|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Интервју :)
7.6.2010 11:32:49   
Maca25
Битолчанка денес испитува деца, а ние нејзе!!!user posted image user posted image user posted image

Јас сакам да ја прашам дали навистина сака да се мажи?!?! (или рано и е?!?!)


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Интервју :)
7.6.2010 11:38:39   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Битолчанка денес испитува деца, а ние нејзе!!!user posted image user posted image user posted image



Ic ne sum vo tek, sto raboti Bitolcanka?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Интервју :)
7.6.2010 16:37:28   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Битолчанка денес испитува деца, а ние нејзе!!!user posted image user posted image user posted image



Ic ne sum vo tek, sto raboti Bitolcanka?



Пишува магистерски труд, или веке и е напишан сега спроведува истражување- така мислам user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Интервју :)
7.6.2010 17:07:02   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Битолчанка денес испитува деца, а ние нејзе!!!user posted image user posted image user posted image



Ic ne sum vo tek, sto raboti Bitolcanka?



Пишува магистерски труд, или веке и е напишан сега спроведува истражување- така мислам user posted image



Blagodaram user posted image user posted image user posted image


A sega da se navratime na temata: Bitolcanke imas eden kup prasanja, te cekame da odgovoris, vrati se na prvata strana pa ke vidis user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Интервју :)
7.6.2010 17:42:42   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

user posted image Битолчанка одамна отиде да спиеuser posted image , утре кога ќе ја види темава и куп прашања нека ни ја напише првата мисла што и поминала низ главаuser posted image




Ники да ти одговорам прво на ова прашање - ќе пишев и без да има вакво прашање user posted image Не ме бидува за лажење (тие што ме познаваат знаат, може да потврди другарка ми Тереза) user posted image Темата ја видов околу 2ч. по полноќ. Откако пишав ќе легнам, распоредував папки, тетратки - ќеси и ме најде тоа време (како и обично-на сите ни се случува-кога мислиме за 10 минути ќе завршиме нешто, излегуваат 100, така и со мене). Уморна бев, затоа легнав. Инаку радо би одговарала на прашањата

...Кога ја видов темата прво помислив дека се работи за интервју за работа, или на некоја позната личност...ни на крај памет не помислив дека би можела да се однесува на мене user posted image Кога ја отворив и прочитав - се шокирав - позитивно во секој случај user posted image Преубава тема, а како 1-ва сте ме зеле мене - не можам да ви опишам колку се изненадив и израдував - како мало дете user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Во последно време откако сум модераторка некако РР ја чувствувам како многу поблиска од порано и сите вас - пријатели и пријателки и ова мене лично многу ми значеше user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ме потсетува ова на лексиконот којшто го правевме како девојчиња-пубертетлии user posted image Баш ми се допадна - феноменална идеја - екстра тема user posted image user posted image user posted image

Идемо даље user posted image user posted image user posted image

П.С. Познавајќи се себеси (долго одговарам образложувам) не верувам дека ќе успеам сега на се' да ви одговорам, но вечер секако, ме чека "работа" user posted image user posted image user posted image Со драго срце ќе си ја завршам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Интервју :)
7.6.2010 17:47:07   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Колку долго си заедно со дечкото? user posted image



Една година, 5 месеци и 2 дена user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Интервју :)
7.6.2010 17:54:54   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ммммммммм супер играuser posted image

Што не знам за Битолчанка?
омилена боја?
омилен пијалок?
омилено јадење?
омилена личност?
Ќе играме ли наскоро на свадба и колку скоро?user posted image
Кого ќе го кандидира следен за интервју?





омилена боја - црвена и црна
омилен пијалок? - Coca cola, турско кафе
омилено јадење? - Pizza
омилена личност? - Глумец, пејач...? Немам некоја посебно, јавна личност - има некои на кои им се восхитувам, од поблиската околина
Ќе играме ли наскоро на свадба и колку скоро? - Ќе играте, но не баш за многу брзо. Кога ќе дојде време ќе бидете благовремено известени user posted image Подобро да остане изненадување, најубавите работи во животот се случуваат кога најмалку очекуваме (и плановите не успеваат секогаш). Оставам се на времето.
Кого ќе го кандидира следен за интервју? - И ова нека остане изненадување. (Подготвувајте се сите user posted image ) Освен тоа моментално немам некој во предвид.

