|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
16.1.2016 2:36:17   
Hopeful RR
Драга nena_lonley, изненадена сум како комуницира твојата матична, воопшто не е човечки, а ни професионално да се каже такво нешто на таков начин, посебно пак само врз основа на ехо. Бидејќи сакаш да ја смениш, ти ја препорачувам мојата матична - др Снежана Миленкова, работи во ординацијата на др Васо Коруновски, познато како бивша МВР амбуланта (кај Дос, во центар е).

Ако имаш време можеш да читнеш наназад во темава, имаме доста пишувано, меѓу другите и јас со моите неубави искуства со претходната матична, која ја сменив со др Миленкова и сум презадоволна. Професионална, стручна, позитивна, реална, коректна, навистина срце од доктор. Инаку во мојот пат до забременувањето ми помогна др Митко Ивановски од Систина, и додека бев бремена заеднички ме водеа.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Гиниколози - препораки
16.2.2016 18:28:44   
ivcemk
devojki dali mozi da mi kazite vo bitola koj doktori se dobri jas mojot dok mi e maticen 15 god no ne sum zadovolna nisto na razgovara so mene ke mi daj terapija ako e potrebno i tolku kako nezainteresiranm mi e .. pa sakam vase mislenje kaj koj drug doktor da odma zboram za dobar i strucen doktor sto znae sto ke saka da te pregleda ubavo i se ubavo da ti objasni a ne samo da ti gi zeme parite i nisto da ne napravi i neznae...

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: Гинеколози - препораки
23.2.2016 10:47:16   
ivcemk
koj ginikolog e najdobar vo sistina ?

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 25.2.2016 10:20:35 >

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: Гинеколози - препораки
25.2.2016 14:55:28   
ivcemk
ajde devojki cekam sakam da odam sisitina no nezam kaj koj doktor ajde preporaki


(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: Гинеколози - препораки
25.2.2016 16:12:32   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivcemk

ajde devojki cekam sakam da odam sisitina no nezam kaj koj doktor ajde preporaki


Дрaкулевски, Пaнчевски, Тимчевa....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: Гинеколози - препораки
25.2.2016 16:44:21   
ivcemk
nblagodaram..mene mi go pofalija dr badjakov..sakav i drugi mislenja,,

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: Гинеколози - препораки
25.2.2016 17:10:09   
mommy_angels RR
Ивце , Баџаков е одличен стручњак,но колку што знам кај него одат за операции и такви некои работи.Е сега се зависи за што сакаш ти да одиш.

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: Гинеколози - препораки
25.2.2016 21:18:36   
ivcemk
strikno samo za operacii se odi ? za pregledi ne? mene eden ginikologot me preporaca kaj nego isto ovdeka koga citav za nego za stucnosti gledam pise nesto i kako ginikolog urolog i i so mokrenjeto nekogas ima problemce pa zatoa i mi trgna vnimanie..

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: Гинеколози - препораки
25.2.2016 22:52:49   
MamaKiki
Dr Ruse ako si od Bitola ima i privatna ordinacija, ima vraboteno doktor ke ti se pisi maticen jas sum prezadovolna od odnosot na dvata doktori inaku pregledite se naplatuvaat standard kako i kaj dr ginikolozi vo bt
Covekot epten ima iskustvo mozis da odis i so upat od kaj tvojot maticen vo drzavna, i majkami odese za pregledi vo bremenosta so bratmi kaj dr Ruse i jas odev i plus toj me porodi, se molam i za ovaa bremenost da bide vo boksot so mene :)
Dr Toni epten objasnuva se dodeka imas prasanja ima i odgovori
Ti preporacuvam da napravis pregled kaj dr Ruse iako oli Dr Toni e odlicen

