|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Градник за доење
9.4.2012 15:48:01   
mila28
I jas isto koristam gradnik za doenje, go kupiv od zelen pazar za smesni pari 150-200 den. bel pamucen i mongu e prakticen i udoben.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Градник за доење
9.4.2012 15:57:19   
mamicki
Bidekji se obiduvav da dojam edno 3-4 nedeli, vo toj period nosev gradnik za doenje, mn. prijaten i prakticen, iako e grd, na NBB beshe! Sega mi stoi kako spomen na mesecot vo koj bev br.5 user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Градник за доење
11.4.2012 21:11:29   
meU87
Сакам да ве прашам , можеби сум малку вон темата , но незнам каде да го поставам прашањето.
Ме интересира какви се тие градници за трудници? Дали се практични и корисни или се само џабе фрлени пари.
Јас иако сум на самиот почеток сепак градите ми се квалитетно пораснати и веќе старите градници не ме собираат. Денес видов дека постојат овие градници за трудници па затоа викам да си прашам прво дали да купувам таков или да си купам обичен поголем.
Инаку овие за трудници биле со потпора за градите да ги држат горе, за да не овиснат, а треба да се од пријатен материјал и без корпи и жици.
Искуства ве молам user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Градник за доење
11.4.2012 21:21:08   
Annet
user posted image
gradite ne mi se spustija isti mi se,ama ja prekinav so mleko po 2 nedeli,ama mn se zgodni i komotni ,pamucni bez korpi i zici

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Градник за доење
11.4.2012 21:42:26   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Сакам да ве прашам , можеби сум малку вон темата , но незнам каде да го поставам прашањето.
Ме интересира какви се тие градници за трудници? Дали се практични и корисни или се само џабе фрлени пари.
Јас иако сум на самиот почеток сепак градите ми се квалитетно пораснати и веќе старите градници не ме собираат. Денес видов дека постојат овие градници за трудници па затоа викам да си прашам прво дали да купувам таков или да си купам обичен поголем.
Инаку овие за трудници биле со потпора за градите да ги држат горе, за да не овиснат, а треба да се од пријатен материјал и без корпи и жици.
Искуства ве молам user posted image

Ако си на почеток од бременоста, немој сеуште да купуваш градник за доење, оти градите по доаѓањето на млекото ќе ти станат уште поголеми, па и оној кој би го купила сега не би ти бил точен. Сепак, купи си спортски памучен градник за овој период, градите ќе ти бидат благодарни user posted image Исто така добро би било да ги негуваш и масираш градите и постепено да ги извлекуваш брадавиците, по туширањето, со чиста фротирна крпа, тоа ќе ти го олесни доењето.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Градник за доење
12.4.2012 10:09:31   
meU87
На почеток, па незнам колку е почеток, 12н. сум user posted image
Инаку не правам муабет за градник за доење, туку градник за трудници. Еве ваков е
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284461_130923433664650_100002409816162_204009_3829450_n.jpg

За вакви дали некој има искуство, ги има во енци менци од програмата Mamma Donna . Дали се практични и корисни, или само џабе фрлање пари е работава?

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Градник за доење
3.11.2014 17:10:29   
lolla RR
Женски, ми треба помош. Треба ли да купам од сега градник за доење? Градите ми се апла зголемени а и некако сум подраширена во делот под градите. Бев 75Д а сега ми е мало. Денес пробував во Лиска онаков за доење, ме собра 85Д или 80Е, мада 85Д ми беше подобра. Сега сум 6 месец, којзнае дали уште ке ми пораснат до 9ти па и после? Прслуков беше 1800, и многу смешно ми стоеше, ко да ги двои градите а и големки ми се.

Каде има на друго место? Ама големи корпи... Семислев дури и за беби долчиња, дали па да се префрлам на нив извесно време, ама па пупкиве ми се ко антени, цело време дигнати и не бива ништо чисто меко user posted image .

Некоја решила ваков случај?

