|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   i feel sLOVEnia
10.12.2009 10:36:20   
Julie1
Конечно без визи на одмор.... А Словенија како и секогаш наш најголем пријател и овозможува специјални понуди за македонските граѓани. Да ги откриеме убавините на Словенија, да ја искористиме убавата можност која ни ја нуди оваа прекрасна земја... А од мое лично искуство можам само да кажам преубава земја, преубави места кои вреди да се видат и прекрасен гостопримлив народ, кои имаат посебна почит кон нас Македонците... i feel sLOVEnia - I LOVE SLOVENIA!
Повеќе информации за понудите може да најдете тука: КЛИК

< Поракaта ја уредил Julie -- 10.12.2009 10:55:19 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 10:42:13   
mami
ах..колку тоа убаво звучи..ама ние сме без пасошиuser posted image user posted image мислам јас и Лука, мм си има, а ние ке чекаме до јуни

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 10:46:08   
Iva
Ги видов набрзина понудите, ептен се суууупер, екстра ниски цени. Штета што немаме пасоши. Баш штета. А вакви понуди не се пропуштаат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 10:51:41   
penelopa
E ne možam a da ne iskomentiram na temava...znači absolutno se složuvam Slovenija ima i nudi tolku različni ubavini...jas toplo gi preporačuvam banjite sum bila vo nekolku različni- znači čisto, uredeno, hrana prekrasna...potoa za tie što sakaat skijanje i selski turizam bikvalno ima kukički za iznajmuvanje...Bled e fantastičen vo sekoja doba od godinata- naprolet i naesen za šetanje, na leto za banjanje...i moreto ne e lošo na leto...jas gi obožavam Piran i Portorož i ako ste za šoping blizu vi e Trst, tamu bukvalno možete da najdete se za eftini pari...bukvalno sekoj del od Slovenija si ima svoja ubavina...epa ajde povelete
Ah ja zaboraviv Ljubljana...mene najmnogu mi se dopaga na leto..izobiluva so kulturni nastani, besplatni koncerti i sl...ednostavno mora da se doživeeeuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 10:59:38   
Enika
Лани бев 1мсец во словенија, повеке бев стационирана во Љубљана, бев и на Блед и Копар....значи феноменлно...се зањубив во Љубљана и се што видов...и цело врем викам дека прва земја која ке ја посетам од кога ке ги уинат визите е Словенијаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 11:34:35   
profesorica
Леле многу добри понуди еј, се занесов готово испланирав јасuser posted image user posted image user posted image  ние имаме биометриски пасоши лани вадевмеuser posted image user posted image user posted image

леле супер...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 12:31:14   
lilit
        I jas bas bi sakala da odime vo Slovenijna tamu ni zivee starosvaticata gi vidov i ponudite ne e skapo ama jas sega so gripov ne znam dali ke mozam zasto neli sum vo rizicna grupa kako trudnica jas i Marko imamae biometriski pasosi a mm nek si ceka viza sega koga ke dojde od rabota ke mu dosagam pa ke vidime sto ke bide. Inaku uste lani sakavme da odime  tamu


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 12:52:32   
mami
Абе да не беше Јуле ке заборавев да му закажам на Лука за пасош...ама ко мора да му вадиме по брза постапка, дека сега закажувале за до ноември догодина, а јас и мм сме во јуни...
а Словенија ке не види летово се надевам..само здравје да има

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 14:28:22   
Еца
Одлична можност да се посети Словенија, да се видат сите нејзини убавини. Секоја чест за оваа акција и нормално сега се наметнува прашањето дали некогаш воопшто сте размилувале за Словенија како земја која можете да ја посетите и да видите неверојатни убавини?
А оваа понуда е неверојатна, навистина сум изненадена колку убава можност.user posted image
Ова е нешто на кое никој не може да одолее, ајде многу ме интересира дали би ја искористиле можноста?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 15:54:30   
profesorica
јас веќе разговарав со мм, има понуди за околу 120тина евра за двајца.само сега незнам уште колку ќе треба за по пат и за тамуuser posted image ама сепак многу примамливи понуди.отсекогаш сум сакала да ја посетам словенија, имам слушано доста добри муабети за неа а и по шетањето сме со мм, планираме и Дамјан да го навлечеме user posted image user posted image user posted image

освен тоа имам и пријателче со неговата жена трудница во Словенија па многу е веројатно дека за нова година би отишле таму.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 16:04:15   
penelopa
Profesorice, patot Skopje- Ljubljana so avtomobil čini okolu 120evra znači vo eden pravec ( znači patarini i benzin), plus hrana- zavisi koklu ke odmarate i kade, avtobus vo eden pravec e 65 evra...e sega za trošenje neznam da ti kažam, zavisi što ke posetite ama opšto gledano cenite se ko vo Sk možebi 10 % poskapi, na primer kafe vo centar na Ljubljana e 2-2,5 evra...

