|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Новогодишна трпеза
2.12.2010 10:47:36   
arh_diz
Se priblizuva Nova Godina me interesira sto podgotvuvate za NG kako izgleda vasata trpeza.Tuka mozete da pisuvate Novogodisni recepti.

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 2.12.2010 10:48:39 >


_____________________________

Биди тоа што си
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Новогодишна трпеза
2.12.2010 13:18:35   
Natuska85
Руска со кифлички обавезателно user posted image а друго ќе видиме....user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Новогодишна трпеза
2.12.2010 15:24:59   
AnnaMolly RR
Кај нас обавезно има свинско месо печено, мм без тоа не може да ја замисли новогодишната трпеза. Правам или купувам кифлички. Руска салата, сарми обавезно (мммм). И нешто благо, нормално.

Ама ако дадете некој интересен рецепт, може и да сменам нешто годинава.

Мм е католик. Крстен во католичка црква. Татко му е католик.
Ама кај нас се слават православни празници.
Тетка му, сестра на татко му, прави многу убав сос од вишни за печено свинско месо.  Е во тоа се дави мм, само што јас не знам да го направам хаххаха
Сте пробале такво нешто?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Новогодишна трпеза
4.12.2010 15:08:27   
Martins mom
Оваа година на менито ќе имаме полнето коковче (со кашкавал, сланина, печурки), селско тавче, некое кифличе и торта...ммммммммм..Ела побрзо нова годино !!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Новогодишна трпеза
4.12.2010 22:13:58   
mama26
sarma ,ruska ,kifli,kremenadli,kompir salatka,jajca salata,pileski stek ....kikiriki i pijacka obavezno vino ili pivo

zaboraiv blagi sitni kolaci ke si kupam gotovi,tulumbi ekleri,rolatti,


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Новогодишна трпеза
5.12.2010 17:58:35   
Maca25
Минатата година направив сармички, испеков свинско месо со шампињони, мајка ми ми даде кифлички, заедно двете направивме руска салата и салата од брокули и си поделивме, нешто благичко, мислам дека торта имав направено.
Оваа година немам смислено, но не сакам секоја истото да го правам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Новогодишна трпеза
5.12.2010 18:11:11   
Џесика
Оваа Нова Година ни е прва во куќата и многу и се радувам, лани не бевме вселени, па ја поминавме кај мајка ми, што се спремаше таму, тоа се јадеше, ама за овие празници мислам дека од мерак ќе имам преполна трпеза, сарма обавезно, руска салата, торта секогаш има пошто 2 дена пред НГ ми е роденден, а мерак ми е и на некои ситни колачиња, само да имам здрава кичма и некој денар user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Новогодишна трпеза
6.12.2010 0:57:59   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Минатата година направив сармички, испеков свинско месо со шампињони, мајка ми ми даде кифлички, заедно двете направивме руска салата и салата од брокули и си поделивме, нешто благичко, мислам дека торта имав направено.
Оваа година немам смислено, но не сакам секоја истото да го правам.


kakva salata od brokuli

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Новогодишна трпеза
6.12.2010 20:42:44   
Snowhite RR
Супер темаuser posted image и нас оваа година ќе ни биде првпат сами и првпат со бебе, па таман ќе ми дадете некоја идеја за новогодишната трпеза

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2010 15:02:52   
mosa
sarmicka,kiflicki svinsko mevce ubavo peceno,ruska salata i ke si kupam nesto blagicko.sega ima covek sve da kupi pa ne mora da pravam.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2010 15:05:58   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Минатата година направив сармички, испеков свинско месо со шампињони, мајка ми ми даде кифлички, заедно двете направивме руска салата и салата од брокули и си поделивме, нешто благичко, мислам дека торта имав направено.
Оваа година немам смислено, но не сакам секоја истото да го правам.


kakva salata od brokuli


ќе го пишам рецептот овде
ептен е лесен, а вкусен


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Новогодишна трпеза
29.12.2010 11:23:08   
tea
sveki pravi sarma i pece meso, isto taka i kifli ima napraveno, jas ke pravam salata, ke ima i suvomesnato i torta se ponudiv da kupam ama zasto starcite po doma sakale domasna pak sveki ke si pravi i torta.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Новогодишна трпеза
29.12.2010 13:25:51   
Natuska85
Мајка ми и татко ми ќе дојдат кај нас од Гевгелија и многу сум среќна за тоа.Ќе се видиме на раат 3 дена.Мајка ми правела пирошки од палачинки многу убави и кифлички ќе донесе,јас ќе купам еден ролат од канела или перфето не правам ништо благо,сувомеснато ќе имаме,руска и компир салата и уште нешто ситно

