|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
9.10.2012 16:41:21   
Beatris
Тенките вреќи и во стружанка се убави, барем јас кога зимав, мојава уште со тенката спие ептен ни се погоди, а за во Анжи знам дека има исто такви како во Стружанка зашто бев со колешка сега скоро и прво и извадија од тие фротирските глупите, па тек после ископаа од асалните

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Опрема за новороденче
9.10.2012 16:48:47   
Cipi Ripi
А јакни монтки од каде им купувате? Скапо ми е она Mothercare многу.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Опрема за новороденче
9.10.2012 16:55:10   
Beatris
Јас лани да ти кажам купив една јакна од Анжи, нова колекција, ја платив 3000 и кусур, ракавите некако со ластици беа, струкирана дрн мрн, едвај раката и ја ставав, а детево неќеше да ја види од што имаше уплав од облакањето. И тргнав еден ден од работа на зелен пазар по овошје, и од тезгите за деца најдов една преубава бела, од внатре како меко ќебенце, дебела, топла, маста и ја извадивме. Не беше повеќе од 800 ден мислам. Оваа година ќе и биде мала, а ако најдам пак иста таква одма би и купила без око да ми трепне

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Опрема за новороденче
9.10.2012 16:59:02   
Cipi Ripi
Толку беше и во mothercare, ако не и повеке, 3900 така нешто.
Значи да си фатам јас патот накај продавничиња маалски и пазарчињата најубаво.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Опрема за новороденче
9.10.2012 19:14:00   
Beatris
Најпаметно. Истатавјакна ја имаше после во вип кидс во гтц беше дупло поскапа. Нема да прежалам ако не најдам иста годинава

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 10:13:20   
dostickage
Mothercare u vreme na NE popusti nisto ne se kupuva,cenite se ludilo.
Nego otidi si na pazarce i ic da ne mu se mislis.
Ja ne bi ti rekla da ides po maalskive dukjancinja zasto i niv ista im e robata so ovie od pazar ama plakjaat povekje kirija.

Ja licno ako mi treba neso eftino idam direkt na pazar i do sega ne mi se zgresilo .

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 10:15:02   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Тенките вреќи и во стружанка се убави, барем јас кога зимав, мојава уште со тенката спие ептен ни се погоди, а за во Анжи знам дека има исто такви како во Стружанка зашто бев со колешка сега скоро и прво и извадија од тие фротирските глупите, па тек после ископаа од асалните


Opsani se tie od Anzi.I mene lani mi gi izvadija prvo onie nikakvite i koga sfatija deka nema da im kupam dojde edna lmada i mi dade top vrekja sto mislam deka i godinava kje ni vrsi rabota.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 11:19:12   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Тенките вреќи и во стружанка се убави, барем јас кога зимав, мојава уште со тенката спие ептен ни се погоди, а за во Анжи знам дека има исто такви како во Стружанка зашто бев со колешка сега скоро и прво и извадија од тие фротирските глупите, па тек после ископаа од асалните


Opsani se tie od Anzi.I mene lani mi gi izvadija prvo onie nikakvite i koga sfatija deka nema da im kupam dojde edna lmada i mi dade top vrekja sto mislam deka i godinava kje ni vrsi rabota.



hahahauser posted image ...i mene isto mi se desi, prvo mi dadoa edna kako frotirska, kruta, pa otkako prasav dali e samo toa, mi ja izvadi taa pomekana kako kebenceuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 11:28:57   
Kori
Ako imate idea kakva vreka sakate, odete kaj ovie sto shijat prekrivaci za dnevna, jorgani ..... i ke vi sosijat kakva sakate, na komsikata i sosija top za detence 5 godini, za okolu 700 denari. I jas razmisluvam na temava kako zaladi, a malata pocna da spie sama vo soba, non stop e otkriena....

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 11:44:28   
Maca25
И јас сега се мисалам за вреќа, затоа што не можам цела ноќ да станувам и да ја покривам Н. А сака да спие откриена цело време. Кој знае дали ќе најдам толку голема вреќа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 11:47:53   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Mothercare u vreme na NE popusti nisto ne se kupuva,cenite se ludilo.
Nego otidi si na pazarce i ic da ne mu se mislis.
Ja ne bi ti rekla da ides po maalskive dukjancinja zasto i niv ista im e robata so ovie od pazar ama plakjaat povekje kirija.

Ja licno ako mi treba neso eftino idam direkt na pazar i do sega ne mi se zgresilo .
А кога имаат попусти во Mothercare?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 11:51:23   
Malecka23
haha vcera vo Anzi istoto mi se desi.MI izvadija edni nikakvi i se gleadem so mm kao nema sansi da kupime vakva i vikam a samo ovie li se zs ne mi svigaat i taa pa ima i od drugite i mi izvadi ama tolku me iznervira bev na um za kupuvanje ama izlegov i ne kupiv..i sea ke pobaram vo stuzanka da vidam sto ima

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Опрема за новороденче
10.10.2012 13:15:33   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Mothercare u vreme na NE popusti nisto ne se kupuva,cenite se ludilo.
Nego otidi si na pazarce i ic da ne mu se mislis.
Ja ne bi ti rekla da ides po maalskive dukjancinja zasto i niv ista im e robata so ovie od pazar ama plakjaat povekje kirija.

Ja licno ako mi treba neso eftino idam direkt na pazar i do sega ne mi se zgresilo .
А кога имаат попусти во Mothercare?


