|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
20.10.2011 14:03:26   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

mislam od 16:00 do 16:30.za 100 % sigurnost javi se an informacii vo zdravstveniot dom i ke ti kazat


Blagodaram - se javiv i mi go kazaa istovo vreme...Denes sme na inhalacija pa se prasuvam koe vreme da odam..Dali posle pauza ili pred ... I jas sum na pregled i moram da si gi usoglasam nekako dvete raboti

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Педијатар
20.10.2011 14:09:15   
dostickage
bolje posle.a i baska bremena si valjda ke imaat malce odzir tamu da ne cekas

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Педијатар
20.10.2011 15:59:37   
blue_blue
Јас знаеш што ќе ти кажам - оди директно кај Маџоска user posted image  Знаеш дека јас многу сум задоволна од неа, за гужви кај неа пишував, ќе научиш кога како да идеш....Мене до сега секогаш ми била достапна и многу сум и благодарна за тоа...Дури и сама ми се јавувала да провери како е детево што било болно....Сега више и не ми е толку важна достапноста пошто горе доле научив со болестиве кога што се праи, ама кога највише ми требаше ептен ми значеше што можев да ја добијам на телефон...Е сега не знам дали јас имам некоја привилегија, пошто ја знам и по друга линија, нек пише некој друг за достапноста на мобилен.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ете сега јас дојдов до ова прашање, одлагав, одлагав... Преку улица ми е амбулантата во Влае, дали некој има искуство тука? Или директно во Ѓорче кај Маџовска да одам? И онака ми е далеку сега диспанзерот во Карпош. Меѓу најбитното ми значи исто и педијатарот да ми е достапен на мобилен...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Педијатар
20.10.2011 16:01:06   
blue_blue
Кај нашава кога идеш на инхалација не чекаш...си влагаш одма и сестрата те става на инхалатор....

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Педијатар
20.10.2011 16:33:17   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Јас знаеш што ќе ти кажам - оди директно кај Маџоска user posted image  Знаеш дека јас многу сум задоволна од неа, за гужви кај неа пишував, ќе научиш кога како да идеш....Мене до сега секогаш ми била достапна и многу сум и благодарна за тоа...Дури и сама ми се јавувала да провери како е детево што било болно....Сега више и не ми е толку важна достапноста пошто горе доле научив со болестиве кога што се праи, ама кога највише ми требаше ептен ми значеше што можев да ја добијам на телефон...Е сега не знам дали јас имам некоја привилегија, пошто ја знам и по друга линија, нек пише некој друг за достапноста на мобилен.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ете сега јас дојдов до ова прашање, одлагав, одлагав... Преку улица ми е амбулантата во Влае, дали некој има искуство тука? Или директно во Ѓорче кај Маџовска да одам? И онака ми е далеку сега диспанзерот во Карпош. Меѓу најбитното ми значи исто и педијатарот да ми е достапен на мобилен...



Блу-блу очигледно си превилигирана кај Маџовска пошто јас не сум повеќе задоволна од неа.Значи немам ја побарано на телефон,фала Богу до сега не ми требала да ја побарами неможам да кажам за достапноста на телефон,ама кога ќе одиме на контрола некако многу набрзина гледа да не помине.Што и да ја прашам многу кратки одговори ми дава и морам милион подпрашања и некако како едвај едвај да ми одговора.Од друга страна Данче што работи кај неа ми е срцка,дури еднаш Маџовска и и се развика што толку се задржала со нас,а колку се убаво ми објасни.А јас како за прво дете нормално е да имам милион прашања,кои гледам колку можам да ги скратам,ама ако не ја прашам неа кој(и рингерајки деuser posted image ).user posted image .Не ја менувам значи баш ради тоа што е добар доктор,искусен и не дава лесно антибиотици,а и блиску ми е ептен тука,ама сепак мислам дека не е во ред таквиот однос.Ако неможе да постигне со толку работа,не треба да прима нови пациенти.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Педијатар
20.10.2011 16:33:41   
hrabra
spored mene smokovska e nezmanliva....ama najdovme i dr doktorka sto raboti so plavi kartoni pzu antigona vo kisela voda vo novite zgradi i sme prezadovolni od nea....segogas so vnimanie ne gleda i ne prepisuva antibiotik ako smeta deka nema potreba...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Педијатар
2.11.2011 11:25:34   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