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Новогодишна трпеза
29.12.2010 13:33:18   
negla
mnogu vkusno,natuska!user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Новогодишна трпеза
29.12.2010 16:41:11   
Kori
user posted image nova godina bez sarma, ruska, kiflicki, peceno prasecko i vasina torta ne priznavam hahaha, srekni praznici na site i vnimavajte na kilazata:))))

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Новогодишна трпеза
30.12.2010 14:29:04   
baby mama
Jas za NG ne spremam nisto, za Bozik odime na gosti kaj nasite roditeli, pa i togas ne spremam.Moze nesto pomalce da spremam. Samo frlame jadenje, posto ne sme doma. Moze samo ruska salata da napravam sega. A torta utre obavezno pa rodenden mu e na MM user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 10:02:30   
Luci
Оваа Нова Година ќе направам само пилешка салата а другото ќе ми го обезбедат мајка ми и сестра ми, си го имаме ние нати го - дај ми гоuser posted image Мајка ми ќе ми донесе сарма и печено месо а сестра ми руска салата. Си порачав погача и кифлички, торта и пиење имаме. Евентуално и некој ордевер да направам и то је то

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 10:04:21   
miana
Si poracav lisnati kiflicki
Ke pecam meso ( pleska )
Ke napravam ruska salata
nesto suvomesno
I ako ja nateram sveki pred da odi na pat da zbrci edna sarma - ako ne nisto :)
Ke se grebam od babami user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 10:13:30   
dostickage
Jas za vecerta na 31.12 kje pravam nekoja krem salata, kiflicki, sarmi i nesto blago.Moze i nekoe mevce da padne user posted image
Za 01.01 kje pecam misirka, torta dedo mraz i nekoj garnir so zelencuk. Normalno i ako ostane nesto od prethodniot den.
Vo megjuvreme kje pravam i gingerbread cookies.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 10:35:23   
Annet
Tuka svekrva mi se si pravi,zenata si ima red fateno,a jas pomagam samo,moze da napravam majonezna salatka,sakav snesko torta da pravam ama zenata si imala veke kupenko za nekoja torta i bilo merak da ja napravime i sega zdravje snesko dogodina koga ke nema koj da mi user posted image pravi :)))

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 10:39:12   
kikicka
Ништо не правам , само си јадам user posted image одиме или кај мајка ми или кај свеки , рано ми е имам време за спремање ручеци за Нова Година .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 11:24:27   
elenak
Е што народ ќе бевме бре user posted image Многу ми е интересно пред празници кога се купува и спремаат софри на велико, како да не сме виделе јадење цела годинаuser posted image Маркетите полни народ, месарите, пазарите, аман зар само за празници се јаде? Или само тогаш може повеќе да се изеде? Па кога и на вести утредента ќе слушнам за некој што завршил во болница оти се прејал или препил, ВРВ! Не знам може стварно има луѓе што чекаат празник за да се најадат ама јас ете не можам тоа да го разберам и не се притресувам многу за трпезата. Не дека ќе нема јадење, ќе има нормално нешто колку да се одбележи, ама цел ден или неколку дена да поминам во спремање клопа за после да џиткаме по контењери нема шанси.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 12:41:14   
Ikana
Ние традиционално ќе спремаме сарма, руска салата, кифлици и бисквит торта...Ова ми се најомилените јадења патем, и посебно ме радува фактот што скоро цела поблиска фамилија се собираме за подготвување...семејна активност. user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 15:35:07   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR

Оваа Нова Година ќе направам само пилешка салата а другото ќе ми го обезбедат мајка ми и сестра ми, си го имаме ние нати го - дај ми гоuser posted image Мајка ми ќе ми донесе сарма и печено месо а сестра ми руска салата. Си порачав погача и кифлички, торта и пиење имаме. Евентуално и некој ордевер да направам и то је то


Ајде давај рецепт за пилешката салата,

Инаку и јас нема да се потресувам многу оваа година, не сме некои јадачи греота е после да се фрла, сарма ако даде некој че има, руска ке направам, благо тоа што имаме дома.Секако ќе одиме по ручеци и гости.

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 28.12.2012 15:38:24 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Новогодишна трпеза
28.12.2012 15:43:16   
dostickage
More i jas da imam kaj nekoj da odam ili da mi napravi ama Hic ne bi pravela nisto.
Roditlite na mm ne ne sakaat i ne ni zborat, ziveeme so majka mi i nema kade da se odi.
A za frlanje kako sme doma nema sansi da se frli.Se kje se pojede i popijeuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?