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 7.6.2010 22:58:51 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Интервју :)
7.6.2010 17:57:16   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Omilena destinacija za odmor ili mozebi razmisluvas za svadbeno patuvanjeuser posted image ?




Турција - дестинација за одмор. А за свадбено патување рано е, прво веридбата и свадбата user posted image РР-ки, чекајте, на нероден Петко капа му скроивте user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Интервју :)
7.6.2010 18:00:36   
Тања РР
Леле Битолчанка сега дури виновна се чувствувам што те замешав во оваа кашаuser posted image
Ајде не се секирај, ќе поминат твоите 24 часа user posted image user posted image user posted image .

прашање: Ми се лутиш?user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Интервју :)
7.6.2010 18:05:55   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Ма навалете, Битолчанка утре има да се крстиuser posted image user posted image user posted image

Еве и од мене неколку:

1. Кога последен пат плачеше?
2. Би го вратила времето назад или би го премотала напред? За колку време?
3. Се молиш ли некогаш?
4. Кое е за тебе „непристојно прашање“?
5. Има ли нешто што никој не те праша а сакаш да ни кажеш?user posted image



1. Пред околу 1 недела.
2. Ниту би го враќала, ниту премотувала. Од минатото научив многу работи кои ми се голема поука за иднината.
3. Да, често.
4. Посебно прашање кое го сметам за непристојно немам, но ми сметаат личности кои премногу душкаат по туѓите животи, судат за други, не гледајќи се воопшто самите себе.
5. Засега не. Ако има понатаму ќе пишам.


Морам да одам сега. Вечер ќе продолжам. Верувајте, ми го разубавивте денот user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Интервју :)
7.6.2010 18:08:02   
Bitolcanka
Немој така да се чувствуваш Тања. Воопшто не ти се лутам - напротив, многу ме изненади, во позитивна смисла user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Интервју :)
7.6.2010 20:49:19   
Bitolcanka
We're going on user posted image Продолжувам, овој пат смирено, без брзање user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Дали ќе прескокнеш некое од прашањата и нема да го одговориш и зошто?

Па, ако видам дека допира подлабоко во мојата приватност можеби ќе го прескокнам. Но, вака, гледајќи ги прашањата, мислам дека на сите можам да одговорам user posted image

Не напушти да си легнеш сама или? user posted image безобразно прашање за девојка, ама нека го
user posted image user posted image

Да, за сама да си легнам. Сама спијам сега за сега и супер ми е - опуштено, на располагање цел кревет user posted image user posted image user posted image user posted image

Ќе ни ја кажеш ли твојата најголема тајна?user posted image user posted image

Хм... Па секој човек има тајни и најинтимните ги чува длабоко во себе... Имам повеќе тајни, а за најголема user posted image не можам да издвојам некоја посебно.



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Интервју :)
7.6.2010 20:52:53   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Тереза полиграфuser posted image




Момент на вистината....вашиот одговор ееее....туп туп,туп туп....хахахахаха




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Баш така се чувствувам - како на - Момент на вистината - седната на жешкото столче user posted image user posted image user posted image

Другарке, будно следи, па после упаѓај слободно - имаш зелено светло од мене user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Интервју :)
7.6.2010 20:55:58   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Битолчанке, пријателке, кажи на скајп на кое прашање да стиснам на црвеното копче user posted image


Виктори, мила, еве на skype сум, ама тебе те нема за помош. Те барам под итно ако ми зажежи user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Интервју :)
7.6.2010 20:57:32   
tereza
Па одговорите се онакви какви што ги предвидував,искрена и непосредна секогаш,супер ти одиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:08:28   
Bitolcanka
Женски дајте 1 user posted image да се соземам, ме фати главата нешто user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

eeeeee sto ubava temauser posted image :
bitolcanke,ako ima nekoe nedorazbiranje okolu svadbata sto ke napravis ke sredis ili ke odlozis?

Ќе се обидам да средам на мирен начин, со разговор. Ќе гледам за било што главниот - последниот збор да го имаме јас и мојот иден сопруг user posted image user posted image user posted image Ако тоа во даден момент не е можно, ќе ги разгледам сите можности и ќе ја изберам најповолната, т.е. онаа којашто е со најмали недостатоци.

kade na meden mesec?

