|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гинеколози - препораки
8.9.2010 11:44:42   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: analija

zenski ako moze da mi prerporacate nekoj dr za skrining vo 21 nedela vo drzavna bolnica, i dali se zakazuva ,kolku kosta i sl vi blagodaram

treba da se zakaze mislam zasto i jas planiram okolu kraj na mesec da odam.cini okolu 600 den so sino kartonce a sto se odnesuva do d-r jas ke gledam da odam preku vrski kaj prof Adamova zasto mi rekoa deka e taa najdobra za toj skrining koj se pravi od 20-22 nedela.pozdrav pa pisi ni kako si pomina.

(Одговор на членот analija)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Гинеколози - препораки
8.9.2010 11:54:11   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79


ИЗВОРНА ПОРАКА: analija

zenski ako moze da mi prerporacate nekoj dr za skrining vo 21 nedela vo drzavna bolnica, i dali se zakazuva ,kolku kosta i sl vi blagodaram

treba da se zakaze mislam zasto i jas planiram okolu kraj na mesec da odam.cini okolu 600 den so sino kartonce a sto se odnesuva do d-r jas ke gledam da odam preku vrski kaj prof Adamova zasto mi rekoa deka e taa najdobra za toj skrining koj se pravi od 20-22 nedela.pozdrav pa pisi ni kako si pomina.


Jas sakav i bev ka Dr. Livrinova. Zenata si ja znae rabotata i prekrasna e.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Гинеколози - препораки
8.9.2010 11:58:03   
riba79
Denim,kolku vreme treba da se zakaze za kaj nea i kolku godini e otprilika d-rkata?fala i pozdrav i kolku trae pregledot?

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Гинеколози - препораки
8.9.2010 13:47:40   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

Denim,kolku vreme treba da se zakaze za kaj nea i kolku godini e otprilika d-rkata?fala i pozdrav i kolku trae pregledot?


Riba79
Doktorkata ne znam kolku godini ima (relativno e mlada), no otidov kaj nea po preporaka i mnogu bev zadovolna zatoa sto ne i bese tesko da mi objasni se sto me interesira. Toj pregled bese poodamna (sega sum 37 nedela) no ne cekav mnogu po zakazuvanjeto. Bidejki sum jas bremena so bliznaci kaj mene  traese malku poveke (okolu 40 min).

Se nadevam deka barem malku ti pomognav,
Pozdrav

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Гинеколози - препораки
10.9.2010 14:08:08   
prettygirl
dali moze da mi preporacate dobar ginekolog vo bitola? mi go falat doktor tashe ama sepak mozebi ima i drugi dobri so posovremena oprema

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Гинеколози - препораки
20.9.2010 15:02:18   
macule
Ima li nekoj iskustvo kaj Dr. Jovanovski od Remedika?

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Гинеколози - препораки
24.9.2010 15:57:53   
Sarah
Д-р Станкова мене ми ги правеше сите пренатални скринизи и мислам дека е супер специјалист и дека има искуство и дека е стручна. Ми правеше и амниоцинтеза (бидјеќи беше близначка бременост со два различни плода мораше да се зема два пати полдова вода) и се тоа супер стручно го изведе. Барем кај мене ништо не утнала. При последниот преглед ми кажа дека едното од децата има некои проширувања на цевчињата на бубрезите ама дека тоа не е ништо страшно, дека најчесто само се решава со равивање на плодот, дека детето нормално си мочка, односно дека бубрезите работат како што треба.

Е сега, како човек ич не ме бендиса. Беше премногу груба, да не речам неотесана. Во 7 недела имав крварење, еотен слабо, ама се извадив од памет.


Sega moze ke bidam off topic ama neli Stankova rabotese vo Remedika i posle zamina vo stranstvo, mislam Meksiko? Se vratila li? Kade raboti sea? Mene mi vodese bremenost vo Remedika i za strucna strucna e, ama odnosot i bese katastrofa. Jas stojam i ja prasuvam a ona od vrata me brka: Aj super si, prijatnoooo. I mi zatvara vrata. Toa ne i bese ubavo.
A Efremovski u Remedika e prekrasen covek, koj se grizi za svoite pacienti i ima vreme da te islusa i e strucen i znae sto pravi i i i samo pofalni zborovi za covekot. user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2010 11:52:33   
*baby*
Zdravo na site user posted image . Me interesira dali nekoj ima dobro iskustvo od nekoj genekolog vo GAK da mi go preporaca user posted image . Pozdarv do site user posted image

(Одговор на членот ana22)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2010 14:11:00   
riba79
Mislis na d-r za poroduvanje? Mene me porodi d-r Gligor Tofovski so prvotouser posted image a sega i za ova user posted image planiram istiot d-r.Jas toplo ti go preporacuvam.pozdrav

(Одговор на членот *baby*)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2010 8:20:46   
*baby*
Da mislam na doktor za poroduvanje user posted image .Fala ti na odgovorot pozdravceuser posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Гинеколози - препораки
28.9.2010 8:57:24   
blue_blue
Sarah,

Станкова се врати од Мексико и сега има своја приватна ординација. Се вика ИНА и се наоѓа во една уличка после кафаната Идадија кога одиш од Карпош накај Центар по Орце Николов, ја поминуваш Идадија и две три улишки после од лева страна се врти и тука и е ординацијата, има табла

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Гинеколози - препораки
30.9.2010 16:04:14   
mosa
Zdravo na site user posted image . Me interesira dali nekoj ima dobro iskustvo od nekoj genekolog vo GAK da mi go preporaca user posted image . Pozdarv do site user posted image

babyjas se porodiv vo cair so carski sum,a me porodi d-r Jegeni.mnogu e dobar.


