|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: колку често сексуални односи
20.2.2012 11:34:23   
Neo_Matrix
Zdravo devojcinja,
Ne znaev deka e taka redot, odam na temata "Da se zapoznaeme" da se pretstavam. A inaku gi citav vasite komentari na mojot napis i moram da vi se pofalam deka vikendov imase akcija. i toa dvojna. nesto se sluci, ne znam ni jas sto user posted image .

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: колку често сексуални односи
20.2.2012 14:33:15   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Neo_Matrix

Zdravo devojcinja,
Ne znaev deka e taka redot, odam na temata "Da se zapoznaeme" da se pretstavam. A inaku gi citav vasite komentari na mojot napis i moram da vi se pofalam deka vikendov imase akcija. i toa dvojna. nesto se sluci, ne znam ni jas sto user posted image .


И?

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Neo_Matrix)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: колку често сексуални односи
20.2.2012 15:26:08   
Neo_Matrix
i ete se sluci. user posted image
zaspaa decata, pa casa vince, pa malce galenje i bidna. ednas, pa dva pati i taka sega sum dobar. izleze deka mozebi i nema nekoj poseben problem megju nas. mozebi izminatiov period sekoj od nas bese poveke  vnesen vo svoite problemi, vo obvrskite na rabota, pa zamorot i seto toa doprinese za malku pogolema apstinencija. se nadevam nema da se povtori. a se bev uplasil, vikam da ne treba da baram na drugo mesto ventil.
kakvi se vasite isksutva, ako doagja do nekakva kriza po toa prasanje, se razmilsuva li voopsto (retko,cesto) za sex "nadvor od doma" (taka da go recam). se pravi li toa voopsto, ili mozebi se sonuva li za toa ili seto toa e neizvodlivo, nevozmozno?


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: колку често сексуални односи
20.2.2012 15:48:58   
Pepelaska *
Нео матрикс, добредојде на Рингераја, мило ми е што имаме нов машки член.И мило ми е за вас. А за тоа мислам дека не е добро да бараш на друго место.Мислам дека многу го имаат истиот проблем како тебе.Деца, работа, куќа и еден куп други обврски плус секојдневен стрес, каде тука време за секс кога сите капнуваме навечер, сепак ако се организираме добро има време за се

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Neo_Matrix)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: колку често сексуални односи
20.2.2012 16:55:36   
kikicka
Не размислувам за секс надвор од дома а и не давам повод на мм да размислува за тоа неможе да стигне од мене user posted image user posted image Мислам дека нема да има смисла сето ова што го градам цврст брак ке пропадне во вода со сето тоа и не вреде ради задоволство да расипам нешто значајно,проблемот ке го решам во куќата а не надовр од неа.

< Поракaта ја уредил kikicka -- 20.2.2012 16:59:13 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: колку често сексуални односи
21.4.2012 11:47:59   
MarilynMonroe
Почнав да ја читам темава и после неколку страни престанав... Секс неколку пати неделно?! Тоа за нас стана минато... Имаме скоро 5 месечна ќерка, после 40те дена крварење по породувањето едвај чекав да имаме интимни моменти, мислев се полека се врати на нормала... но изгледа не било така. Почнавме да имаме односи 2-3 пати месечно, и навистина не знам на што се должи тоа... јасно ми е дека е уморен од работа, јасно ми е дека имаме мало бебе, но дали е тоа оправдување кое е реално или само прикриваме некој проблем? Јас мислам дека за овие години кои ги имаме (под 30) е навистина чудно ова. Се почесто ми се случува да сонувам како имаме односи а во реалниот живот како да се откажувам од тоа. Едноставно почнав да сум навистина незаинтересирана... Секој ден е иста приказна... Јас сум дома со малата, мм ќе си дојде од работа, ќе јадеме, после тоа малку ќе се занимаваме со малата, а вечерта или некој ќе дојде или ние некаде сме, па после јас ја успивам а сопругот кога ќе си легне заспива за минута... нема интерес воопшто за нешто поинаку од тоа... вистина е дека јас сум со малата... но ако сакаме, знам дека можеме... сега веќе знаејќи како стојат работите не се замарам и заспивам со малата. До кога ќе биде вака навистина не знам, но се надевам дека е само период, зошто ако не е... :( Ми недостига...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: колку често сексуални односи
21.4.2012 12:09:40   
mamicki
Во 20 години, колку што сме заедно со мм (пред брак и во брак) сме имале секакви периоди- и кога сме се ... по неколку пати на ден, и кога сме апстинирале и подолго од еден месец (додуша, секојпат од објективна причина). Последниве години, откако ни потпорасна постариот син, ја користиме секоја можност и секој период од денот кога има луфта user posted image , но никојпат помалку од 3 пати неделно. Со годините поминати заедно порасна и блискоста, па имаме потреба да се гушкаме и милуваме дури и кога немаме можност за секс, барем нежност ќе си размениме на минување user posted image .

