|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 13:24:07   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Женски себајлево направив тест со еден ден каснење и ми покажа одма две црти,бремена сум user posted image ,морав со вас да ја споделам веста никој незнае,незнам дали да правам уште еден тест user posted image

Леле Гардениа се наежив од глава до петиuser posted image Нека е со лесно до крај, ептен сум хепи за тебе. Те гушкам,гушкам силнооооuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 13:28:23   
Felly RR
Честитки Гардениа, мноооооооогу се израдував!!! Имај си лесна бременост и ајде повлечи ги за нос и другите рингерајаки кои очекуваат user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 13:43:21   
Gardenia
Фала ви на сите,вашата подршка многу ми значи,ќе ве известам за прегледот,инаку фолна земам веќе три месеци user posted image user posted image user posted image до сите

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 14:15:43   
zzaa
Samo sto vidov deka e komentirano na temata pomisliv na Gardenia.Si vikam daj boze taa da e bremena.Mnogu se izraduvav ti cestitam od srce imaj lesna bremenost.

< Поракaта ја уредил zzaa -- 17.9.2013 14:16:18 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 15:51:07   
LoveableMe RR
Честитки и од мене Гарденија се најубаво, многу не израдува, ни требаше бебче ново на форумовuser posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 22:48:24   
bucko mal
Gardenie cestitki,mnogu mi e milo ti posakuvam lesna bremenost user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Бремена сум!!!
17.9.2013 23:23:48   
Snowhite RR
Честитки Гардениа, со лесно да ти е
Јас мислам да не правиш тест, ако ти касни уште некој ден, да одиш на преглед, таму ќе ја потврди бременоста и ќе ти каже што да пиеш, освен тифол јас пиев и бедоксин и Е витамин, а ако имаш трпение да не одиш до 6-7 недела кога ќе има срцева реакција, зашто ако одиш сега по 2 недели пак ќе треба за да го слушнете срцето

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Бремена сум!!!
20.9.2013 13:23:03   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mikimaki

Fala vi mnogu na odgovorot no sabajlevo site moi dulemi isceznaa koga gi vidov najubavite dve crtki presrekna sum zatoa sto iskreno so golem strav go iscekuvav rezultatot poradi predhodnite dva pati. Se najubavo vi posakuvam na site pa do nekoe naredno citanje :-)


Имај убава и лесна бременост user posted image се чтаме во Форумот Бременост

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Бремена сум!!!
20.9.2013 18:40:58   
Felly RR
Честитки микимаки, имај си лесна бременост и убава дружба на нашиот форум!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Бремена сум!!!
20.9.2013 21:37:47   
LoveableMe RR
честиткиииииииииииииииииииииииииииииииииии микимаки user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Бремена сум!!!
21.9.2013 11:48:10   
Hunny
Честитки до сите што чекаат user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Бремена сум!!!
21.9.2013 12:02:41   
masa
Cestitki! user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Бремена сум!!!
23.9.2013 16:58:17   
Hopeful RR
Честитки mikimaki, имај прекрасна бременост!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 11:58:37   
vezilka RR
Дечки имам една вест која сакам со вас да ја споделам. Сабајле правев тест, откако десет дена ми касни, и ми се појавија двете цртки. Јас сум бремена!Бремена без апчиња, инекции и триста глупости. Така, само од љубов user posted image . Имам илјада измешани чувства. Ве гушкам сите и верувајте во чуда.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:03:30   
Goddess*
Prekrasna radosna vest Vezilke,so lesno da si ja iznosish cela bremenost

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:08:19   
Carrie RR
АААААААААААААААААА КОЛКУ СЕ РАДУВААААМ!!!! Честито везилка, не знаеш колку ми е драго, баш поради тоа што мислеше дека скоро е неможно да се случи!!! Љубов и се е можно user posted image user posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:11:36   
sandriana RR
Честитки од срце, најискрени! Со лесно да си ја поминеш бременоста и Н да се радува на живо и здраво бебуле user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:11:46   
fila
Cestitko Vezilka kako sto e gospod nikoj nee sega uzivaj vo bremenosta

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:15:00   
bucko mal
Cestiti vezilka,imaj si lesna I ubava bremenost.
Kolku ubava vestuser posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:21:33   
mommy_angels RR
ЉУБОВ Везилка,е баш се израдував user posted image user posted image user posted image ,убава и лесна бременост и од мене

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:34:40   
Hunny
Честито, ти посакувам лесна и убава бременост!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 12:43:51   
bebence19
Дечки имам една вест која сакам со вас да ја споделам. Сабајле правев тест, откако десет дена ми касни, и ми се појавија двете цртки. Јас сум бремена!Бремена без апчиња, инекции и триста глупости. Така, само од љубов . Имам илјада измешани чувства. Ве гушкам сите и верувајте во чуда.



lele kolku prekrasna vest neka vi e so sreka imaj si preubava bremenost

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 13:21:50   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Дечки имам една вест која сакам со вас да ја споделам. Сабајле правев тест, откако десет дена ми касни, и ми се појавија двете цртки. Јас сум бремена!Бремена без апчиња, инекции и триста глупости. Така, само од љубов user posted image . Имам илјада измешани чувства. Ве гушкам сите и верувајте во чуда.


ЛЕлееееее, се наежив од среќа! БРАВОООООО не знам што да кажам освен најискрени честитки! Многу ме израдува, ми го разубави денот!!!! Силноо те гушкам сега, а утре здравје во живо!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 13:30:00   
vezilka RR
Фала ви девојки, да се враќа со убаво, а најмногу со љубов и среќа. Другото, ете гледате кога треба ќе се случи. Да ми кажуваше некој дека ова е возможно да ми се деси ќе му се насмеев в лице. Нам второ дете ни беше само во муабетите кога се шалевме, и кога Никола ни го бараше, хе, хе, оти во последно време не прашуваше кога ќе му родиме бебе. Во реалните муабети, ама навистина не бевме спремни низ истата процедура со сите трауми да ја поминуваме. Ама ете, некој не сакал токму нас. Здравје, наредна недела и докторот да ми потврди, оти сега сум само со верба во тестот.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 24.9.2013 13:31:54 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Бремена сум!!!
24.9.2013 13:37:58   
Hopeful RR
Јеееееее, браво Vezilka, честитоооо!!! Ептен ми е мило, ептен! user posted image user posted image user posted image Ти посакувам прекрасна бременост, уживај во твоето мало големо чудо user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?