|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: колку често сексуални односи
30.8.2010 23:24:28   
Viktori
ако се суди по мојата присутност на РР и фејсбук user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: колку често сексуални односи
30.8.2010 23:47:10   
lukas
sega od koga se porodiv ednas na mesec i pol,pred toa na sekoj vtor den ama sega obvrski maka ni e jas so bebeto toj na rab do 18 h i taka a vecerta pak nema koja da sedi na rr i na fb...hahahha

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: колку често сексуални односи
31.8.2010 0:14:59   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ако се суди по мојата присутност на РР и фејсбук user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image


Jaс би рекла повеќе од порано. Те нема нештоuser posted image user posted image user posted image

Ние сме посебна приказна. Некогаш имаме неколку дена по ред а потоа следи апстиненција од 2-3 недели. Појма немам зошто така.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: колку често сексуални односи
31.8.2010 0:17:35   
Viktori
напрај пу пу три пати, да не ме урочиш!!! user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: колку често сексуални односи
2.9.2010 0:43:41   
nutelizza
виктори пак те немаuser posted image user posted image user posted image
user posted image


море грабнете мажите кога се тука до вас и уживајте.
колку ми се сакаuser posted image може само да си маштамuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: колку често сексуални односи
2.9.2010 10:06:41   
beki RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања


Ние сме посебна приказна. Некогаш имаме неколку дена по ред а потоа следи апстиненција од 2-3 недели. Појма немам зошто така.


И ние како вас.user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: колку често сексуални односи
2.9.2010 10:20:32   
Martins mom
Добри сме, задоволна и задоволена сум user posted image user posted image user posted image 3-4 пати неделно е сосем доволноuser posted image user posted image Со оглед на тоа што тој работи по 12 саати, а јас цел ден трчкам околу 6 месечно бебе кое не спие и истовремено завршувам домашни обврски...и на крајот на денот со последните сили...user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: колку често сексуални односи
2.9.2010 11:45:44   
lukas
martins mam pa ubavina 3-4 pati nedelno...hahaha jas 3-4 pati na 2 meseci i tolku nezz dali se...i jas imam 6 meseci bebce kolkavo e tvoeto..tocno koga e rodeno?..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: колку често сексуални односи
6.9.2010 13:35:53   
Maja06
Iskreno BRAVO!!! Jas mozam da sonuvam za nekolku pati nedelno, a zosto e toa taka neznam!! Kaj nas se slucuva i na nekolku meseci edvaj, a mladi sme, sami sme, seuste nemame deca i nezzz!!! Ja iskreno mislim po milion pati hahhaha na sex vo tekot na denot nemozam veke da izdrzam a toj nekako me otkacuva koga i da pokrenam inicijativa!! Iskreno imavme mnogu stresni posledni 2 god. i toj izgubi mnogu vo zivotot i golema taga i razocaruvanje ima vo nego ama jas iskreno ne mozam da izdrzam isto kako site i jas si imam potrebi!! Znam i sigurna sum deka nema druga zatoa sto celo vreme popladne sme zaedno, znam i deka masturbira megutoa mojata najgolema greska e sto ne sum sednala da napravam muabet so nego i otvoreno da razgovarame se si vikam aj cekaj tazen e ova pa ona i taka si proaga vreme a ne si mislam na sebe, za zal user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: колку често сексуални односи
6.9.2010 13:47:34   
majka 79
maja06, zalosno sto taka vi se slucuva. vo pravo si treba da razgovarate da ne ima nekakov drug  problem, osven tagata.
bas i samiot cin na vodenje ljubov e cin na bliskost, koj treba da mu pomogne koga e tazen ili razocaran da se cuvstvuva podobro.
mi se cini i deka vam i edno bebce bi vi bilo dobredojdeno.
pozdrav

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: колку често сексуални односи
6.9.2010 13:56:43   
Maja06
Tokmu taka Maja79 ni treba tokmu toa, ni treba radost vo domot, megutoa momentalno se naogame vo prilicno teska stambena i finansiska situacija a i kapak jas ostanuvam bez rabota taka da povtorno po neznam koj pat morame da go odlozime toj ubav cin!! Ti Blagodaram, i tokmu taka treba da razgovaram user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: колку често сексуални односи
6.9.2010 14:36:51   
blue_blue
Маја 06 ако чекаш се да се среди за да имате деца никогаш нема да ги имате, секогаш ќе треба уште ова или она да се досреди. Или си спремен за деца или не. Сега, точно е дека треба да имаш финансии и дека треба да си имаш свој дом, ама вие то ко што кажуваш го имате...Ако сакате деца, нема врска што ти остануваш без работа, во денешно време утре може да останеш без работа, ништо не е веќе сигурно....

