|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.9.2016 21:54:45   
kapina
Potrebni ti se dva spermogrami vo rastojanie da bidat od eden mesec i da bidat napraveni vo dve razlicni lab krvna slika za tebe hepatit b i c za soprugot i za tebe spermokultura hormoni na. Tret den od ciklus brisevi i 4 d eho za morfologija na matka

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1251
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.9.2016 22:36:02   
orhidea242
A inseminacii ne trebaat bidejki nemam lapro samo HSG so eden ne prooden kanal.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1252
   RE: Информации за остварување на правото за И...
10.9.2016 14:33:59   
kapina
Napravi barem dve inseminacii za sekoj slucaj pa mozda ke nemas potreba od ivf

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1253
   RE: Информации за остварување на правото за И...
10.9.2016 15:50:38   
kik@
Orhideja242 najdobro javi se vo fondot I tie ke ti objasnat se sto te interesira. Eve ti brojcinja
023-289-053
023-289-012
023-289-011
023-289-010
Mnogu se fini I kulturni ama mozes da gi baras sekoj den od 12:30 do 16:30
Pozdrav I so sreka :-)


_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1254
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.9.2016 12:03:00   
gordana 123
zdr devojki sakam da mi kazi nekoj dali ilm praveno ivf vo njubor klinika i dali e pod fondot

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1255
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.9.2016 15:14:55   
kapina
Da rabotat so fondot new born klinik za iskustvo jas nemam iskustvo so ovaa bolnica no citam oti imaat mnogu pozitivni iskustva

(Одговор на членот gordana 123)
Непосредна врска до пораките: 1256
   RE: Информации за остварување на правото за И...
16.11.2016 14:23:57   
MademoiselleNina
Што документи требаат за второ ИВФ?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1257
   RE: Информации за остварување на правото за И...
16.11.2016 17:03:18   
kik@
Nina ZA VTOR OBID ZA IVF ti trebaat:
-2 spermogrami od razlicni kliniki so najmalku 1mesec rastojanie od prviot do vtoriot spermogram
-Spermokultura
-Hormonski status na 3 den od ciklus
-Pap test ne postar od 1god da e ureden
-Mikrobioloski brisevi
-Dokumenti od histeroskopija,laparoscopija ili 4d eho ako e tezok maski faktor
-Markeri za hiv, hepatit b I c
-Krvna slika, glikemija I sedimentacija
-izvestajot od ustanovata vo koja sto ti pravea ivf,znaci izvestaj od punkcijata i izvestaj od transverot
So sreka user posted image

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1258
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.1.2017 12:19:09   
Kvisko
Само да си пишам тука за секој случај. Ако не ви стигне известување од Фондот за три-четири недели јавувајте се.
Мене пред некој ден ми стина писмо дека треба да комплотерима документација а воопшто не сум дала документи и плус матичниот број беше друг на жената што треба да го добие известувањето. Се јавив во Фондот и ептен ми се заблагодарија што сум им помогнала да ја исправат грешката.
Така што се прават грешки ненамерни некогаш затоа јавувајте се.
Сега само се надевам дека таа на која што и беше упатено писмото ќе си комплетира документацијата па ќе си добие едно слатко бебенце.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1259
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Оди на:


Анкета

Прв збор
kate84

Кој беше првиот збор на вашето малечко?

Мама (53%)

Тата (16%)

Баба (16%)

Деде (11%)

Дада (5%)


Број на сите гласови: 19

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!