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 16:39:26   
ananikol
Slovenija ja imame poprilicno prosetano i mnogu mi se dopaga i prirodata i lugeto.Edna godina koga idevme na odmor zastanavme nekolku dena vo rimske toplice i majka mi bese togas so nas,od togas taa sekoja godina si praktikuva da si najdi vreme za tamu.
Planinskata atomsvera i ciklamite mi se cinat posebni.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 18:25:01   
Emica
Spored ponudite koi gi razgledav mislam deka se neverojatni, bidejki pred nekoe vreme bevme so mm na Bled.Toa ne se opisuva so zborovi. Daleku poskapo plativme od cenite koi sega gi vidov, no ne zalam. AKO NESTO VREDI DA SE VIDI TOA E BLED

http://www.youtube.com/watch?v=cgdzJj5ZwA0

Procenete sami.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 18:36:25   
Еца
Леле убавини. Дефинитивно ќе ја посетам Словенија при првата моја прилика. Немам коментар, но погледнете го ова видео КЛИК ТУКА

И ги чекам вашите комнетариuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Emica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 19:07:41   
Enika
Се пакувам уште сега и на 19 тргнувам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 19:12:05   
Еца
Еника навистина одиш во Словенија? Кога ќе се вратиш ти правам интервју, сакам да напишеме приказна за тоа каско си поминала, а еве сите кои ја имаат посетено Словенија и сакаат да ни ги раскажат импресиите нека ми пуштат пп да направам интервју за нивната посета на Словенија.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 19:15:40   
BEBICA
Jas ne sum bila vo Slovenija no bi sakala da odam.Velat deka e mnooogu ubava, i deka lugeto se mnooogu kulturni.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 19:21:50   
Enika
Лугето се топ...европски а сепак наши ...леле сакам ептен сакамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 20:08:31   
Julie1
Лугето се топ...европски а сепак наши ...леле сакам ептен сакам


Јас често велам Slovenia is mix of the best of south and west! Го имаат убавото од западните земји и од јужните земји, странци а сепак наши user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 20:21:33   
Enika
па да бидам искрена...таму мислам дека би можела да се преселам...ем не далеку ем по менталитет не се разликуваат мн ем се европски...најдобра комбинацијаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: i feel sLOVEnia
10.12.2009 20:24:12   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Еника навистина одиш во Словенија? Кога ќе се вратиш ти правам интервју, сакам да напишеме приказна за тоа каско си поминала,


Еника ајде ти се молам немој да ми го игнорираш прашањево зошто додека не добијам одговор цело време ќе те гњавамuser posted image што да правам таква сум, удавuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: i feel sLOVEnia
11.12.2009 9:38:19   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Profesorice, patot Skopje- Ljubljana so avtomobil čini okolu 120evra znači vo eden pravec ( znači patarini i benzin), plus hrana- zavisi koklu ke odmarate i kade, avtobus vo eden pravec e 65 evra...e sega za trošenje neznam da ti kažam, zavisi što ke posetite ama opšto gledano cenite se ko vo Sk možebi 10 % poskapi, na primer kafe vo centar na Ljubljana e 2-2,5 evra...


120 evra vo eden pravec??? убаво разбрав.значи 240 евра за патот само ќе дадам???? па тоа е многу!!!

+ зелен картон е 2400 денари а со автобус нема шанси да идеме.user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: i feel sLOVEnia
11.12.2009 10:01:28   
penelopa
Da, da točno si razbrala, tolku čini pataot...ali toa e najeftina varijanta, so avion e povratna karta okolu 400 evra za eden...taka da da skapo e!

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: i feel sLOVEnia
11.12.2009 10:08:23   
mami
професорице јави се во Јат  имаат промотивни цени сега за авионски карти, заради безвизниот режим

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: i feel sLOVEnia
11.12.2009 10:12:14   
jovanka
se e ubavo ama bez dovolno pari nisto od EU i Slovenija zatoa ajde stedenje pa zdravje na odmor Slovenija

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?