|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
6.4.2011 20:32:37   
lukas
vo teget,siva (griava)plavo nebesno i tie se pocestite boi na lukas gi obozavam tie boi..drugi vo plakarceto se zeleno i belo..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
6.4.2011 23:25:14   
Maca25
Во плакарчето на нина ги има сите бои, од бела, сина, зелена, црвена, црна, но преовледуваат розевата и лила. Што да правам кога таа сама си ги бира алиштата?!? моментално хит ни е лила. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
6.4.2011 23:31:29   
Tanjat7880
Seushe mozam da odlucuvam za garderobata na mojot sin i nejzinata boja i zatoa preovladuva teget,sina no najubavo mu stoi CRVENA!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
6.4.2011 23:44:41   
aleksandra90
I jas sin mi go oblekuvam vo site boi osven vo rozeva, lila.. Sepak najmnogu mi se dopagja koga ke go vidam oblecen vo crveno..user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
6.4.2011 23:48:40   
denim
Kerka mi najcesto vo roze, lila i zelena a malite sincinja vo teget, oranz i zelena. Se razbira imame garderoba i vo drugi boi, no ovie se najzastapeni.

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 0:32:18   
Snowhite RR
Јас за жал се уште не одлучувам за боите, затоа што се уште носи алишта кои му се поколон од роднини, пријатели, што за повојница, што за роденден, но на поблиските им сугерирав дека сакам зелена и претежно таа преовладува, макар што има и на плаво, тегет, жолто и нешто сиво се наоѓа
Инаку немам предрасуди за боите, има носено дури и црвено (такви беа тренерките, тегет долните, а горната од напред црвена) и едно виолетово карирано кошулче има, многу е убаво, а исто така ја сакам и портокаловата боја. Кога го купувавме скафандерот, не праша какво е, машко рековме и ни покажа само плаво и кремово, па после гледам и на портокалово имаше и ептен ми се бендиса, и тоа го купивмеuser posted image Е сега ептен во некоја розева нежна не би го облекла

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 7.4.2011 0:39:01 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 1:40:12   
ikki
andreja naj4esto e vo crveno mn ubavo i stoi ama ima i poveke rozevi raboti  na povojnica so i gi nosele.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 8:39:20   
skorpijana
najcesto vo sina ili siva ali imaat i vo drugi boi postariot sin mnogu ubavo mu stojat crveni bluzi pa taka da ima i crvena obleka sekako i vo drugi boi osven rozeva lila

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 10:31:22   
penelopa
Во која боја и да го облечам син ми ми е многу убавuser posted image
Бидејќи е бел се му стои убаво. Се водам од тоа мене што ми се допаѓа па му купувам. Дали било сино, зелено, црвено, бело, жолто не е битно. Мислам дека изборот е многу голем бидејќи секоја боја има повеќе нијанси па може да се комбинира.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 10:39:47   
Pepelaska *
Според мене нема детенце на кое некоја боја не му стои убаво, а и јас се нервирам што кога ќе прашам во продавница за машко само сино ми даваат, неговите алишта се претежно такви сите такви му носеа , со мал исклучок на зелено, сиво па и црвено, си ги носи тие пошто ако купам немам место кај да чувам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 11:05:20   
Tanjat7880
Pepelashka,moeto dete e primer za toa kako meze nekoja boja da ne mu stoi na nekoe dete,bel e Gabriel ko proziren da e pa ako mu oblecam krem,zolta ili portokalova boja ko da mi go nema deteto!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 11:20:07   
mama26
user posted image temava e , vo site boi [osven rozeva] go oblekuvam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
7.4.2011 19:44:20   
Felly RR
Најмногу розево и лилјаково ама тоа се комбинира со сино, сиво, бело. Последно што и купивме: сиви панталони и џемперче сиво - бело - лила (на риги)... и кога ја облековме со бело кошулче му велам на мм - ако и го соблечам џемперчето, некој може да си помисли дека е машкоuser posted image
Ама па ако е женско не мора само во розево да еuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.4.2011 0:16:39   
ole2004
Eva ja oblekuvam vo site mozni boi,pa i sino,sivo,teget,maslinesto...Mnogu me raduva sto oblekata koja ja dobivme na poklon ne e isklucivo rozeva bidejki bas i ne ja obozavam taa boja.Ne mi e jasno zosto ako e devojce mora da rozevo koga ima tolku ubavi boi i nijansiuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.4.2011 8:57:27   
petra27
Stefan najcesto go oblekuvam vo crveno,belo,teget....mnoooogu retko vo sino i zeleno...poubavo mu stojat jaki boi