bolje posle.a i baska bremena si valjda ke imaat malce odzir tamu da ne cekas


Oh lele ma srcka mislis gleda nekoj deka sum bremena...Duri i preku red se pikaat - bez oset :(
ete togas se zalecivme sega pak ni dojde red ..Mia ima T 38.7 pa pak ke ja nosam porucek user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Педијатар
7.3.2012 9:33:55   
Natuska85
Завчера бевме на преглед кај Смоковска. Докторката ми е ВРВ !!!!. Сите работи што се погоре пишувани за неа и што ги имав читано и слушано да сега се точни. Значи си плаќаш приватно ама знаеш дека за тие пари си имаш пола саат само за тебе,без да ти влегуваат триста луѓе за рецепти и слични работи и без да чекаш 2 саати во чекална со 20 други болни деца. Презадоволна сум.. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Педијатар
7.3.2012 9:39:42   
Mihaela 2010
Завчера бевме на преглед кај Смоковска. Докторката ми е ВРВ !!!!. Сите работи што се погоре пишувани за неа и што ги имав читано и слушано да сега се точни. Значи си плаќаш приватно ама знаеш дека за тие пари си имаш пола саат само за тебе,без да ти влегуваат триста луѓе за рецепти и слични работи и без да чекаш 2 саати во чекална со 20 други болни деца. Презадоволна сум..


Definitivno najdobra...alal na parite sto si gi ostavil,tolku pozitivna zena,so golemo iskustvo...sekoja cest

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Педијатар
7.3.2012 16:10:28   
Ikana
Natushke, zboruvas za Madzoska sega na GAK sto raboti, sto e neonatolog ili druga e ovaa doktorka?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Педијатар
7.3.2012 16:13:29   
Natuska85
Икана оваа е Радица Маџовска и работи во поликлиниката во Ѓорче, а другата што ја кажуваш е Лидија Маџовска ,беше на интензивна јас кога се породив и на таа докторка и на Тања Стошевска цел живот ќе им бидам благодарна.Срцки се и двете.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Педијатар
7.3.2012 16:17:50   
Ikana
E pa zatoa se zbuniv hahahah posto i nie pred da se prebacime na Detska, kaj Madzovska bevme na GAK na intenzivna....I da ti kazam FALA za canesten-ot kako predlog, i doktorkata toa istoto na kraj mi go preporaca kako posledna shansa....ni pomina infekcijata!!!user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Педијатар
7.3.2012 16:23:50   
Natuska85
Лидија Маџовска е срце,беше со мене најмногу кога ми требаше,а претходно не ја познавав. Вечерите кога она беше дежурна на ГАК мислам дека најбрзо ми минуваат,за тоа време додека лежевме во болница, а user posted image беше на интензивна.И сега и се јавувам понекогаш да ја слушнам како е. А за канестенот нп user posted image затоа сме тука.Малку офтопик, сега продолживме со Еуцерин 12% омега и газето ни е џамuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Педијатар
7.3.2012 16:29:56   
Ikana
Nie se prebacivme na Detska, posto da ostanevme na GAK, tesko deka ke ne sredea...Mnogu kompliciran slucaj bevme i ednostavno ne bevme za tamu. Madzovska kaj nas malce utna rabota, ama pak od druga strana dadoa se od sebe i zatoa se prefrlivme na Detska Klinika kaj Dr. Sofijanova.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Педијатар
8.3.2012 0:10:25   
Мајка
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Завчера бевме на преглед кај Смоковска. Докторката ми е ВРВ !!!!. Сите работи што се погоре пишувани за неа и што ги имав читано и слушано да сега се точни. Значи си плаќаш приватно ама знаеш дека за тие пари си имаш пола саат само за тебе,без да ти влегуваат триста луѓе за рецепти и слични работи и без да чекаш 2 саати во чекална со 20 други болни деца. Презадоволна сум..


