|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали родивте во ден или во ноќ?
11.7.2009 23:16:47   
Еца
Јас во ден, во 12.45. Не сум сигурна дали е подобро да раѓаш дење или ноќеuser posted image Денски си поодморен, па мислам дека имаме повеќе сила, а ноќе си поуморна, па полесно заборавашuser posted image Ајде вашите искуства и размислувањаuser posted image



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
11.7.2009 23:51:35   
nadica
jas se porodiv vo 5h i 45min nautro i mislam deka idealno vreme e ona koe go izbralo bebeto za da dojde na svet a za majkata sekogas e isto bidejki i odmorot ne e odmor vo 40-ta nedela od bremenosta user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
11.7.2009 23:54:48   
Палешка РР
Во 20:50 h. Не бев спијана 48 саати, бев преморена и кога се роди повторно не заспав уште дванаесет часа. Потоа личев на зомби user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 0:33:00   
mis.
Првото го родив во 18 и 5 а второво во 15,25.И двете денски така да ноќно раѓање не знам како е.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 2:06:30   
biljanaM
Jas se porodiv vo 5 i 15 sabajle.....ubavo bese vremenceto, se razdenuvase.....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 8:47:44   
mami
се породив во 10.05 сабајле, и мислам дека денско породување е најубаво, искрено не им верувам на докторите после 20чuser posted image некако ми се успани, па сакаат побрзо да завршат, не се толку внимателни, незнам, немам доверба во нив..

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 10:33:33   
vlatko
 што е работата дали ке се породиш во ден или во нок??

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 10:44:11   
mami
апсолутно ништоuser posted image user posted image user posted image user posted image само си коментираме какви ни се искустватаuser posted image
Драго ми е што имаме уште еден тато на форумов, добредојде

(Одговор на членот vlatko)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 11:24:01   
niki
Jas mislam deka nema vrska den, nok, koga ke zemes predvid deka kaj prvorotki poraganjeto trae 18 ili poveke casa sigurno ke vidis i den i nok, e sega zavrsniot cin raganje koj vo mojata situacija traese samo pet minuti posle cela neprospiena nok i cel den vrzana za CTG go cekav so dusa i ne mi bese vazno den, ili nok, ne mi bese vazno dal e umoren doktorot ili mu se spie, ja sakav sve da zavrsi sto pobrzo i da go drzam bebus u race.
I da ne ostanam dolzna vodenjakot mi pukna vo 11:45 navecer a rodiv vo 18:25 naredniot den, da mozese pokratko da trae podobro ke bese.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 11:29:41   
mami
значи јас како прворотка најбрзо сум родила а? влегов во болница кај 6 сабајле во 10.05 Лука беше роден

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 11:43:42   
niki
Xa xa, a ne racunas sto kontrakciite ti pocnale uste prethodniot den, ama si si sedela doma. I mene da ne mi puknese vodenjakot duri utredenta ke otidev vo bolnica, polesno e doma nekoj ke te masira, ke ti pravi drustvo......

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 11:45:46   
mami
тоа да..ама па тие и не беа нешто болни, болни беа тие што почнаа кај 4 сабајлето, е тоа веке болеше ама не се давав до последно, а и воедњакот ми го пукнаа таму


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 11:50:34   
niki
Pa dobro, ama bez ogled na intenzitetot i tie se racunaat. A se zavisi i koj kako podnesuva bolka. Koga jas se poroduvav edna so mene mi vikase kako ma ti ke se poragas pa voopsto ne reagiras, ne izgledas deka te boli, a ona samo vikase, samo ofkase. Jas si kutev i duri koga ke lezev vo pauzite megu kontrakciite zaspivav, a kontrakciite me budea i se porodiv pred nea tri casa.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 12:48:32   
Iva
Јас и со двете се породив навечер. Со михајло во 3 и 50, а со Тео во 10 и 50.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 12:54:16   
Joka
Jas se porodiv vo 20~aso i 10 min a vo bolnica otidov so puknat vodeqak prethodniot den vo tri saat po polnok i cel den i pola vecer ostanav vo  bolnica i se macev cel den da se porodam prirodno ama na kraj izleze deka ke moram da odam na carski i taka se porodiv i bev neverojatno umorna i so temperatura i mislam deka nema vrska koga se poragas dali vo nok ili vo den vazno e deka sekako si premorena

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
12.7.2009 12:57:48   
mami
добредојде Јока, драго ми е што си дел од нашето семејствоuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Joka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
13.7.2009 0:12:13   
Joka
Fala bas mi e milo sto go doznav ovoj sajt

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
13.7.2009 15:45:02   
Maca25
Јас се породив со царски и сама си испланирав дали ќе биде сбајле или приквечер. Нина се роди во 10.50 сабајле и баш се сеќавам дека погледнав во часовникот во операционата сала за да видам колку е саат случајно да не и го утнат времето на раѓање. Сиротка Нина ја разбудивме user posted image . Нина инаку ја надносев 2 недели, малата се удоми и не сакаше да искача затоа мораше со царски. 

(Одговор на членот Joka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
13.7.2009 15:49:20   
Aleksandra
Ana ja rodiv vo 12:50 i jas samo sto se porodiv odma poglednav vo casovnikot sto visese do mene kolku e saatot za da ne go utnat, a Luka go rodiv vo 17:20 i pak poglednav vo casovnikot

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
28.7.2009 14:37:13   
ripce
отидов во болница на 21 февруари испаничена дека на 22 ми е термин, ама се отседов до 27 кога се породив во 2:45, а бидејќи бабицата ме знаеше, веднаш побрза да им се јави на моите да ги израдува. тоа ти е неискуство, ама за наредно здравје знам како треба...чекај болки, па после во болница.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
28.7.2009 14:48:46   
SUPER MAMA
Jas se porodiv na 5 oktomvri, a dojdov vo bolnica so puknat vodenjak istiot den samo vo 00:30 no nemav bolki duri vo 5hnautro me fatija bolki i vo 10:55 se porodiv

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
28.7.2009 14:51:16   
mami
баш ме интересира чувството на пукнат водењакuser posted image еве на Наташа5 и пукна додека бевме на кафе, на други дома, мене ми го пукнаа таму, откако ми се појавија болките, и да ви кажам ич не беше пријатно како го направија и односот што го имаа- ниту да објаснат што ке ми прават ни ништо, затоа сакам следниот пат да ми пукне сам( ете си изразив желбаuser posted image user posted image user posted image )

(Одговор на членот SUPER MAMA)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
28.7.2009 16:24:58   
big_mama817
jas se porodiv noke okolu 23,50 casot user posted image  a da i sam mi pukna vodenjakot

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
28.7.2009 16:38:31   
mimicka
Me primija vecerta okolu 01.30 na rizicna zatoa sto imav bolki a ne bev otvorena samo 3 cm, a se porodiv  vo 11.55 user posted image   na pladne. 

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали родивте во ден или во ноќ?
28.7.2009 19:48:19   
Еца
И овој пат се породив во ден во 15.10 часотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?