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.4.2011 13:07:50   
AnnaMolly RR
Имаме гардероба во сите можни бои. Портокалово, жолто, сино, малсинесто, тегет со шари во сите бои, пижами со сини и розови мечиња, сиви, црвено-тегет...
Од сите алишта што сме ги добиле за поклон дали 20 % беа сини, сите други различни бои. Од братучетка ми имам земено и некои тренерчиња со цветчиња user posted image  
Имаме лилакова блуза со бело, воопшто не е женска. Има и розеви маички, а наменети за машки. И во такви би го облекла ако му стои убаво.
И јас кога му купувам нешто гледам да не е сино, па не мора се да му е во таа боја ако е машко!

А да имам ќерка во сите можни бои ќе купувам облека, па дури и сино, тегет...
Мислам дека нема некоја боја која е строго машка или женска.




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.4.2011 13:26:30   
kremco
Jas sin mi go oblekuvam najcesto vo teget,najubavo mu stoi so sinite oci..Ima sivo,zeleno,belo,kremasto,sino ama pretezno teget sto veke i zdodevno stana,mora da se podnovime..Sega sakam posvetli farmercinja i nekoi poubavi boi crveno,zeleno site mu stojat ubavo..user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.4.2011 20:37:23   
Pregnant
Кај мене иако и двете се женски, воопшто не се ограничувам на боите. Розовата не ја обожавам воопшто, така што тоа што го имаат розово им е донесено на поклон. На поголемата убаво и стојат појаки, потемни бои, кафеава, маслинеста, темно лилјакова, а сега на малата некако почнав со тегет. Се смеам и велам синот на мајка. 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
16.4.2011 21:08:33   
julijajaneva
Jas sun nova na forumov. Imam bliznaci, masko i zensko. Gledam sekogas da se obleceni ubavo. So boite sekogas epten zenski boi za Sara i epten maski boi za Filip. Ke mi kaze li nekoj kade kupuvate ubavi baletanki za zenski bebinja i po koja cena gi plakate? 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
17.4.2011 11:30:39   
Martins mom
Све му боје, лепо стојеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот julijajaneva)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
17.4.2011 16:21:11   
Џесика
Претежно во црвено го облекувам, портокалово, сиво, нешто малку имам плави и зелени алишта... и затоа ми требаше година дена да ја убедам комшивката дека е машко... буквално цела година девојче го мисли дека е... (сфатив откога ми кажа пред некој ден дека не требало веќе да го шишаме, греота било, девојче било) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.5.2011 22:42:25   
mami 3.
Jas koga se porodiv so prvata kerkicka se rozevo ni donesuvaja, so vtorata isto se rozevo. I mm vika preku glava mie rozeva boja, i den denes koga kupuvame nesto za niv dve sekogas im zemame alista na svetlo zelena, zolta, crvena, violetova, pomarangjesta boja. Sega vece i so 3-to bebe na pat, ako bide zensko ipak ce odvojam nesto od rozevite alista od sestrickite (po inat na mmuser posted image ) ali ako bide masko zdravje, moram mnogu alista da frlam ili da gi dadam na nekogo. Zatoa jas sum za toa koga ce se rodi bebe, ako e zensko da ne se nosi alista se vo rozeva, ili ako bide masko da se nosi se plava boja.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
9.5.2011 22:54:56   
rina13
u sekakvi boi belo zeleno zolto violetovo u sto stignam u toa ja oblekuvam

(Одговор на членот mami 3.)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.6.2011 23:38:37   
elenaj
Najcesto vo rozevo ( neli site nosat rozevo za devojce user posted image ) belo i zeleno ama na majka mi i se smaci da ja gleda samo vo rozevo pa i kupi lilavo bodi i belo kompletce kombinacija so crveno i teget user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Во која боја го облекувате своето дете?
8.6.2011 23:47:14   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Све му боје, лепо стојеuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image  
Исто и на мојата мома. Имаме облека во сите бои.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?