|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бременост со близнаци!
21.9.2012 21:10:35   
bate
sandra 984 cestitkiiiuser posted image user posted image user posted image
neka se zdravi i zivi Teo i Ace user posted image user posted image user posted image
ako mozes kazi ni nesto poveke, koja nedela se porodi, kolku kg. se user posted image user posted image i sl.
pozdravceee

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Бременост со близнаци!
21.9.2012 21:49:32   
kapina
cestitki sandra neka ti se zivi izdravi bliznacinjata

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Бременост со близнаци!
23.9.2012 16:37:17   
sandra 984
Pa zenski jas uspeav da gi iznosam do posledniot den od 38 nedela i toa cista sreka zasto do posledno bea svrteni dvete karlicno i nekako ne butkaa za ispaganje user posted image ,ama koga gi dobiv prvite bolki i otidov na doktor mi kazaa deka se svrtele dvete nadole i se spremaat za ispaganjeuser posted image .Inaku jas pred vreme imav zakazan carski taka da toa ne mi smeni nesto...se porodiv so carski i Teo izleze prv so 2.650 i 48 sm. a po nego Ace so 2.950 i 51sm.Sega eve posle 12 dena veke pocnuvaat da se izednacuvaat vo kilaza.pozdravce

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Бременост со близнаци!
23.9.2012 17:35:24   
Natasa981
zeni, daj pisete kako napravivte bliznaci..! ubava mi e nekako idejava hhihihiuser posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот sandra 984)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Бременост со близнаци!
23.9.2012 18:27:01   
Maria
user posted image user posted image user posted image Честитки за близнаците Сандра,да ти се живи и здрави.user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Бременост со близнаци!
23.9.2012 18:31:27   
Maria
Леле јас колку сакав близнаци за второто,дури докторот го прашав на првата контрола дали се две,им имав смислено и имиња,си фантазирав дека се две девојчињаuser posted image user posted image user posted image А излезе дека е едно и тоа машко.user posted image
Наташа некаде имам прочитано дека близнаци се прават во пијана состојба,така ти се гледа дупло и ОП,близнациuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Бременост со близнаци!
28.10.2012 12:25:01   
bate
zdravo user posted image user posted image user posted image
moze li nekoj da mi kaze kolku kg mu tezele bebinjata vo 30 nedela
pozdravceee

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Бременост со близнаци!
13.11.2012 18:57:51   
mamiko

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

НЕка ти здраво и живо тоа мамико,па се друго ке се среди! user posted image user posted image Имај си лесна бременост!

nisto i od ova bebusko. na 29.10. imav spontan. Mnogu mi e tesko, mislev deka ke se sredi se, megutoa ne bilo taka. Ovoj pat srekata ne e na moja strana

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Бременост со близнаци!
14.11.2012 11:03:52   
nanicka2
Zdravo na site
Kako ste mamicki,jas sum super veke napravivme 19 nedeli polni i super se osekam i jas i moite mali.Moze li nekoj da mi kaze kolku kg e normalno da se popravi vo ovie nedeli od bremenosta,za sega sum nakacila 7kg ne znam dali e normalno ili mnogu.
Pozdrav user posted image

(Одговор на членот nanicka2)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Бременост со близнаци!
14.11.2012 13:46:34   
mosa
nisto i od ova bebusko. na 29.10. imav spontan. Mnogu mi e tesko, mislev deka ke se sredi se, megutoa ne bilo taka. Ovoj pat srekata ne e na moja strana


mamiko mnogu mi e zal sto si gi izgubila bliznacinjata.Znam deka ti e tesko no se ke se sredi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот nanicka2)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Бременост со близнаци!
6.12.2012 13:13:57   
dafne1
zdravo jas sum vo 26 nedela od bliznackata bremenost na prethodnata kontrola debelinata na grloto na matkata bese 30 a sega e 27 dali e normalno toa i kakvo treba da bide dali toa znaci nesto ve molam za odgovor ne sum mnogu zapoznaena pozdrav

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Бременост со близнаци!
22.2.2013 2:31:38   
AmelieMK
Pozdrav  do site idni majki bremeni so bliznacinja i mnogu sreka da ja isterate bremenosta do sto podocna... Jas recisi cela bremenost ja prelezav vo krevet, ama bar gi donosev do 37 nedela...

PS.Ako planirate da kupuvate kolicka za bliznaci na staro, pisete mi vo PP ili e-mail.

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Бременост со близнаци!
14.1.2014 12:08:45   
maceee
zdravo devojki srekna i lesna bremenost na site idni mamicki..sakam da prasam nesto ako nekoja od vas ima slicno iskustvo jas ostanav bremena so bliznacinja po pat na ivf se bese vo red no na poslednava kontrola doktorot mi rece deka ednoto pocnalo da se odlepuva mi rece da odmaram i da si prodolzam so terapijata inaku pijam estrofem i stavam krinon gel premnogu sum isplasena i voznemirena nemozam da se smiram se plasam premnogu ve molam spodelete iskustvo..ve guskam siteuser posted image user posted image

(Одговор на членот AmelieMK)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Бременост со близнаци!
3.3.2014 20:21:46   
Milicka27
Мечковциии здравоооо.....И јас сум мамичка бремена со близнаци и не знам како ќе биде тешко лесно ќе видиме хехехехех Др.Кристинка, вика дека не е нешто сложено туку напротив тоа е како иста бременост...Ајде па ќе видиме како ќе биде....

