|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:03:45   
mila28
Da, nie imame tv vo spalna

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:03:54   
anaana
nie nesto slabo gledame tv imame vo dnevnata (t.e. ke imame) uste ne sme se preselile vo stanot nas - pod kirija sme uste nekolku dena :))))
a za vo spalnata imame predvideno da moze da se stavi tv, za vo slucaj nekogas da sakame da moze
i da stavime i da ne stavime isto se faka... retko se uklucuva, ama da go imame bitno :))))))))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:08:41   
Џесика
Јас немам ТВ во спалната соба и не планирам да имам, не сакам електрични апарати, а богами и цвеќиња во собата каде што се спие... Во претходниот стан каде што живеевме имавме ТВ и ми сметаше, некако повеќе се замајувавме со зјапање и по навика спиев со вклучен Тв... катастрофа... а и детето си го бев навикнала...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:14:19   
hopeless
Имаме ТВ, ама не чини антената, така да служи само за собирање прашинаuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:15:31   
lilicka
Да имаме Тв во спална да не се караме со мм кој што сака да гледаuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:48:10   
mama_06
Немаме и нема да имаме. Нити лаптоп користиме во спална. Спалната не е место за електроника,туку место за љубов и одмор.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 10:57:31   
cacisk
Jas bez TV posebno vo spalnata ne mozam da zamislam da spijam. Od pocetokot nemavme 2-3 nedeli i poludev. Vednas si otidov do Neptun i si zedovme pomal TV. Si legnuvam si pustam serii ili filmcinja zavisi sti ima na TV, i si uzivam dodeka ne zaspijam, a inaku moram da zaspijam so vklucen TV.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 11:00:52   
penelopa
немам ТВ во спална и нема ни да ставам

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 11:02:55   
Tanjicka
imame i taka e mir vo kuka za koj sto ska da si gleda

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 11:10:41   
Cipi Ripi
Имаме ТВ во спална, ама не е пуштен со месеци. Дури размислував деновиве да го исклучам од штекер.

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 11:35:41   
temjanuska75
Nemame i namerno ne napravivme priklucok za struja za da ne ni tekne da stavime.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 12:01:03   
Detelince
Одреден период имавме телевизор додека спиевме во старата спална соба. Мм е по филмовите, т.е. навикнат е да заспива со вклучен телевизор, но јас пак обратно - за да заспијам ми треба да е тишина и светлото да е угасено. Со уклучениот ТВ додека спиев некако ги чувствував промените на светлината од сцените што се одигруваа на телевизорот, вибрациите од звуци (иако мм го стишуваше гласот на најтивко ), често ми се прекинуваше сонот, па кога ќе видев дека мм спие ќе го исклучев ТВ. Но ова е моето искуство со ТВ во спалната соба. Сега сме во нова спална соба и имаме нови правила user posted image - немаме ТВ и супер си спиеме user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 12:37:45   
babyhope
Да и ние имавме ТВ ама ретко го уклучувавме, беше мал и мм сакше повеќе да гледа на плазмата во дневна. Јас пак кога ќе легнам се комирав и не ми беше нешто предизвик да имам во спална ТВ. Сега го дислоциравме

(Одговор на членот Detelince)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Телевизија во спалната соба..
14.3.2013 12:40:43   
Bilence2
Nemame a i ne sakame TV vo spalna. MM i jas sme protiv tehnika vo spalna soba. Tamu imame samo krevet, plakar i edna relax stolica za doenje:)

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Телевизија во спалната соба..
7.8.2013 13:07:05   
JovanaJ
Nemame i nie TV vo spalna, i ne planirame da stavame.
Vsusnost nemame nikakvi elektricni aparati.
I taka mi e poubavo, go cuvstvuvam mestoto bas onaka za spienje i intimno...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Телевизија во спалната соба..
7.8.2013 13:18:16   
Bethany
Се сложувам со ЈованаЈ, спална соба треба да биде за мир и одмор, да се повлечеш насамо и евентуално да читаш некоја книга, а тв-то во дневна.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Телевизија во спалната соба..
7.8.2013 13:42:57   
bucko mal
Kaj cel den mi drdori vo dnevna pa ushte i vo spalnauser posted image
Ne,nesakam tv vo spalna,koga dojdov imashe mm ama jas go trgnav,kako I mnogu drugi raboti sto mu isfrlivuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Телевизија во спалната соба..
7.8.2013 13:45:01   
Bethany
Сабајле слушнав на утринска програма, Србите се на првото место со гледањето телевизија, Американците на второ, а Македонците на трето user posted image
Мислам дефинитивно не треба да има тв уште и во спална соба user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Телевизија во спалната соба..
20.8.2013 12:25:21   
vezilka RR
Епа тогаш ќе испаднеме на прво место user posted image user posted image user posted image

