|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали сте гурман?
26.5.2009 23:01:17   
Еца
...И што е за вас добра храна...квалитетен оброк user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали сте гурман?
27.5.2009 19:27:10   
jana
И јас и маж ми уживаме во јадење. Обожаваме да одиме на специјалитети, најчесто риба, а јас лично ги сакам и сите пици, ммммммммммм. Маж и е повеќе по домашните специјалитети, нешто во грне...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали сте гурман?
27.5.2009 19:48:14   
Еца
Ете јас прашав, а не кажав.Сакаме да си ручкаме и ние со маж ми,сакаме да отидеме на вечера и секогаш пробуваме нешто ново, нарачуваме и пречурки, и салати, и скара.Но секогаш нешто што не сме пробале. А и дома кога си подготвуваме нешто, знаеме така да сервираме ордеверче, салтичка, често поховаме црвен кромид(ммммммм нешто навистина убаво), поховаме кашкавал, па ракиичка,па се со редuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали сте гурман?
27.5.2009 20:10:53   
Anushka
kakov gurman sum jas? Ogrooomen: prviot soprug go popravivi 22 kgr., a vtoriov 30! Ne go pravam toa namerno, zimi majka - mnogu sakam da gotvam! Znam recepti od celiot svet (rabotev vo edna ambasada aktering i ostanato).
A plus, baba mi me ucese deka ljubovta niz stomak doagjala... Kolku li me sakaat moite mazi?!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали сте гурман?
27.5.2009 20:12:19   
Anushka
permutacija - mislev katering...
ps: najubavite recepti se od Ermenija

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали сте гурман?
27.5.2009 21:29:06   
niki
Lele lele i maz mi se ima popraveno najmalku 20 kg i se mi vika ti si kriva, a jas  ne pa ne, ne priznavam. Ama ne sme nie tolku gurmani kolku sto sme po skara i pomfrit, zavisnici od brza hrana.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали сте гурман?
27.5.2009 21:49:38   
Боцко
дај некој ерменски рецепт. брзо!
ние имаме збирка на готвачи: мексикански, марокански, либански, италијански, тајландски, специјален за готвење во микробранова и посебен за леб и чуда од тесто. порано повеќе готвевме, но откако се роди стефан, бара внимание од прв ден зашто е 300 на саат турбо и сега помалку имаме време за културен оброк. последниве 3 месеци конечно почнавме да приготвуваме по нешто. но, кај и да е наскоро ќе се брише прашината од готвачите. моите тортиљи се закон!

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали сте гурман?
28.5.2009 11:05:25   
emce
uf uf uste prasuvas, obozavam jadenje, ama ne odenas da moze nekade cel den da si sednam i samo da mi nosat po nekoj specijalitet vo mali komicini, pa desert, pa salata....user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали сте гурман?
28.5.2009 11:06:55   
mila
Pa jas i ne sum bas ama zatoa maz mi e i za dvajcata, jas ne sakam nitu da gotvam,ama ...user posted image

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали сте гурман?
28.5.2009 11:09:18   
mami
и јас си сакам да готвам ама со Лука троа потешко..ај кога ке потпорасне ушште малку

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали сте гурман?
29.5.2009 12:20:22   
natasha
abe koj ne e gurman?user posted image jas i mojot soprug sme fanatici za dobro spremena hrana,prosledena so edno sise TRAMINEC,arno ama nema koj da zastane i da ja spremiuser posted image zatoa se tuka restoranite???

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали сте гурман?
19.8.2009 10:19:40   
profesorica
јас пред да почнам на работа пред околу 2 недели готвев и го чував дамјан, додека спиеше спремав намирниците и после 45 мин пред да дојде мм од работа го ставав ручекот.ете така успевав во тоа а инаку и садови миев на 2-3 пати пошто дамјан не ме оставаше на раат ама ок беше.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 26.9.2009 11:56:02 >

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали сте гурман?
26.9.2009 11:59:11   
profesorica
Инаку за мене квалитетен оброк е некоја домашна пилешка супа со морковче, потоа мешана салатичка со сите салтанати, компир и месо подготвени на пареа со малку зејтин и вегета, значи никакво пржење и печење тоа ми е незраво и може некој гарнир варен ориз или грашак/боранија исто на пареа.ммммм....

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали сте гурман?
26.9.2009 12:59:39   
nadica
големи гурмани сме со мм кога ќе успеам да поставам слика ќе видите user posted image user posted image user posted image сакаме добра салата мешана со пржено сиренце па главно јадење (се мисли на добро спремено месо ако не е месо не е главно јадење user posted image ) и на крај се разбира десерт ммммммммммммммммм и сето тоа е =100кг user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали сте гурман?
26.9.2009 22:02:55   
kiki_riki
jas imm sme gurmani, sakame da probame novi raboti ama sepak najmnogu ni lezi starata dobra makedonska kujnauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали сте гурман?
12.6.2010 23:03:32   
jovanka
Da obozavam i da prigotvuvam hrana i da jadamuser posted image .Zdravata hrana e lek za dusata.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали сте гурман?
7.2.2016 14:51:31   
AneLav RR
Јас сум многу голем гиурман сакам да правам јадења, сакам да експериментирам и сакам се да пробам.user posted image Последниве години тоа ми се приметива и во надворешниот изгледuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?