(Одговор на членот ena1)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Бременост со близнаци!
20.3.2014 12:05:39   
Karma
ете дојде време да се пофалам и јас...ќе бидам мамичка на близначиња...денес бевме на контрола сме 8,5 недели без малку по два сантиметри двете...одлични срцеви реакции user posted image
допрва ќе ни биде интересно...
поздрав до сите кои го поминале ова и на кои им следи оваа блажена радостuser posted image user posted image

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Бременост со близнаци!
20.3.2014 12:58:13   
nataly86
Карма тука сме да се дружиме и бодриме....очекувај дека мешето ќе почни за брзо да се познава..радувај се и гали ги....лесна бременост!

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Бременост со близнаци!
27.3.2014 20:27:28   
Milicka27
Големи мешковци како сте ми на ова променливо време???Дали и вие сте метеопати како мене или само јас сум проблем user posted image Некако ова променливо време многу ми штети, не можам понекогаш дури ни да дишам од тешко што ми е....Денес бев во Плодност и фала богу се беше во ред па тие ми рекоја дека е до времето ама јас пак некако се паничам....Некоја со слично искуство???user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Бременост со близнаци!
28.3.2014 18:07:36   
Karaki
Читајќи ве ме фаќа паника...јас сум секој ден на работа од 8-5, понекогаш,т.е. минимум 1 ден во неделата патувам и тоа ми еработа. Зар е толку битно да се одмара и лежи дома?Кажувајте на време да давам отказuser posted image

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Бременост со близнаци!
28.3.2014 21:48:25   
Milicka27
Караки не треба да те фаќа паника...на крај краева секоја бременост е индивидуална, мене така ме охрабруваат во Плодност хехехех кој месец си ти бремена? Ако немаш мака нема ни потреба да даваш отказ, терај дури можиш хехехе

(Одговор на членот Karaki)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Бременост со близнаци!
1.4.2014 10:46:48   
Karma
миличка и јас пропатив со времето почна да ми варира притисокот и ми побараа редовно да го мерам...
при покачување да каснам зеленчук кој е диуретик како морковче, краставица и сл...а при низок голтка кафе (бидејќи вопшто не пијам)
и одмарај колку што можеш кога ти е лошо јас минатиот викенд го прележав ...

nataly86 со што ја мачкате кожата стомакот градите во текот на бременоста...мислам дека е време да почнам да ја третирам поинтезивно за да се заштитам од стрии сега сум 10та недела и веќе ми се познава на голко стомачето user posted image user posted image user posted image многу му се радувам...

< Поракaта ја уредил Karma -- 1.4.2014 10:48:24 >

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Бременост со близнаци!
1.4.2014 14:26:34   
Melanija RR
Karma има тема Стрии,целулит,попуштени вени,испукани капилари има доста совети
Јас мачкав со масна хидранта крема било која но стриите ми се појавија во 7ми месец и еве уште си ги имам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Бременост со близнаци!
1.4.2014 15:54:04   
blue_blue
Јас одев на работа цело време. Не лежев ниту еден ден. Никогаш не ми кажа докторот дека треба да лежам, ниту пак дека мојата бременост е високо ризична дека се работи за близнаци. Јас така и се однесував и се беше во најдобар ред. Никогаш не би побарала да лежам дома освен ако за тоа нема некоја многу битна причина. За мене тоа е страшно досадно, депресивно и ќе ме тера да се осеќам како нешто да не е во ред со мене. Така да, ако се осеќаш добро и немаш проблеми докторот стриктно не ти кажал дека треба да лежиш не гледам зошто треба да не се однесуваш нормално. Бременоста е нормална состојба на женското тело и нема потреба да се сфаќа како болест за која треба строго мирување (освен во случаите кога за тоа си има медицинска причина)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Karaki

Читајќи ве ме фаќа паника...јас сум секој ден на работа од 8-5, понекогаш,т.е. минимум 1 ден во неделата патувам и тоа ми еработа. Зар е толку битно да се одмара и лежи дома?Кажувајте на време да давам отказuser posted image


(Одговор на членот Karaki)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Бременост со близнаци!
2.4.2014 12:46:16   
Karma
Karaki и јас одам на работа, јас сум од 08-16 часот секој ден...
убаво ти кажува blue blue освен ако немаш медицинска причина слободно и опуштено оди си на работа...
Не се секирај се ќе си биде во најдобар ред.

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот Karaki)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Бременост со близнаци!
2.5.2014 8:47:46   
petra27
Zdravo mamicki...jas sum 32 nedela,bebuski se super...vo 30 nedela bea po 1500....primv doza zreenje za sekoj slucaj....inace ke me poragaat zdravje boze vo 36 nedela i edvaj cekam...se imam kupeno isprano ispeglano naredeno.....
Inace nemam nikakva maka,osven ponekogas nekoja kiselina i poslednive denovi za prv pat mi se pojavija hemoroidi....se mackam i valjda ke bide ok....
Odlicno spijam,se dvizam...popravena sum samo 5 kg...imam samo lubenica vo stomaceto :))

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Бременост со близнаци!
2.5.2014 8:54:48   
nataly86
Браво Петра user posted image Супер за тебе и бебушите....супер си напредуваат има време ке си пораснат уште...за зреење и мене ми е во план да примам само уште е рано... јас сум 20г.н. бебушите на последната контрола 18 недела беа по 25грама... е сега јас малку повеќе од тебе ке качам на килограми бидејки сега сум веке +4кг...Во која недела прими за зреење на белите дробови? и тоа е една инекција само или терапија од неколку денови?? user posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?