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: колку често сексуални односи
28.7.2012 13:35:42   
Filip.f10
sekoj den po 1-2 pati se nema deseno den da neme odnosi pa makr i ednash

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: колку често сексуални односи
1.9.2012 2:01:36   
babyblue
auf pa sto znam zavisi od raspolozenie. dva do tri pati nedelno a ponekogas i 10 pati nedelno. da se prasuva maz mi bi imale sex sekoe sabajle.user posted image a koga se prasuvam jas 2 do 3 pati nedelno mi e dovolno. user posted image

(Одговор на членот Filip.f10)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: колку често сексуални односи
18.9.2012 9:12:43   
pucilda

ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Почнав да ја читам темава и после неколку страни престанав... Секс неколку пати неделно?! Тоа за нас стана минато... Имаме скоро 5 месечна ќерка, после 40те дена крварење по породувањето едвај чекав да имаме интимни моменти, мислев се полека се врати на нормала... но изгледа не било така. Почнавме да имаме односи 2-3 пати месечно, и навистина не знам на што се должи тоа... јасно ми е дека е уморен од работа, јасно ми е дека имаме мало бебе, но дали е тоа оправдување кое е реално или само прикриваме некој проблем? Јас мислам дека за овие години кои ги имаме (под 30) е навистина чудно ова. Се почесто ми се случува да сонувам како имаме односи а во реалниот живот како да се откажувам од тоа. Едноставно почнав да сум навистина незаинтересирана... Секој ден е иста приказна... Јас сум дома со малата, мм ќе си дојде од работа, ќе јадеме, после тоа малку ќе се занимаваме со малата, а вечерта или некој ќе дојде или ние некаде сме, па после јас ја успивам а сопругот кога ќе си легне заспива за минута... нема интерес воопшто за нешто поинаку од тоа... вистина е дека јас сум со малата... но ако сакаме, знам дека можеме... сега веќе знаејќи како стојат работите не се замарам и заспивам со малата. До кога ќе биде вака навистина не знам, но се надевам дека е само период, зошто ако не е... :( Ми недостига...


lele tekstov kako jas da sum go napisala,

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: колку често сексуални односи
18.9.2012 13:56:59   
Mimushka
Има периоди и вакви и такви.15 години сме заедно. Кога сме опуштени без стресови може да се случи и секој ден.А кога ни е напорен животот знаеме да апстинираме и цел месес.

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: колку често сексуални односи
18.9.2012 14:06:40   
Mihaela 2010
I jas ve citam i stvarno ne mozam da vi se iznacudam...pa jas da imam tri pati nedelno ke bidam na konj...
ne mi e jasno bidejki go znam teretot i obvrskite kolkav mi e pa taka i da imam zelba ke si ostane samo zelba bidejki naj iskreno nemam sili,umorna sum,i ednostavno zaspivam...Ete na primer vo nedelata ni bese vo plan,on se banjase a jas ja uspivav M...sum zaspala,se budam gledam pominalo eden saat od dogovorenoto,i aj sega kazete mi kako jas sonliva i umorna da ja pravam taa rabota?>???
Vi se divam koga vikate po 2-3 pa i 10 pati vo nedelata??Imate li vie obvrski bre zenickiuser posted image

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: колку често сексуални односи
18.9.2012 14:11:42   
nadica
sto ti e gajle mihaela nie barem se naspavme user posted image user posted image user posted image
i nie isto se nesto dogovarame, pregovarame ama na N ne i e denot i zaspivame pred nea user posted image
neznam stvarno da odgovoram na temavauser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: колку често сексуални односи
25.10.2012 17:28:13   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

I jas ve citam i stvarno ne mozam da vi se iznacudam...pa jas da imam tri pati nedelno ke bidam na konj...
ne mi e jasno bidejki go znam teretot i obvrskite kolkav mi e pa taka i da imam zelba ke si ostane samo zelba bidejki naj iskreno nemam sili,umorna sum,i ednostavno zaspivam...Ete na primer vo nedelata ni bese vo plan,on se banjase a jas ja uspivav M...sum zaspala,se budam gledam pominalo eden saat od dogovorenoto,i aj sega kazete mi kako jas sonliva i umorna da ja pravam taa rabota?>???
Vi se divam koga vikate po 2-3 pa i 10 pati vo nedelata??Imate li vie obvrski bre zenickiuser posted image

исти сме и ние.не знам точно колку пати неделно испаѓа да имаме секс,ама знам дека некогаш ни еднаш неделноuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: колку често сексуални односи
25.10.2012 17:30:12   
majka na eva
ама па некогаш си ја земеме дозата и за сите деновиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image хахах не буквално,ама така некакоuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: колку често сексуални односи
26.10.2012 11:21:12   
Andriance
Еееееееееее нас колку време ни требаше да се вратиме у некоја нормала..мислам ќе си пукнев...ама јас
мислам дека стварно треба да наоѓаме време ( и желба секако ) бар за 2 пати неделно а??
па луѓе јас поубаво спијам user posted image

е сега во ред е некогаш да има одстапки ама уморна сум - не проаѓа..user posted image

два пати неделно а? да се избориме за таа статистика и во пракса?

