|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лоши навики
25.11.2012 22:00:36   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Neznam dali e losa navika ili seuste e mala za da znae..Po sekoe pienje od sisence taa go frla,ja ucam da go ostavi,ama pak go frla.letoska od kolicka go frlase...Neznam kako da ja oducam,i dali e ostane losa navika ili e period,ima 15 meseci........


na edna poznanicka sinot letoska bese na vozrast ko tvojata kerka toj ne samo sto go frlase siseto tuku koga ne gleda nikoj go kriese pod mebelot, namerno
mala e ke ja pomine ti zbori pokazuvaj sovetuvaj ke nauci

jadenje so prsti ne go smetam losa navika kaj mali deca, kerka mi seuste ima obicaj przeni kompircinja so prsti da si jade, sendvici, banicki, kifli, ovosje isto, koga ja prasuvam dali i vo skolo jade so prsti mi vika aaaaaaa nikako tamu samo doma so prsti

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Лоши навики
25.11.2012 22:29:53   
elenak
Мојава user posted image има една лоша чудна навика. Штом ставиме цуцла (лажалка или од шише нешто да пие) бара да држи прст. И не само да држи туку ми копа во ноктите и тоа баш кај што се спојува ноктот со месото. Леле како ме живцира тоа а и плус што боли, понекогаш и крв ми пушта.  А лак нема шанси да задржам ни еден ден, одма ми го поткопуваuser posted image Како да ја одвикнам, знам дека е мала ама многу е инаетчика, јас ја тргам раката она ми ја тегне и пак истоuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Лоши навики
26.11.2012 12:39:27   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Neznam dali e losa navika ili seuste e mala za da znae..Po sekoe pienje od sisence taa go frla,ja ucam da go ostavi,ama pak go frla.letoska od kolicka go frlase...Neznam kako da ja oducam,i dali e ostane losa navika ili e period,ima 15 meseci........


И Филип правеше вака, ама веќе не. Убаво му објаснив дека се фрла тоа што не му треба, па кога ќе фрлеше нешто јас во една ќеса го собирав и демек го фрлав во ѓубре, па кога ќе ми каже дека нема да прави така, му го враќам. И се одвикна.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Лоши навики
12.3.2013 15:12:51   
Mihaela 2010
vo posledno vreme ja imam primeteno koga se vrakjame od nadvor soblekuva jaknata i ja frla kaj stigne...pretezno na pod...pa ja vtri lele ko Jonce Hristovski so paltotouser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Лоши навики
12.3.2013 15:17:41   
Мими
Михаела ме изнасмеа
и ние сме такви ја фрла јакната и патиките ама доволно е да го опоменам и да си ги стави на место.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Лоши навики
2.5.2013 11:35:54   
myhappiness
Pomalku ili poveke decinjata niz istite fazi minuvaat :)
I nie maka macime so losi naviki.Glaven problem ni se racete - ili mu se vo usta (nokti i kozicki okolu niv voopsto nema) ili se vo nos. Mislam deka cel den istoto go zboruvam: Ne racete, ne racete i se e zaludno. Ako ne gi gricka prstite togas toa ke bide igrackata koja ja drzi.
A da ne ja zaboravam najnovata losa navika - da lize se sto ke stigne. Ke zastane pred ogledalo i ke go lize. Nekni na edna prasliva kola, toj so prstot od kolata vo ustata - koga go vidov sto pravi se utepav od zborenje i vikanje. Mi veli mamo daj da te bacam i koga ke se doblizi ke go pruzi jazikot i ke me izlize na obrazot...

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Лоши навики
10.5.2014 23:25:28   
Defne90 RR
М има многу лоша навика кога пие млеко или сокче да гледа цртани и некој да седи до него за да тој му го допира увото.И таа навика е веќе од поодамна уште откога се роди А.Исто така нема никакви шанси да заспие ако до него нема некој за исто така да му го допира увото.А кога ќе се занесе во цртаните ја потфаќа дури и косата и почнува да ја кубе.Веќе има скоро четири ипол години ама никако да се оттарасиме од таа лоша и здодевна навика.Помалото пак има навика кога ќе му го дадам дојачето да пие вода,ќе се напие и ќе почне да се полева и во рок од 2 минути се прави жива вода.И јас морам да го пресоблекувам по стопати на ден.И тоа ми оди на нерви ужасно.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Лоши навики
10.5.2014 23:34:14   
deluxe
Ф има една глупава и лоша навика која го држи веќе подолг период.Кога јади на крајот последните залачиња кога не му се јаде,ги прифаќа,ги зема во уста и моментално ги вади и со брзина на светлината ги фрла на подот.Јас ќе соберам а тој бара сеуште да јаде,му давам и пак исто.Тогаш дефинитивно прекинувам со хранење.Значи ова му е секојдневно и јас секојдневно се влечам по под собирам залачињаuser posted image user posted image

И да се надополнам со уште една најнова лоша навикаuser posted image
Кога нешто не му се дозволи,или одземе,тој легнува на под со лицето надолу и така плачи 15 мин.(т.е рикаuser posted image ) или пак ќе лупа со главата на земјаuser posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 10.5.2014 23:42:34 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Лоши навики
4.12.2014 11:45:24   
bucko mal
Mnogu pati se imam pofaleno o malovo deka e dosta mirno,poslusno dete.No, vo posledno vreme pocna epten da ne iznenaduva neprijatno.
Koga veke nema da mu se jade,hranata ja cuva vo usta I nikako ne saka ja goltne.Za na kraj da ja ispluka kaj sto ke stigne.Pojma nemam od kaj naucil I sto mu e fintata ali dosta ne zagrizuva.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Лоши навики
4.12.2014 12:29:44   
miana
малата керка има навикја да шара кај ке стигне со боички, и најнова навика од градинка е - рацете во нос user posted image user posted image user posted image user posted image
Колкав инат е тоа е невидена работа.. Постојано викам по неа, вади рацете од нос, ама џабе ми е ...Кога ке сум видела туѓо дете така да прави коса ми се кревала, а сега моето user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Лоши навики
4.12.2014 12:34:09   
niki
yf kaj nas sega e aktuelno smrkanjeto, koga ke nastine mi e horor, postojano i vikam izduvaj nos a taa postojano smrka
majko mila kolku grozno zvuci baska i nastinkite mi se cini podolgo i traat sto cel den si gi nosi mrsulite
ne znam vo skolo kako ja trpat, od tamu i se stvori navika nema koj da ja potseti da se izduva

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Лоши навики
4.12.2014 12:48:21   
mama_06
Поголемиот кога оди да мочка се слекува цел гол, мочка или кака и после никако не остава да го облечеме. Ај ние кога сме дома ок,ама баба му по цел ден се брка со него и жал ми е за жената.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Лоши навики
4.12.2014 12:49:49   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_06

Поголемиот кога оди да мочка се слекува цел гол, мочка или кака и после никако не остава да го облечеме. Ај ние кога сме дома ок,ама баба му по цел ден се брка со него и жал ми е за жената.


хахаха ова ме насмеа user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?