Definitivno najdobra...alal na parite sto si gi ostavil,tolku pozitivna zena,so golemo iskustvo...sekoja cest


И ние бевме кај Смоковска пред пола месец и сум презадовона. Значи седнуваш и разговараш. Браво!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Педијатар
8.3.2012 11:10:15   
oliva
definitivno smokovska e najdobra i nie odime tamu

(Одговор на членот Мајка)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Педијатар
8.3.2012 11:49:10   
Ljubovce
Smokovska user posted image user posted image user posted image prezadovolna sum od nea od mesec go nosam Andrej,detalen pregled,so golemo vnimanie,cela istorija si ima za detoto i toa doslovno zapisana,ima termin od 30 min samo za nas,posle pregled si razgovaram za se sto me interesira,ona me sovetuva za ishranata sto po kolku i.t.n. jas cat pat koga izleguvam od tolku informacii zaboravam user posted image ,ama zatoa tuka mi e Andrijance user posted image user posted image ,kaj ista dr gi nosime oni se mesec pred nas i si prasuvam....alal neka i se parite na zenata,edinstveno nesto sto moze da bide minus e toa sto ne dava mob od nea ama zatoa do 14 saat sekoj den moze vo ordinacija da se najde,i koga ke se javam veke ne znae ubavo i otvara istorija i mi objasnuva sto kako....

A za maticna ja zemav dr Slavica Todorovska Pantelejmon,go odnesov i kaj nea ednas ok e ama ne se sporeduva....od nea imam mob za nedaj Boze...raboti so plavi kartoni ama pregled ednas mesecno se naplaka po 100 denari,inace ima i sestra,krv zimaat tamu,inhalacii pravat,barem taka mi kaza sestrata,i vistina e deka mnogu tesko veke prima zasto imala mn pacienti,nie edvaj deka sme komsii pa nekako zavrsivme rabota.

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Педијатар
8.3.2012 12:30:12   
miana
jas napraviv OGROMNA greska sto bebevo koe mi se rodi go odnesov na drug maticen doktor i sega dvete deca mi se na razlicni doktori a denes eve i dvete se zatnati i treba da se nosat podhitno...EDnata raboti na privatno ( so plavi kartoni ) si ima ordinacija i mi e dostapna na mob vo sekoe vreme a drugava raboti vo cento ( isto so plavi kartoini ama ima uzasna guzva kaj nea ) Poveke doverba imam vo ovaa od cento kade sto ima mnogu guzva ( dr.Radmila ) a ovaa drugava pa mi se naoga preku vikedi ili pa za bilo kakvi konsultacii na mob. I sega neznam sto da pravam.Ne e logicno da go svercuvam pogolemovo dete sekoj pat kaj ovaa privatnava a pak malovo da go nosam kaj ovaa vo cento -mnogu e prepotentna i neznam kako ke postapi ako znae deka ono si ima druga maticna a odi kaj nea. Isto taka ne mi e zgodno sega da odam kaj ovaa orivatnava i da zemam odjava koga navistina mi se naoga vo sekoe vreme... Neznam ama golema teskotija mi pretstavyva ova..Resiv da odam vo cento so dvete kaj dr.Radmila i da si platam privatno za bebevo pa ke vidam kako ke postapi doktorkata..Ako me iskara ke si znam za ponataka.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Педијатар
8.3.2012 12:32:36   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Завчера бевме на преглед кај Смоковска. Докторката ми е ВРВ !!!!. Сите работи што се погоре пишувани за неа и што ги имав читано и слушано да сега се точни. Значи си плаќаш приватно ама знаеш дека за тие пари си имаш пола саат само за тебе,без да ти влегуваат триста луѓе за рецепти и слични работи и без да чекаш 2 саати во чекална со 20 други болни деца. Презадоволна сум..


Definitivno najdobra...alal na parite sto si gi ostavil,tolku pozitivna zena,so golemo iskustvo...sekoja cest

Dobro ,kolku naplaka ovaa doktorka za pregled i dali e pedijatar ili opst lekar i kazete kade se naoga????

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Педијатар
8.3.2012 12:42:53   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Завчера бевме на преглед кај Смоковска. Докторката ми е ВРВ !!!!. Сите работи што се погоре пишувани за неа и што ги имав читано и слушано да сега се точни. Значи си плаќаш приватно ама знаеш дека за тие пари си имаш пола саат само за тебе,без да ти влегуваат триста луѓе за рецепти и слични работи и без да чекаш 2 саати во чекална со 20 други болни деца. Презадоволна сум..


Definitivno najdobra...alal na parite sto si gi ostavil,tolku pozitivna zena,so golemo iskustvo...sekoja cest

Dobro ,kolku naplaka ovaa doktorka za pregled i dali e pedijatar ili opst lekar i kazete kade se naoga????