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: колку често сексуални односи
6.9.2010 15:01:46   
Pregnant
Маја06, секој на различен начин ги доживува нештата. Еве мојот сопруг два месеци по свадбата го загуби татко си и мислам дека немаше ни недела по тој немил настан, и тој ме задева во кревет, а мене ми стана непријатно, му викам ако не можеш во ред е, не мора поради мене, но тој самиот сакаше, затоа што тоа си е природна работа, нагон е во прашање. Сепак мислам мене ми беше понеудобно отколку него, со тоа што живеевме под ист покрив со свекрва ми. Треба да разговараш и да видиш што е всушност причината, животот мора да продолжи, што и да се случило сексуалниот нагон не е срамна и е сосема природна работа.  

(Одговор на членот Maja06)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: колку често сексуални односи
6.9.2010 15:21:51   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: beki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања


Ние сме посебна приказна. Некогаш имаме неколку дена по ред а потоа следи апстиненција од 2-3 недели. Појма немам зошто така.


И ние како вас.user posted image

e kaj mene bese nekolku dena po red pa 3-4 dena odmor.a ne nedeli hehehehe

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: колку често сексуални односи
7.9.2010 21:22:21   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

martins mam pa ubavina 3-4 pati nedelno...hahaha jas 3-4 pati na 2 meseci i tolku nezz dali se...i jas imam 6 meseci bebce kolkavo e tvoeto..tocno koga e rodeno?..pozz


na 21.02.2010...za malku ke sme se zatekle v bolnica...a moze i se imame zateknato, jas edna nedela bev. a lukas koga e roden?


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: колку често сексуални односи
8.9.2010 9:55:17   
mama26
more neka mi dojde samo ic nema da mu dadamuser posted image sto me iznervira vcera

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: колку често сексуални односи
15.9.2010 22:40:22   
Octavia
А што беше тоа секс? user posted image  Последните месеци од бременоста не смеев, после породувањето не можев (нормално), сега уште имам некои проблеми, ама ме секира тооа што маж ми не се секира, се некако врти на заебанција или избегнува муабет за тоа...user posted image  Иако јас му викам, ако не знае да сработи домаќинот, домаќинката мора мајстор да најде user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: колку често сексуални односи
15.9.2010 22:42:57   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

А што беше тоа секс? user posted image   isto i jas se prasuvam sto bese toa user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: колку често сексуални односи
16.9.2010 9:19:28   
Idna mamica
Кај мене 3пати неделно и задоволна сум. user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: колку често сексуални односи
3.10.2010 16:03:53   
mosa
jas i mm epa zavisno sekogas razlicno nekogas pomiuva i po nedela a da ne sum raspolozena a ponekogas saka i seko den sekoj den razlicno



_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: колку често сексуални односи
3.10.2010 19:41:32   
ikipp
Kaj nas e 1 vo 2 nedeli,i toa deka jas nemam zelba,neznam zosto,dali deka premnogu obvrski...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: колку често сексуални односи
3.10.2010 19:47:03   
prettygirl
4- do 5 pati obaveznouser posted image abe nema labavo ic user posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: колку често сексуални односи
3.10.2010 19:58:05   
ikipp
Abe blaze si vi!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: колку често сексуални односи
3.10.2010 20:05:39   
Viktori
јас сум на одмор годишен! user posted image user posted image user posted image
имам 2 цдеа со по 6 или осум филма на нив, па зафатена сум со гледање user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: колку често сексуални односи
3.10.2010 20:08:12   
Палешка РР
Колку често?
Од новина, на погибел - што би рекол чичко Марко Цепенко user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste ljubomorni?

Da (33%)

Ne (0%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!