|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
10.5.2013 23:45:34   
skopjance
Mamicka77 tolku se cenite na klinika poveke od 2500 den. nema da platis jas koga pravev laparaskopija mi napravija samo 2 dupcinja edna kaj papokot i edno podolu na strana. Ne znam koj ti kazal deka pravat rez od eden kraj na drug ne pravat taka duri ni za carski a kamoli za edna cista. Najubavo prasaj si na klinika kako ide procedurata zatoa sto ne mi se veruva vo toa sto go kazuvas.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Хистероскопија
11.5.2013 0:12:40   
Melanija RR
Јас лани правеве лапаро и хистеро на ГАК платив 2.200 ден ,една ноќ и толку,услови супер.Невреди 1.000 евра за една ноќ

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Хистероскопија
11.5.2013 14:12:57   
lanicka30
jas pravev laparohisteroskopija pred eden ipol mesec na GAK i me kostase 1700 denari me zadrzaa edna noki i utredenta sabjleto me pustija inaku intrevencijata ne e nisto stasno i ima samo dve mali zasekotini na dolniot del i gorniot del kaj pupakot so edno konce samo znaci deka e mnogu malku seceno inaku jas za ovaa intervencija cekav 9 meseci i toa so covek zosto imase nekoe proremetuvanje i zastoj so periodot koga strajkuvaa i se bese nadvor od red....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Хистероскопија
13.5.2013 13:54:28   
bik4e
Ќе парвам хистероскопија на клиника и малку сум испласена user posted image
Ако може некој кој што ја правел оваа интервенција да ми пиши нешто повеке за неа user posted image

(Одговор на членот lanicka30)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Хистероскопија
13.5.2013 14:04:54   
Melanija RR
Ако правиш само хистероскопија истиот ден си одиш дома.Така лани беше со цимерката моја на ГАК,а јас со лапаро и хистеро само една нок поминав таму.
Воопшто ама воопшо да не се плашиш.Ден пред интервенција треба дома да се прочистш, ти даваат на ГАК упатство,доаѓаш сабајле, си седиш во соба, кога ќе ти дојде ред те викаат.Кратко си под анестезија и после шок собата те враќаат во твојата соба и ти даваат инфузија и тоа е тоа.
Со лесно да поминеш и не грижи се user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bik4e)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Хистероскопија
13.5.2013 17:34:34   
bik4e
Fala Melanija na brziot odgovor user posted image
Kako koj doktor ti gi vrsese intervenciite?
Jas ke pravam samo histeroskopija i sum kaj dr Tofovskiuser posted image
pozdravce

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Хистероскопија
13.5.2013 20:24:49   
Melanija RR
Јас бев кај др.Трајковски ,а фален колку и него е и др.Тофовски
Со лесно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bik4e)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Хистероскопија
14.5.2013 16:02:05   
bik4e
Фала Меланија user posted image
поздрав

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Хистероскопија
29.5.2013 23:54:21   
Anonimen
Колку време после Хистероскопија не смее да се има односи ?Правев Хистероскопија пред два дена и ми беше одстарнет септум од матката ...

(Одговор на членот bik4e)
  Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Хистероскопија
30.5.2013 11:13:03   
Melanija RR
Тоа зависи од случај до случај и најдобро е докторот што те оперирал да го прашаш.Јас не прашав и иако беше само дијагностичка хистероскопијата чекав да добиам па потоа имав односи.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Хистероскопија
22.6.2013 1:05:17   
bik4e
Направив хистероскопија ми беше отстранет септум,ме интересира колку време треба да се пазоме после операцијата или веднаш моземе да почнеме со обидите за user posted image ?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Хистероскопија
22.6.2013 2:11:00   
vezilka RR
Јас после операцијата добиц препорака три месеци да правам пауза и после да продолжам со овидите. Веројатно е потребно време раната да зарасне доволно.

