|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Емоционално неверство?
31.8.2010 14:19:47   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања


Но што ако постои некоја личност од минатото која ви се мота во главата колку и да не го сакате тоа? Што ако секоја втора вечер сонувате некој а тоа не е човекот/жената до кој/а лежите? Еве да кажеме, практично немате никаква шанса да бидете со таа личност ниту пак сакате но вашата потсвест мисли поинаку. Дали тоагаш изневерувате?



Присеќавањето на личности од минатото и фантазирање  за мене не е неверство, како и сонувањето некого па и секој ден нека е, и практично недостижните личности за кои помислуваме како би било, кога би било не се неверство.
Емоционално неверство  е кога постојат вистински емоции за реална личност кои се развиваат во одредени околности и во нивно формирање учествува личноста за која фантазираме и најчесто возвраќа на емоциите.



potpis
mnogu dobra definicija, konkretna, nedvosmislena kako citirana od ucebnik.
potpolno se slozuvam.
ne bi prostila emocionalno neverstvo bidejki poveke bi me povredilo otkolku fizickoto.
a i na sebesi ne si posakuvam nikogas bidejki mojot duhoven zivot bi se pretvoril vo pekol. toa e borba na cuvstva, borba megu zelbata da se bide so nekogo i moralnite normi.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Емоционално неверство?
15.1.2011 19:32:44   
Pepelaska *
Јас некогаш мислам на еден човек од миантото и и јас се прашувам некогаш дали е неверствоuser posted image  ме гризе дури совеста.сигурно не го сакам ама секој ден се прашувам што би било, имаше ептен силно нешто човекот и километри поминуваше за мене и ете сеуште ми иде во главата, се насевам не е неверство

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 15.1.2011 19:36:45 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Емоционално неверство?
15.1.2011 19:48:01   
negla
lele ,pepelaska , vo ovoj pogled sme isti! i jas imav takov covek sto duri i den denes ako mu dadam najmal znak se bi napravil za mene!!!no jas si go sakam soprugot i ako pomislam na nego odvreme navreme ne mislam deka e neverstvo toa e ennostavno potsetuvanje na minatoto!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Емоционално неверство?
15.1.2011 20:22:11   
humana
I jas vi se pridruzuvam na vas dve,i vo mojot zivot postoese edn covek sto me sakase mnogu i pominuvase kilometri za mene,i deneska znae da mi se javi da me prasa kako sum islicno,denovive se ozeni i mi se javi da mi kaze i ovie dva dena cesto misla na nego pred da legnam,u stil sto bi bilo ako se omezev so nego,mnogu um neverna ovie denoviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Емоционално неверство?
15.1.2011 20:27:27   
negla
so ovie muzici ni bilo pisano! user posted image   iako priznavam vo onie "krizni momenti" poveke ne navraka mislata na toa sto bi bilo koga bi ostanala so nego....

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Емоционално неверство?
20.9.2013 10:24:34   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: danima

ZOSTO BAS TOA?DALI VI SE SLUCILO OSVE VASIOT SOPRUG DA VE PRIVLEKUVA NEKOJ DRUG .AJDE DA VE VIDAM



< Поракaта ја уредил elenak RR -- 20.9.2013 10:25:17 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?