Se naogja vo Aerodrom,pozadi slatkarnicata Palma i pregled koga jas go nosev G. beshe 600denari,odlicen pedijatar i sekoja i cest na parite shto gi zima

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Педијатар
8.3.2012 13:08:08   
blue_blue
 
Miana, ако не ти е битно децата да ги лечиш со плав картон, односно ако имаш пари за секој преглед да плаќаш, за секоја контрола, за секоја потврда за здраво дете за во градинка, за секој лек тогаш не се мисли ич - одма носи си ги децата кај д-р Нада Смоковска. Мислам дека во цел град кого и да прашаш за најдобар педијатар ќе ти ја препорачаат неа - навистина е прекрасна, како човек а искуство има неверојатно - мислам дека никогаш не греши - што ќе ти каже она закон е. Единствен проблем со неа (барем за мене тоа беше најголем проблем) е тоа што работи само од 8 до 14:00, од пон до петок, и секој прва сабота во месецот. На мобилен никогаш нема да ја добиеш и ако го најдеш од неа бројот. Јас од кај неа си отидов само ради ова - пошто кога ми тргнаа на 2 години деццата во градинка не може да излегувам нон-стоп од работа и од Карпош 3 да ги носам до Аеродром на доктор, а и ми требаше некој добар, искусен доктор кој ќе може да ми биде достапен и кој работи втора смена, а богами и неможев више да го издржам трошокот оти ок е еднаш на два месеци редовен преглед 600 денари, ама друго е дете кога ќе ти тргне во градинка па секоја недела (а некогаш и повеќе пати неделно) да одиш на доктор на преглед и да земаш вакви и онакви лекарства...Така да јас затоа ја сменив и одиме кај Радица Маџоска. Инаку ќе ти пратам телефон од Нада Смоковска во ПП па јави се и ќе ти објаснат таму точно каде се наоѓа ординацијата. Инаку таму работат и други докторки, ама тие се втора смена. 

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


Dobro ,kolku naplaka ovaa doktorka za pregled i dali e pedijatar ili opst lekar i kazete kade se naoga????


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Педијатар
8.3.2012 13:12:09   
Fiao
I jas se tokmam ovoj mesec tamu da otideme, slusav mnogu za nea deka bila epten dobra, pa jas posto imam milion i edno prasanje bi bilo dobro nekoj da najde vreme da mi gi odgovori user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Педијатар
8.3.2012 13:19:05   
blue_blue
miana, извини ама не можам да ти пратам ПП нешо ме зеза ова компјутеров..ама сигурно некој друг ќе може да ти прати број

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Педијатар
8.3.2012 13:52:08   
lilicka
И јас се мислам да одиме деновиве кај Смоковска...се убаво што ја фалите но зошто работи само 1смена а ако ни е потребна и попладне???Баш не е реално секој др.треба да биде достапен за било каква консултација-информација сепка се работи за мали дечиња!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Педијатар
8.3.2012 14:00:45   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

jas napraviv OGROMNA greska sto bebevo koe mi se rodi go odnesov na drug maticen doktor i sega dvete deca mi se na razlicni doktori a denes eve i dvete se zatnati i treba da se nosat podhitno...EDnata raboti na privatno ( so plavi kartoni ) si ima ordinacija i mi e dostapna na mob vo sekoe vreme a drugava raboti vo cento ( isto so plavi kartoini ama ima uzasna guzva kaj nea ) Poveke doverba imam vo ovaa od cento kade sto ima mnogu guzva ( dr.Radmila ) a ovaa drugava pa mi se naoga preku vikedi ili pa za bilo kakvi konsultacii na mob. I sega neznam sto da pravam.Ne e logicno da go svercuvam pogolemovo dete sekoj pat kaj ovaa privatnava a pak malovo da go nosam kaj ovaa vo cento -mnogu e prepotentna i neznam kako ke postapi ako znae deka ono si ima druga maticna a odi kaj nea. Isto taka ne mi e zgodno sega da odam kaj ovaa orivatnava i da zemam odjava koga navistina mi se naoga vo sekoe vreme... Neznam ama golema teskotija mi pretstavyva ova..Resiv da odam vo cento so dvete kaj dr.Radmila i da si platam privatno za bebevo pa ke vidam kako ke postapi doktorkata..Ako me iskara ke si znam za ponataka.

Moja bliska prijatelka go nosese deteto kaj dr.Radmila vo Singilic i go truese so antibiotik so meseci mesto da se opravi detevo se po bolno i pooblno bese.....dodeka ne go odnese kaj Smokovska i so eden pregled i kazala deka detevo ima vospalen 3krajnik!!Ne falat bass Radmila

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?