< Поракaта ја уредил lolla -- 3.11.2014 17:11:07 >

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Градник за доење
4.11.2014 9:53:26   
Melanija RR
lolla ако е стрикно за доење за практичност може и е рано од сега,единствено некој поефтин од прилика да земеш.
А за секојдневие јас си купував пазарски ем поефтино ем за удобност.И бебидолче е добра варијанта

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Градник за доење
4.11.2014 14:23:31   
lolla RR
фала за одговорот Меланија. Да стрикно за доење е тоа од Лиска и исто и јас мислев дека е рано, само не можам да замислам уште колку ке ми пораснат градите, ма нека раснат само нека си е се ок.

Дефинитивно ке пробам со беби дол, ама ке мора некој со подлошки, зш брадавиците ми се ко антени, и преку онаков прслук ми се познаваат а не па со беби дол. Ке пишам инфо ако најдам нешто добро некаде.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Градник за доење
4.11.2014 14:32:13   
Mihaela 2010
Jas si kupiv pamucen od NBB,300 den,odlicen e,ne ni osekjam deka nosam gradnik..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Градник за доење
4.11.2014 14:56:45   
lolla RR
Mihaela, од каде го зеде, и дали има големи корпи дали знаеш? И дали е обичен прслук или за доење?

< Поракaта ја уредил lolla -- 4.11.2014 14:57:16 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Градник за доење
5.11.2014 13:40:33   
blond
Михаела истиот го имам и јас ама ич не ми се допаѓа, некако ич не им дава никаква форма на градите. (ако зборуваме за тој што како на закачалка се отвора предниот дел т.е делот кај брадавицата) ми стои од синко, ми се најде за по дома, а надвор никогаш не го облеков од причина што бетер ми ги правеше градите од она што ми беа user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Градник за доење
5.11.2014 13:43:03   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla

Mihaela, од каде го зеде, и дали има големи корпи дали знаеш? И дали е обичен прслук или за доење?

ne e za doenje,i si go kupiv od kaj mene od naselba edno dukjance

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Градник за доење
5.11.2014 13:44:32   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Михаела истиот го имам и јас ама ич не ми се допаѓа, некако ич не им дава никаква форма на градите. (ако зборуваме за тој што како на закачалка се отвора предниот дел т.е делот кај брадавицата) ми стои од синко, ми се најде за по дома, а надвор никогаш не го облеков од причина што бетер ми ги правеше градите од она што ми беа user posted image

ne zborime za istiot,posto ovoj e obicen,bez korpi,i bas e smesen posto ne sum naviknata na takov do sega,ama epten mi se pogodi ,epten mi e taman,vo zivot primer nikad ne bi kupila takov,ama sega mora,za da mi bise udobno...ke go pobaram na internet i ke ti pratam da vidis

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Градник за доење
5.11.2014 13:50:23   
Malecka23
Ako zboris za toj sto e bez korpi kako sportski samo preramkite sto mozat da se vadat bas momentalno go nosam go nosev i za M i e mn komoten.Samo sto jas ne sum naviknata bez zica korpa pa cudno mi e.


(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Градник за доење
5.11.2014 13:53:50   
blond
Ко оној што Аннет го постирала погоре, е таков е мојот.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Градник за доење
5.11.2014 13:56:39   
Mihaela 2010
Takov mi bese mene koga doev,a ovoj e obicen,inaku ni jas ne sum naviknata na gradnik bez korpi,zici,i sega sum bas onaka bezvrska,ama nema teranje moda segauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Градник за доење
5.11.2014 14:07:16   
vezilka RR
Јас никогаш не носев специјален градник за доење. Носев обичен, памучен, без корпа но со фишбан, хихи или какои и да се вика таа жицата. Внимавав да се вадат прерамките и така можев да го трансформирам во градник за доење кога не бев по дома.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Градник за доење
5.11.2014 19:09:54   
Dilina
Ич не ни носам никкаков градник :D тте го у фиока стои само го пробав, мал ми беше и чао... имам спортски градници и кога идам некаде си ги носам, онака по дома не носам ич никаков.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Градник за доење
20.11.2014 15:20:10   
lolla RR
Да се надоврзам на претходните постови, не купив прслук за доење. Купив беби долче, од Дореми од продавница за долен веш и се препородив. Градите уствари ми потекувале така од прслучињата сигурно, откако не носам прслук пораат сум. Е сега брадавиците знаат да се испрчат, ама кој нема друга работа, нека гледа.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 45
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?