|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
10.6.2011 18:54:20   
mamicki
Nosam masko bebe, a kje go oblekuvam kako i prvoto- vo site boi, osven vo crna i rozova.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
10.8.2011 12:40:39   
Mihaela 2010
Pred da se porodam zolva mi i imase iznakupuvano obleka skoro se vo rozeva boja,nekoja potemna nekoja posvetla.Od sekogas me nervirala taa boja,ama sega za se sto ke se fatam po prodavnici e rozevkasto.Ednas barav nekoi raboti da se vo crvena boja,lugje se ubiv od setanje nikako da najdam crveno.Inaku imame beli raboti,kafejavi poretko,zolti,nekoi sivi pantalonki..

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
10.8.2011 12:42:13   
Maca25
Во сите. Невероватно убаво и стои сино и зелено, дури и зелена и е омилна боја. А сите и купуваат розеви алиша. user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
10.8.2011 12:58:15   
miana
sekoja sven sina
devojka e


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
10.8.2011 13:00:49   
vida
Vo site boi samo rozevo ne...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
11.8.2011 1:27:05   
ananikol
 

Prvoto since go oblekuvav vo site boi (osven rozeva se razbira) duri izbegavav plavo,sino a sega pak za vtorovo since nekako se za sto ke se fatam e plavo,sinouser posted image

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
24.8.2011 15:18:50   
omorfo89
Vo rozova boja pretezno ama zelena i sina najubavo i stoi bidejki ima sini oci. Vo site boi ja oblekuvam samo ne vo crna user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
24.8.2011 15:35:42   
AnnaMolly RR
За Филип сите ми носеа нешто сино, тегет, бело... А јас како мало дете се радував кога ќе ми дадеше некој нешто портокалово, жолто, црвено. Јас му купувам облеки во разни бои. Мислам дека најубаво му стојат жолта, портокалова и црвена. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
1.9.2011 9:30:36   
Kuklicka2
Бидејќи повеќето алишта ни се розе и циклама во таа боја е најчесто облечена, но практикувам во сите бои да ја облекувам, па така летово често бевме во црвено и тегет (морнарско нели user posted image )

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.9.2011 1:25:32   
Baka
Макси го облакам во сите можни бои и дури имам едно розево кошулче со сини шари што едвај чекам да му го облечам. А најубаво му стои бела и жолта, пошто е блондинче на мама и тато! user posted image

(Одговор на членот Kuklicka2)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
10.9.2011 13:41:45   
Bububebe
Повеќето алишта ни се розови,бели.Имам едно мнооогу убаво фустанче сиво со црно,за него имам и црни чевлички,многу сакам да му ги ставам ама има многу коментари од типот: ајде бебе во сиво и црно user posted image

(Одговор на членот Baka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
16.1.2012 11:06:46   
vezilka RR
Летната облека му беше во различни бои. Јас многу сакам да го облекувам во зелено. А како ми испадна зимскава облека 90% да е сива не ми е јасно..Сега е ист како татко му user posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.2.2012 13:47:00   
Luci
Во главном плаво, тиркиз, зелено, бело, сиво, црвено и да....тегет....на све идеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
6.4.2012 12:58:32   
mamymamy
Kerka mi najmnogu vo rozeva boja(podarocite bea site takvi), i posle  sama si barase rozeva boja.
A sin mi vo site boi.
Imame i crni pantaloni.


A vo leto i dvajcata vo belo i sino.


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
13.4.2012 0:22:21   
Fiao
Kerkra mi e najcesto vo sino, belo, kafeno i zolto, kako i site ostanati boi, osven onie otrov nijansi na rozevo user posted image .

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
13.4.2012 0:38:25   
Ikana
Па која ми се фати, буквално имаме од сите бои по нешто. Сива со розева ми е супер комбинација, немам аверзија спрема розево, баш ми е слатко за бебенце, а и нежна лила ама као песочна една нијанса, па и другите нијанси ми се посебно хит!!!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
13.4.2012 14:47:02   
light
I jas mojata kerka ja oblekuvam vo site boi imam od site boi od belo do crno hehe

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.8.2014 0:58:42   
Felly RR
Ги имаме сите бои, и јас на М и кажувам дека не се делат боите на машки и женски, исто и играчките, туку се сите детски, ама сум забележала дека има децата во градинка што ги класифицираат на машки/женски. Така еднаш М за да има докаже на децата дека панталоните (сиви по боја) не и се машки, им покажувала дека на поставата внатре има цветчиња. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот light)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.8.2014 1:21:59   
Defne90 RR
Ги облекувам сккоро во сите бои.И мене ми е глупаво тоа класифицирање на боите.Според мене не постои машка и женска боја него постои машка и женска облека.Така би требало децата да се учат уште од најрана возраст.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.8.2014 10:55:47   
Dilina
Јас несакав ич розево, а дека женско сите ни донесоа розеви парталчиња, само кумата зошто знаеше ни донесе едно компчетче со црвени шарки хахаха... а ја облекувам во сите бои и што е најинтересно мн убаво и стои плавата боја, а и јас ја сакам многу, па бевме спремни и плава количка да земеме :D и јас не ги делам боите, туку си ја облекувам како ми душа сака а и повеќе ги сакам ладните бои како плава зелена итн одколку розева што од никогаш не сум ја носела јас, а на моево сега му облакам пошто скоро се што ни донесоа е розе :D на јатрвата ми и кажав дека не зимаме розе ништо, она ме сватила дека и се пожалив па кога ми донесе еден куп розеви алиштенца хахаха..... ама нема везе, битно не е голо user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.8.2014 12:25:50   
Mihaela 2010
Eden period na kerka mi omilena i bese plavata boja,pa taka fustancinja maicki ni bea plava boja,rozevata nekako nesvesno ja izbegnuvam,pa taka letovo preovladuva portokalovata,plava,zelena,violetova...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.8.2014 13:15:59   
Ilina87
Јас ни розева ни сина боја сакам, посебно сината онаа небесно сина не можам да ја смислам. Син ми го облекувам скоро во сите бои со исклучок на овие две, најчесто во зелено, а имаме и многу алишта со црвена боја, мојата омилена user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.8.2014 16:32:24   
sonc90
vo site boi osven crna i kafena(bidejki nemame niso kafeno kupeno),ama naskoro ke ja oblakam povekje vo rozevo osekjam zaso koga ke pocnat da doagaat na povojnica se rozevo ke mi nosat toa sum sigurna!nemam predrasudi kon boite posebno koga e doma zaso nikoj ne ja gleda a i baska i nie vozrasni zeni pa nosime i zeleno i sino pa sto?

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
18.9.2014 1:22:02   
Melanija RR
Доминира плаво белата,но последно зелено и нешто со делови портокачово и жолто.Има и црвени тренерки и маици.Ама и количката е црно црвена (по мој избор) и ми се има случено М во количка,црвени тренерки,плаво лигавче,цуцла и кондури и да ми речат ,,Машко е?,, user posted image мислам дај

Во книѓара се посегна да ми покаѓе ранчиња на розево user posted image јес да е бел ама на женско неличи

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
2.12.2014 11:09:15   
caciana
Od site boo(maski ili zenski) Ne gi sakam rozovata I teget plavo.Drugo mozi se! Normalno I crna Ne sakam.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?