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Гинеколози - препораки
30.9.2010 16:09:19   
mosa
inaku moj maticen ginekolog e d-r Dusko Filipovski.odlicen doktor mi ja vodese bremenosta,a kaj nego sum skoro 3 godini.vo rumunska bolnica e so plavi kartoni  raboti.so zakazuvnje.

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.1.2011 0:00:25 >


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mamica 30)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Гинеколози - препораки
8.10.2010 13:46:46   
*baby*
Zdravo na site user posted image . Imam edno prasanje dali nekoj ima iskustvo so doktorkata Jadranka od GAK. Pozdravcinja user posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Гинеколози - препораки
8.10.2010 15:06:47   
malinka
Zdravo temava e ok  bi sakala da prasam  za maticen ginekolog vo Bitola , dokolku imate iskustvo so nekoj dobar ginekolog  ve molam da mi go preporcate ,za dr. Tase znam zapoznata sum  sakam nekoj drug ,znaci da raboti so sini kartoni . FALA cekam odgovor od  bitolcanki.

(Одговор на членот *baby*)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Гинеколози - препораки
8.10.2010 16:14:46   
mami2
 Baby, Ако се работи за д-р Јадранка Георгиевска од ГАК, презадоволна сум од нејзе, иако ме водеше само последниот месец од бременоста и ме пораѓаше. Претходно ми правеше ХСГ. Стручна, сочувствителна, реагира соодветно на ситуацијата...

(Одговор на членот *baby*)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Гинеколози - препораки
11.10.2010 12:11:02   
*baby*
Da na Jadranka Georgievska mislam fala ti na odgovorot user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Гинеколози - препораки
11.10.2010 12:21:24   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: malinka

Zdravo temava e ok  bi sakala da prasam  za maticen ginekolog vo Bitola , dokolku imate iskustvo so nekoj dobar ginekolog  ve molam da mi go preporcate ,za dr. Tase znam zapoznata sum  sakam nekoj drug ,znaci da raboti so sini kartoni . FALA cekam odgovor od  bitolcanki.


Мене матичен ми е д-р. Тони Анастасиевски што работи во ординацијата на д-р. Русе. Не да сум задоволна....презадоволна сум од него. Супер човекuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот malinka)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Гинеколози - препораки
11.10.2010 15:47:35   
malinka
Fala  na predlogot   se nadevam deka ce bidam i jas zadovolna .user posted image

(Одговор на членот *baby*)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Гинеколози - препораки
12.10.2010 22:20:55   
Natuska85
Мене матичен ми е Др.Глигор Ложанковски и сум презадоволна од него,првпат во животот кога отидов на гиниколог отидов кај него и мислев ќе ми вика дека 25 години сум направила а уште на гиниколог не сум била,меѓутоа човекот супер ме прифати и како па ми вика па не си имала потреба затоа не си доаѓала:)На секој му го препорачувам.

(Одговор на членот malinka)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Гинеколози - препораки
14.10.2010 0:03:43   
mosa
mislenje za dr.Dusko Fiipovski od Bukureska?Aj ve molam ako znaete da mi kazete nesto pistei mene mi e dusko maticen vistina ima premnogu guzva ama ok e  mi.Pozdrav na sitei mene mi e dusko maticen vistina ima guzva ama ok e i dobare .bremenosta mi ja vodese on.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Гинеколози - препораки
14.10.2010 14:54:50   
anabest
Maticna mi e Dr. Lile Jovanovska od Bukurest i kaj nejze odam uste od sredno. Doktorkata e PREKRASNA i imam samo najubavi zborovi za nejze. Sekogas mi izleguva vo presret, 100% gi slusam nejzinite soveti i do sega se bilo kako sto treba.

Momentalno sum 25ta nedela i planiram da se poragam vo Remedika kaj dr. Efremovski. Do sega, imam samo pofalni zborovi za nego, se nadevam deka super ke pominam i na poroduvanje.

Srening vo 13ta pravev kaj dr. Elena Petrova vo Remedika plus PRISCA testot od Avicena, Efremovski me prati kaj nejze, a vo 20ta i kaj dr. Dimcev vo Sistina (maticnata mi go preporaca). Vo 30ta ke odam i kaj Dimcev i kaj Petrova :-)

Do sega so site imam odlicno iskustvo koe se nadevam deka ke prodolzi. user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Гинеколози - препораки
15.10.2010 16:18:31   
etiopija
d-r Cvetko Trajkovski raboti so sini kartoni
se naoga vo hrom posle tineksot od desna strana
Do sega go nemase nikoj spomnato, vi go preporacuvam zadovolna sum kako mi ja vodese bremenosta pozz

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.1.2011 0:01:18 >


_____________________________

Eve deset_______ pravila za uspesen den: Odi i napravi nekoe dobro delo. Povtorigo toa uste devet pati.

(Одговор на членот anabest)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Гинеколози - препораки
20.10.2010 22:02:06   
mec21
zdravo na site sakam da prasam dali ima nekoj nekakvo iskustvo so dr.ADELA POPSTEFANIJA od gak.

(Одговор на членот etiopija)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Гинеколози - препораки
21.10.2010 2:33:35   
velikadepolovska
бејбијас имам искуство од др јадранка супер е др мене вцера и завцвцера ми правесе инсеминации и цела година пред тоа се лецев кај неа

(Одговор на членот *baby*)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?