Mothercare imaat malecok popust pred Nova Godina.
Posle Nova G imaat pogolem popust . Jas lani mu kupiv jakna na V od 3690 na 1990. Godinava so taa planirame da pomineme a bogami i dogodina zasto ja zedov pogolema.  

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 13:28:59   
Zoja
dechki zdravo
aj eden sovet od poiskusnite mamichki??
treba da se porodam do kraj na mesecov i sega na misla sum dali da mu kupam na bebe user posted image vrekjichka vo prvo vreme zoshto toa neli ne se mrda mnogu da se otkriva ... A imam 2 postelini inaku so ogradici kompleti (znachi 2 jorganchinja) i edno kebence (od Bebetto) go preporachuvan na site mamichki preubavo e i mnogu e meko - za razlika od segde kajshto se iznagledav ... Go zemav od toa Bebetto kaj zenski pazar na bitpazar shto e...
pa mislata mi beshe dali se dovolni tie za pokrivanje samo od pochetok ili???
pozdravche i fala na odgovorite

< Поракaта ја уредил Zoja -- 7.12.2012 13:31:29 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 13:49:40   
temjana
Јас би ти препорачала да си земеш вреќичка бидејки да точно бебето не се врти но затоа мрда со рацете и со нозете и на тој начин се открива. Мојата има 2ипол месеци и дури сега почна по мирно да спие односно до толку да не мрда со рачињата. ти посакувам се најубаво и со лесно да си поминешuser posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 13:50:24   
sandriana RR
Zoja, зависи и дома колку ти е топло...Јас сепак би избрала вреќичка, најсигурна варијанта особено за мало бебе, кое не верувам дека ќе се бунтува....Размисли , сослушај други искуства, па одлучи user posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 13:52:26   
Ring
И јас имам кебенце од Бебето и е преубаво user posted image
Според мене не ти треба вреќича штом имаш кебенце, јорганче... ке го покриеш само со тоа ...тоа е мало, не мрда многу, нема да се открива
Јас ја покривав само со кебенце и само рачињата ги мрткаше и ги вадеше што и не е страшно, надолу си е покриено.
Така да вреќичката би ти била одвише. Е наредното зимо можете со вреќичка

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 14:47:04   
Zoja
user posted image fala vi mamichki za odgovorite- koi sepak se podeleni user posted image
najverojatno kje zemam pogolem broj vrekjichka (da si potrae) pa kje vidam kako kje se odnesuva vo spienjeto i po potreba kje mu stavam
mene vo remedika mi kazaa deka pedijatrite preporachuvale periodov (poshto neli menuvaat celo vreme) shirok povoj- plus deka se raboti za zensko pa se snabdiv i so tetra i shvedski peleni- vie im stavate li na vashite bebchinja?

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 15:02:52   
meU87
И јас имам ќебе од бебето кое се затвара и се прави како вреќичка, но малата не сака да биде така свиткана, сака да мрда, па плаче кога ќе го закопчам. Така ќебето го користиме за покривање. А ја покривам со две ќебиња, сеуште не сме почнале со јорганче. Преку ден ми се чини дека е по комплицирано , многу мрда и го фрла ќебето.
Сега се мислам за вреќичка, но ако ќебето не го сака, таа пак не верувам да ја обожава.
Незнам ни колку и е доволно за да е покриена, но знам дека ич не ми е убаво со ќебиња, зошто горе на раменцата неможам да ја покријам, па ја затоплувам собата, да е до 20-21 степен user posted image

< Поракaта ја уредил meU87 -- 7.12.2012 15:05:10 >

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Опрема за новороденче
7.12.2012 15:50:00   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Zoja
mene vo remedika mi kazaa deka pedijatrite preporachuvale periodov (poshto neli menuvaat celo vreme) shirok povoj- plus deka se raboti za zensko pa se snabdiv i so tetra i shvedski peleni- vie im stavate li na vashite bebchinja?


Не ти треба никаков повој повеќе од една нормална пелена! Повеќе можеш да прочиташ ТУКА

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Опрема за новороденче
17.12.2012 13:59:43   
Izabela01
Zdravo jas sum nova na forumov. I jas se spremam za bebinja bliznacinja pa moze li da mi pisete koga ima popusti vo mothercare, okaidi? Dali ima sega za novohodisnive praznici? (Pred ili po nova godina?)

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Опрема за новороденче
1.1.2013 11:48:05   
ecko
meU87 ke spie vo vrekickata posto racinjata ke i bidat slobodni

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Опрема за новороденче
7.1.2013 22:42:46   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: itka

Pred se srekni Novogodisni i Bozikni praznici. Bidejki mi e prv bebus i nemam nikakvo iskustvo bi gi zamolila majkite koi se porodile od 25 maj do 2 juni da mi kazat kakva obleka koristele od pocetok.Spored toa ke mozam da gi kupam i potrebnite.Fala odnapred



овде имаш една убава статија за облекување на бебе
Добредојде на РР

За почеток ти требаат неколку памчни бодиња , маичиња, памучни потенки шпикозни, чорапчиња...пижами

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 7.1.2013 22:44:32 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Опрема за новороденче
8.1.2013 9:47:03   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: itka

Zdravo mami :) me interesira kade vo Skopje mozam da kupam tetra peleni i koja cena se? Fala,pozdrav



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Опрема за новороденче
8.1.2013 11:01:39   
Ring
Tetra peleni i se drugo za bebe ima vo Struzanka , Anzi.... okolu 500-600 denari bea ,mislam zavisese kakov e dezenot
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: itka

Zdravo mami :) me interesira kade vo Skopje mozam da kupam tetra peleni i koja cena se? Fala,pozdrav





_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?