Не знам пријателке. Еднаш дечко ми спомна наместо свадба да сме оделе на шетање во Египет, но свадбата е неодминлива - 1 сончев ден се разбира user posted image user posted image user posted image или облачен (имам слушнато - ако врни на денот на свадбата младенците ќе имаат многу среќа во бракот user posted image па се сеќавам пред 7-8 години, кога бевме средношколки, татко и на 1 моја другарка велеше: Кога ќе видите дека врни одма венчавајте се user posted image user posted image user posted image
Значи, на меден месец би оделе во Египет, секако зависно од финансиите и тогашните идни услови.


ako mu smrdat nozete ,sto ke prevzemes?
malku da se nasalime,ne mi se ljutiuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ќе му речам да си ги измие или ќе одам малку подалеку од него - во другата соба - на нет на РР user posted image






_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:11:14   
Rossana
user posted image

Poveli. Sega mozes da prodolzis user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:31:48   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

дали ќе живеете сами или во заедница?

Најверојатно сами, но ќе видиме, отом-потом. Не е дојдено 5 до 12 сега да решаваме такви сериозни работи, има време user posted image

дали ќе живеете на релација битола и скопје или скопје?

Битола ќе живееме. Двата сме битолчани, па во скорешно време тука, за во иднина ќе видиме - никогаш не се знае, можеби во друг правец ќе не однесе животот...

колку деца планирате?

Па јас отсекогаш сум сакала 2, но и за тоа одлучува мајката природа. Божја работа е сепак.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:36:28   
Bitolcanka
Фала Росанче user posted image user posted image user posted image Малку на skype (со 1 колешка се договаравме нешто), малку на телефон, со прекини - побавно ми оди, но не се предавам - ќе одговорам на сите прашања user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:39:15   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Депилирано маже или влакнесто мажиште? user posted image

user posted image user posted image user posted image Cool question user posted image Па, златна средина. Да не е обрастен како грмушка, ниту депилиран како жена user posted image user posted image user posted image

Што те пали повеќе, парфем или пот? Сеа не мислам небањат 2 недели, туку онака благо запотен user posted image

Парфем, секако user posted image



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:42:42   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

тереза да и титне! или смс да и прати да се нацрта на форум!

user posted image user posted image user posted image




user posted image Значи затоа ми титнала user posted image user posted image user posted image Сум се барала на рецепција user posted image user posted image user posted image Јас мислев таа сама ме известува за темата user posted image

Така се погоди, да не излезев рано ќе видев и одговорев побрзо. Се спасив, ќе бев бомбардирана со уште толку прашања user posted image user posted image user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:44:27   
Martins mom
Dali bi mu prostila neverstvo na tvojot decko???...Bez razlika dali odgovorot e da ili ne, kazi ni ZOSTO?

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:48:44   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

Се очекуваат кратки и јасни одговори,оти многу време ќе одземи ова ако опширно одговараuser posted image и ве молам пократки прашања за да има време да се посвети и на магистерскиот труд малкуuser posted image инаку таа утрово е по училишта ги испитува децата за истражувањетоuser posted image user posted image user posted image


Фала за грижата другарке, си се обидела да ме поштедиш user posted image user posted image user posted image Инаку собирав тетратки (по 4 од ученик) и досиеја за секој ученик одделно, по 2 паралелки од секое предвидено училиште од градот и околните села - можете да замислите како ми е - собата ми беше преплавена од тетратки и тестови (ги сликав дури за доказ и спомен user posted image ). Добро во целата трчаница е што бев на места на кои до сега не сум била, ми дојде како мала екскурзија user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:54:19   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

Bitolcanke, kolku vreme ste zaedno so deckoto?

Имаше вакво прашање, но ќе одговорам пак - за 20-тина дена - 1,5 година.

Go sakas poveke nego, ili bivsiot?

Него - сегашниот user posted image Екс е испричана прича user posted image user posted image user posted image

Zapoznaena si so negovite roditeli i kako se soglasuvas so niv.

Да, се познавам со неговите. Сега е ок, но не сум многу во друштво со нив. За потаму ќе видиме. Фини луѓе се.

Koja ti e najgolemata neostvarena zelba?

Да работам со деца - едукативна дејност.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Интервју :)
7.6.2010 21:56:36   
Martins mom
Ti se nalutiv...zosto ne mi odgovaras mene?!user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?