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: колку често сексуални односи
26.10.2012 11:25:23   
Mihaela 2010

два пати неделно а? да се избориме за таа статистика и во пракса?

Glasam so DA....ovaa nedela ja ispolniv normata...ama ide vikend nikad se ne znauser posted image user posted image ....
Ne samo sto se spie poarno,tuku i te prolepsuva,a bogami i ti go jaca imunitetotuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: колку често сексуални односи
26.10.2012 11:25:41   
sandriana RR
Како што вели Андианче - поубаво спијам user posted image И да, треба да се најде време, и верувам - може, БАРЕМ 2 пати неделноuser posted image Сите сме со обврски, и на работа, и дома,и со дете/деца и куп проблеми, ама па тие минути нека ни служат како релаксација и издувен вентил..user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: колку често сексуални односи
29.10.2012 21:14:33   
majka na eva
е двапати неделно се случува,ама работата е почесто да user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: колку често сексуални односи
31.12.2012 1:33:59   
ivemace
УФ ќе ве разочарам сега... 5од7 дена user posted image и не е битно колку сум уморна и колку е он уморен ... за тоа секогаш сум спремна за маратон ... и за време на бременост и после пораѓај user posted image и цели 13 години така ... што да правам кога сум луда по негоuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: колку често сексуални односи
15.2.2013 4:05:13   
katalina1
Na pocetokot od bracniot zivot, 3-4 pati,nekogas i sekoj den,otkako ostanav trudna celosna apstinencija,samo ednas imavme ama ne ni bese ubavo.Kako ke bide po poroduvanjeto ne znam...

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: колку често сексуални односи
17.2.2013 14:01:18   
Anonimen
Neznam kaj da go napisam ova pa ajde tuka...Ne najdov soodvetna tema..
Vo posledno vreme koga imame odnosi so mm,jas imam cudno cuvstvo,odnosno ne cuvstvuvam zadovolstvo kako prethodno odnosno se cuvstvuvam kako da imam anestezija dole..Orgazam dozivuvam so dopolnitelna penetracija a inaku ubavoto custvo go nema... Kako da mu go objasnam ova na mojot ginekolog? Kako vie bi mu objasnile? Inaku moram da potenciram pred da se sluci ova bev so vaginalni tableti dve nedelni - poliginax..Posle ova jas nemam ubavo zadovolstvo..Kako vie bi mu objasnile na vasiot ginekolog za ovaa situacija? Moram da potenciram deka i posle odnosot imam sukrvica,a eve denes trebase da dobijam i seuste ne sum dobila ( sto dosega se nema sluceno da mi docni - a da sum bremena nema sansi bev pod terapija i ne sme imale nisto vo periodot na ovulacija a nitu pak se slucilo da imame nesto bez zastita ) ajde ve molam za sovet

(Одговор на членот profesorica)
  Непосредна врска до пораките: 172
   RE: колку често сексуални односи
17.1.2014 12:46:57   
bucko mal
Momentalnata situacija kaj mene e ,,Edvaj cekam da nedelja doge''' user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: колку често сексуални односи
28.1.2014 8:39:48   
mommy_angels RR
Постојано живееме по некој план и програма,де за работа,де за диета,де за спиење и тн
Е бидејќи се ближи први ајде овој месец да го испочитуваме овој календар.Е сега ќе си имаме мака дека февруари нема 31 ден,ама тоа само значи дека ќе треба во еден ден по два ,три пати user posted image .Ќе мора да се жртвуваме user posted image
user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: колку често сексуални односи
14.5.2014 0:46:56   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Neznam kaj da go napisam ova pa ajde tuka...Ne najdov soodvetna tema..
Vo posledno vreme koga imame odnosi so mm,jas imam cudno cuvstvo,odnosno ne cuvstvuvam zadovolstvo kako prethodno odnosno se cuvstvuvam kako da imam anestezija dole..Orgazam dozivuvam so dopolnitelna penetracija a inaku ubavoto custvo go nema... Kako da mu go objasnam ova na mojot ginekolog? Kako vie bi mu objasnile? Inaku moram da potenciram pred da se sluci ova bev so vaginalni tableti dve nedelni - poliginax..Posle ova jas nemam ubavo zadovolstvo..Kako vie bi mu objasnile na vasiot ginekolog za ovaa situacija? Moram da potenciram deka i posle odnosot imam sukrvica,a eve denes trebase da dobijam i seuste ne sum dobila ( sto dosega se nema sluceno da mi docni - a da sum bremena nema sansi bev pod terapija i ne sme imale nisto vo periodot na ovulacija a nitu pak se slucilo da imame nesto bez zastita ) ajde ve molam za sovet

znaci kako sto si kaza ovde taka ke si kazes i na ginekolog.barem takvite raboti mora da se resavaat so toa nema igracka,zdravje e vo prasanje

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?