|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
12.9.2009 20:28:43   
Cacko
Bibi,do pred da ostanam bremena maticna mi bese Micevska od dijagnosticki.Ustvari maticna mi bese i na prvite 2 nedeli od bremenost i posto ne najdov na razbiranje kaj nea(pred se ko coek i ko zena da te razbera) si preminav kaj Lozankovski(coekot e car).Po profesija sum tehnolog i rabotam vo fabrika so mnogu toksicni hemikalii.Vo takvi slucaevi site naogaat na razbiranje kaj maticniot ginekolog i dobivaat patoloska,arno ama doticnata gospoga"ne gledase problem vo toa ja da odam na rabota".Mi rece "vo kraen slucaj neka te preraspredelat na drugo mesto dur si bremena".Helloooo,od tehnolog ekonomista ne biduvauser posted image user posted image user posted image , a i definitivno sekoj za ginekolog ne go biduvauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Гиниколози - препораки
18.9.2009 9:41:31   
bibi
ок, фала ти за поракава, како и да е, ќе го имам ова на ум.А, Лозанковски нели не работи сосини картони. Всушност можеби ми е некоја дезинформација, каде се наоѓа тој ?


_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Гиниколози - препораки
18.9.2009 12:02:13   
Cacko
Si raboti so sini kartoni,nesto ne si razbrala dobro.Se naoga pozadi dom na gradeznici(poranesno koloseum)

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Гиниколози - препораки
18.9.2009 12:07:16   
mami
цацко и ти си кај него?супер...нели е закон за се?user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Гиниколози - препораки
18.9.2009 12:08:51   
Cacko
podobar covek nemauser posted image user posted image user posted image



















(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 11:47:47   
elkicka
Луже дајте препорачајте ми некој стручњак за ПЦОС user posted image user posted image user posted image
И сакав уште едно може малку глупо прашање ама морам...ако гинекологот не ми е матичен нема да ми прави преглед со сини карони нели? ќе ми наплати приватно?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 11:59:44   
srnicka
Ako nemas maticen i plavi kartoni najdobro idi si privatno, jas bi ti ja preporacala Biljana Davceva, jas odam kaj nejze i e super zena :))

(Одговор на членот elkicka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 12:17:54   
elkicka
Srnicka imam plavi karoni imam i maticen kaj Mirjana od Dijagnosticki sum ama voopsto ne sum zadovolna od nea pa sakam da ja smenam za toa se rasprasuvam


(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 12:47:49   
srnicka
e togas neznam , mene maticna mi e vo voena bolnica, Radica, sum bila nekolku pati kaj nejze ( taa e strucna i mnogu ok ) ama ehoto i se drugo im e praistorisko, zatoa odam najcesto kaj Davceva

(Одговор на членот elkicka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 13:04:07   
elkicka
Srnicka izvini moze ke sum dosadna ama sakam da prasam uste kolku kosta kaj Davceva kompleten pregled (pap eho se po red)

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 13:19:33   
srnicka
pa ne mi teknuva be zosto jas koga pravev PAP, mikro, pravev i PRISKA i plativ 7400. A samo eho e 1000. eho so dopler 1500, a obicen vaginalen pregled 500. Za pap najdobro da si prasas, ako sakas da ti dadam broj

(Одговор на членот elkicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 14:01:26   
elkicka
Najdov brojce po forumive ke se javam sepak fala ti srvicka


(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 14:21:13   
none
Zosto davate  tolku pari za eho pregledi itn koga toa po novini citate site pregledi sto treba na edna zena znaci papa ,koldoskopija eho  itn e okolu 1200 do 1700 denari nepotrebno ste frlile tolku pari

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2009 14:29:48   
srnicka
None ne te razbiram sto e nepotrebno frlanje na pari, za sto sme dale mn pari

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Гиниколози - препораки
3.10.2009 10:30:54   
none
srnicka so kartoncinja papa i drugite ispituvanja se mnogu po evtini od taa ena 7400 toa go pisam znaci site ispituvanja zborime za eho koldoskopija papa e okolu 1200 denari user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Гиниколози - препораки
3.10.2009 20:42:01   
happy
d-r Drakulevski od Sistina, ne bi go smenila mojot doktor za nisto na svetov, prekrasen doktor, golem strucnjak i covek pred se.

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Гиниколози - препораки
4.10.2009 10:42:47   
happy mommy
Sakam da odam na 4D vo 20 nedela pa dali ke moze da mi preporacate nekoj dobar ginekolog ?

(Одговор на членот happy)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Гиниколози - препораки
4.10.2009 10:50:36   
srekna mama
јас одев кај др,Павле Димчев во Систина -најдобар за малформации на плод.Инаку добар бил и Трајчевски во Чаир(ова е мислење од колеги-гинеколози,а инаку он ме породи-за тоа бесе супер)

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 12:57:06   
srnicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: none

srnicka so kartoncinja papa i drugite ispituvanja se mnogu po evtini od taa ena 7400 toa go pisam znaci site ispituvanja zborime za eho koldoskopija papa e okolu 1200 denari user posted image


I jas napisav deka 7400 e so se PRISKA koja sekade e okolu 4000 denari, a normalno deka eho so kolposkopija e poskapo bidejki e privatna.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 12:58:36   
srnicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: happy mommy

Sakam da odam na 4D vo 20 nedela pa dali ke moze da mi preporacate nekoj dobar ginekolog ?


Jas bev kaj Dr Petrovska vo sistina i ti ja preporacuvam bidejki mislam deka e super

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 13:15:30   
bojanas
Ја препорачувам доктор Гордана Петровска која е одличен акушер. Во моментов е во Систина. Првата бременост ми ја водеше во ГАК а втората во СИстина. Правев и скрининг и амниот кај неа и Презадоволна сум !

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 14:12:18   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: happy mommy

Sakam da odam na 4D vo 20 nedela pa dali ke moze da mi preporacate nekoj dobar ginekolog ?

Јас ти го препорачувам Др.Ефремов во ремедика а порано кога беше во Чаир тој ми ја водеше првата бременост и одличен гинеколог со огромно искуство.Јас правев 4д кај него за второто бременост во ремедика 1200 ден.

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 14:26:53   
caci20
D-r Jane Stojkovski - Remedika, super covek, za plaslivi i panicari kako mene.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 14:28:54   
nutelizza
За Ефремовuser posted image user posted image user posted image
За Јане бљакuser posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2009 14:31:18   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

Ја препорачувам доктор Гордана Петровска која е одличен акушер. Во моментов е во Систина. Првата бременост ми ја водеше во ГАК а втората во СИстина. Правев и скрининг и амниот кај неа и Презадоволна сум !


user posted image user posted image user posted image Браво за д-р Петровска. И мене ми ја водеше првата бременост во ГАК, затоа што се водеше како ризична бременост, за втората бременост веќе беше замината во Систина и така немав можност да ми ја води она. Одличен доктор.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?