj da mu se sluci.
Jas kolku si ja gnjavam kerka mi ne bi mozela da zamislam da nemozam da ja pipnam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: алергична на сопственото дете
30.7.2009 12:12:52   
mami
леле и јас истото си го помислив... колку е Лука цело време со мене и до мене, еве синока спиеше склупчен до мене цела нок и да не можам да го допрамuser posted image ауу ке си пукнам

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: алергична на сопственото дете
4.8.2009 21:40:14   
Natasha5
ne mi se veruva ne bi mozela da ziveam takauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: алергична на сопственото дете
13.3.2010 13:06:32   
biljana_ppp
so li nema da cue covek veke,nogo strasno za majkata cncncuser posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: алергична на сопственото дете
13.3.2010 15:39:11   
Cacko
strasno,samo toa ke kazam

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: алергична на сопственото дете
13.3.2010 20:26:03   
zami
Lele sirota zena, kojznae kako i bili i kako i e seuste.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Najubavo masko ime
JuleDavid (38%)

Mihail (25%)

Adrian (14%)

Kristijan (18%)

Gabriel (5%)


Број на сите гласови: 111

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!