Не, бре каков ТВ во спална. Тоа значи дека мажле ќе го држи влкучен цела ноќ, а ќе спие, а нема да ми дава да го исклучам,и јас ќе се налутам, и ете ти беља. Хе, хе, за тоа ни беше најголемата караница кога се уселував. Тој беше научен да спие со ТВ, па и системот уклучен, ама по цела ноќ да му брмчат. А јас не сакам, и така дојдовме до компромис, ако сака да гледа ТВ, ќе гледа во дневна, па сакал и спиел таму, а ако сака да му брмчи нешто, некла си стави слушалки. Добар компромис user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Телевизија во спалната соба..
20.8.2013 23:19:14   
sandriana RR
Тој беше научен да спие со ТВ, па и системот уклучен, ама по цела ноќ да му брмчат. А јас не сакам,

Ова е една од причините поради која мама и тато спијат најчесто одвоено user posted image Полесно ми е мм да си спие во салон, отколку да чекам да заспие во нашата соба, па да гасам ТВ. Кога ќе имаме класична спална, нема да дозволам ТВ таму, дефинитивно.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Телевизија во спалната соба..
20.8.2013 23:42:16   
deluxe
На оваа тема имам дебатирано многу ,претежно со пријателите,јас сум дефинитивно за НЕ!! телевизор во спалната соба.Таа е соба во која се одмарам,од работа,обврски,па дури и од тв.Значи во таа соба си ги полнам батериите,и не сакам ама баш ништо.Најмногу сум против ,за тв во детските соби ,тоа сега ми е некако тренд.зошто никој не ги согледува лошите страни-зрачењето што излегува од Тв екранот.Постојано сме изложени на такво екранско зрачење,па мислам дека тие 8-9саати треба да се поштедиме,и да си ја одмориме душичкатаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Телевизија во спалната соба..
13.8.2014 14:36:08   
Mila mamicka
Пред да се земеме и двајцата бевме научени да заспиваме со вклучен телевизор. Меѓутоа, кога ја уредувавме спалната соба, категорично кажав дека нема да ставиме ТВ. Мм се бунеше, велеше дека нема да може да спие без ТВ, цел живот бил така научен, ама сепак не попуштив. Немаме ТВ во спалната соба, и реално не ја гледам потребата од истиот. Според мене, спалната соба е соба за одмор, и се знае за што друго, нели? И да, сметам дека ТВ влијае на сексуалниот живот, и тоа беше една од причините поради која не ставивме. Мм се навикна да спие без ТВ, а и реално не гледаме многу телевизија ни во дневната соба.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Телевизија во спалната соба..
16.8.2014 18:24:35   
tincule
најискрено бев против тв во соба само затоа што свекорот мој сакаше да земеме зашто господинот е научен во дневна да се мези до 7 навечер со ракијата и салатата, епа јас да се пикам во соба зашто он нема осет немам намера, а имаат они тв во нивната соба, иста серија гледаат со свекрвава она у спална он у дневна па ние криви зашто сакаме у дневна да гледаме друго да сме си купеле тв, а протв сум највеќе зашто сепак спална си е спална, интимно место за одмор за релаксација без нешто да ти бучи и зрачи, ама сега одкако ми дојде малово се предомислувам да ви кажам зашто и онака со нејзе кога се доиме цел ден го поминувам у спална, среќа лаптопот иначе ќе си пукнев. Ама мислам дека ми е фаза зашто сега за сега не ја изнесувам надвор нели да поминат 40 дена као, па може после и нема да имам желба пошто ќе гледам повеќе да си ја шетам него да се пикам дома. Така да во моментов сум на два ума ама повеќе сум за НЕ user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Телевизија во спалната соба..
18.11.2014 15:14:45   
AneLav RR
Јас многу сакам ТВ во спална ама мм не сака бидејќи воопшто не ни гледа ТВ. Јас бев зависник од ТВ а сега смо навечер можам да си дозволам и затоа сакам да си имам во спална да се опуштам и да си заспијам со ТВ.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Телевизија во спалната соба..
18.11.2014 16:20:32   
scared RR
Имаме тв во спална, на ѕид имаме држач, ама не статичен туку од оние што се мрдаат лево десно user posted image И ептен функционално е ,а и модерно делува. Така да јас сум ЗА телевизор во спалната соба user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?