(Одговор на членот ivcemk)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: Гинеколози - препораки
9.3.2016 10:14:13   
AnnaMolly RR
Може ли да ми препорачате НАЈДОБАР гинеколог за 4Д ехо но НЕ во бременост? Само да не е Димчев од Систина, кон него имам голема одбивност поради ХХХ причини за кои не сакам да зборувам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: Гинеколози - препораки
24.3.2016 12:16:11   
тридесете
Значи, јас бев кај д-р Бојчева додека беше во склоп на Ложанковски, е сега таа има своја ординација и за преглед се мислам дали да продолжам кај неа (бев еднаш во новата ординација ама друг доктор имаше приватно што работи а итно ми беше) и некако не ми изгледа чисто чудно е, па се мислам додека картонот ми е кај Ложанковски и сум во овој вакум период дали да продолжам кај Бојчева или да барам нов матичен? ПРедлози????За некој добар со бремености и што зима нормални цени а не да биде матичен а да наплаќа како приватно (пример кај Бојчева такви цени имаше додека одев)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: Гинеколози - препораки
16.6.2016 10:56:16   
ale24
nekoj da ima iskustvo so doktor Ilievski vo Cair ... 35 nedela sum za edna ned mi dade maticniot upat so moj termin kaj nego zasto sakam da se poragam vo cair i po preporaka negova mi kaza za nego sakav kirovski ama nema sloboden termin ... iskustva so nego , kako i poroduvanje vo cair , kakvi se uslovite ... mi se blizi terminot pa baram iskustva ....user posted image

(Одговор на членот тридесете)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: Гинеколози - препораки
16.6.2016 13:28:15   
Neurotoxin RR
Искуство со докторот немам и не сум слушнала, меѓутоа за условите и начинот на работа на тие доктори таму знам дека ги фалат многу повеќе од клиника, имам сретнато две три родиклки кои се презадоволни и од третманот на докторите, сестрите и апартманите. Мислам дека можеш да бидеш мирна и да ги поминеш убаво овие неколку недели. Јас т посакувам се најдобро, ти праќам позитивни мисли и лесен пораѓај.

(Одговор на членот ale24)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: Гинеколози - препораки
8.8.2017 2:09:01   
emaaaa
Bi ve zamolila dokolku ima nekoj broj od dr. Trajkovski da mi go kaze... Odnapred blagodaram

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: Гинеколози - препораки
9.8.2017 13:42:53   
kapina
Email Dr TRAJKOVSKI e na odmor do 17 avgust

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: Гинеколози - препораки
23.3.2019 17:18:04   
myhappiness
Здраво, на темава одамна никој не пишал :)
ве молам за мал помош, се работи за избор на доктор за конизација
ГАК - Др.Бушиновска
СИСТИНА - Др.Тимчева
СИСТИНА - Др.Митко Иванов
РЕМЕДИКА - Др.Бабушку
ако имате и некое искуство со докториве или колку ве чинело во ГАК колку на приватно, ве молам пишете...
Многу ви благодарам

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: Гиниколози - препораки
9.7.2019 0:23:40   
Asel_Malik_Shop


Zdravo devojki ja sum nova clenka na ovoj forum sakam da prasham dali nekoja pravela invitro vo bolnicata NewBorn kaj dr-Vladimir Trajkovski i kakvo iskustvo imate, i mislenje imate za ovaa bolnica, jas pred 7 godini pravev ivf vo remedika neuspesno mi napravija golem stres deka imam hepatit c faza na ceroza na crn drob i sve sto plativ privatno od eho do inekci mi propadnaa vo manu mi pokaza deka nemam nikakov hepatit c potoa vo sistina idam pracam HSG sve ok pravev inseminacija dve, nisto neuspesno, denes gi nosam site dokumenti vo NewBorn bolnicata doktorot mi vika rezulatot od HSG ne mi se dopagja ima kako senka i plus Tumur 8cm kako ti pravele invitro so vakov tumur, mi rece laparoskopija i histeroskopija da pravam vo septemvri a sega mozam samo da pocnam sve za invitro no embrionite ke gi zamrznam posle 6 meseci transfer. posle operacija. pa sakav iskustvo da mi kaze nekoja bi blagodaram❤️❤️❤️❤️

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: Гиниколози - препораки
9.7.2019 16:00:17   
VAGA91
Девојки ми треба мала помош.
Вчера правев тест на бременост и ми се појави втора бледа линија.
Не знам точно како да пресметам која недела сум.
Последна менструација ми беше од 14.06-18.06, а мислам дека зачнато е на 23.06. 
Имам закажано на гинеколог за 3-4 дена ама сум нестрплива.

(Одговор на членот Asel_Malik_Shop)
Непосредна врска до пораките: 1093
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 42 43 [44]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga odite na letuvanje poveke preferirate ?

Da se banjate (12%)

Da se soncate (25%)

Da set_ate (12%)

Da spiete (0%)

Od site po malce (50%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!