(Одговор на членот bik4e)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Хистероскопија
22.7.2013 13:07:13   
Hopeful RR
Хмм... мене исто ми правеа хистероскопија со метропластика за септум, и ми рекоа дека можам што сакам да правам, вклучувајќи и секс, така што, јас мислам да се опуштите user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Хистероскопија
6.8.2013 22:27:56   
bebpce
Денеска правев хистероскопија со метропластика , ми отстранија септум од 7 мм. Зафатот го правев во Систина.
Инаку ако ве интересира за цената :
Хистероскопија -остранување на септум : 36000.00
Болничко сместување за 1 ден без ноќевање: 3600.00 ден
ТЕрапијата што ми ја дадоа за да ја пијам за пред зафатот 30 апчиња (1 е 50 ден.): 1500.00
Лабараторија(крвна слика, крвна група, вируси хив, хепатитс...) 5900.00 ден

Значи се на се вкупно : 47000.00

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Хистероскопија
7.8.2013 15:27:05   
Melanija RR
bebpce ти посакувам што поскоро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebpce)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Хистероскопија
8.8.2013 23:03:17   
nataly86
Treba da pravam histeroskopija za da mi otstranat septum, dr mi prepisa da pijam terapija Danoval od prv den od mens. Me interesira so terapija ste piele? Dali od 1 den od mens ili nekoja druga sema?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Хистероскопија
8.8.2013 23:20:51   
vezilka RR
Јас пиев Јасмин по шема. Мислам дека беше од прв ден од циклус, па ги пиев 21 ден после. Не се сеќавам точно.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 0:18:15   
sasaiciko
Poradi visoka sedimentacija ne napraviv hsg i dokumentite za invitro mi gi vratija i mi kazaa deka za povtorno da mi bidat razgledani treba da naprava laporo histeroskopija so persuflacija dali moze nekoja od vas da mi go objasni procestot od pocetok do kraj,dali ima potreba da se lezi vo GAK i kolku cini .Vi blagodaram

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 0:23:30   
kapina

ИЗВОРНА ПОРАКА: sasaiciko

Poradi visoka sedimentacija ne napraviv hsg i dokumentite za invitro mi gi vratija i mi kazaa deka za povtorno da mi bidat razgledani treba da naprava laporo histeroskopija so persuflacija dali moze nekoja od vas da mi go objasni procestot od pocetok do kraj,dali ima potreba da se lezi vo GAK i kolku cini .Vi blagodaram

da ima potreba da se lezi na gak najdobar doktor tamu edr trajkovski se lezesamo dva dena cenata eokolu2000iljadi den

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 0:28:20   
sasaiciko
samo za procedurata ili sose se komletno za dva dena e 2000

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 0:37:27   
kapina
So se procedurata se e tolkuotprilika jas pred3godplativ2200den segacitam okoly1700den bilo

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 0:47:25   
sasaiciko
Da te zamolam dali bi mozela samo nakratko da mi ja objasnis procedurata

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 1:18:00   
kapina
A imam zaboraveno veke procedurata pies prvo jasmin po ciklusot odes na gak od 6saatot vecerta nema da smees nisto ni da jades ni da pies. Jadenje pienje duri po laparoihisteroskopija posle laparoihisteroskopijanaredniorden te pustat doma ke pies nekolku denaklindamicin ii nekoi vaginaleti ne se sekavam koi bea I posle 5dena mislam ti hi vadat koncite od operativniot zafat inaku se prave do12 celosna anestezija laparoihisteroskopija

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 1:26:59   
sasaiciko
Ti blagodaram mnogu

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Хистероскопија
9.8.2013 8:44:26   
latica

ИЗВОРНА ПОРАКА: sasaiciko

Da te zamolam dali bi mozela samo nakratko da mi ja objasnis procedurata



Хистеролапараскопија правев на ГАК кај Д-р Тофовски. Еден ден претходно само ми дадоа да пијам Дулколакс за прочистување и никакви други хормони не пиев. Сабајлето појдов и во 8ч30 влегов во сала. Со целосна анестезија се прави, а утредента си одиш. Само една ноќ си таму. После тоа ми дадо циклопрогинова и естрофен да пијам. Првите 21 ден (толку апчиња има во пакувањето, а од вторите 7 дена. Сега мензисот ми доаѓа точно на 28 дена.
Чини мислам околу 1700 ден вкупно со се.
Поздрав ако ти помогнав user posted image

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?